Interiérový dizajn

Žiť v kombinácii štýlov – veľký životný trend v zariadení

Život v zmesi štýlov-zariadenie-jednej miestnosti-obývačky-schodov-chesterfield-pohovka-hnedá-koža-betón-sivá

v Žiť s kombináciou štýlov sa stal trendom, pretože svojmu bytu môžete dať individuálny charakter a nemali by ste sa rozlúčiť s predmetmi s emocionálnou hodnotou. Nábytok a predmety z rôznych epoch a štýlov je možné odvážne a vkusne kombinovať. Aby konečný dizajn nepôsobil chaoticky a zmätene, ale vytváral domácu harmóniu, mali by ste pri výbere dbať na niekoľko drobností. Ako príklad zvážte návrh jednoizbového bytu od KC Studio v meste New Taipei City, Taiwan.

Žite v zmesi štýlov – exotických a individuálnych

Život v kombinácii štýlov-zariadenie-jednoizbový byt-betónová stena-hrubé-zrkadlo-kožušinový koberec-chesterfield-pohovka

Malý byt s rozlohou približne 50 metrov štvorcových sa nachádza na medziposchodí, a preto je možné ľahko vytvoriť dve obytné úrovne. Malý vstupný priestor vás pozýva do otvorenej obývačky a po niekoľkých schodoch vedie do výklenku na spanie. Jednotlivé oblasti sú majstrovsky opticky oddelené – farbou, štýlom a materiálmi.

Žite v kombinácii štýlov – malý byt s charakterom

Život v zmesi štýlov-zariadenie-jednej miestnosti-bytu-betónová stena-hrubý-kožušinový-koberec-chesterfield-pohovka-hnedá

Pri zariaďovaní a navrhovaní v kombinácii štýlov je obzvlášť dôležité, aby si každý prvok našiel v miestnosti svojho „partnera“. To znamená, že každá časť by sa mala nachádzať v inej, ktorá štylisticky pochádza z rovnakej éry, rovnakej kultúry alebo rovnakej rodiny farieb. Vyhnete sa tým zmätenému neporiadku a gýčom.

Eklektický štýl zariaďovania neznamená chaos, ale mix štýlov

Dekor v štýle Pop Art – expresívny a umelecký

Nábytok v retro štýle – nábytok a farby zo 60. rokov

Nástenná jednotka predstavuje zbierku figúrok hračiek

Život v kombinácii štýlov-zariadenie-jedna izba-byt-obývacia izba-obývacia stena-zbierka-lego-hračky

Dizajn tohto jednoizbového bytu je založený na týchto zásadách a vytvára útulnú atmosféru so silným osobným nádychom. Byt bol špeciálne navrhnutý pre mladý pár, ktorí sú aktívni v módnom priemysle a ktorí stále zbierajú malé figúrky hračiek a lego. Tieto dva body boli rozhodujúce pre ďalší návrh malého bytu.

Nástenná jednotka zdobená štukovými prvkami po celom povrchu steny

Život v kombinácii štýlov - zariadenie - jednoizbový byt - obývačka - umývadlo - kuchynka - sivá

Centrom miestnosti je dizajnový nábytok a neobvyklá zbierka. Pohovka Chesterfield z hnedej kože je kombinovaná s kožušinovým kobercom v strede obývacej časti, drevo je použité ako podlaha v prvej a druhej obytnej úrovni a dodáva bytu, ktorý je inak navrhnutý v sivom, útulnom prevedení..

Kuchynský kút a schody do priestoru na spanie

mix štýlov-obývací nábytok-jednoizbový-byt-kuchynka-drez-žula-čierna

Šedú možno nazvať základnou farbou a nájdete ju vo viacerých optikách. Steny sú navrhnuté úplne v šedej farbe – na jednej strane sú vyrobené z hrubého betónu a na druhej strane ako náter nástennej jednotky, ktorý predstavuje mimoriadnu kolekciu. Zrkadlá a rámy v barokovom štýle kontrastujú s betónovou stenou a sú „zrkadlené“ v protiľahlej stene, ktorá je zdobená prvkami podobnými štuku.

Žite v kombinácii štýlov – hrubá betónová stena a zrkadlový rám v barokovom štýle 

štýl-mix-obývačka-nábytok-jedna-izba-byt-výhľad-horná-obytná-úroveň-drevená-podlaha-obývacia stena-betónová stena-hrubá

Kuchynka a schody do spálne a vstupného priestoru sú úplne čierne a nepriamo osvetlené. Oproti tomu a ako odkaz na kolekciu s hravým charakterom je tu obklad s modulárnym vzorom v ružových odtieňoch.

Oddeľte priestor na spanie a obývací priestor nepriehľadným závesom

štýl-mix-obývačka-nábytok-jedna-izba-byt-priestor na spanie-doska-nika-závesy

Spací priestor je veľmi zmenšený – matrac a výklenok s úložným priestorom, ako aj nočná lampa. Nepriehľadný sivý záves oddeľuje malú spálňu a zaisťuje viac súkromia.

Žite v kombinácii štýlov – používanie betónu, dreva a modulárnych dlaždíc

štýl-mix-obývačka-nábytok-jedna-izba-byt-vchod-betón-dlažba-vzor-3d-efekt

Pri vchode je mokrá miestnosť – malá kúpeľňa so sprchovacím kútom a kuchynský kút s pracovnou doskou z čiernej žuly.

Žite v zmesi štýlov – zbierka figúrok hračiek a Lego ako ozdoba a ozdoba

štýl-mix-obývačka-zariadenie-jedna-izba-byt-chodba-schodisko-betón-dlažba-obývacia stena

Každý prvok dizajnu by sa mal nachádzať v druhom. Modulové dlaždice zodpovedajú hravému charakteru zbierky hračiek, sivá stenová jednotka betónu, schody do obytných úrovní v byte.

Malá kúpeľňa za zrkadlovým sklom

štýl-mix-obývačka-nábytok-jedna-izba-byt-hala-kúpeľňa-dlažba-vzor-betón

Malá kúpeľňa bola od obývacej časti oddelená čiastočne kusom steny a čiastočne zrkadlovým sklom. Zrkadlové sklo je dizajnový trik, najmä v obmedzených priestoroch – prepúšťa svetlo, ale na jednej strane zostáva úplne nepriehľadné, ale so zrkadlovým povrchom.

Zrkadlové sklo – na jednej strane priehľadné a priesvitné, na druhej strane nepriehľadné

štýl-mix-obývačka-nábytok-jedna-izba-byt-kúpeľňa-umývadlo-zrkadlo-okrúhle-betónové

* Zistite viac o projekte a ďalších návrhoch v KC Studio tu