Návrh a údržba záhrady

Uľahčite si starostlivosť o záhradu – týchto 10 príkladov vám môže dať nápad!

Záhrada ľahko udržiavateľná bez trávnika Boccia posyp

Len sa opierajte a užívajte si záhradu – sen! Ak chcete, aby bola starostlivosť o vašu záhradu nenáročná, mali by ste sa predovšetkým spoľahnúť na správne materiály a pri výsadbe byť opatrnejší. Rozhodne by ste sa mali vyhnúť väčším záhonom a množstvu trávnika. V nasledujúcom texte vám ukážeme niekoľko skvelých príkladov záhradného dizajnu s jednoduchou údržbou, v ktorom je otravné záhradníctvo redukované na minimum. Nechajte sa inšpirovať a urobte zo svojej záhrady svoje obľúbené miesto na voľný čas!

Uľahčite si údržbu svojej záhrady – bocce ihrisko vo dvore

Bowlingové zelené záhradné rastliny pozdĺž dreveného plotu

Boccia je talianska verzia hry o gule. Na zriadenie bowlingu vo vlastnej záhrade potrebujete rovný povrch a dostatok priestoru na hranie. Hracie pole by malo mať spravidla veľkosť 28 m x 4 m. Pokiaľ je to možné, odporúča sa minimálna veľkosť 22 x 3 m. Táto myšlienka je teda ideálna pre dlhé úzke záhrady.

Krb zo záhradnej zrnitej ocele a krbu Acapulco

Pretože bocce ball je spoločenská hra, je najlepšie začleniť do dizajnu vašej záhrady niekoľko príjemných dizajnových prvkov a pohodlného sedenia. Tu bocce ihrisko dopĺňa oceľový krb Corten a štyri kreslá Acapulco.

záhrada nenáročná na údržbu zrnitosť suché okrasné trávy olivovník

Popri plote sa do radu vysádzajú popínavé rastliny a trvalky, ktoré sa ľahko ošetrujú. Okrasné štrkové lôžko na opačnej strane ponúka priestor pre okrasné trávy a malý olivovník. Rozprávkové svetlá v noci osvetľujú nádvorie a dotvárajú útulné prostredie.

Malá trávnatá plocha na hranie a šantenie

Záhradné ľahko udržiavateľné úzke pásy trávnika Podlahy okrasný štrk Betónové dosky

Malý trávnik v záhrade nie je nikdy zlý. Malý pás trávnika priamo uprostred zadného dvora nepotrebuje toľko údržby a zároveň ponúka deťom dostatok priestoru na zábavu a hry.

V tejto nádhernej záhrade je plocha trávnika ohraničená okrajom trávnika. Vďaka tomu je trávnik jednoduchšie kosiť a udržiavať. Betónové a štrkové chodníky vytvárajú príjemný kontrast k zelenému trávniku a vedú ku krbu, krytému posedeniu a terase.

Záhrada nenápadná starostlivosť o trávnik nápady drevené terasy betónové kvetináče rastliny

Tiché útočisko uprostred mesta

Záhradná nenáročná okrasná posypová sukulentná suchá bambusová ohnisko

Tento malý dvorček v San Franciscu je ideálny na relaxáciu a chatovanie s priateľmi na čerstvom vzduchu. Posedenie je o niečo vyššie, aby majitelia domov mali výhľad na susedný kopec. Krb z cortenovej ocele je na nižšej úrovni a ponúka príjemné miesto na spoločenské večery. Výsadba zahŕňa sukulenty a okrasné trávy, ktorým sa darí na skalnatom povrchu, bambus ako zástenu na ochranu osobných údajov a malú zeleninovú záhradu.

Záhrada nenáročná na starostlivosť malé moderné šťavnaté bambusové rastliny

Uľahčite si údržbu záhrady – už nikdy nekoste trávnik!

Nápady na jednoduchú starostlivosť o záhradu trávnikový koberec z tehly

V tejto malej londýnskej mestskej záhrade by bolo ťažké udržať skutočný trávnik. Z tohto dôvodu sa majitelia domov rozhodli pre trávnikový koberec. Umelý materiál je možné perfektne kombinovať so skutočnými rastlinami a stromami. To vytvára obzvlášť harmonický celkový obraz.

Záhrada nenáročná na údržbu Štrková záhrada Japonský javor Boxwoodová guľa Heuchera

Umelý trávnik ako povrch detského ihriska 

Záhrada s umelým trávnikom a záhradou, ľahko sa udržiava, moderná hojdačka, bambusové okrasné trávy

Umelý trávnik je dostatočne robustný, aby odolal silnému pohybu chodcov a je ideálny ako mäkký povrch detského ihriska. Na tomto dvore v Brooklyne v New Yorku položenom pod detskou hojdačkou slúži ako podložka absorbujúca pád, ktorá tiež vyzerá veľmi prirodzene. Len sa uistite, že používanie umelého trávnika sa odporúča iba na miestach, ktoré nie sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu alebo intenzívnemu teplu. V opačnom prípade sa môže na trávniku hrať nepríjemne teplo.

Sladké a romantické

Drevená záhrada, záhrada, záhradný prístrešok, jedálenský kút

Tento dvor v Alabame je síce malý, ale stále vyzerá veľmi upravene a romanticky. Závesná stolička, hojdacie kreslo a jedálenský stôl sľubujú relaxačné a zábavné chvíle vonku. Na terase sú ružovo-kvitnúce rastliny chované v kvetináčoch, závesných košíkoch alebo v okenných boxoch.

Závesná stolička do záhradnej chatky s rámovým krbom etanol

Prírodná záhrada s vírivkou

Záhradné dosky z prírodného kameňa s jednoduchou údržbou, vírivá vaňa

Prirodzená záhrada, kde rastie pôvodné drevo a iné rastliny, potrebuje malú údržbu. S jednoduchými dizajnovými prvkami sa stáva rajom pre ľudí a zvieratá. Dosky z prírodného kameňa, ozdobná drvina a rastliny s jednoduchou údržbou dodávajú tomuto dvorku v južnej Kalifornii svieži vzhľad. Vďaka drevenému obkladu je možné okrúhlu vírivku harmonicky integrovať do celkového obrazu.

Kino pod holým nebom vo vašej vlastnej záhrade

Záhrada ľahko udržiavateľná bez trávnika úzke kino pod holým nebom

Kto by si nechcel užiť večeru vonku a zároveň si pozrieť film? Tí, ktorí radi organizujú outdoorové akcie, sa im tu bude páčiť. Rozprávkové svetlá natiahnuté po posedení vytvárajú večer príjemnú atmosféru.

Stredomorská atmosféra

Ľahko udržiavateľná záhrada Stredomorská okrasná zrnitosť, béžová podlaha, ležadlá, drevená jazierková fontána

Stredomorské záhrady očarujú uvoľneným šarmom a veľmi ľahko sa udržujú. Ak chcete vytvoriť stredomorskú záhradu, mali by ste staviť na prírodné materiály a teplé farby. Pieskovcové rozbité dosky a dekoratívna béžová drť vytvárajú perfektné zázemie pre stredomorské rastliny, ako sú levanduľa, šalvia, citrusy a ibištek. Vrcholom tejto stredomorskej záhrady je záhradná fontána z prírodného kameňa, ktorá majiteľa domu poteší nielen vizuálne, ale aj akusticky.

Japonská zenová záhrada

Japonské nápady pre záhradný dizajn Rastliny s jednoduchou údržbou

Táto jednoduchá záhrada v japonskom štýle má povznášajúci pocit súkromia a pokoja. Chodník sa pohybuje ako rieka po úzkom dvore, kde strategicky umiestnené nábrežia s rastlinami vytvárajú autentický zenový nádych.

Chodník k skalnej fontáne s japonskou zenovou záhradou

Japonský záhradný osvetľovací chodník akcentuje seltzen