Návrh a údržba záhrady

Vytvorenie skalky – 116 nápadov na dizajn a niekoľko užitočných rád

Vytvorte skalku moderný-nápady-piesok-rieka kamene-syenit

Dizajn skalky a usporiadanie kameňov sú natoľko subjektívne a individuálne, že v tejto súvislosti je ťažké ponúknuť dobrú radu. Aspoň vám dáme jeden dobrý tip: Predtým, ako sa rozhodnete pre svoju skalku, mali ste asi vidieť mnoho ďalších skalničiek, aby ste ich mohli správne porovnať. SZO vytvorte skalku sa musí skutočne zoznámiť so vzhľadom skalky. Na povrchu zeme sa musia ukázať iba holé okraje masívnych kameňov, všetko ostatné musí zostať skryté v zemi. Malé kamienky môžete zdanlivo náhodne položiť pri bazéne alebo pozdĺž chodníka. Je lepšie použiť menej kameňov, ale tých, ktoré vyzerajú zvetrano a starodávne.

Vytvorenie skalky – potrebný stavebný materiál

Skalnička-vytvárať-nápady-kombinovať-moderné-stromy

Atraktívne kamene: Hlavným materiálom sú kamene. Keď sú starší, majú pôsobivý účinok.

Štrk: Je umiestnený okolo rastlín.

Poschodie: Potrebujete skutočne úrodnú pôdu. Používa sa iba horná vrstva pôdy, ktorú je možné v prípade potreby obohatiť o organické a minerálne hnojivá.

Rastliny: Uprednostňujú sa vždy miestne okrasné rastliny horského pôvodu, ktoré sú na rozdiel od exotických typov vegetácie v trópoch a subtrópoch oveľa lepšie prispôsobené klimatickým podmienkam.

Vytvorenie a výsadba skalky – odporúčané rastliny skalky

Skalka-vytvorte-moderné-púštne rastliny-nápady-obrázky

Existuje široká škála špeciálnych rastlín skalky. V zásade hovoria, že je lepšie nepoužívať príliš veľa rôznych rastlín. Je lepšie vybrať si väčšie skupiny rovnakých rastlín, to je naozaj lepšie. Samozrejme, vždy je rozhodujúca veľkosť skalky. Okrem toho by sa všetky rastliny mali navzájom farebne zhodovať, aj keď to trochu obmedzuje váš výber. Mnoho rastlín skalky miluje vápno, ale existujú aj druhy, ktorým sa to vôbec nepáči. Buďte teda opatrní pri výbere rastlín!

Zasaďte kamenný záhon

Výsadba skalky a jej tvorba nie sú jednoduché úlohy, ale ak ste to už robili, neskôr v skalke nebudete mať veľa práce. Na výsadbu vyberte rastliny so silným a veľkým koreňovým systémom, ak je to možné.

Rastliny, ktoré rastú medzi kameňmi, potrebujú v záhradnej pôde zeminu zmiešanú s jemným štrkom alebo pieskom a trochou hliny. Najprv musíte svoju pôdu poriadne zhodnotiť, aby ste si mohli kúpiť vhodné druhy rastlín. Napríklad zelenožlté skalky preferujú zásaditú pôdnu reakciu, preto do zalievacej pôdy pridajte hrsť kúskov vápenca a vaše rastliny sa vám určite poďakujú.

Rastliny do skalky – ktoré sú vhodné na slnečné miesta?

Vytvorenie skalky – ktoré druhy rastlín sú najvhodnejšie?

Navrhovanie skalky – užitočné rady, nápady a príklady

Trávy a cibuľovité rastliny

Skalka-záhrada-vytvoriť-záhrada-cestička-skalka-okrasný štrk-ploché-kamene

Trávy patria k trvalkám, treba ich však uviesť samostatne. V skalkách je obzvlášť dobre vidieť kostravu modrú, trávu medveďa, bluegrass a blue rush.

Hľuzy a cibuľoviny – Hľuzy a cibuľoviny sú pre skalku úplne nepostrádateľné. Nielen na jar presvedčia množstvom kvetov. V lete a na jeseň sú tu aj kvitnúce rastliny. Obzvlášť priaznivé sú druhy vhodné na naturalizáciu, ktoré sa dobre šíria a dokonale zapadajú do prírody. Sú to tulipány (ideálne divoké tulipány), narcisy – nízke druhy, krokusy, zimné hrudky, piskory, hyacinty hrozna, krokus jesenný, krokus jesenný, letné kvitnúce narcisy.

Vytvorte a vysaďte skalku – okrasné trávy a pôdny kryt

Skalka-vytvorte-zemný kryt-cortenová oceľ-okrasný štrk

Okrasné trávy zmierňujú tvrdé línie – trvalky sú nevyhnutné. Veľmi obľúbené sú horec, plesnivec, prvosienky, vankúšové trvalky, cyklámen, rozchodník, slnečnica, klinček, kamenná bylina, mačacia labka, alpský mak a rôzne bylinky ako levanduľa a tymian.

Ploché kamene a pôdny pokryv – Trvalky nízkych a stredných výšok dodajú každej skalke farbu a život. Prízemný kryt, Čalúnené trvalky, ku ktorým sa dá aj počítať, sa za tie roky výdatne rozširujú a rastú vo všetkých smeroch. Vďaka nim vyzerá kamenná posteľ tak prirodzene, a preto by nemala chýbať v žiadnom. Vyskytujú sa aj vzácne druhy rastlín, ktoré sú spravidla veľmi nápadné a krásne. Tieto vzácnosti majú často tú nevýhodu, že nie je ľahké ich získať a že kladú vyššie nároky aj na údržbu. Vo svojej skalke však máte aj niečo veľmi špeciálne.

Na vytvorenie skalky potrebujete svah alebo kopcovitý terén. Ak ho na dvore nemáte, skúste si ho vytvoriť. Používajte kamene, ktoré dobre ladia s dláždenými alebo štrkovými cestami; kamene usporiadajte rovnakým spôsobom.

Vytvorte a vysaďte skalkuDekorácia

Skalka vytvára prírodný kamenný múr z čadičových skál

Kamenné figúry ako ozdoba – trpasličí stromy sú vždyzelené. Sú dôležité, aby vaša skalka nevyzerala bezútešne ani v zime. Dobre sa hodia nasledujúce: alpské azalky, smrek hniezdny, zakrpatené ihličnany, trpasličí horské borovice, guľovité borovice, visiaca vŕba, plazivá borievka a ďalšie.

Navrhujte skupiny kameňov

Myšlienky na skalky s poľnými kameňmi-moderná-porfýrová-sienitová-vulkanitová-okrasná štrková-púštna krajina

Skupiny kamenných alebo veľkých kamenných blokov sú v záhrade nepochybným pútačom pozornosti a pripomínajú nám ľudové rozprávky. Sú také príťažlivé a okamžite upútajú akúkoľvek pozornosť, že je ťažké ich minúť.

Strážcovia záhrady – Mnoho národov má starú tradíciu, tam v záhrade môžete vidieť osamelé vysoké kamene. To je v japonskej a čínskej záhrade veľmi bežné. Angličania prevzali túto starú tradíciu od Keltov a ďalej ju rozvíjali. V ich záhradách sú nevyhnutne vysoké monolitické bloky kameňa, ktoré pripomínajú stráže alebo stráže. Symbolizujú silu, vytrvalosť a dôstojnosť. Ak chcete niečo také vo svojej záhrade, bola by to skvelá dekorácia.

prehľad najdôležitejších rád

Skalka-položiť-dlažba-kamene-štrk-vulkanické horniny

Dúfam, že som vás týmito podrobnými informáciami o skalke presvedčil, že sa hodí do každej domácnosti. Dôležitý je nerovný povrch, svah je priaznivý. Medzi kamene dobre zapadajú najmä čalúnené trvalky. Pri výbere sa musíte uistiť, že vždy niečo kvitne! Správna pôda je dôležitá pre správny vývoj rastlín. Niekto má vápno rád, iný nie. Skalka nesmie byť vysadená príliš zle! Bujné čalúnené trvalky, medzi malými cibuľovitými rastlinami a jedným alebo dvoma malými stromami umiestnenými okolo malého rybníka, to je čistá harmónia! Vtáky a iné malé zvieratá sa tu tiež cítia ako doma. Nie je to skvelé? Dúfam, že sa vám bude páčiť tvorba a navrhovanie vašej skalky!

Malý predzáhradok zdobený rôznymi kameňmi

Skalka-vytvárať-nápady-záhradná cestička-okrasný štrk

Môžete tiež integrovať záhradnú cestu do svojej kamenistej záhrady, ako sa to robilo tu. Na vytvorenie rôznych kameňov je najlepšie skombinovať niekoľko druhov kameňa na cestu a na bočné lôžka použiť štrk akejkoľvek farby. V tejto štrkovej oblasti však vopred vysadíte niekoľko rastlín podľa vlastného výberu.

Dve alternatívy pre malé skalky na dvore

Skalka-vytvorte-prírodný kameň-okrasný štrk-žula-čadič-riečne kamene

Tu môžete vidieť cestu z inej perspektívy. Jednotlivé prvky tvoria geometrické a abstraktné tvary, ktoré vytvárajú moderný vzhľad. Ďalším zaujímavým variantom je patchworkový dizajn vpravo. Záhradná cesta, ktorá prechádza záhradným kamenným lôžkom, bola navrhnutá z rôznych nášľapných kameňov. Škáry medzi nimi sú opäť vyplnené štrkom. Papradie okrem iného slúži ako výsadba. Nájdite také, ktoré vydržia zimu, aby ich nebolo treba každý rok vymieňať.

Pekný koi rybník vedľa skalky

Skalka-vytvorte-predzáhradku-koi-jazierko-okrasný štrk-čadič

Keď vytvárate svoju skalku, začlenenie malého rybníka je tiež úžasný nápad. Zvlášť moderné oblasti môžu zahŕňať hranaté rybníky a zvláštnym spôsobom uvoľniť okolie. Veľkosť jazierka si môžete určiť sami. Ak rybník prerazí cestu, je to perfektný spôsob, ako postaviť most. Takto môžu byť navrhnuté aj ázijské záhradné štýly.

S malým záhradným jazierkom a pôdnym krytom

Skalka-vytvorte-nápady-záhradná cesta-zemný kryt-štrková pôda

Namiesto záhradného jazierka je možné využiť aj potoky a ďalšie vodné prvky. Potom pekne zarámujte potok vytvorením skalky, na ktorú môžete použiť nielen kamene a rastliny, ale aj kôrový mulč. Svieža výsadba dokonale dopĺňa vzory patchworku a robí celý vzhľad harmonickejším.

Pekný kamenný stôl v záhrade

Rock-garden-create-modern-original-garden-table-rocks

Choďte o krok ďalej a navrhnite svoj vonkajší priestor pomocou obrovských kameňov. Obstarávacie náklady vrátane dopravy sú nepochybne vyššie. Napriek tomu môžete stále zvažovať, či sa vám investícia oplatí. Veľký kameň vo vyvýšenej posteli možno použiť ako pult alebo dokonca na sedenie za predpokladu, že nájdete správny tvar. V kamennom lôžku môžete pokračovať aj po schodisku tým, že položíte kamene, na ktoré naopak položíte sviečky na zapálenie. Dávajte tiež pozor na protipožiarnu ochranu, ak používate skutočné sviečky alebo radšej používate LED sviečky.

Vytvorte malú záhradu na záhrade so sukulentmi

Skalka-vytvorte-nápady-okrasné štrkové záhradné fontány-rastliny

Dizajn postele si môžete vypracovať sami. Rozhodnite sa pre zaoblené, organické tvary alebo rovné, geometrické tvary. Pomocou rôznych prvkov potom môžete jednotlivé oblasti navzájom opticky oddeliť. Jednu časť ozdobte napríklad svetlým štrkom a druhú tmavším. V strede postele môžete nastaviť akcent na rastliny alebo môžete dať dohromady malú kamennú záhradu, ako v príklade vyššie..

Vytvorte skalku. Záhradná lavička Fen Shui Zen so záhradnou lavicou

Tento okrúhly záhon, do ktorého bol zasadený strom a kvety, je tiež veľmi originálny. Vizuálne je oddelený od zvyšku nielen rozdielom vo farbe (kontrast medzi sivým štrkom a hnedou zeminou) a štruktúrou (hrubý štrk v kruhu a jemnejší okolo neho). K tomuto účelu prispievajú aj kvetinové záhony, ktoré sú len diskrétne viditeľné.

Vytvorenie vyvýšenej postele – originálny dizajnový nápad

Skalka-vytvorte-vyvýšené lôžko-propyr-sukulentné-púštne rastliny

Vyvýšené kamenné postele tiež upútajú pozornosť. Tiež sa obzvlášť ľahko vysádzajú a navrhujú. Vyvýšenú posteľ si najlepšie predstavíte ako obrázok, ktorý môžete navrhnúť jednotlivo. Veľkosť a tvar sú irelevantné. Vyvýšený záhon je takmer úplne vyplnený zeminou. Kamienky sú iba vrchnou vrstvou, ktorá slúži na ozdobu.

Štýlová skalka zdobená kvetmi a okrasnými trávami

Skalka-vytvorte-nápady-záhon-trávnatá plocha

Skalničky nielenže vytvárajú veľmi čistý vzhľad vo vašej vonkajšej časti, ale tiež sa veľmi ľahko udržiavajú. To sú ďalšie dva dôvody, prečo si vybrať tento dekoratívny prvok. Myšlienka vytvorenia skalky je obzvlášť vhodná pre záhrady na svahu, kde je to pre niektoré rastliny nepraktické. Rozhodnite sa buď pre kamennú posteľ, kde sa používa tento prízvuk, alebo navrhnite veľkú časť záhrady s kameňmi a ako akcenty použite zelené plochy..

Šikovne kombinovať rôzne druhy skál

Pokladanie skalky-moderné nápady v štýle Feng-šuej

Skalná záhrada-vytvorte-malé-koi-jazierko-čadičové skaly

Skalná záhrada-lež-moderné-okrasné-štrkové-riečne kamene-špirála

Skalka-vytvorte-moderné-ploché-kamene-nápady-dizajn

Skalka-vytvorte-moderné-nápady-vulkanit-štrk

Skalka-vytvárať-balvany-skaly-okrasný štrk-predzáhradka

Skalka-vytvorte-vnútorný dvor-moderná architektúra-japonský javor-piesok

Vytvorte-skalnú záhradu-riečne-kamene-predzáhradku

Vytvorte si-skalnú záhradu-fontánu-bambus-vyrobte si sami

Skalná záhrada-vytvorte-záhradnú cestu-nápady-trvalky

Skalná záhrada-kladenie-skalné-kombinujúce-nápady

Skalka-vytvorte-ruly-hrdza-platne-bambus

Skalka-vytvorte-nápady-javorové-stromy-rastliny-japonské

Skalka-vytvorte-nápady-záhradná fontána-bambus-malá-úspora miesta

Skalka-vytvorte-nápady-záhradná fontána-záhradná lavička-malá

Vytvorte si-vlastnú-skalnú záhradu-nápady-záhradné fontány

Skalka-vytvárať-nápady-žula-prírodný kameň-nápady-moderné

Skalka-vytvorte-nápady-sukulentné-trávnaté-obklady

Kladenie skalky-japonská-záhradná-dizajn-nápad-záhradná fontána-DIY

Pokladanie skalky-japonský štýl-drevená lavička-záhradný plot

Pokladanie skalky-nápady v japonskom štýle-moderné

Skalka-vytvorte-štrk-skalku-stráň-Ziergraeser-predzáhradka

Skalná záhrada-vytvorte-malé-vnútorné-nádvorie-štrk-drevo-kombajn

Skalná záhrada-lež-moderný-japonský-štýl-zimostráz

Skalná záhrada-vytvorte-prednú záhradu-dizajn-japonský-zen-štrk-koi-rybník

Skalka-vytvorte sa, v záhrade sa budete cítiť dobre-vodné hry-záhradná fontána-krásna

Skalná záhrada rozložila nápady na zenovú pokrývku zeme

Skalničky okrasné trávy trvalky kvitnú bielo modro

Navrhnite predný dvor vo svahu

predný dvor dizajn svah schody kamene trpasličí stromy

Cibuľové a cibuľovité rastliny v skalke

divoké tulipány nápady záhradnej záhrady farba rastlín

ploché kamene a zemný kryt

skalka okrasná tráva ploché kamene trpasličí stromy

Trpasličí stromy

Predzahrádkový štrkový pôdopokryvný výber trpasličích stromov

drsná kráska

Skalná záhrada skaly lomové kamenné dosky podlaha krb

Pútajú pozornosť v záhrade

Vytvorte skalku výber rastlín svah schody štrk zemné

Zimostrázové gule

Skalná záhrada plochý biele kamene zimostrázový konopný trávnik

malé posedenie vonku

voda rybník záhrada ploché kamene drevo most terasa

zaujímavo upravené dosky z lomového kameňa

terasa podlahy ploché lomové kamene dosky rybník

malý vodopád v záhrade

Vytvorte nápady na dizajn skalnej záhrady vodný prvok vodopádový kryt zeme

Prízemný kryt

Vytvorte štýl prírodného vzhľadu skalnej záhrady

biele a čierne kamene

dom obytná štruktúra kamienková biela čierna okrasná tráva

Napodobnite rieku z kameňov

myšlienka záhrady kameň rieka skaly lomové kamene

nápady skalnej záhrady s poľnými kameňmi múriky rastliny jazierka medzi kameňmi prvosienky

Skalný záhradný vankúš trvalky pôdopokryvná farba

Vytvorte skalku, ktorá plánuje výber rastlín z trpasličích stromov

skalka palmy štrkový farebný dizajn trávnika

záhrada príroda vzhľad tvar kaktusy sukulentný štrk

Vytvorte skalný záhradný dom svah okrasná tráva štrk príklad

skalka svah oporná stena zemný kryt rastlina pôda fix

skalka svah zemný kryt vchod do garáže

Skalka vytvára svahový pôdny kryt čalúnené trvalky

nápady na dizajn skalnej záhrady tipy na trvalky štrkového pôdneho pokryvu

skalka dizajn štrkový kvetináč guľatý deco

skalný záhradný balvan krajinný dizajn trávnika

kamenné záhradné balvany štrkové papradie bächle

skalka pokladajúca skaly kamienky ploché kamene trvalky

skalka žaba betónový kaktus sukulenty

Skalná záhradná doska z lomového kameňa oporná stena

Výsadba okrasných tráv skalkou

nápady na výsadbu skalnej záhrady svetlá na stĺpoch

záhradná výsadba muškáty drevo okraj záhona

Vytvorte skalku, odrody rastlín, farebné bodky, pôdny kryt

záhradný výsadbový vankúš rastliny fialky tulipány

nápady na výsadbu záhradných kameňov pôdopokryvná farebná hra

dekorácia skalky kaktusy kamienkové sukulenty

Vytvorte skalný záhradný vankúš trvalky ružové kvety

Nápady na skalku s poľnými kameňmi petúnie fialky mulčovať

Vytvárajte nápady na skalky s poľnými kameňmi machovým narcisom, pôdnym krytom medzi kameňmi

skalka kladenie štrku pôdny kryt alpské fialky trávnik

Skalná záhrada, kladenie veľkých skál lomové kamene trávnik

nápady na dizajn skalnej záhrady trvalky kvitnúce rastliny

Vytvárajte nápady na skalky s príkladom dizajnu poľných kameňov, pôdopokryvného stromu

nápady na dizajn skalného machu

skalné záhradné dosky z lomového kameňa svahové stohovacie rastliny

záhradná výsadba druh pôdopokryvné trvalky

skalné terénne úpravy integrovaný pôdopokryvný štrk

záhradný svah kamenné schody skaly trvalky rastliny

záhradný svah dizajnové kamene vyrovnávajú pôdopokryvné trvalky

záhradný dizajn kamene prírodná stredne vysoká trvalka

príklad záhradného dizajnu kamene pôdopokryvný vankúš trvalky trávy

nápady záhradného dizajnu kamenné kvety trvalky oporný múr svah

záhradný svah kamene rybník japonský vkus

príklad záhradného dizajnu chodník rastliny kamene skaly

záhradný dizajn príklad lomové kamene trvalky pôdopokrytie

záhradný dizajn fontánové kamene rôznych farieb

zemný kryt lomové kamene deco štrkový chodník

skaly záhradné trvalky zemný kryt trávnik ostrov

predzáhradka štrkový lom kamene skalka rieka garáž zemný kryt

schody do skalnej záhrady nápady na dizajn živých plotov

Nechajte rozkvitnúť vankúš skalky