Pergola a altánok

Skleník do záhrady – 17 nápadov na vlastný dizajn

skleník pre záhradnú chatku dizajnové dverové okenné strechy

A Skleník do záhrady potrebuje každý, kto má záhradníctvo ako hobby – ale ako si ho môžete postaviť sami a skombinovať s existujúcim stavebným materiálom? Ponúkame vám 17 nápadov, ako môžete skombinovať praktický altánok a skleník v jednom.

Nástenný skleník do záhrady

skleník pre záhradnú stenu biely bar sklenené kvety trávnika

Pre skleník pre záhradu môžete najskôr postaviť nízky múr ako základ. Slúži ako podpera dreveného a okenného lešenia, a tým je skleník stabilnejší. Pri tomto variante by ste si mali byť istí priestorom, pretože s ním nemožno len tak hýbať. Keď je postavený, zostane tam.

Skleník do záhrady – drevo ako materiál

skleník do záhrady drevený plastový okenný nápad na skalku

Drevo je veľmi obľúbené ako materiál na stavbu skleníkov do záhrady. Je to hlavne kvôli tomu, že je len stabilný, ale má aj útulný vzhľad a tým zlepšuje atmosféru v záhrade. Drevený rám môžete zavrieť sklom alebo plastom.

Kovové lešenie do skleníka

skleník do záhrady kovová čierna zelenina sneh zimní záhradníci

Kov je tiež skvelou možnosťou ako materiál pre rám. Nezabudnite, že na prudkom slnku sa to zahrieva rýchlejšie. Z tohto dôvodu by mali byť zvolené čo najmenšie kovové povrchy. Strecha skleníka pre záhradu môže byť priehľadná alebo úplne uzavretá. S priehľadnou strechou máte na výber medzi matným a úplne priehľadným sklom alebo plastom.

Skleník ako kultivácia

skleník na záhradnícke pestovanie plastový dom červená fasáda veranda

Improvizovaným variantom je tento skleník do záhrady. Nachádza sa na verande a je prístavbou. Takýto skleník sa rýchlo stavia a dá sa aj rýchlo rozobrať. V zime môže slúžiť aj ako zimná záhrada.

Skleník pre záhradu vo dvore

tradičný nápad na dizajn skleníka

Toto Skleník do záhrady je 3 metre široký a 3,6 dlhý – ideálny na dvor. Majiteľ domu ho postavil z opracovaného cédrového dreva a položil ho na montovaný oceľový základ. Interiér je dostatočne veľký na umiestnenie stola so stoličkami a niekoľkých rastlín v kvetináčoch. Majitelia domov si môžu v pokoji prečítať katalógy a knihy do záhrady. Dom sa nachádza pod stromami, ale výdatné zasklenie poskytuje dostatok slnečného svetla na rast rastlín.

Očarujúci malý skleník a záhradná kôlňa v jednom

Postavte si svoj vlastný záhradný altánok popínavé rastliny

Jeden je skrytý za mnohými kvetmi a kríkmi Skleník do záhrady, ktorá slúži aj ako kôlňa na náradie. Horolezecké rastliny robia dom útulným, zatiaľ čo na stenách vo vnútri sú zavesené veľké truhlíky s rastlinami.

Skleník do záhrady – upravený bol domček na hranie

Postavte záhradný domček pre deti

Táto malá budova, ktorá bola kedysi detským domom, bola kompletne upravená a zmenená na a Skleník do záhrady transformovaný. Napriek tomu, že je domček pomerne malý, môže poskytnúť dostatok úložného priestoru na náradie. Je to tiež oblasť, kde si majiteľ domu môže ponechať viacero boxov na rastliny. Malé vtáčie búdky dopĺňajú dizajn. Nenákladná alternatíva k tradičným skleníkom bola vytvorená tak ľahko a s trochou predstavivosti.

Malý otvorený altánok

Záhradný úložný priestor formou bufetu

Vhodnú oblasť pre vaše rastliny nájdete takmer kdekoľvek. Táto alternatíva ponúka malý otvorený altánok s niekoľkými pultmi. Baldachýn a malá skriňa so sklenenými dverami chránia jemné rastliny pred nepriaznivým počasím. Po dôkladnom vyčistení toto málo Skleník do záhrady je možné zmeniť na bufet.

Drevený domček v záhrade

Drevený dom záhradný domček na náradie

Očarujúci záhradný drevený dom s veľkými oknami orientovanými na juh ponúka dostatok priestoru pre rastliny v zime. Dvere a malé okno na severnej strane prepúšťali dostatok vzduchu. Dom dokonale splynie s krajinou.

Tradičné Skleník do záhrady –  tento sklenený dom je chladený ventilačným systémom. Ventilátor zaisťuje dobrú cirkuláciu vzduchu a je napájaný elektrinou zo solárneho systému.

Skleník do záhrady s podkladom z prírodného kameňa

Základňa prírodného kameňa v skleníkovej záhrade

Tento skleník vyzerá ako súčasť záhrady z 19. storočia. Biely rám je postavený na stabilnom základe z prírodného kameňa. V mnohých skleníkoch je konštrukčný prvok prefabrikovaný a panely sú špeciálne narezané tak, aby do seba zapadali – čo výrazne uľahčuje stavbu..

Samostatne vyrobený skleník z existujúcich stavebných materiálov

Postavte si vlastný skleník

Tento zaujímavý altánok bol postavený z existujúcich materiálov – niekoľko okien rôznych veľkostí bolo vkusne spojených, takže nakoniec vznikol roztomilý a funkčný dom. Dizajn vyzerá naozaj sviežo vďaka sviežej farebnej kombinácii.

Záhradný prístrešok vo vidieckom štýle

Nápady na záhradný domček-Steinweg

Malý, ale veľmi útulný, takto vyzerá záhradný domček v štýle vidieckeho domu. K dverám vedie kamenná cesta. Rastliny a kvety v okolí domu pôsobia útulne. Do záhradného náradia sa dajú otvoriť veľké dvere alebo dovnútra pustiť dostatok slnka a vzduchu.

Omietka parížskeho altánku

Nástroj na nástenné maľovanie záhradným prístreškom

Omietka z Paríža je výnimočný materiál pre a Skleník do záhrady  – ale táto malá a kompaktná konštrukcia, ktorá je vyzdobená nástennou maľbou, má sadrokartónové steny a strechu. Drevené dvere sú oválne a otvorené, takže sa hostia môžu dostať z jednej časti záhrady do druhej. Ideálne miesto pre nástroje a malé črepníkové rastliny. Tento malý altánok je vybavený rampou – takže tam v zime môže byť uložená kosačka.

Dom so šikmou strechou ako skleník

Postavte si vlastnú stenu zo skleníkového skla

Takmer akúkoľvek štruktúru je možné zmeniť na a Skleník do záhrady byť transformovaný. Tu je napríklad šikmá strecha úplne zasklená a zmenená na modernizovaný altánok. V južnej časti bolo vysadených niekoľko drevených nádob a tak bol využitý maximálny dostupný priestor.

 Architektúra a záhradné umenie v jednom prevedení

vinobranie záhradnícky prístrešok

Tento letný dom je v skutočnosti súčasťou kostola – ako vám pripomínajú samotné okná. Dvojité dvere a gotické okná prepúšťajú do interiéru dostatok svetla. Dom používa majiteľ ako svoje štúdio, kde môže v pokoji maľovať.

Malá záhradná chatka s popínavými rastlinami

altánok malý záhradný domček

Skleníkové záhradné okno