Obklady stien

Čierna svetlá farba v interiéri – 16 kreatívnych návrhov stien a stropov

Čierna farba spálne-žiarivka-stena-strop-hviezdna obloha-modré-svetlo

Krásne svetelné efekty v interiéri sú medzi deťmi i dospelými veľmi obľúbené. Je možné pridať nástenné dekorácie, obrázky a nástenné maľby Čierna svetlá farba farby a často sa používajú na interiérový dizajn zatemnených diskoték, barov a herní. Žiarivkové obklady stien sú vhodné aj do domácnosti, predovšetkým do kreatívne riešených spální.

Čierna farba svetla a jej vlastnosti

Hrnček čiernej farby-jasné-neónové-fluorescenčné-maliarske farby

Ľudské oko vidí iba obmedzené spektrum svetla, ktoré zahŕňa farby od fialovej po tmavočervenú. Farby, ktoré sa nachádzajú mimo tejto oblasti, nemožno vnímať. Napriek tomu sa fluorescenčné materiály stávajú viditeľnými prostredníctvom čierneho svetla alebo UV žiarenia a získavajú špeciálny svetelný efekt – svietia. Fluorescenčné alebo neónové farby sú viditeľné pod špeciálnou lampou, ktorá vyžaruje ultrafialové (UV) žiarenie. Pokračujte v čítaní, aby ste našli inšpiratívne žiarivé interiéry a objavili ďalšie možnosti použitia čiernej farby svetla.

Čierna svetlá farba na stenu

Čierne svetelné farby nástenné maľby-kvety-maľba-izba-čierne svetlá

Obývačky s dekoráciou vo fluorescenčných farbách stien vnášajú do bytu zvláštnu mystickú atmosféru. Ak máte talent na maľovanie, môžete si dokonca skúsiť urobiť výzdobu steny sami. Všetko, čo potrebujete, sú farby čierneho svetla, UV žiarovky a vlastná predstavivosť. Všimnite si toho, že farba použitá na stenu nie je vhodná na pokožku. Ak si predsa len chcete na kožu namaľovať tetovanie čiernym svetlom, kúpte si na to vhodný UV lak na telo.

Hviezdna obloha na strope s čiernym svetlom

Čierna farba stropu spálne obrázok vesmír hviezdna obloha vesmír

Jasné čierne svetlé farby môžu byť viditeľné alebo priehľadné. Viditeľné farby sú viditeľné aj bez ultrafialového svetla, čím pod svetlom získajú silnejší svetelný efekt. Na druhej strane, priehľadné farby čierneho svetla je možné vidieť iba pomocou špeciálnej žiarovky. Tieto sú vhodné na stropné maľby v spálni, napríklad na zobrazenie hviezdnej oblohy.

Žiarivkové farby pre 3D stropné obrázky

Farba čierneho svetla 3d-stropný-obraz-chrám-džungľa-uv-farby

S neónovými farbami na stenu je možné namaľovať pôsobivé 3D stropné obrázky, ktorých dizajn vytvára v miestnosti mystický efekt. Svetelná farba stien alebo stropu sa však nehodí do každej miestnosti. Žiarivkám by ste sa mali v obývačkách alebo kuchyniach radšej vyhnúť.

Nástenná maľba s neónovými farbami

čierna-svetlá-farba-nástenná-farba-akrylové-farby-neón-exotické-kvety

Ak nechcete úplne vyzdobiť svoju stenu nástennou maľbou, môžete namiesto toho namaľovať na plátno nástennú maľbu neónovými farbami. Môžete sa buď spoľahnúť na svoje vlastné schopnosti, alebo použiť hotovú šablónu, ktorú je možné rýchlo preniesť na plátno pomocou fluorescenčnej farby v spreji.

Abstraktné umenie pod čiernym svetlom

čierno-svetlo-farba-umenie-abstraktný-obrázok-fluorescenčné farby

Mnoho umelcov sa zaoberá maľovaním abstraktných obrazov, ktoré prinášajú hlbší zmysel. Takéto umelecké diela sú niekedy namaľované neónovými farbami, pričom farby sú pri normálnom svetle viditeľné, ale pri čiernom svetle sa menia.

Čierna farba svetla pre hviezdnu oblohu v domácom kine

čierne svetlo-farby-domáce kino-strop-hviezdna obloha zapustené miesta

Ak hľadáte vhodný svetelný efekt pre domáce kino, potom je vhodným rozhodnutím stropný obraz hviezdnej oblohy. Načernalé žiarovky je možné jednoducho skryť ako nepriame osvetlenie a nemajú silné svetlo, ktoré by rušilo sledovanie filmov. Tiež máte pocit, že ste pod holým nebom.

Orientálny obraz stropu s UV farbami

čierno-svetlo-farba-strop-obraz-orientálny-interiér-neónové farby

Farby, ktoré žiaria v čiernom svetle, sa často používajú v interiéroch barov, ktoré majú osobitnú atmosféru. Miesta v orientálnom štýle majú často jemné osvetlenie, ktoré je pre tieto svetelné efekty ako stvorené.

Ihrisko vo fluorescenčných farbách 

koberec

Laser Tag je trendová hra z USA, ktorá sa často hrá v herniach so žiarivkovým osvetlením. Vo veľkých mestách sú k dispozícii aj bowlingové centrá a minigolfové ihriská, ktoré sa nachádzajú v zatemnenej miestnosti s čiernymi svetlými farbami. Takéto ihriská ponúkajú návštevníkom špeciálny zážitok, ktorý si deti obzvlášť vážia.

Airbrush black light paint – nástenná maľba vesmíru

planéty-čierna-farba-airbrush-nástenná-kozmos-planéty

Pomocou airbrush (nazývanej aj striekacia pištoľ) je možné veľké miestnosti vymaľovať čiernou svetlou farbou. Farby airbrush a fluorescenčné farby na steny sú vhodné len na vnútorné použitie.

Čierna svetlá farba v detskej izbe

čierna farba svetla-detská izba-obľúbené-postavy-strop-obraz-peter-pan

Mnoho batoliat sa bojí tmy a nemôže pri tom pokojne spať. Z tohto dôvodu rodičia často vyberajú do detskej izby jasné farby, aby nechali namalovať hviezdnu oblohu, obľúbené postavičky alebo iné dekorácie.

Požiadavky na svetelnú nástennú maľbu v detskej izbe

čierne-svetlé-farby-detská izba-svietiace-nástenné-mačky

Detské izby môžu byť navrhnuté kreatívne a individuálne s čiernou farbou svetla. V prvom rade by ste sa mali uistiť, že večer je miestnosť úplne tmavá. Pouličné lampy a osvetlenie z iných miestností výrazne znížia svetelný efekt. Ak je táto požiadavka splnená, každý detail nástennej maľby bude jasne viditeľný.

Priehľadná čierna farba svetla

čierna-farba-svetla-nástenná-transparentná-farba-pred-po

Nástenné dekorácie do detskej izby, ktoré za denného svetla a čierneho svetla vyzerajú odlišne, je možné namaľovať pomocou priehľadných farieb. V tomto prípade je čierna lampa potrebná na večerné zobrazenie svetelných efektov.

Detská izba s čiernym svetlom a bez neho

polička čierna farba svetla detská izba nástenná maľba uv farby

Predtým, ako začnete nanášať fluorescenčnú farbu na stenu, mali by ste nábytok v miestnosti zakryť ochrannou fóliou, aby ste ho chránili pred zafarbením. Skúste vyzdobiť detskú izbu tak, aby obrázky vyzerali krásne vo dne aj večer.

Podvodný svet v neónových farbách

čierna-farba-svetla-podvodný-svet-stena-žralok-sasanka

Neónové farby vytvárajú 3D efekt, ktorý si deti zamilujú. Väčšie nástenné maľby, ktoré sa nachádzajú v spoločenskej miestnosti alebo na vnútornom ihrisku, sú zvyčajne namaľované viditeľnými farbami, aby boli viditeľné za jasného dňa aj v čiernom svetle..

Nástenná maľba vo fluorescenčných farbách

čierna-farba-svetla-na stenu-nástenná-svietiaca-medúza-neónové farby

V dekoratívnom dizajne interiéru tematických reštaurácií sa používajú žiarivky. Aby bol účinok čo najväčší, povrch steny alebo stropu by mal byť natretý bielou farbou. Týmto trikom sa dosiahne silnejší a intenzívnejší svetelný efekt.

Čierne svetlé farby na ozdobu

farba-svetla-farba-dekoracia-fluorescencna-sklenena-nádoba-farba-čierna-farba-svetla

S čiernou svetlou farbou si môžete urobiť kreatívnu dekoráciu na párty sami. Čo budete potrebovať: pár sklenených nádob, fluorescenčné farby na umenie a lampu s čiernym svetlom. Sklenené nádoby môžete buď namaľovať v jasných farbách, alebo pridať dekoratívne prvky. Pomocou nej ozdobíte stôl alebo poličku, umiestnite UV lampu nablízku a vlastnoručná dekorácia na párty je pripravená.

Maľujte čiernym svetlom

čierne-svetlé-farby-štetce-neónové-farby-dúhové-zrkadlo

S neónovými farbami môžete s deťmi namaľovať krásne obrázky na kartón alebo list papiera. Postup je rovnaký ako pri maľovaní inými farbami, ale kresby žiaria čiernym svetlom. Nezabudnite, že tieto UV atramenty nie sú vhodné na pokožku a nenechávajte batoľatá bez dozoru, keď s nimi maľujete.

Iné použitia čiernej farby svetla

poistka-bankovky-pas-kanada-kanady-cierneho svetla

Neviditeľná čierna farba svetla sa používa aj ako bezpečnostné opatrenie na to, aby boli objekty čo najmenej odolné voči falšovaniu. V prípade bankoviek sa napríklad ako bezpečnostný prvok používa fluorescenčná tlačová farba, ktorú je možné vidieť iba pod ultrafialovým svetlom. Niektoré pasy sú vybavené aj takou ochranou, aby bolo falšovanie ťažšie.