Návrh a údržba záhrady

Výsadba japonskej krvavej trávy v záhrade – ohnivý červený prízvuk

japonská krvavá tráva v záhrade záhon-zelená-rastlina-kamene-dekorácia-pekná

Slovo „krv“ v skutočnosti nevyčaruje najlepšie nápady. Dnes by sme vám však chceli predstaviť atraktívnu rastlinu, s ktorou si odteraz budete spájať slovo s niečím príjemnejším. Je to pôsobivá japonská krvavá tráva (I.mperata cylindrica). Stále hľadáte druhy okrasných tráv, s ktorými by ste chceli navrhnúť svoju modernú záhradu alebo zvýrazniť záhon, potom ste našli perfektnú variantu. Rastlina Japonská krvavá tráva v záhrade, vytvoriť skutočné zvýraznenie.

Japonská krvavá tráva v záhrade – vzhľad

japonská krvavá tráva v záhradnom jazierku-dizajn-lávka-drevo-okrasná tráva

Japonská krvavá tráva sa vyznačuje vzpriameným tvarom s elastickými listami, ktoré sa jemne kývajú vo vetre a poskytujú zaujímavú textúru v záhrade. Potom je tu červená farba. vďaka čomu je japonská krvavá tráva obzvlášť nápadná v záhrade. Ak sú perfektné podmienky, rastlina sa rozmnožuje a šíri sama.

Japonská krvavá tráva v záhrade – zmena farby

japonská krvavá tráva v záhrade akcent skalka-rastlina-štrk-štrk-okrasná tráva

Japonská krvavá tráva v záhrade začína rásť na jar. Na začiatku sú listy stále zelené, ale rovnako atraktívne. V priebehu času farba začína v špičkách listov a šíri sa nižšie. Celé to trvá do jesene. V lete si však už môžete užívať polofarebné trávy, zatiaľ čo na jeseň budú podľa farby sezóny ohnivo červené.

Zavlažovanie

japonsko-krvilacna-zahrada-kopec-idea-okrasna tráva-kombinacia-kvet-pastelovo-modra

Na začiatku je obzvlášť dôležité, aby bola tráva pravidelne polievaná, aby sa vytvoril zdravý a stabilný koreňový bal. Krvavá tráva je ale tiež inak rastlina milujúca vodu. Pôda pre japonskú krvavú trávu v záhrade by mala byť vždy dostatočne vlhká, ale nie príliš vlhká.

Podlaha

japonsko-krvilacna-zahrada-farba-akcent-zahradny-design-prirodna-optika

Aby to dosiahla, potrebuje japonská krvavá tráva v záhrade dobre priepustnú pôdu, v ktorej nie je prehradená voda. Hlinitá pôda napríklad veľmi dobre ukladá vodu a veľmi sťažuje rast trávy. Dokonca môže spôsobiť hnilobu koreňov a odumretie rastliny.

Stránka

japonsko-krvilacna zahrada-jesenne farby-olistenie-zlto-cervena-okrasna-tráva-park-design

Rýchlemu vysychaniu pôdy a tým aj rastlín sa vyhnete výberom umiestnenia v polotieni. Na to je vhodné miesto pod stromami alebo na východe alebo juhovýchode. Takýmto spôsobom zaručíte, že japonská krvavá tráva bude mať v záhrade ideálne podmienky a budete si z nej ako trvalka užívať ešte dlho..

Skombinujte krvavú trávu s inými rastlinami

japonsko-krvilacna-zahradna-postel-hranicna-okrasna-krovina-gravel-dekoracia

Japonská krvavá tráva v záhrade vyzerá veľmi dobre v kombinácii so všetkými farbami rastlín a kvetov. Či už je to uprostred zelených rastlín alebo ako farebný doplnok k pestrofarebným kvetom, tráva bude vyzerať nádherne v každom prostredí.

Ozdobte záhony

japonsko-krvavá tráva-záhrada-hraničná-plazivá pôda

Skvelý nápad je použiť japonskú krvavú trávu v záhrade na plešaté miesta. Ak máte napríklad malý záhon popínavých rastlín, môžete voľné plochy pred rastlinami prikryť trávou. S touto peknou rastlinou je možné zarámovať aj vyššie kríky alebo dokonca stromy. Takto skryjete holé kufre a získate bujnejšiu posteľ.

Veľké postele s japonskou krvavou trávou

japonský-krvavý trávnik-záhradná-skupina-rastlín-dom-fasáda-záhradná cesta-dlažobný kameň

Japonská krvavá tráva tiež vyzerá veľmi dobre v záhrade vo väčších skupinách. Pretože nerastie príliš vysoko, môžete vysádzať veľké plochy bez toho, aby záhrada pôsobila neupravene. Výhodou, ktorá je u tohto variantu obzvlášť užitočná, je to, že údržba je veľmi nízka.

Okraj

japonska-krvava-zahradna-zahradna-postel-myslienka-zemna-pokryva-rastlina

Japonská krvavá tráva v záhrade dorastá do výšky asi 18 palcov (45 cm). Vďaka tomu je ideálny pre lemovacie postele a tiež vyzerá prirodzenejšie. Pretože sa tvar a veľkosť nemenia, pravidelný strih nie je potrebný. V zásade môžete povedať, že zasadíte trávu a potom ju takmer necháte pre seba.

Ozdobte záhradné jazierko

japonsko-krv-tráva-v-záhrade-záhradnej-jazierko-výsadba-nápad-papradie

Záhradné jazierko ponúka dokonalé životné podmienky pre mnoho rôznych rastlín. Napriek mnohým variáciám môže byť nudné pozorovať iba zelenú farbu v oblasti rybníka. Potom by ste mali vedieť, že záhradné jazierko je tiež skvelým miestom pre japonskú krvavú trávu v záhrade. A získate pekný farebný akcent v jasne červenej farbe. To sa prejavuje aj vo vode.

Vytvárajte vzory

japonsko-krvilacna-zahrada-idea-ekologizacia-skupina-jazierko-krajina

Uprostred iných zelených tráv môže byť japonská krvavá tráva nádherne použitá v záhrade na vytváranie vzorov a tvarov. Vytvorte napríklad kruh alebo akýkoľvek iný vzor a sledujte, ako v priebehu roka čoraz viac kontrastuje so zeleným prostredím, keď sa farba mení.

Krvavá tráva v hrnci

japonský-krvavý trávnik-záhradný-kvetináč-jeden-závod-terasa-balkón-dizajn

Zdá sa vám japonská krvavá tráva v záhrade veľmi krásna, ale nevlastníte záhradu? Potom jednoducho ozdobte svoj balkón peknou rastlinou. Do kvetináča vyberte farbu, ktorá skutočne ukáže červené listy. Takýmto spôsobom môžete dodatočne ozdobiť záhradu alebo terasu.

Zimná starostlivosť

mix japonskej krvavej záhrady-imperata-cylindriky-strieborno-sivej-rastliny

Ako už bolo spomenuté, je obzvlášť dôležité začať zalievať. Akonáhle rastlina vyrastie, nevyžaduje si žiadnu špeciálnu a komplikovanú starostlivosť. Prvú zimu však japonská krvavá tráva potrebuje v záhrade ochranu, aby bola v bezpečí. Môžete si ho ľahko vyrobiť. Rastlinu prikryte silnou vrstvou lístia. Alternatívne sú vhodné aj jedľové vetvy.

kosenie trávy

japonsko-krvilacna zahrada-farba-listy-cervena-textura

Strih sa robí iba na jar. Listy potom môžete zrezať späť na zem. Potom naň môžete posypať kompostom alebo hnojivom. Sekajte japonskú krvavú trávu v záhrade, ale nikdy nie na jeseň.

Dokonalý záhradný dizajn

japonská krvavá tráva záhrada ohnivá červená rastlina jesenné kríky pozadie

Ako teda vidíte, existuje niekoľko spôsobov, ako môžete používať holiaci strojček na krv. Bez ohľadu na to, či ho zvýrazníte ako jednu rastlinu alebo ho skombinujete s rôznymi rastlinami uprostred iného záhona, v záhrade určite rýchlo nájdete perfektné miesto pre jedinečnú japonskú krvavú trávu..