Obklady stien

Čierna farba na stenu – 17 praktických nápadov s farbou na tabuľu

čierna farba na stenu minimalistická kuchyňa biele skrinky závesy sivá

Tabuľový lak je špeciálna farba, ktorú môžete použiť na redizajnovanie najrozmanitejších povrchov. To platí pre nábytok, ako aj pre celé steny alebo malé plochy. A potom môžete ľubovoľne maľovať na stenu. Z tohto dôvodu čierna farba na stenu tento typ je veľmi obľúbený aj do detských izieb. Ale nielen tam sa stolný lak ukazuje ako mimoriadne praktický. V kancelárii a v kuchyni sa dá skvele využiť ako poznámka, v ostatných miestnostiach môžete stenu individuálne navrhnúť kriedou a kedykoľvek ju zmeniť, keď už máte dosť obrazu.

Čierna farba na stenu ako akcent v obývacej izbe

farba steny čierna prízvuk stena nápad do obývačky parkety biela

Takže ak ste už aj tak naplánovali čiernu farbu steny pre návrh miestnosti, teraz môžete zvážiť aj tento variant. Tabuľový lak je vhodný pre každý štýl zariaďovania. Vďaka tomu vyzerá moderný, minimalistický interiér elegantnejšie a obzvlášť dobre vyzdvihuje kúzlo rustikálneho nábytku. Tu je pár nápadov na dizajn nástennej lakovanej tabule.

Čierna farba na stenu s praktickou farbou na tabuľu

farba steny čierna dizajn obývacej izby moderný prízvuk stena rozdeľovač miestnosti poličky fotografie dekorácia steny

Čierna farba steny tu slúži iba ako prízvuk, ale nádherne zvýrazňuje interiér. Týmto spôsobom sa dosiahne rovnováha, ktorá zabráni príliš sterilnému vzhľadu.

Čierna farba na stenu v kancelárii

farba steny čierna kancelária nápad poznámky stôl biely oranžový

Kancelária alebo pracovný priestor môžu využiť praktické výhody čiernej nástennej lakovanej farby na tabuľu. Týmto spôsobom môžete rýchlo a spontánne zaznamenávať nápady alebo si písať poznámky, keď voláte. Vyhnete sa tak aj chaosu v poznámkach.

Farba na stenu v jedálni

čierna farba steny biely nábytok moderná jedáleň eames stoličky

Čierny náter na stenu môžete samozrejme nechať aj tak, ako sa to robilo v tejto jedálni. Biely nábytok vrátane trendových stoličiek Eames je nádherne zvýraznený tmavým pozadím.

Čierna spálňa

čierna farba na stenu dizajn spálne na stenu krieda pestrá posteľná bielizeň

Čierna farba steny pre všetky steny by mala byť zvolená opatrne. Hrozí depresívna a temná atmosféra. V tejto spálni je dokonca podlaha vyrobená z tabuľového laku. Na kompenzáciu tmavých stien sa však na nábytok použili farebné textílie.

Ozdobte kuchyňu

čierna stena farba priemyselný nábytok kuchynské police rustikálny jedálenský stôl

Čierna farba na stenu zo stolného laku je vhodná nielen pre moderný, ale aj pre rustikálny alebo priemyselný štýl zariaďovania, ako je to vidieť na tomto príklade kuchyne. Okrem pekných obrázkov si môžete rýchlo zapísať aj recepty.

Nápad na farbu na stenu v jedálni

čierna stena farba jedáleň nápad stojan na víno jedálenský stôl stredomorský

Tu bola čierna farba na stenu originálnym spôsobom použitá na označenie fliaš vína na pripevnenom stojane na víno. Takýmto spôsobom je možné rýchlo a na prvý pohľad vybrať správnu fľašu.

Čiernobiely interiér

farba steny čierna dekorácia steny sobie drevo jedálenský stôl nábytok moderné stoličky do koša

Rustikálny nábytok do jedálne je dosiahnutý drevenými prvkami. Vďaka čiernej farbe steny vyzerá drevo jemnejšie a vytvára útulnú atmosféru.

Tabuľový lak do každej miestnosti

farba na stenu čierna rustikálna jedáleň patchwork nábytok farebný ošarpaný

V tejto ošarpanej jedálni s mozaikovým nábytkom poskytuje čierna stena ďalšie kúzlo. Pri maľovaní steny vyberajte motívy, ktoré ladia a dopĺňajú interiér.

Biela kuchyňa s oceľovými akcentmi

farba steny čierna moderný interiér akcent stena kuchynská oceľ

Čierna farba steny bola vybraná pre oblasť vedľa kuchyne. Vďaka tomu vyzerá už elegantná biela kuchyňa obzvlášť atraktívne. Lesklé povrchy vyrobené z ocele a vysokého lesku predstavujú veľký kontrast k matným stenám.

Čierna farba na stenu a drevo

farba steny čierna kuchynská preglejka nápad polica laminátové svetlo

Tu vidíte, ako sa čierna farba nádherne hodí k svetlému drevu. Čierna je efektná aj za otvorenou poličkou.

Farba steny a obrázky

farba steny čierna komoda biely dizajn rámu obrazu na stôl

Čiernu farbu na stenu vyrobenú zo stolného laku môžete ozdobiť rovnako dobre ako akúkoľvek inú farbu na stenu. V tomto prípade kancelárie boli na tento účel dokonca použité čierne rámy obrazov. Biely klasický stôl si príde na svoje obzvlášť dobre.

Tabuľový lak v detskej izbe

farba steny čierna detská izba moderný farebný koberec geometrická preliezačka

Ako už bolo spomenuté, tabuľový lak je veľmi vhodný pre dizajn detskej izby. Deti tak majú mimoriadne veľkú plochu na maľovanie, na ktorej môžu nechať voľne plynúť svoju kreativitu.

Dizajnová dievčenská izba

farba steny čierna detská izba dievča ružové kreslo police knihy

Dokonca aj v roztomilej dievčenskej izbe sa čierna farba na stenu zo stolového laku veľmi dobre hodí. Stena vyzerá obzvlášť priateľsky, keď je namaľovaná farebnou kriedou. Ale to môžeš nechať na svoju dcéru.

Dizajn miestnosti pre mládež v čiernej farbe

farba steny čierna zariadenie detskej izby moderná komoda klávesová gitara

Čierna farba steny v tejto miestnosti pre mládež siaha až po strop, zatiaľ čo zvyšok miestnosti bol navrhnutý vo svetlých farbách. Označená stena vyzerá mimoriadne trendovo a spolubývajúci z hudobníka ju môže použiť na rôzne poznámky a poznámky.

Napodobnite čiernu tapetu

farba na stenu čierna breza farba nápad knižnica rebrík stolička vinobranie tlač

Namaľujte moderný dizajn na čiernu farbu na stenu, ako sa to robilo v tomto prípade. Namiesto tapety alebo trvalej nástennej maľby boli brezy na stenu jednoducho nakreslené kriedou. A túto myšlienku nie je také ťažké dodržať. Skús to!

Kúpeľňa s čiernou stenou

farba steny čierna dizajn kúpeľne vaňa červená skrinka biela

Možno ste na to ešte ani nepomysleli, ale čiernu farbu steny si môžete vybrať aj v kúpeľni. Interiér je obzvlášť atraktívny, keď je vybavený červenými akcentmi, ako je to v tomto prípade.