Recepty, VIDEO

Recept na omáčku Chimichurri: Všetko závisí od zmesi korenia

Chimichurri omáčka k BBQ omáčke

Horúca zelená omáčka chimichurri, ktorá sa v Južnej Amerike tradične podáva ku grilovaným jedlám, sa teší stále väčšej obľube aj v Európe. Aromatická klasika skutočne pochádza z Argentíny a je ideálna na marinovanie alebo na dochucovanie mäsových jedál. Je pripravený na báze octu z červeného vína a olivového oleja. Všetko závisí od správneho mixu korenia – zaručene vám rozveselí chuť do jedla.

Recept na omáčku Chimichurri: Prísady

Zmes omáčky Chimichurri Zmes korenia

Na omáčku chimichurri potrebujete nasledujúce prísady:

Petržlenová vňať 8-10 lyžíc

Strúčiky cesnaku – 3

Chili: 1

Olivový olej – 100 ml

Ocot z červeného vína – 2 polievkové lyžice

Oregano, sušené 3/4 lyžice

soľ a korenie

Filet z kuracích pŕs môžete tiež uvariť v pare a podávať k nemu lahodnú omáčku z Argentíny. Mimochodom, v Južnej Amerike sa hovädzie mäso obvykle dochucuje zmesou korenia. Tradične je súčasťou jedálneho lístka a väčšinou sa griluje.

Pripravte omáčku Chimichurri: Pokyny

Pripravte omáčku Chimichurri Nakrájajte chilli kôstky

Na chutnú omáčku musíte najskôr nadrobno nakrájať petržlenovú vňať, potom buď prelisujte alebo najemno nasekajte strúčiky cesnaku. Chilli umyjeme, osušíme, jadrovníky a nakrájame na malé kúsky.

Pridajte omáčku Chimichurri, olivový olej, ocot z červeného vína

Do hlbokej misky nalejte olivový olej, pridajte nadrobno nakrájané suroviny a jemne premiešajte. Zalejeme octom z červeného vína a znova premiešame. Podľa chuti dochutíme sušeným oreganom, pridáme štipku soli a ochutíme korením.

Do omáčky chimichurri pridajte korenie

Nechajte omáčku bokom 10 minút, aby olivový olej absorboval chute. Chimichurri omáčku môžete podávať s kuracím mäsom, steakom alebo sezónnou zeleninou. dobrú chuť!

Chimichurri omáčka podáva mäso grilované