osvetlenie

Trendy v záhradnom osvetlení – 15 nápadov na atmosférický dizajn záhrady

trendy v záhradnom osvetlení záhradný ležadlový stôl

Keď je dobré počasie, môžete si užiť čas vonku v záhrade až do neskorých večerných hodín. Správne záhradné osvetlenie vám pomôže nielen zorientovať sa v tme, ale aj efektívne zrealizovať váš vonkajší priestor. Okrem elegantného a pohodlného vonkajšieho nábytku a dobre upraveného trávnika je vonkajšie osvetlenie nepochybne nepostrádateľnou súčasťou záhradného dizajnu. A ak sa osvetlenie skladá z moderných a atraktívnych svietidiel, premení vašu záhradu na fascinujúce miesto snov s úchvatnými svetelnými akcentmi. V dnešnom článku by sme vám chceli priniesť vybrané, moderné Trendy v záhradnom osvetlení a predstavte nápady, ktoré vás presvedčia skvelými návrhmi a nechajú vašu záhradu zažiariť v špeciálnom svetle.

Trendy v záhradnom osvetlení pre súčasný vonkajší dizajn

okrúhla stena-záhradné osvetlenie-assollo

Ak chcete zo svojej záhrady urobiť špeciálny vrchol a navodiť hravú alebo možno snovú romantickú atmosféru, existuje takmer nekonečné množstvo možností. V závislosti od toho, ktorú oblasť v záhrade chcete osvetliť, môžete použiť rôzne druhy svetiel. Nástenné svetlá napríklad neposkytujú iba všeobecné osvetlenie okolo domu, ale tiež dodávajú stenám skvelé akcenty. Súčasné trendy v záhradnom dizajne bodujú nielen príjemným svetlom večer alebo v noci, ale vyzerajú skvele aj po vypnutí.

Kreatívne trendy a nápady záhradného osvetlenia pre rôzne možnosti dizajnu a aplikácií

led-kamenný vzhľad-stena-Fontana-Arte

Okrúhle nástenné svietidlo zaujme svojim minimalistickým a decentným dizajnom a umožňuje implementáciu zastrešujúcich konceptov osvetlenia vo vonkajšej oblasti. Puristické a jednoduché svietidlo vytvára na stene vzrušujúci kontrast a skutočne púta pozornosť. V tomto modeli svietidla bola spojená vysoká funkčnosť s moderným vzhľadom. Na obrázku vyššie môžete vidieť niekoľko nástenných svetiel pozdĺž steny, ktoré prebiehajú rovnobežne s bazénom a vytvárajú tak jednotný celkový obraz. Elegantné nástenné svetlá z nehrdzavejúcej ocele pôsobia elegantne a moderne.

nástenné svietidlo-osvetlenie-sklo-royal-botania

Pre osvetlenie v záhrade je obzvlášť dôležité, aby boli žiarovky odolné voči poveternostným vplyvom a robustné. LED záhradné osvetlenie zaujme nízkou spotrebou energie a dlhou životnosťou. Väčšina LED svetiel do záhrady je vybavená detektorom pohybu, a preto sú veľmi praktické. Vy a vaši hostia sa môžete bezpečne dostať do domu aj za tmy, pretože svetlá sa automaticky zapínajú a vypínajú.

stena-nehrdzavejúca oceľ-omega-kráľovská-botania

Ak by ste vo svojom záhradnom dizajne radšej použili trochu viac farieb, v obchodoch kúpite moderné záhradné osvetlenie v mnohých farbách. Ak by ste chceli v záhrade nastaviť zaujímavé farebné kontrasty, môžete si tiež vykúzliť vlastné svetelné kombinácie. Farebné záhradné osvetlenie, obzvlášť s nepriamym svetlom, nechá kôru stromov obzvlášť dobre vyniknúť a tiež jesenné lístie vyzerá obzvlášť pekne..

zemegule-solárne-záhradné-osvetlenie-výsadba

Ak chcete osvetliť záhradné chodníky, na osvetlenie nebezpečenstva zakopnutia môžete použiť soklové alebo stĺpové svetlá medzi stromami a kríkmi, za kameňmi alebo nízkymi stenami. Aj keď v blízkosti nie sú žiadne zásuvky alebo je možné, že nebudete môcť položiť káble do zeme, solárne a stĺpové svetlá sú vynikajúcou voľbou na osvetlenie záhrady. Sférická lampa napríklad vyžaruje atmosférické, teplé biele pozadie a je jedným z aktuálnych trendov záhradného osvetlenia..

luxusná stojanová lampa z nerezovej ocele v zlatej farbe

Možno by ste chceli zdôrazniť jednotlivé záhradné sochy alebo vytvoriť skvelé svetelné body na trávniku alebo v posteli, zaujímavé akcenty môžete nastaviť aj pomocou pozemných bodových svetiel. Zvlášť ak chcete integrovať kamene do záhradného dizajnu, môžete pomocou svetelných efektov vykúzliť nádherne krásne prostredie. Vďaka špecifickej štruktúre povrchu sú osvetlené kamene obzvlášť dobre prezentované. Tieto fascinujúce bodové svetlá sú veľmi ušľachtilé a diskrétne a vďaka tvaru listov sa perfektne hodia do svojho okolia.

figúrky-moderný-záhradný-osvetľovací dom

Nie je náhoda, že solárne záhradné svetlá patria medzi moderné trendy záhradného osvetlenia. Využívajú slnečnú energiu a sú nabité slnečnými lúčmi. V tmavých hodinách vydávajú príjemné svetlo a vytvárajú atmosférickú atmosféru. Tieto modely sú šikovnou kombináciou osvetlenia a umeleckých diel a bodujú svojimi futuristickými tvarmi a prevedením. Je to práve estetický aspekt vonkajšieho osvetlenia, ktorý dodá vašej záhrade individuálny nádych. Extravagantné záhradné osvetlenie môžete vytvoriť pomocou špeciálnych tvarov.

ružová-vedená-záhradné-osvetlenie-podzemný kábel

K súčasným trendom záhradného osvetlenia patria kvetináče, pomocou ktorých môžete vo svojej záhrade nastaviť dekoratívne akcenty. Záhradné svetlá bez difuzéra vrhajú tiene na objekty v ich blízkosti a vytvárajú skvelé tieňové efekty. Tieto svietia zvnútra a poskytujú ďalšie zvýraznenie. Ak chcete vybaviť vonkajší priestor dobre viditeľným osvetlením, reflektory sú skvelým riešením. Či už sa rozhodnete pre nepohyblivé alebo otočné vstavané reflektory, je to vec vkusu a je samozrejme na vás.

moderné-záhradné-osvetlenie-nápady-pochodeň-zemný hrot

Ak radi večer sedíte na verande a užívate si čerstvý chladný vzduch s nápojom a chcete si urobiť pohodlie, baterky, lampáše a lampáše sú vynikajúcou voľbou na osvetlenie záhrady. Radi by ste sa však potopili do vzrušujúceho románu nerušeného, ​​stojanová lampa odolná voči poveternostným vplyvom by bola ďalším spôsobom, ako získať dostatok a neoslnivého svetla v záhrade.

Prívesné svetlá-kov-stena-ozdoba-geometrická

Samozrejme, môžete sa slobodne rozhodnúť, ktoré prvky budú hrať úlohu svetelného dizajnu vo vašej záhrade. Môžu to byť jednotlivé rastliny, stromy alebo atraktívna záhradná dekorácia. Na obrázku vyššie bola zámerne zdôraznená špeciálna štruktúra vonkajšej steny. Kovové závesné svetlá bodujú jednoduchým diamantovým vzhľadom a nechávajú svetlo dopadať zhora.

Závesná lampa-kov-záhradný dizajn-osvetlenie

Toto napríklad závesné svietidlo v tvare hviezdy je skôr skutočným pútačom pozornosti s čisto dekoratívnou funkciou než záhradným osvetlením nad pohodlnými sedadlami. Nápadné kovové tienidlo sa perfektne hodí k zvyšku záhradného nábytku a robí dizajn záhrady obzvlášť harmonickým v kombinácii s dvoma lampami na stene..

záhradné osvetlenie-rozprávkové svetlá-vonkajšie-závesné

Pomocou rozprávkových svetiel môžete vytvoriť jemné a fascinujúce záhradné osvetlenie. LED rozprávkové svetlá môžete zavesiť na stromy, ploty, rastliny, kríky a živé ploty a ozdobiť vonkajší priestor slávnostným, romantickým alebo hravým spôsobom a vytvoriť požadovaný nádych. Ako ďalšie typy osvetlenia sú k dispozícii aj svetelné trubice a svetelné siete.

strom-záhrada-osvetlenie-lampáše-nápady-víla svetlá

Dnešné rozprávkové svetlá na vonkajšie použitie pracujú s LED diódami a spotrebúvajú veľmi málo elektriny. Svetelné diódové siete a rozprávkové svetlá môžete distribuovať medzi kríky a stromy alebo jednoducho cez kríky a premeniť tak svoju záhradu na útulné miesto na oddych. Ak predsa len chcete navodiť vhodnú párty atmosféru, môžete sa vrátiť k farebným rozprávkovým svetlám so žiarovkami.

záhradná víla svetlá-prízemný strom

Rozmanité trendy a nápady záhradného osvetlenia ponúkajú modely a návrhy pre každý vkus. Či už vybavíte svoju záhradu jemným, romantickým, mihotavým alebo atmosférickým svetlom, môžete sa rozhodnúť úplne podľa svojich predstáv a potrieb..