osvetlenie

Navrhnite hviezdnu oblohu so sklenenými vláknami LED pre očarujúce svetelné efekty

Hviezdna obloha s LED stropným osvetlením-čierny-stropný bazén

Noc čo noc blikajú z neba miliardy hviezd a očarujú svojou pôsobivou iskrou. Nemôžete sa však pozerať na hviezdy každú noc a z každého miesta. Niekedy je obloha zatiahnutá a výhľad na hviezdy je zablokovaný. V husto osídlených oblastiach, akými sú napríklad veľké mestá, je naopak hviezdna obloha vďaka svetlám na uliciach a domoch takmer neviditeľná ani za bezoblačných nocí. Ak chcete priniesť kúzlo hviezdnej oblohy do vlastných štyroch stien, môžete sa rozhodnúť pre hviezdnu oblohu do interiéru so sklenenými vláknami LED. Tento dekoratívny typ osvetlenia je vhodný do každej miestnosti v byte a vytvára v interiéri nádherné svetelné efekty.

Ako funguje hviezdna obloha s LED diódami na vnútorné použitie?

Hviezdna obloha s LED diódou-obývačka-originálne-stropné osvetlenie

Pohľad na hviezdnu oblohu v noci podporuje relaxáciu a zaisťuje skutočný pocit pohody. Preto je tento typ osvetlenia perfektný pre obytné priestory ako spálňa, obývačka, wellness, kúpeľňa a detská izba. Ako však vlastne funguje LED technológia pre hviezdnu oblohu v obývacej časti a dokážete si také originálne stropné osvetlenie postaviť sami? Odpovede na tieto otázky nájdete v našom článku!

Hviezdna obloha s nápadmi na stropné osvetlenie obývačky LED

LED hviezdna obloha je peknou variantou efektového osvetlenia, ktorá vyzerá obzvlášť krásne a dekoratívne v každej miestnosti. Čoraz viac architektov sa spolieha na tento variant dizajnérskych bytov, aby interiér dostal veľmi zvláštny nádych. Pre hviezdnu oblohu je najlepšie použiť káble z optických vlákien, ktoré sú umiestnené v zavesenom strope. Alternatívne sa hodia aj malé zapustené reflektory v miniatúrnom formáte, ktoré znázorňujú hviezdy na nočnej oblohe. Pre domácich majstrov sú k dispozícii dokonca aj hotové súpravy hviezdnej oblohy a stropné svetlá na inštaláciu do stropu..

hviezdna obloha, obývačka, nepriame osvetlenie

Aby strop vyzeral ako hviezdna obloha, sú jednotlivé svetelné diódy usporiadané blízko seba. Keď je svetlo zapnuté, všetky svietia súčasne a vytvárajú úžasný efekt, najmä v noci. Použité sklenené vlákna LED môžu byť monochromatické, viacfarebné alebo dokonca so zmenou farby. Voľba je úplne na vás.

Hviezdna obloha s LED do obývačky

obývacia izba s hviezdnou oblohou vedenou svetelnými efektmi

Obývacia izba je časť domu, kde sa väčšina času trávi, keď nespí. Preto by mala byť obývačka útulná a pozývať vás na zdržanie. LED hviezdna obloha je pre túto oblasť veľmi vhodná ako atraktívne stropné osvetlenie. V kombinácii s nepriamym osvetlením môžete zavesiť zavesený strop na výslnie a navrhnúť ho ako akcent v miestnosti.

obývacia izba so zaveseným stropom a hviezdnou oblohou

Pretože na oblohe vidno malé aj veľké hviezdy, hviezdnu oblohu je možné navrhnúť pomocou LED svetiel rôznych veľkostí. Pre malé hviezdy sú veľmi vhodné sklenené vlákna, pričom zapustené reflektory v miniatúrnom formáte sú najvhodnejšie pre veľké hviezdy. Len sa uistite, že veľkých „hviezd“ by malo byť menej ako tých malých.

hviezdna obloha, LED osvetlenie, jedáleň, biely strop

Aj keď sa na hviezdnu oblohu s LED diódami zvyčajne pozerá ako na druh efektového osvetlenia, je možné aj úplné stropné osvetlenie pomocou svetelných vlákien LED. Na to by však mal byť strop natretý svetlou farbou a počet svetiel by mal byť koordinovaný s veľkosťou obývačky..

LED hviezdna obloha vytvára v spálni príjemnú atmosféru

hviezdna obloha-led-drevený-strop-spálňa-osvetlenie

Snom mnohých ľudí je večer si ľahnúť do postele a pozerať sa na oblohu pokrytú hviezdami. To je však možné iba vtedy, ak žijete v malom meste a posteľ máte pod oknom alebo strešným oknom. Ak to tak nie je, môžete sa rozhodnúť pre hviezdnu oblohu vyrobenú z LED sklolaminátu a pozvať nočnú oblohu do svojej vlastnej spálne.

svetelné efekty spálne vedené hviezdnou oblohou

Nie je nevyhnutné, aby ste si objednali zavesený strop s jednotlivými optickými vláknami. Kvalifikovaní remeselníci môžu dokonca postaviť hviezdnu oblohu pomocou LED a dosiahnuť krásne svetelné efekty v spálni alebo inom obývacom priestore. Na to potrebujete dosku vyrobenú z dreva, plastu, tvrdej peny alebo tvrdého vlákna akéhokoľvek tvaru a farby, ktorá je navrhnutá zo sklenených vlákien a nakoniec je zabudovaná do stropu..

hviezdna obloha, led, vlákna, strop, detská izba

Potom by ste mali do vybranej dosky vyvŕtať otvory 1 mm vrtákom. Na hviezdnu oblohu s LED diódami stále potrebujete sadu svetelných vlákien LED s niekoľkými sklenenými vláknami, ktoré prevlečiete vyvŕtanými otvormi. Tento krok trvá trochu viac času, pretože musíte každé jednotlivé vlákno vytiahnuť dierou. Keď ste hotoví, môžete použiť sprejové lepidlo alebo pásku, ktorými vlákna prichytíte na svojom mieste. V ďalšom kroku by mali byť optické vlákna skrátené pomocou klieští tak, aby boli rezy čo najbližšie k doske. Zostáva len namontovať tanier na strop a máte hotovo!

spálňa s hviezdnou oblohou a romantickým osvetlením

Ak by ste chceli ovládať osvetlenie v spálni z postele, mali by ste sa rozhodnúť pre súpravu hviezdnej oblohy s diaľkovým ovládaním. Svetelné vlákna LED je dokonca možné stlmiť, takže si môžete kedykoľvek sami nastaviť intenzitu osvetlenia.

Hviezdna obloha s LED do kúpeľne

led-hviezdna-obloha-kúpeľňa-sivá-vaňa

Nie je pre vás nič lepšie ako relaxačný perličkový kúpeľ po namáhavom dni? Čo hovoríte na vaňu pod nočnou oblohou? Nie je nutné, aby ste si rezervovali izbu v drahom hoteli, v kúpeľni môžete jednoducho postaviť LED hviezdnu oblohu na strop. Za týmto účelom stojí za to zvoliť stmievateľnú vláknovú optiku, aby ste mohli podľa potreby regulovať intenzitu osvetlenia. Tak sa dá v kúpeľni vytvoriť skutočná dobrá nálada.

LED hviezdna obloha pre wellness

hviezdna obloha-led-bazén-stropné-osvetlenie-optické vlákno

Hviezdna obloha s LED diódami je obzvlášť obľúbená vo wellness oblastiach, ako sú sauny, parné kúpele a bazény. Atraktívne osvetlenie vytvára v interiéri uvoľnenú atmosféru a nádhernú prírodnú podívanú. Jednotlivé svetelné vlákna môžu byť navrhnuté tak, aby presne napodobňovali nočnú oblohu.

hviezdna obloha-led-stropné-osvetlenie-krytý bazén

Ak máte doma súkromný krytý bazén, toto stropné osvetlenie je ideálne pre okolie bazéna. Zvlášť večer sa malé svetelné body odrážajú vo vode a vytvárajú očarujúce svetelné efekty.

Domáce kino pod hviezdami

hviezdna obloha LED pásové stropné osvetlenie domáce kino

Ďalšou oblasťou v byte, ktorá by s LED hviezdnou oblohou vyzerala naozaj pekne, je domáce kino. Môžete tak sledovať svoje obľúbené filmy pod hviezdami bez toho, aby ste museli odísť z bytu. Pre túto oblasť sa však odporúča navrhnúť hviezdnu oblohu na tmavomodrom alebo dokonca čiernom strope, aby vyzerala realistickejšie.