Návrh a údržba záhrady

Rastliny v kancelárii: kúsok prírody, ktorý potrebujeme v našom životnom prostredí

dizajnová ekologizácia interiérov má pozitívny vplyv na pracovné prostredie

V našom dynamickom svete väčšina ľudí pracuje v uzavretých priestoroch moderných kancelárskych budov, kde sa zdržiavate väčšinu dňa a máte plné ruky práce. To narúša naše spojenie s prírodou, čo má negatívny vplyv na našu psychiku a telesný komfort. Z tohto dôvodu potrebujeme v našom prostredí, kde pracujeme a žijeme, veľa zelene. Preto je obzvlášť dôležité začleniť do nášho pracovného prostredia čo najviac prírodných prvkov. the Rastliny v kancelárii predstavujú prostriedky na zlepšenie nášho pracovného prostredia a majú pozitívny sanitárny, psychofyzický a priestorový prínos pre naše pracovné prostredie.

Rastliny v kancelárii pre zdravšiu pracovnú atmosféru

Interiérový dizajn s rastlinami v súlade s vnútornou kanceláriou

Kvety okolo nás čistia vzduch uvoľňovaním kyslíka, ich príjemné vône osviežujú našu pracovnú atmosféru. Je už dlho dokázané, že zelená farba rastlín má upokojujúci, osviežujúci účinok, znižuje stres a podráždenie očí, podporuje koncentráciu, vytvára príjemné emócie a zlepšuje náladu zamestnancov..

Veľa zelene je nevyhnutné tam, kde žijeme a pracujeme

Dekorácia dizajnu kancelárie Vertikálne - Zelená stena - Čistenie vzduchu

Po zelenej Rastliny v kancelárii v interiéri môžete vytvoriť lepšiu organizáciu, takže môžete určité oblasti od seba ľahko oddeliť alebo ich vymedziť. To má pozitívny vplyv na pohodlie v pracovnom priestore, umožňuje nám pracovať tichšie a návštevníci sa v kancelárii cítia príjemnejšie. Aj keď sú rezané kvety umiestnené vo váze, môže to drasticky zmeniť atmosféru okolo nás. Kvety na pracovisku by mali dopĺňať interiérový dizajn, preto by mali byť správne vybrané na základe veľkosti a druhu kvetu.

Usporiadajte skupiny rastlín

Izbové zelenostenné druhy rastlín prečisťujú vzduch

S farebnými kvetinovými ozdobami by ste nemali byť zbytočné. Skúste dodať atmosfére kancelárie štýl a vznešenosť. Vhodné miesta pre kvety môžu byť pri vchode do miestnosti, okolo stolov na schôdze, v blízkosti vodných fontán. Tu môžete dosiahnuť najlepší účinok. Pomocou rastlín je možné označiť určité časti interiéru alebo môžu slúžiť ako optická bariéra pri rozdelení mnohých zariadení na menšie miestnosti. Skupiny rastlín môžu navyše v pracovnom priestore vytvárať krásne akcenty a dokonca zdôrazňujú dôležitosť oddelených miestností.

Kvety na pracovisku

dekorácie na pracovný stôl-kvetináč kvet zelený kúsok-príroda

Voľba druhov rastlín má nepochybne najväčší význam. Prirodzená intenzita svetla, teplota vzduchu, vlhkosť vzduchu, to všetko musí zodpovedať podmienkam prostredia. Treba poznamenať, že tieto faktory prostredia majú v každom bode interiéru rôzne hodnoty. Slnečné lúče zastavuje aj prítomnosť ventilátorov, počítačov, klimatizácií, ohrievačov, ktoré vysušujú vzduch a žalúzií. Toto sú prekážky vytvárania priaznivých podmienok pre rozvoj druhov kvetov a rastlín v kancelárii.

Vhodné rastliny do kancelárie

dekoratívne kvetináče izbová príroda a syntéza človeka

Kancelárske rastliny, ktoré uprednostňujú slnečné miesta, sú: Alocasia, Asparagus, Aphelandra, Begonia, Bromelia, Bougainvillea, Dizygotheca elegantissima, Dieffenbrachien, Dracaena, Episcia, Jasmine, Calanchoe, Clivia, Cordyline, Palms, Syngonium, Ficus, Philod iní. Najťažšie je nájsť rastliny, ktorým sa bude dariť v tmavých miestnostiach, ale existujú také – aspidistra, brečtan, cissus, roycissus, scindapsus pothos, fatshedera, fatia, hoya a ďalšie.

Takto štýlovo navrhnete svoje životné prostredie

udržateľný interiérový dizajn-kancelárske priestory zelená stena

Črepníkové rastliny musia byť v súlade s interiérom, nábytkom, štýlom a farbami kancelárie. Dobre vybrané a ošetrované kvetináče alebo kvetinové úpravy vytvárajú v kancelárii štýl a eleganciu. Dobre harmonizujú s moderným dekorom, ako aj s dielami úžitkového a výtvarného umenia. Rastliny okolo nás sú prostriedkom na obohatenie a skrášlenie nášho životného a pracovného prostredia. Ukazujú syntézu medzi človekom a prírodou.

Vytvorte pozitívnu atmosféru

Izbové rastliny faktory, ktoré je potrebné zvážiť vetranie klimatizačné ohrievače-sušenie-vzduch

Kvety sú vždy zdrojom pozitívnych emócií. Rozmanitosť rastlinných druhov a odrôd ponúka širokú škálu farieb, textúr a tvarov. To by umožnilo navrhnúť každú izbu inak a atraktívne. Ak chcete zmeniť svoje životné prostredie s originálnymi nápadmi, môžete sa riadiť našimi radami z dnešného článku. Zelené rastliny a voňavé kvety vo vašom interiéri vám pomôžu pracovať vo vyváženej a premyslenej atmosfére. To vám určite dodá dobrú náladu a budete môcť pracovať lepšie a efektívnejšie počas celého dňa.

Ovplyvnite pozitívne svoje pracovné prostredie

Sadzač na pracovisku Ochrana súkromia-veľa zelených kancelárií

Moderný pracovný priestor je udržateľný a šetrný k životnému prostrediu

rastliny v kancelárii kladne nabitá atmosféra

Črepníkové rastliny, ktoré zodpovedajú nábytku a štýlu

Elegancia kvetinových úprav v kancelárii dekorácie kvetináč biely

Oživte pracovný stôl rastlinami

zdravá kancelárska atmosféra - ozdobená do práce - s rastlinami

Zelené črepníkové rastliny v kancelárii

biely kancelársky nábytok-zelené rastlinné úpravy

Rastliny v kancelárii – skutočné pútače pozornosti

Kvetináče s hliníkovým dizajnom-kvetináče-kancelárske chodby

Biele kvetináče - na pracovisku - osviežia vzduch

Kancelárska kvetinová dekorácia voda obsahuje vodnú stenu

exotické rastliny kancelárske priestory vhodné tipy na starostlivosť o druhy rastlín

Rastliny pre lepšiu organizáciu rozdeľujúce oblasti

ekologická obytná pracovná zelená stena s kvetináčmi