Príslovia a citáty

Tipy, ako zostať pozitívny v čase koróny + 20 povzbudivých výrokov

So všetkými tragickými vecami, ktoré sa vo svete dejú v dôsledku koronavírusu, sa teraz zdá byť nezvyčajné hovoriť o optimizme a pozitívach. Zostať pozitívny je však nevyhnutné pre úspešné zvládnutie krízy. Keďže psychologický výskum ukazuje, že pozitívne emócie nám pomáhajú zmierniť negatívne účinky stresu, teraz je viac ako kedykoľvek predtým čas začleniť do nášho dňa malé chvíle šťastia. Tu je pár praktických rád, ako povzbudiť pozitívne emócie. Prezrite si tiež naše príťažlivé prednášky a podeľte sa o svoje obľúbené citáty so svojimi priateľmi, príbuznými atď..

Užívajte si malé chvíle

zostaňte pozitívnymi výrokmi, začnite každý deň pozitívnou myšlienkou

Aj počas vychádzky v Corone máte veľa malých chvíľ, ktoré si môžete užiť: vôňa kávy, pocit teplej sprchy na chrbte a podobne. Ak sa v týchto chvíľach zastavíte, aby ste si ich užili, a nie len ako rutinu, dávate svojmu mozgu šancu spracovať pocit rozkoše a zvýšiť tak produkciu serotonínu – hormónu dobrej nálady, ktorý vám zdvihne náladu a ukľudňuje ťa.

Posilnite svoje vzťahy

užite si malé chvíľky hovoriace o podpore hormónu maznania

Pre tých z nás, ktorí majú zákaz vychádzania z rodiny, je teraz príležitosť stráviť kvalitný čas so svojimi blízkymi. Nájdite si čas na objatie svojich detí alebo partnera, pozerajte sa im do očí, vedte s nimi dlhé rozhovory. Všetky tieto gestá podporujú blízkosť a tiež uvoľňujú oxytocín – hormón maznania, ktorý posilňuje väzby a má tiež upokojujúci účinok na vaše telo. Keď sú hladiny oxytocínu zvýšené, kortizol, stresový hormón, klesá.

Hľadaj v druhých to dobré

Optimizmus hovorí, že zostaň pozitívny, priťahuje dobrých ľudí

Tento typ krízy môže priniesť to najhoršie aj najlepšie v ľudskej povahe. Nechajte sa potešiť dobrou správou. Filantropi darujú peniaze vedcom, aby našli liek. Lekári a zdravotnícky personál pracujú nadčasy, aby pomohli chorým pacientom. Ľudia posielajú na sociálne siete pozitívne správy. Priatelia z celého sveta si podávajú ruky. Keď obrátime svoju vnútornú pozornosť na tieto pozitívne a prosociálne aspekty krízy, zjednotí nás nádej.

Zameraním sa na tieto tri pozitívne stránky koronových časov môžete potenciálne zmeniť spôsob svojho myslenia a zostať pozitívny.

myslite na to, že pozitívne výroky vťahujú do vášho života pozitívne veci

Prevzatie zodpovednosti za zdravý rozum a zachytenie malých chvíľ nám tiež pomôže posunúť sa ďalej do neznáma. Účinky pozitívnych emócií na myseľ a telo sú dobre preskúmané a zdokumentované. Pozitívne emócie sú pre nás v čase koronavírusovej krízy dôležitým zdrojom, pretože môžu vykonávať množstvo vecí, napríklad:

– Zvýšte svoju odolnosť: Ak po stresovej udalosti zažívame pozitívne emócie, dokážeme sa rýchlejšie postaviť na nohy a mať rýchlejší „čas na obnovu kardiovaskulárneho systému“. Keď zostaneme pozitívne, zníži sa nám srdcový tep a krvný tlak sa stabilizuje rýchlejšie.

povzbudzujúce výroky povzbudivé slová

Posilnite svoj imunitný systém: Štúdia zámerne infikovaných ľudí chrípkovým vírusom a rhinovírusom zistila, že ľudia s pozitívnejšími emóciami lepšie bojujú proti symptómom. V tejto štúdii mali ľudia, ktorí mali málo pozitívnych emócií, 2,9 -krát väčšiu pravdepodobnosť vzniku respiračného ochorenia.

verte, povzbudivé výroky sa naučte byť vďačný

  • Uvažujte jasnejšie: Spôsob, akým sa cítime, ovplyvňuje spôsob, akým myslíme. Pozitívne emócie podporujú naše schopnosti riešiť problémy, náš úsudok, naše rozhodovanie, našu kognitívnu flexibilitu a kreativitu. Ak zostanete pozitívni, vy a vaše deti budete schopní lepšie vyriešiť všetky malé problémy, s ktorými sa práve teraz stretávame.

Výroky dávajú nádej kvôli korónovej kríze

Slnečné lúče nasledujú každú búrku. Je to vaša šanca vybudovať si optimizmus a prevziať zodpovednosť za svoje duševné zdravie, aby ste z krízy mohli vyjsť silnejší.

zostaňte pozitívni a povedzte, nikdy sa nevzdávajte

v čase krízy zostaňte pozitívnym myslením

buď vďačný za to, že hovoríš anglicky

trpezlivosť hovorí, že zostaň na konci pozitívny, všetko bude v poriadku

mysli pozitívne, že dobré dni prídu

myslite pozitívne, keď hovoríte o dobrom, v ktoré ľudia veria

viac smiechu menej starostí hovoriť viac lásky menej nenávisti

zanechajte svojich negatívnych myšlienok pozitívny život

Povzbudivé výroky optimista a pesimista

nechajte priestor pozitívnym myšlienkam

výzvy v živote hovoriace nádej

urobte svet lepším a optimistickým