Patio

Záhradný nábytok z dreva, ratanu alebo kovu – návod na výber materiálu

Konferenčný stolík z tepaného železa z kovového záhradného nábytku

Drevo, ratan alebo kov Záhradný nábytok – Porovnávame rôzne materiály a pomôžeme vám vybrať ten správny na terasu alebo terasu.

Záhradný nábytok z kovu pre romantickú povahu

Tipy a nápady na vybavenie záhradného nábytku

Kov je tradične bestsellerom, bez ohľadu na to, na čo sú materiály Záhradný nábytok obavy. Je cenený pre svoju trvanlivosť, pohodlie a široké spektrum možností dizajnu. Kovový záhradný nábytok je možné rozdeliť na dva – hliníkový a kovaný.

Záhradný nábytok – ozdobný kov ako ohnisko v dizajne

Ochranná clona z kovaného železného nábytku a záhradného dizajnu

Tieto návrhy pochádzajú z viktoriánskej éry, ktorú možno rozpoznať podľa mnohých kriviek a detailov. the Záhradný nábytok kované železo je ťažké, čo ho robí obzvlášť vhodným pre veterné oblasti. Nevýhodou je tiež hmotnosť – záhradný nábytok sa ťažko presúva. Tiež potrebujete vankúše pre väčšiu útulnosť a pohodlie. Možnosti farieb sú obmedzené – čierna, biela alebo zelená. V každom prípade sa opýtajte predajcu, či bol nábytok ošetrený antikoróznymi prostriedkami.

Extrudovaný hliník – jednoduchá údržba a rozmanité prevedenie

moderný bazén z nerezového nábytku

the  nábytok Hliník je väčšinou rúrkový nábytok, ktorý váži málo, ľahko sa prepravuje a vďaka jednoduchému dizajnu je vhodný do akéhokoľvek interiéru. Cenová hladina sa pohybuje od lacných po stredné.

27 nápadov na záhradné stoličky pre milovníkov pohodlia, dizajnu a kvality

 Oceľový nábytok na terasu

Hliníkový záhradný nábytok-farebné vankúše červená zelená

the  nábytok vyrobené z ocele sú ťažšie ako extrudovaný hliník a ľahšie ako železo. Cena je v porovnaní s extrudovaným hliníkom vyššia, ale tieto dva typy vyžadujú kvôli povrchovej úprave veľmi malú údržbu.

Retro kovový nábytok na terasu a terasu

Veranda s retro nábytkom a terasou

Vtipné, výrazné farby, nízke ceny a veľa zodpovedajúcich vankúšov – retro Záhradný nábytok sú skutočným pútačom pozornosti pre fanúšikov 60. a 70. rokov.

Záhradný nábytok z dreva – prírodný materiál

Záhradný nábytok pergola drevená pergola

Záhradný nábytok vyrobené z dreva sú prirodzeným pokračovaním flóry a prispievajú k útulnému prostrediu. Drevený nábytok najvyššej kvality na terasu alebo terasu je vyrobený z jadrového dreva. Poobzerajte sa po kúskoch nábytku so zinkovým alebo nerezovým mitterom – v prípade potreby ich sem môžete pripevniť.

Záhradný nábytok z dreva – céder

Veranda so záhradným nábytkom z cédrového dreva

Cédrové a borovicové drevo je charakteristické svojou svetlou farbou, ktorá časom šedne / ak nie je nalakovaná alebo natretá /. Cédrové aj borovicové drevo vydržia roky v záhrade. Céder je spravidla drahší ako lisovaná borovica.

Záhradný nábytok vyrobený z austrálskeho dreva jarrah

Terasové dlaždice Jarrah

Jarrah, podobný teaku, je mimoriadne trvanlivé tropické drevo, ktoré vám môže slúžiť niekoľko desaťročí. Okrem toho má vynikajúcu červenú farbu, ktorá môže vytvoriť krásne akcenty a priniesť do záhrady teplo a útulnosť. Potrebujete svoje  nábytok V každom prípade nalejte drevo jarrah špeciálnymi prípravkami na ochranu, aby bolo zachované.

Záhradný nábytok z tropického teaku

Nástenný stolík s nápadmi na vybavenie záhradného nábytku

Tropický teak je jedným z najtrvanlivejších druhov dreva nábytok. Aj keď zostane vonku celý rok, kus nábytku z tropického teaku vydrží najmenej 50 rokov. Rovnako ako ostatné druhy dreva, farba dreva sa v priebehu času mení a šedne. Aby si zachovala červenohnedú farbu, musíte drevo olejovať raz alebo dvakrát ročne.

Ratanový záhradný nábytok

Ratanový nábytok - zariadte si záhradu

Sú ponúkané v dvoch verziách – normálnej a odolnej voči poveternostným vplyvom. Tieto dve vyzerajú podobne, ale tie normálne je možné používať iba pod ochranným krytom a dajú sa čistiť vysávačom alebo jemnou kefkou. Musíte ich dôkladne vyčistiť každé dva týždne. Odolný voči poveternostným vplyvom Záhradný nábytok sú vyrobené zo špeciálnej lepenky alebo syntetických vlákien a majú povrchovú úpravu odolnú voči poveternostným vplyvom. Sú dokonalým doplnkom na terase a môžu byť umiestnené pri bazéne. V každom prípade väčšina výrobcov nábytku neodporúča vystavovať nábytok dlhší čas horúcemu slnku.

Plastový záhradný nábytok

farebné lehátka terasa záhradný bazén

plast Záhradný nábytok majú mnoho výhod – vydržia dlho, sú lacné a ľahko sa starajú, vážia málo a ľahko sa prenášajú. V každom prípade najväčšou nevýhodou zostáva dizajn – všetok plastový nábytok vyzerá veľmi podobne a nemôže dať miestnosti žiadny charakter. Trendom posledných rokov, ktorý prevláda, je predvádzať športovo -elegantné dizajnérske kúsky, ktoré sa vyznačujú výraznými farbami a neobvyklou konštrukciou.