Obklady stien

Tipy na dizajn obývačky – obklad krbu ako zvýraznenie

tipy na navrhovanie obývačky betónový krb kachle stropné trámy drevo

Mal by to byť krb vo vlastných štyroch stenách, rozhodnutie bolo prijaté v prospech majiteľa domu. Čo je však dôležité pre výber správneho modelu? Krb by mal byť prispôsobený individuálnym potrebám a estetickým požiadavkám. Ak nechávate krb postaviť odborníkom, musíte mať na pamäti, že konečnú cenu kachlí môže určovať mnoho rôznych faktorov. Ak teda chcete ušetriť viac a máte aj manuálne znalosti, mohli by ste si krb postaviť sami. Krb nie je len ozdobou, je aj vykurovacím telesom – pred začatím stavby by ste sa preto mali určite poradiť s odborníkom. Tu je niekoľko ďalších praktických tipov na vytvorenie obývačky s krbom.

Tipy na dizajn obývačky – Sedacia časť ako ústredný bod

tipy dizajn obývačky svetlý betónový krb modrý nábytok konferenčný stolík drevo

Krb s krásnym krbovým obkladom je v dnešnej dobe často absolútnym pútačom pozornosti v obývačke. Či už rustikálne, vyrobené z prírodného kameňa alebo umelého kameňa, mramorových alebo keramických kachlí vo veľkých formátoch – s vhodným krbovým obkladom sa krb stáva ohniskom celého bytu. Platí: menej je viac. Krbová kazeta zarámovaná kamennou doskou alebo veľkoformátovými kachľami môže pôsobiť veľmi vznešene a vyžaduje veľmi nízky rozpočet. Veľmi atraktívne môže pôsobiť aj obklad celého telesa steny doskou z prírodného kameňa alebo pásmi z lešteného prírodného kameňa.

Krb ako šperk

tipy na navrhnutie dizajnu krbu z bieleho mramoru v obývacej izbe

Existuje nespočetné množstvo možností prevedenia obkladu komína a rámovania komína – prírodné materiály ako mramor, vápenec, čadič, travertín, žula, pieskovec, bridlica a ďalšie sú spravidla poriadne drahé. Dokonalé imitácie prírodného kameňa sú lacnejšou alternatívou k dispozícii v rozsiahlej škále farieb s príslušnými hranami – od leštených po ručne brúsené. Dekoratívne profily z hliníka, mosadze, medi, nehrdzavejúcej ocele alebo chrómu v spojení s veľkoformátovými dlaždicami, ako aj viditeľné spoje a štrukturálny rez kameňa vedú k solídnemu celkovému dojmu.

Akcentovaná stena Travertino v obývacej izbe

tipy obývacia izba dizajn travertino akcent stena drevený strop biely gauč

Zvlášť sa odporúča obklad, ktorý vyčnieva zo zvyšku dizajnu steny. Takpovediac vytvorte prízvučnú stenu, v ktorej je krb postavený. Takýmto spôsobom uvoľníte nielen dizajn miestnosti, ale tiež zvláštnym spôsobom zvýrazníte krb. Umelecká nástenná maľba, fotografická koláž alebo iná dekorácia dodáva celej veci konečnú podobu.

 Klasický dizajn steny pre krb do obývačky

tipy dizajn obývačky klasický krb drevo modrá stredomorská rímsa

Nemusí to byť len úzka oblasť krbu, ktorá je navrhnutá v inej farbe a s kamienkami, kachľami alebo dreveným obkladom. Celá stena, v ktorej je umiestnený krb do obývačky, môže byť navrhnutá ako akcentovaná stena a líši sa farbou od ostatných stien. Pastelová modrá na drevené obklady vyzerá obzvlášť romanticky a stredomorsky alebo rustikálne.

 Svetlý kameň pre priečku do obývačky

tipy dizajn obývačky svetlý kamenný predel stena trojstranný krb denná posteľ

Panoramatický krb je ideálny na vytvorenie deliacej steny. Ak teda chvíľu premýšľate nad rozdeľovačom miestnosti pre dizajn obývačky alebo vám dokonca vadí, že ste pri stavbe domu nemontovali krb, potom máte teraz príležitosť splniť si sen o vlastnom krbe do obývačky a zároveň získate atraktívny prvok, ktorým môžete okoreniť interiér.

 Dizajn s betónom

tipy obývacia izba dizajn betónový obklad krb monochromatický interiér

Šedé povrchy pôsobia veľmi moderne a elegantne. Často sa nachádzajú v minimalistických a súčasných obývacích priestoroch a úžasne sa spájajú s neutrálnym nábytkom s jednoduchými líniami a povrchmi. Preto nie je divu, že betónové kachle sú obzvlášť vhodné na navrhovanie krbov. Ale vhodné a vítané sú aj iné druhy kameňa v šedej farbe.

 Útulný dizajn

tipy na dizajn obývacej izby mramorový moderný obkladový krb

Skutočný prírodný kameň by ste určite mali spomenúť a ukázať v našich tipoch na navrhovanie obývačiek, pretože jeho charizma je jedinečná, a preto sa doň oplatí investovať. Na vytvorenie určitej farebnej schémy alebo určitej atmosféry použite akýkoľvek druh kameňa v akejkoľvek farebnej nuancii. Béžová a ďalšie teplé kamenné farby pôsobia útulne a domácky. Ako už bolo uvedené, šedá vyzerá moderne a elegantne.

 Moderný dizajn obývačky

tipy na vytvorenie krbu do obývačky obojstranný nápad sivý kameň

Ak používate tmavé farby, mali by ste si dať pozor na ich kompenzáciu dostatočne svetlými farbami. Nakoniec by malo byť vytvorené priateľské prostredie miestnosti. Celkom tmavý krbový obklad s rovnako tmavou podlahou by ste preto mali skombinovať s dostatočným počtom svetlých stien a zariaďovacích prvkov. Môže to byť nábytok alebo bytové doplnky, ako sú koberce a závesy, žiarovky a svetlé textílie na vankúše a prikrývky.

 Tipy na navrhovanie obývačky – mramorová krbová akcentovaná stena

tipy na dizajn obývačky sivý mramorový krb moderný dizajn plyn

Rovnako atraktívne, ako sú kachle z prírodného kameňa, sú ešte atraktívnejšie nadrozmerné kamenné dosky, keď sa použijú na návrh steny krbu. Aký je dojem týchto panelov, môžete vidieť na vyššie uvedenom príklade. Jednoducho fascinujúce, nemyslíte? Takto získaná akcentová stena vyžaruje zvláštnu eleganciu, ktorá sa dosahuje hlavne malým počtom spojov. Kamenné zrno si takto môže prísť aj na svoje.

Komín-rám-s-kameňom-imitácia-viditeľné-spoje-štrukturálne-rezaný-sklon strechy

Skombinujte vo svojom obytnom priestore navzájom niekoľko materiálov. Ak sú tieto dve prirodzené, tým lepšie! Ak je skutočný kameň pre vás príliš drahý, môžete použiť napodobeninu. V zásade to nič nemení na zaujímavom vzhľade, ktorý môžete získať kombináciou kameňa a dreva. Použitý kameň, či už pravý alebo nie, nemusí byť všade použitý v rovnakej farbe. Pozrite sa na zaujímavú súhru béžových a sivých kamienkov!

 Tipy na dizajn obývačky: Leštené pásy z prírodného kameňa pôsobia moderne

Krbová fasáda-obývacia izba-tipy-leštený-prírodný kameň-pruhy-šikmá strecha

V našich tipoch na dizajn obývačky by sme radi spomenuli aj sklo ako materiál. Akcentovú stenu môžete ohraničiť krbom so sklenenými tabuľami vľavo a vpravo. Pretože je sedací nábytok zvyčajne orientovaný na krb, získate tiež perfektný výhľad na vašu záhradu, ktorá je tiež nádherným pozadím pre plápolajúci oheň.

Obklad s hladkými brúsenými remienkami z prírodného kameňa

Komínový obklad-hrubé-rustikálne-škridle-vo-veľkoformátovom-strechovom-fazetovom-stropnom svetle

Ako vidíte, skvelé tipy na navrhnutie obývačky sú možné len pri samotnom dizajne krbu, ktorý výrazne zlepšuje životné prostredie a zaisťuje štýl a pohodlie. Viac nápadov môžete vidieť na obrázkoch nižšie.

Štruktúra v jednotlivých časticiach

tipy na moderný dizajn-obývačka-krb-vstavaná stena-omietka-sivá

Murovaný krb

Kameň-imitácia-veľkoformátový-krbový obklad-kachle-vo veľkom formáte

Individuálne navrhnutý krbový obklad

tipy-obývačka-rustikálno-krbový obklad-kožené kreslo-drevo-konferenčný stolík

Trblietavé nuansy povrchu

tipy-obývačka-stena-dizajn-čierna-biela-koža-kreslo-vstavané ohnisko

Elegantný a kvalitný krb

Stena orientovaná na tehlový strop, dizajn, drevené ležadlo, plameň, oranžovo-biele steny

Tipy na navrhovanie obývačky: imitácie prírodného kameňa sú praktické a lacné

Nástenný kameň-imitácia-sedacieho-priestoru-orientálny-koberec-vzor

Komínový obklad z prírodného kameňa

hry s bielym nábytkom-krbom-fasádne-obklady-tipy-obývačka-koberec-purpurovo-svetlé

Lemovanie s imitáciou tehál

Živé nápady-individuálno-komínový obklad-dymový výfuk-rošt-optické panely

Rustikálny krbový obklad s doskami hrdzavého vzhľadu

tipy do obývačky-vysoký-strop-krb-veľký-panel-tmavofialová-pohovka-čalúnené sedadlo

Komínový obklad ako veľký panel

Obklad na stenu-obývacia izba-priestor na sedenie-biele pohovky-čalúnenie pri krbe

Betónový obklad komínového plášťa

tipy-dizajn obývačky-vešanie-krb-dym-prieduch-rustikálny-kamenný dizajn

tipy-obývačka-krb-dymový prieduch-sedací-priestor-domácky-koberec-červený

tipy-obývacia izba-dizajn-odhalená-betónová stena-veľké-okenné tabule-sedenie

Etanolový-krb-vstavaný-krb-fasádne-obkladový-mramor-biely

Krbový obklad-hrubý-rustikálny-dymový ventil-nápady-obývačka-nábytok-pohodlné-kreslá

Veľké panely-obklad steny-biely-krb-obývačka-vysoký-strop

Obklady stien-panely obkladové betónové-krb-vstavané-čalúnené-kreslá