príslušenstvo

Zaviažte si trubicovú šatku a šikovne ju upravte: Tipy a pokyny

Či už sa nazýva slučka, okrúhly alebo trubicový šál, je to o mnohostrannom náhrdelníku, ktorý sa osvedčil ako neoddeliteľný doplnok, najmä v zime alebo v prechodnom období. V angličtine sa nazýva „Infinity Scarf“ a názov odkazuje na typický „nekonečný“ tvar šatky. Nie je to obdĺžnikový tvar, ako obvykle, ale dva konce sú spojené a kus látky vyzerá viac ako tunel. Rúrkový šál je možné uviazať mnohými rôznymi spôsobmi. V článku sú uvedené techniky ovíjania šatkou zo slučky a spôsob, ako ju šikovne štylizovať.

Kravatová slučka šatka okrúhla šatka pútková šatka štýlovo

Rúrkový šál, okrúhly šál a slučkový šál

Viazať slučku šál slučka šál nápady štýl tipy móda

Šatky a šatky sú dnes obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým. Od hodvábu, cez bavlnu až po pleteniny, sú k dispozícii v najrozmanitejších prevedeniach a vhodné pre každé ročné obdobie. Náhrdelník, vyrobený z hrubých, hrubých štruktúr v zime a v podobe jemných hodvábnych šatiek v lete, sa osvedčil ako perfektné doplnenie každého oblečenia. Okrúhly šál je navyše rovnako vhodný pre ženy aj pre mužov.

Čo je to rúrkový šál?

Kruhová šatka na uviazanie okrúhly šál slučka šál čo je

Bežná šatka má spravidla dva konce. Ako naznačuje anglický názov „Infinity Scarf“, tubový šál však nemá konca. Nemusíte ho teda umne zauzľovať, aby vám pekne sadol na krk. Jednoducho sa prevlečie cez hlavu a podľa potreby sa raz alebo viackrát zabalí. Je to obzvlášť praktické, ak má šatka určitú dĺžku a šírku. Existuje niekoľko možností viazania a stylingu.

Zaviažte šatku z tuby

Kravata tuba šatka okrúhly šál slučka šál nápady styling tipy

Rúrkový šál dokáže udržať krk v teple a zároveň plniť funkciu módneho doplnku. V závislosti od situácie existujú návrhy z jemného úpletu, ľahko udržiavateľného polyakrylu v krásnych trendových farbách a tiež z viskózy. Ak zvolíte pre svoj outfit vhodný vzor a farbu, slučková šatka je ideálna na každodenné nosenie a dá sa tiež prispôsobiť akémukoľvek štýlu oblečenia.

Vyrobte si vlastnú šatku – 30 nápadov na šatky zo starých tričiek

Ako hviezdy nosia svoju šatku na jeseň – 26 príkladov

19 skvelých spôsobov uviazania šatky + návod

Viazanie šatky z tuby: pokyny a tipy

Kravata tuba šatka okrúhly šál nosiť slučku šál dlhý štýl

O niečo kratšie slučkové šatky sú relatívne krátke. Preto si ich môžete jednoducho prevliecť cez hlavu a máte hotovo. Do popredia sa dostáva buď hrejivá funkcia alebo jednoducho nádherný dizajn a je dôležité, aby ste farbu šatky zladili s oblečením.

Rúrkový šál

Risen trubicový šál, na druhej strane, môže byť niekoľkokrát omotaný okolo krku. Objemné modely z pletenej vlny sú obzvlášť obľúbené na jeseň a v zime a sú flexibilnou alternatívou k hrubým svetrom. V prípade potreby je možné šatku odovzdať do šatne. Pretože by ste si s ňou nemali nevyhnutne sadnúť za stôl v kancelárii.

Viazať tubulárny šatkový štýl okrúhly šál krátky slučkový šál

V zlom počasí a keď to ťahá von, je vhodné šatku uviazať čo najtesnejšie okolo krku a obliecť si cez ňu sako alebo kabát. Jednoducho si dajte šál zo slučky na zátylok a potiahnite oba konce dopredu, potom jednu slučku prevlečte druhou. Vpredu by mal byť uzol. Ten potom môžete okolo krku natiahnuť tak pevne, ako chcete, a príjemne vás zahreje.

Viazajte široký očkový šál ako pončo

Viazajte trubicovú šatku v štýle okrúhleho šálu a ramenného šálu

Rúrkový šál vás zahreje ako hrubý sveter a dá sa uviazať aj ako krátke pončo. Zvlášť elegantne vyzerá šatka, ktorá jemne zakrýva ramená, na tenkej blúzke alebo jednoduchom tope. V závislosti od toho, aký veľký je šál, môže byť uviazaný dvoma rôznymi spôsobmi, ktoré sme ukázali na výkresoch vyššie a nižšie.

Cyklus šatky na uviazanie okrúhleho šálu slučky prehodiť nápad s návodom

Pekná šatka funguje rovnako ako šperky. V nádhernej farbe alebo s hravými motívmi dokáže vylepšiť celý vzhľad. Pre každého, koho denný outfit tvoria rifle a jednoduchý top, je jednoduchý outfit okamžite okorenený šatkou a dostane elegantnú plechovku. Hlavnou výhodou slučkového modelu je, že je oveľa jednoduchšie ho uviazať: stačí ho dvakrát omotať okolo krku a máte hotovo.

Kruhová šatka s kravatou a okrúhlym šálom

Rúrkový šál je tiež lacný spôsob, ako osviežiť váš šatník. Pretože investovať do šatky je jednoduchšie ako do nového kabátu alebo saka. Klasický strih je navyše rýchlo okorenený farebnou handričkou. To platí aj pre mužov, ktorí môžu nosiť aj tubusové šatky.

Smyčková šála kravata okrúhly šál pútko šál top leto

Rúrkový šál je tiež pekným doplnkom na leto. Rozhodne sa rozhodnete pre ľahké látky ako viskóza, čistá bavlna alebo ľan. Veľké, tenké uteráky nás radi sprevádzajú na pláži v podobe pestrofarebných pareov.

Zaviažte si trubicovú šatku a šikovne ju upravte

Kravatová šatka so šálmi a okrúhlymi šatkami

Rúrkový šál môže ladiť s akýmkoľvek štýlom oblečenia, ak ladíte s farbou outfitu. Mnoho vzorov a motívov z minulosti oslavuje dnes svoj comeback, a preto sa tiež oplatí prehrabať sa v šatníku vašej mamy alebo dokonca starej mamy a nájsť zabudnuté poklady. Určite je tu pekný kúsok vysokokvalitnej látky, ktorý je teraz opäť in.

Kravatová slučka šál pútková šatka street fashion dres

Univerzálnou tkaninou, ktorá sa hodí ku každému ročnému obdobiu, je dres alebo takzvaná tričko. Je na koži obzvlášť príjemný a je ideálny aj pre slučkové šatky. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o praktickú módu a nie o šatky, je táto mladá a módna varianta dokonalým kompromisom.

Vyrobte si tubovú šatku sami

Viazajte šál z tuby a urobte si šál zo slučky sami

Ak pre seba nemôžete nájsť vhodnú šatku, existuje možnosť podať ruku a vytvoriť si ju sami. Je ľahké to zvládnuť, ak už máte pekný kus látky. V závislosti od toho, či je tkanina dostatočne hrubá a chrbát by mal zostať viditeľný, je možné šál ušiť aj dvakrát alebo podľa potreby použiť na obe strany rôzne látky..

Šitie šatky z tuby: návod

Viazať šál trubice, aby sa šál slučky sami šiť

Ak máte doma šijací stroj, tubovú šatku môžete ušiť za niekoľko minút. Potrebujete dva široké pásy látky, ktoré musíte najskôr zošiť, alebo len jeden veľký. Potom oba konce zošijete k sebe a máte hotovo. Je len dôležité, aby ste dostali čistý šev a „tunel“ zošili ste z vnútornej strany až na koniec. Môžete to teda otočiť a skryť šev.

Vyrobte si šatku z tuby sami: bez šitia

Viazajte šatku z trubice a vytvorte si slučkovú šatku

Rúrkový šál si môžete vyrobiť aj sami bez šitia. Bude to vyžadovať tradičný obdĺžnikový šál, ktorý je dostatočne dlhý na to, aby ste si ho mohli ovinúť na krku raz alebo dvakrát. 160 cm na dĺžku zvyčajne stačí. Potom stačí zviazať dva konce a máte hotovo!

Dojčiacim matkám uviažte hadicovú šatku

Viazanie rúrkového šálu

Široký tubusový šál má inú a obzvlášť praktickú aplikáciu ako len zdobenie krku. Ak je dostatočne široký a je tiež vyrobený zo stabilného, ​​mäkkého materiálu, akým je napríklad dres, je ako stvorený na diskrétne dojčenie na verejnosti. Po zvyšok času ho mama nosí štýlovo ako šatku.

Kruhová šatka so zaviazaním na šál okrúhly šál slučkový šál dlhý úplet

Kruhová šatka so zaviazaním na šál a okrúhlou šatkou

Smyčková šála kravata okrúhly šál slučkový šál krátky zimný úplet