Návrh a údržba záhrady

Vytvorte plot na dvore ako ozdobný prvok a obrazovku na ochranu osobných údajov

plot-predný dvor-dizajn-béžová-klasická-drevená-brána-vinobranie

Dôležitým prvkom, ktorý by ste pri skrášľovaní predzáhradky nemali podceňovať, je záhradný plot. Najmä na prednom dvore, ktorý predstavuje celý váš záhradný dizajn, a teda aj váš štýl a dáva chodcom prehľad, je potrebné vziať do úvahy rôzne varianty. To závisí od toho, čo chcete dosiahnuť, keď to dosiahnete Na dvore vytvorte plot. V tomto článku sme pre vás zostavili niekoľko skvelých nápadov a tipov, ktoré vám pomôžu naplánovať tvar a materiál.

Vytvorte plot na prednom dvore ako ochranu

plot-predná záhrada-romantický-dizajn-biela-drevené-dosky-buesche

Záhradný plot nie je len ozdobným prvkom. Keď vytvoríte plot na prednom dvore, získate zároveň viditeľnú hranicu medzi ulicou a svojim majetkom. Okrem toho existuje aj jeho ochranná funkcia. Nízky plot môže zabrániť vstupu zvierat na váš dvor. Prekážkou pre zlodejov môže byť aj veľmi vysoký plot.

Navrhovanie plotu na dvore – klasický spôsob výroby z dreva

Vytvorte klasickú bielu laťovú trávnatú plochu s plotom na dvore

Klasikou medzi materiálmi na plot je samozrejme drevo. Vždy sa dalo najrýchlejšie a najľahšie zohnať a je aj najlacnejšie. Z dreva je možné vytvárať rôzne tvary, vrátane klasického plotu. Ak navrhnete drevený plot na dvore, môžete nádherne zladiť farbu s domom. Vyberte si napríklad prírodnú farbu dreva pre prirodzený vzhľad, romantický variant v bielej farbe alebo optimistický model v žiarivej farbe.

Údržba dreveného plotu

plot-predná záhrada-dizajn-dekorácia-prvok-drevo-graeser-záhradná cesta-vchod

Nevýhodou efektného dreveného plotu je, že vyžaduje častejšiu údržbu. Na to treba myslieť pri výbere plotu na dvore. Pravidelné lakovanie je nevyhnutné, aby drevo odolávalo všetkým poveternostným podmienkam. To môže byť samozrejme veľmi časovo náročné a vyžaduje si to aj neustále investície. Pri všetkej starostlivosti bude stále potrebné plot v určitom okamihu vymeniť.

Plast ako alternatíva

plot-predný dvor-tvar-nízky-štýl-plážový štýl

Dobrou alternatívou je plastový plot. Je ľahké sa oň starať a návrhy v dnešnej dobe môžu vyzerať veľmi podobne ako drevený plot. Ak teda chcete vytvoriť plot na prednom dvore, pokojne zvážte aj tento. Stačí zistiť viac a zistiť, ktoré modely sú ponúkané. Ak ste stále skeptickí, potom rýchlo zmeníte názor.

Oceľ alebo iné kovy

Plot na dvore v dizajne moderne-kovové-lamely-sivo-štrk-graeser-deco

Ak chcete navrhnúť plot na dvore, kov je rovnako elegantný. To možno použiť na vytvorenie najrozmanitejších vzorov, od moderného, ​​rovného oceľového plotu po ozdobný model z tepaného železa. Farbám sa opäť medze nekladú. Vhodnou povrchovou úpravou získate akúkoľvek požadovanú farbu.

Stena a plot

plot-predný dvor-dizajn-stena-kameň-plast-hnedý-štrkový záhon-rododendron

Kovový plot sa dá úžasne kombinovať aj s nízkymi, ale aj vyššími stenami z kameňa alebo slinku. Takýmto spôsobom môžete na dvore vytvoriť elegantný plot, ktorý je tiež mimoriadne stabilný. Ako som povedal, pre obklad steny si môžete vybrať akýkoľvek druh a tvar kameňa.

Kov alebo drevo kombinované so stĺpmi

plot-predná záhrada-dizajn-mediteránny-stĺpik-kov-kovaná-planter

Ďalším variantom, ak navrhujete kovový plot na prednom dvore, je prepojenie jednotlivých prvkov navzájom stĺpmi. Je to tiež skvelý spôsob, ako vytvoriť moderný plot. Táto myšlienka je tiež vhodná ako medzičlánok pre drevený plot vyrobený z dosiek alebo pásov.

Otvorený predný dvor

Plot v predzáhradke dizajnový čierno-kovový-verandový-živý-kvetináč

Ako som povedal, predzáhradka by mala poskytnúť pohľad na celý dizajn záhrady. Z tohto dôvodu sa pre plot na dvore vo dvore zvyčajne vyberá model, ktorý je relatívne priehľadný, aby sa okoloidúci mohli pozrieť do neho a vy sa mohli pochváliť záhradníckymi prácami..

Symbolický plot

Plot na dvore vytvára diskrétny dizajn, kov a prepracovaný chodník

Dá sa teda zvoliť veľmi nízky plot, ktorý by mal takpovediac predstavovať iba predstavu plotu. Skvelý príklad, ako vytvoriť taký plot na dvore, je znázornený na obrázku vyššie. Neslúži ako pohľad alebo iný druh ochrany, ale je to nádherná dekorácia.

Ako obrazovka ochrany osobných údajov

plot-predný dvor-dizajn-ochrana súkromia-idea-drevo-moderné

Ak stále chcete súkromie, môžete si na dvore vytvoriť veľmi vysoký plot, ktorý sa nazýva aj obrazovka súkromia. To môže byť úplne skryté pred zrakom alebo môže mať malé trhliny, ktoré stále ponúkajú pohľad na váš krásny predný dvor. V tomto prípade neexistuje skutočná obrazovka ochrany osobných údajov, ale ochrana pred zvieratami a inými nechcenými „návštevníkmi“.

Priehľadná obrazovka ochrany osobných údajov

plot-predny dvor-design-transparentny-design-inspiracia-pasky-graeser

Tu môžete vidieť obrazovku súkromia, ktorá úplne neskrýva predný dvor, ale napriek tomu vytvára tajomný vzhľad. Lamely sú kombinované s nízkym múrom a stĺpmi, ktoré boli zase postavené z bielych tehál. Je to atraktívny dizajn, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri navrhovaní plotu pred dvorom.

Tmavohnedá obrazovka ochrany osobných údajov

plot-predná záhrada-dizajn-hnedá-samozrejme-drevo-lamelové-postele-ozdobiť

Táto obrazovka ochrany osobných údajov tiež vyzerá veľmi moderne. Bolo zoradené v dvoch radoch. Takýmto spôsobom môžete aj vy navrhnúť svoj plot na dvore. Na jednej strane to vytvára otvorený dizajn, ktorý zároveň neodhalí príliš veľa zo záhrady a vašej súkromnej oblasti. Môžete tiež postaviť plot trochu vnútri pozemku, aby ste z neho vysadili nejaké rastliny.

Drevo a gabióny

plot-predný dvor-dizajn-gabión-ochrana súkromia-kamene-drevo-vždyzelený štrk

Ak považujete kombináciu materiálov na navrhnutie plotu na dvore za veľmi atraktívnu, môžete použiť aj drevo a gabiónový plot. Naplňte to kamienkami a získate plot z troch prírodných materiálov.

Čiastočne oplotenie vo dvore

plot-predná záhrada-dizajn-minimalistický-dizajn-dreva-betón-doska-kameň-stena

Plot na dvore môžete tiež navrhnúť tak, aby rámoval iba časť pozemku. To sa robilo aj v tomto prípade. Navyše bol zvolený stupňovitý dizajn, pretože nehnuteľnosť je vo svahu.

Navrhnite posteľ

plot-predný dvor-dizajn-drevo-staebe-záhon-žlté kvety

Ako už bolo spomenuté, využite priestor pred plotom na vytvorenie záhonu. Môžete to zasadiť do kríkov, kvitnúcich rastlín, tráv alebo kríkov, ako chcete. Navrhovanie plotu na dvore nie je len o samotnom plote, ale aj o výzdobe okolo neho.

Navrhnite plot na prednom dvore – drôtené pletivo

plot-v-prednom dvore-dizajn-dreveny-ram-drotovy-plot-predstava-jednoduchy

Tento variant, kde môžete na dvore vytvoriť plot s drôteným pletivom, je obzvlášť lacný a rýchly na výrobu. Stačia vám drevené trámy, ktoré môžete nastrihať na mieru, a tiež drôt. Tvar pletiva si môžete zvoliť sami.

Popínavé rastliny na plote

plot-predný dvor-dizajn-drôtené pletivo-popínavé rastliny-nápad-prírodný-vzhľad

Skvelé na tomto plote je, že ho môžete tiež nádherne premeniť na obrazovku súkromia a to s romantickým vzhľadom. Na tento účel použite pri návrhu plotu na dvore popínavé rastliny a nechajte ich plaziť sa po drôte.

Ozdobte plot

plot-predná záhrada-dizajn-kamenné stĺpy-kov-kované-železo-spletené-záhon-kvetináč

Navrhnite plot na prednom dvore – romantický kovový plot s kamennými stĺpmi môžete ozdobiť aj kvetmi. Vďaka tomu bude inak trochu objemný vzhľad pôsobiť romantickejšie. Môžete tiež vymeniť kvety.

Jednoduché a moderné

plot-predná-záhrada-dizajn-kovové-tyče-biela-tropická-záhrada-rastliny

Prišli by ste na tento originálny nápad? Pri navrhovaní plotu na dvore môžete použiť aj jednoduché kovové tyče. Môžete ich vkladať do zeme v pravidelných alebo nepravidelných intervaloch a vytvárať moderný plot, ktorý bude skutočným pútačom pozornosti.