Obklady stien

Geometrické vzory stien pre váš domov – nápady na dizajn stien s jasnými farbami a tvarmi

Nastavte svetlé farby ako akcent na stenu v obývačke pomocou závesnej lampy

Ak hľadáte nové nápady pre dizajn stien, môžete si pre svoje miestnosti vybrať geometrické vzory stien. Nájdite na svojich stenách vhodné miesto, kde môžete urobiť správne vyhlásenie. Geometrický dizajn vrátil tapetám chladný vzhľad a pridal nekonečné možnosti pre dlaždice, drevo a murivo. Opticky iluzívny štýl je plný pohybu a hĺbky. Je to kúra na holú stenu, ktorú môžete vyzdobiť zodpovedajúcimi vzormi stien. Ak teda na ňu chcete namaľovať geometrické vzory stien, môžete pomocou nej nudné miestnosti pôsobiť živšie.

Efektívne geometrické vzory stien

neobvyklé tvary a geometrické vzory stien v zemitých farbách v spálni

Geometrické vzory stien už nejaký čas dobývajú svet dizajnu. Od móla po firemnú značku vidíme na mnohých miestach kaleidoskopické návrhy. Naše články o stúpajúcom trende geometrie v interiérovom dizajne ste mohli vidieť na Deavita.com minulý rok. V tomto príspevku sa však zameriame na geometrické steny s trojuholníkmi, bohatými tónmi a modernými akcentmi.

farebné geometrické postavy sa kombinujú s čiernobielymi dlaždicami na balkóne

Tieto silné vzory v živých farbách transformujú steny z pozadia miestnosti na pútavé a fascinujúce ústredné miesto. Ak si na steny namaľujete geometrické tvary, máte možnosť hravým spôsobom porušiť pravidlá. To znamená, že je možné integrovať niekoľko výrazných farieb stien a súčasne prijať prirodzene vyzerajúcu asymetriu. Milujeme spôsob, akým tieto výsledky môžu vylepšiť moderný nábytok alebo dodať súčasnému dizajnu v polovici storočia zábavný nádych.

čierny dizajnérsky futbalový stôl v miestnosti s geometrickými vzormi stien a rebríkom

Áno, geometrické steny robia veľké vyhlásenie a je to úplne v poriadku. Pretože tieto návrhy môžete vytvárať s tapetami, farbami alebo umeleckými predmetmi, zmena dizajnu je jednoduchý proces, keď ste pripravení na niečo nové. Či už hľadáte jemný vzor do detskej izby, alebo odvážne farebné a tvarové prevedenie do jedálne, tu je niekoľko inšpiratívnych nápadov s geometrickými stenami, ktoré vám pomôžu premýšľať o svojom ďalšom projekte..

Nápadité geometrické vzory stien

Detská izba s poschodovou posteľou a perfektne zladenými farebnými kombináciami na stene s geometrickým vzorom

Ak vás nudia hladké a jednoduché steny a nechce sa vám lepiť tapety, môžete ich vždy vymaľovať geometrickými tvarmi. Izba naberá na obrátkach a ak sa nudíte, vždy môžete všetko premaľovať. Stena s geometrickými tvarmi vyzerá obzvlášť krásne v detskej izbe a jej dizajn je veľmi jednoduchý.

veľká kuchyňa s dreveným jedálenským stolom a geometrickými akcentmi na stenách

Rôzne farby môžete oddeliť pásikmi, ktoré je možné vyrobiť lepením na stenu. Keď namaľujete stenu a farba zaschne, odstráňte pásy a ponechajte medzery medzi geometrickými tvarmi.

minimalistický dizajn v obývacej izbe s retro konferenčným stolíkom a geometrickými vzormi stien

Môžete sa vyhnúť vytváraniu medzier a jednoducho pridávať rôzne farby. Pomohlo by samozrejme aj maľovanie, ale počkajte, kým oblasť, kam budete lepiť pásku, úplne vyschne. Podobné farby a odtiene pôsobia veľmi krásne a nežne. Kontrastné farby môžu byť rýchlejšie nudné a tiež pôsobiť príliš jasne.

zelené trojuholníky mäty ako geometrický vzor steny v obývacej izbe s komodou a stoličkou.jpg

To je však chuť na jednotlivé farby. Rovnako je najlepšie vopred si vybrať tvary, ktoré zaberú väčšiu plochu. V skutočnosti na to nepotrebujete žiadne umelecké schopnosti a môžete z toho získať jednoduché rozbité a geometrické vzory stien.

Špecifické a doplňujúce sa návrhy

Retro vzhľad 70. rokov a farebné geometrické vzory stien s drevenými stoličkami pri okrúhlom jedálenskom stole

V tejto marockej jedálni sú podlahy a jedna stena pokryté geometrickými dlaždicami, zatiaľ čo ďalšie dve steny sú vymaľované abstraktnými nástennými maľbami, ktoré odrážajú rovnaké farby a tvary. Celú vec dopĺňa nábytok v retro štýle.

Ručne maľované kocky s 3D efektom

hnedo-biele hadrované omieľané kamene ako geometrický vzor steny na chodbe domu s 3D efektom

V apartmáne East Village výtvarníka Davida Kaihoia bola hravo závratná tapeta vstupnej haly ručne vymaľovaná s dizajnom drevenej podlahy. 3D efekt miestnosti umožňuje zmyslom a vnímaniu hrať sa s realitou. Skoro sme mali pocit, že sme sami Alica v krajine zázrakov.

Fotograficky založené geometrické vzory stien

čiernobiele fotograficky založené geometrické vzory stien sa kombinujú s modrými a jasnými farbami

V bakalárskom klube navrhnutom Emilie Munroe sa svetlomodrý strop jedálne vznáša nad stenami, ktoré sú uzavreté vlastným geometrickým vzorom. Tapeta pochádza zo série deviatich záberov krajiny, ktoré sa opakujú a reprodukujú čiernobielo.

Vínovo členité línie

Zubaté, bordovo-červené línie ako akcentovaná stena sa kombinujú s gaučom červenej krvi v obývačke

V obývacej izbe svetobežníka Malcolma Carfraeho a nádhernej bakalárskej párty NYC Johna Wattikera sa červená pohovka oxblood zhoduje s bordovým obkladom stien, ktorý navrhla Kelly Wearstler. To sa odvážne cíti bez toho, aby to bolo prehnané, a vytvára moment vzrušenia v inak rafinovanej miestnosti.

Kubistický geometrický vzor steny ako koláž

kubistický geometrický vzor steny v modrej farbe ako koláž v obývacej izbe s rohovou sedačkou v sivej farbe

V Kips Bay Palm Beach Show House 2019 je funky suita pre hostí od Petra Dunhama oživená stenami a kubistickou tkaninou ako koláž. Slúži ako grafické pozadie pre vystavené moderné umelecké diela.

Geometrický vzor steny na stene mreže

geometrický vzor steny na stene mreže na fare s rustikálnym šarmom v retro štýle

V záhradnej miestnosti fary v New Orleans sú steny pokryté trelážami od podlahy až k stropu, ktoré sa nachádzajú vo Farrowovom archíve. & Ples bol zrušený. Geometrická atmosféra trojrozmerného mriežkového vzoru bola tiež odôvodnená bohatým odtieňom manily. Toto bola teda vhodná voľba vo vintage aj v gruzínskom štýle.

Zadná stena sprchy s vyhlásením

zadná stena sprchy s geometrickými tvarmi a vzormi v svetlo ružových a zemitých farbách so zlatou zárubňou

Kombinácia zemitých, zelených farieb a svetlo ružovej sa do tejto rustikálnej kúpeľne perfektne hodí. Dlaždice siahajú od podlahy po dve steny za sprchou. Týmto spôsobom vytvárajú jednotu a plynú v tichej miestnosti. Zlatý rám dverí sprchovacieho kúta dotvára celý vzhľad a dosahuje ušľachtilý efekt.

Tečúce geometrické vzory stien z prírody

geometrické vzory stien ako kvetinové vzory v spálni a nápady na dizajn stien

Vo vrstvenom a ležiacom dome v Bridgehamptone sú steny spálne pre hostí pokryté letnými modrými listami. Nie sú to zvyčajne geometrické uhlové tvary, ale vďaka prirodzene vyzerajúcemu usporiadaniu vyzerajú ako perfektne vyzerajúce geometrické vzory stien. Svieži dizajn tak má aj geometrickú atmosféru s poriadne jemným diamantovým vzorom.