Priateľský k životnému prostrediu

Trend bývania priateľský k životnému prostrediu: navrhujte strešné záhrady v mestských oblastiach

Strešná záhrada s nápadmi na panoramatický výhľad-vonkajšie posedenie

Chcete jeden Navrhnite strešnú záhradu? Dnes sú strešné záhrady trendy a ľudia často píšu a hovoria o zelených strechách v médiách. Takže je to opäť in – žiadané a obľúbené! Ale ak urobíte ďalší výskum, zistíte, že informácie o stavbe strešných záhrad siahajú do dávnych čias. V tomto článku sa dozviete viac o histórii a rozmanitosti možností ekologizácie striech.

Najslávnejšie strešné záhrady minulosti

zazelenanie strechy exotické druhy rastlín čalúnený nábytok salónik vonkajšia sedačka

Jeden zo siedmich divov sveta je báječným výdobytkom záhradníctva známym ako „Visuté záhrady“ Semiramis v starovekom Babylone. Podľa legendy boli záhrady navrhnuté tak, aby babylonská kráľovská manželka dokázala prekonať svoju nostalgickú náladu a stesk po domove. Mladá žena Amitis trpela, pretože mala ďaleko od krásy a sviežosti svojej horskej domovskej krajiny. Ďalším príkladom vynikajúceho využitia otvoreného priestoru na terasách je rímska vila záhad pri Pompejách, kde sa pestovali pestované rastliny na vyšších terasách.

Navrhovanie strešnej záhrady: trend udržateľnej architektúry

strechy mrakodrapov zeleň sedacie strechy záhrady panoráma pohľad

Strešná záhrada sa v skutočnosti líši od zelenej strechy, aj keď oba pojmy sa veľmi často používajú ako synonymá. Záhrada je spravidla miestom oddychu, zábavy a dodatočného priestoru pre obyvateľov domu Navrhnite strešnú záhradu môže to zorganizovať inak. V tejto zóne je možné vytvoriť pokojný kútik a samozrejme rôzne ďalšie záhradné stavby, napríklad: pergoly, markízy, automatické zavlažovanie, vhodné osvetlenie a mnoho ďalších v závislosti od vašich preferencií a finančných možností. Chceme však len zdôrazniť, že v zásade môže táto záhrada obsahovať všetky prvky krajinnej architektúry. Strešná záhrada je ďalším spôsobom, ako udržať vzťah medzi ľuďmi a prírodou.

Strešné záhrady majú pozitívny vplyv na mikroklímu

Domy s plochou strechou-rozsiahle zelené strechy-nápady šetrné k životnému prostrediu

„Zelená strecha“ je navrhnutá tak, aby efektívne pokrývala plochu strechy a zlepšila izoláciu a celkovú energetickú hospodárnosť budovy. Rastliny pestované na „zelenej“ streche majú plytký koreňový systém a odolávajú horúcim, suchým a veterným miestam. Zelená strecha odráža až 87% slnečného žiarenia. Vedecké štúdie poukazujú na výrazný teplotný rozdiel v budovách so zelenými strechami a v budovách bez nich. Strešné záhrady sú samozrejme nápomocné pri znižovaní účinkov teplotných anomálií v mestskom prostredí.

Užite si bohatú škálu rastlín

záhrada s kvetmi-pestrá strecha-dizajn veľkomestská zeleň

Strešné záhrady okrem odolnosti voči tepelnému žiareniu tiež znižujú celkový odtok, keď prší. Rastliny na streche sú umiestnené v kontajneroch hlbokých 0,15 m až 0,9 m, v závislosti od nosnej konštrukcie strechy. Tu môžete umiestniť malé stromy, kríky, vinič alebo rôzne druhy kvetov, v závislosti od vašich preferencií a v súlade s klimatickými vlastnosťami vášho regiónu. Vo svojej strešnej záhrade môžete pestovať rôzne okrasné rastliny.

Navrhnite strešnú záhradu: vezmite do úvahy klimatické podmienky

strešná terasa mestsky intenzívne zelené strechy druhy rastlín

Pokiaľ ide o terénne úpravy, strešné záhrady môžu byť veľmi jednoduché, veľmi dobre naplánované a krásne prevedené. Možnosti sú nekonečné a sú len inšpirované ľudskou predstavivosťou na jednej strane a obmedzené klimatickými zvláštnosťami regiónu na strane druhej. Ak teda skutočne plánujete strešnú záhradu, najskôr sa poraďte so skúseným odborníkom a až potom sa pustite do tohto zaujímavého a pútavého projektu!

Veľkolepé strešné záhrady vo svetových metropolách

strešné záhradné fontány ozdobené krajinky na sedenie kvetináče

Strešná záhrada – miesto na prechádzky

mestské zelené strechy dizajnové chodníky integrovaný strešný bazén

Ozelenenie strechy exotickými rastlinami

Dizajn strešnej záhrady, exotické palmy, v drevených kadiach plastová plocha na trávnik

Vonkajšie posedenie s moderným nábytkom

Drevená podlaha v dizajne strešnej záhrady-mestský priestor-terasový nábytok

Strešná záhrada vonkajšie kuchynské vybavenie nápady pre plánovanie záhradnej krajiny

nápady na zelené strechy nyc skyline view strešná terasa nábytok

strešná terasa drevená paluba so zelenou strechou s črepníkovými rastlinami

strešný strešný záhradný kvetináč prútený nábytok koncový stôl

oáza pokoja veľkomesta na streche-nápady na modernú panorámu mesta

mestská zeleň živé ploty rastliny ochrana súkromia obrazovka strecha

nápady dizajnu strešnej záhrady rýchlo rastúce druhy rastlín mestská zeleň

Ozelenenie strešného balkóna terasa nábytok, štvorcová lavica