Návrh a údržba záhrady

Výsadba koláčov do foriem na pečenie – staré tortové formy ako záhradné dekorácie

Forma na pečenie koláčov-formy na tortu-záhradná dekorácia-sukulenty-plech na muffiny

V časoch, keď sa každá gazdinka orientuje na praktické používanie papiera na pečenie, jednorazových foriem a týchto silikónov pri pečení, konvenčného Koláčový pekáč vyrobené z plechu zastarali a akosi zastarali. Ak ste staré formy na koláč nevyhodili, môžete ich v záhrade dobre využiť. Aj zhrdzavené pekáče nachádzajú nové využitie ako ozdoba.

Dajte koláču na pekáči nové využitie – ako ozdobný kvetináč

Forma na pečenie koláčov -rastlina-rastliny-formy na torty-záhradná dekorácia-okrúhle-sukulenty-rueschen

Známe malé a veľké formy Gugelhupf môžu byť zasadené ako skvelý nápad na cykloturistiku s nádherným dekoratívnym charakterom. Otázkou sa stávajú malé rastliny, ktoré nie sú oveľa väčšie. Ako obvykle, tieto je možné pestovať v originálnej nádobe a premeniť na autentickú záhradnú dekoráciu.

Výsadba koláča v pekáči – kreatívne záhradníctvo pre začiatočníkov

Forma na pečenie koláčov-rastliny-formy na torty-záhradná dekorácia-rastúce-srdce-sukulenty

Na zasadenie tortovej formy potrebujete obvyklé nástroje a materiály, teraz potrebujete iba malé množstvo. Pekáče sú v porovnaní s bežnými kvetináčmi relatívne malé, a preto, ak chcete rastliny jednoducho presádzať, už nebudú potrebovať substrát.

Uložte koláč do pekáča „Srdce“

Forma na pečenie koláčov-rastliny-formy na torty-záhradná dekorácia-srdcia-sukulenty

Do jednej tortovej formy môže vstúpiť a dobre prosperovať niekoľko rastlín. Pretože ide o záhradnú výzdobu, môžete kombinovať rôzne druhy podľa vlastného uváženia, aby konečný výsledok vyzeral harmonicky a skrášľoval váš vonkajší priestor..

Zasaďte formu na muffiny alebo tortovú formuForma na pečenie koláčov -rastlina-rastliny-formy na torty-záhradná dekorácia-plech na muffiny-muffinfoermchen

Starý plech na muffiny môže úhľadne obsahovať niekoľko malých rastlín a každá bude mať svoju vlastnú plochu. Tento „kvetináč“ ako mini kvetináč, ale spojený ako celok, vyzerá naozaj fantasticky a originálne. Dajte to do reprezentatívnej kancelárie, aby táto nápaditá myšlienka získala veľa slov chvály.

Výsadba koláčov v pekáči – ktoré rastliny sú vhodné

Forma na pečenie koláčov -rastliny-tortové formy-záhradná dekorácia-sukulenty-malé-druhy

Rastlinám, ktoré chcete zasadiť do tak malého kontajnera, by sa v zásade malo dobre dariť v prostredí s nízkym humusom. Na to sú obzvlášť vhodné kaktusy a sukulenty. Našťastie existuje obrovská rozmanitosť týchto druhov rastlín – rozchodník, vši, sukulenty a mini kaktusy, o ktoré sa obzvlášť ľahko stará a sú skutočne robustné..

Rastlinnú tortovú formu s malými sukulentmi a kaktusmi

Forma na pečenie koláčov - rastliny - formy na koláč - záhradná dekorácia - plech na muffiny - vintage kaktusy

Napriek tomu, že sú tieto malé rastlinky skutočne robustné a nenáročné na substrát, zálievku a hnojenie, vyžadujú si tiež určitú starostlivosť, obzvlášť v zime. Pretože sa adaptovali na subtropické oblasti, môžu tolerovať sucho, ale príliš vysoká vlhkosť alebo nízke teploty tieto rastliny neprežijú. Od novembra do marca, keď je vonku pod 12-6 stupňov, by ich mali dočasne umiestniť niekde.

Neobvyklá záhradná dekorácia s koláčovými formami

forma na pečenie koláčov-výsadba-formy na tortu-záhradná dekorácia-sukulenty-malé-kreatívne

Rozchodníky, vši, sukulenty a mini kaktusy sú malé, ale skutočne svetlo hladné rastliny. Vylievať by sa mali až po úplnom vyschnutí podkladu. Tieto druhy rastlín rastú pomaly a počas letného vegetačného obdobia ich treba hnojiť dva až trikrát do roka.

Výsadba mini formy na pečenie – formy na puding

forma na pečenie-koláčov-sadenie-tortové-formy-záhradná dekorácia-pudingové formy-kov-strieborná

Zvlášť dekoratívne, dokonca roztomilé a veľmi nenáročné na starostlivosť, sukulentné a izbové druhy sú vhodné pre ľudí, ktorí sú často na cestách a nemôžu investovať veľa času do starostlivosti o rastliny. Vysadené v krásnych mini kvetináčoch vyzerajú úplne roztomilo.

Vintage dekorácia s hliníkovými pudingovými formami

forma na pečenie koláčov-výsadba-formy na tortu-záhradná dekorácia-vinobranie-puding-forma-dezert

Pretože tieto rastliny pochádzajú z púštnych oblastí, vyžadujú veľmi málo substrátu, a preto sú obzvlášť vhodné pre experimenty. Zo starých foriem na kaluže z hliníka alebo plechu sa stávajú lesklé šťavnaté nádoby, ktoré ukazujú charakter.

Forma na pečenie koláčov z medi so zasadenými sukulentmi

Forma na pečenie-forma-výsadba-formy-na tortu-záhradná dekorácia-medené-sukulenty

Kovy Efekty a lesk sú často používaným prvkom súčasného dizajnu, ktorý nadobúda nový význam. Na druhej strane všetky formy na pečenie koláčov v modernej domácnosti majú svoj deň a už nie sú použiteľné. Môžu byť použité na nové účely ako originálne kvetináče vo vnútri alebo vonku.

Koláč ozdobte vo forme na pečenie dierou

Forma na pečenie-forma-výsadba-formy-na tortu-záhradná dekorácia-medené-okrúhle sukulenty

Bývalé tortové formy sú veľmi robustné a väčšinu z nich dedí po matke alebo dokonca starej mame každá žena v domácnosti. Stolové dekorácie na záhradný stôl a tiež do interiéru môžu byť vyrobené veľmi elegantne. Vložte niekoľko mini rastlín do pekáča a to je všetko, čo musíte urobiť.

Rôzne formy na pečenie koláčov – rôzne modely, materiály a farby voliteľné

forma na pečenie koláčov-výsadba-formy na tortu-záhradná dekorácia-šik-medená-kvetinová-jablková

Staré, hravé formy na pečenie určite nájdete v pivnici alebo v rohu hlboko v kuchynskej skrini. Ak nie, prelistujte si stánky na nasledujúcom blšom trhu a určite natrafíte na jeden alebo druhý poklad.

Vyrobte si závesný košík sami z tortovej formy

forma na pečenie koláčov-výsadba-formy na tortu-záhradná dekorácia-zavesenie-kvetov-vyrobte si svojpomocne

Najkrajšie formy na pečenie koláčov prezentujete tým najlepším možným spôsobom – zavesené. Vyrobte si závesný kôš sami a zaveste ho tam, kde by ste chceli nejaký druh zelene, ale máte skutočnú príležitosť ho postaviť. Na oboch protiľahlých stranách urobte dieru a previažte šnúrkou alebo vhodnou retiazkou, ktorá udrží bremeno.

Koláč vložte do pekáča a nechajte ho visieť

Forma na pečenie-forma-výsadba-formy-na tortu-záhradná dekorácia-závesné koše-sukulenty

Betónová záhradná dekorácia z formy na pečenie koláčov – Gugelhupf z betónu

Forma na pečenie-forma-výsadba-formy-na tortu-záhradná dekorácia-nalievanie do betónu

Na jar vysaďte koláčovú formu s cibuľovitými rastlinami

Dort-pečenie-forma-výsadba-tortové-formy-záhradná dekorácia-betón-jarné kvety

Výrobky z dekoratívneho betónu sa v poslednej dobe stávajú skutočným trendom. Na trhu je veľa ich verzií, ale môžete si ich ľahko vyrobiť sami. Cement sa opatrne za sucha mieša v pomere 1: 3-4 dielov piesku a potom sa po častiach pridáva voda, kým sa nedosiahne hladká, mierne lesklá konzistencia. Teraz ho stačí pretrepať do foriem. Po tom, čo sa voda naparí, zvyčajne asi po 48 hodinách, sa vytvorený tvar stane o niekoľko milimetrov menší ako originál. Konkrétnu figúrku je teda možné ľahko odstrániť.

Tortový pekáč ako odlievacia forma na betón

forma na pečenie koláčov-výsadba-formy na tortu-záhradná dekorácia-jarné kvety-kvetináče-betón

Vnútri sú umiestnené rôzne rastliny, ktoré nepotrebujú veľa priestoru na to, aby sa im darilo. Hľuznaté a jarné kvety sú tiež ďalšou možnosťou okrem sukulentov a kaktusov. Máte z čoho vyberať! Samozrejme, môžete z nich vyrobiť svietniky alebo lampáše.

Zasaďte starý koláčový pekáč a umiestnite ho do záhrady ako ozdobný prvok

forma na pečenie koláčov-výsadba-formy na tortu-záhradná dekorácia-červená-slnečník-vonkajšie

Niekedy má záhradná dekorácia aj praktické využitie – napríklad slepé miesta sa dajú veľmi dobre opticky zakryť. Slnečník uprostred záhradného stolu nie je presvedčivý obraz, ale so starou tortovou formou plnou kvetov získa úplne iný vzhľad..