Návrh a údržba záhrady

Posedenie v záhrade zútulnite kovovým záhradným nábytkom

Sedadlá v záhrade oválno-záhradný stôl-kov-biely-práškovo lakovaný

Či už malá alebo veľká, vaša vlastná záhrada je vašou osobnou oázou pokoja, kde môžete relaxovať a načerpať nové sily do každodenného života. Ak ste krásne navrhli svoju záhradu, potrebujete aj pekné sedenie, odkiaľ si budete môcť vychutnať svoj individuálny letný raj. Či už na večeru, kávu alebo relaxáciu, dnes vám ukážeme niekoľko nápadov, ako urobiť sedadlá v záhrade funkčné a pohodlné..

Užite si svoje sedadlá v záhrade bezstarostne – kovový záhradný nábytok odolný voči poveternostným vplyvom

Sedenie v záhrade, kovové-odolné voči poveternostným vplyvom-zima-vonku

Fotografie zákazníkov záhradného nábytku Lazy Susan v zime

Dôležitým bodom pri výbere sedačky v záhrade je to Smer kompasu. Ak si chcete užiť slnko na poludnie a večer, mali by ste si nájsť miesto juhozápadným smerom. Terasa orientovaná na východ je ideálna pre opaľovateľov, ktorí majú radi raňajky vonku. Do tichej čitateľskej oblasti je naopak vhodný malý, mierne zatienený roh. Pri hľadaní perfektného miesta na sedenie si musíte zodpovedať aj nasledujúce otázky: Koľko ľudí tam bude sedieť? a ako chceš ten priestor využiť? Niekoľko miest na sedenie v záhrade by bolo ideálnych pre optimálnu slobodu. S nasledujúcimi radami a univerzálnosťou záhradného nábytku si môžete aj malú terasu urobiť praktickou a pohodlnou.

Úspešné sedačky v záhrade by mali nielen harmonicky zapadnúť do záhrady, ale mali by tiež predstavovať dokonalé spojenie funkčnosti a estetiky. Či už plánujete klasickú spevnenú terasu s jedálenským stolom a stoličkami pre celú rodinu alebo pokojné útočisko na čítanie alebo relaxáciu, výber záhradného nábytku zohráva obzvlášť dôležitú úlohu. V závislosti od materiálu je potrebná starostlivosť rôzna a niektoré materiály sú náročnejšie ako ostatné. Ak si chcete ušetriť intenzívnu starostlivosť a upratovanie, spoľahnite sa na robustný kovový vonkajší nábytok odolný voči poveternostným vplyvom. the Kovový záhradný nábytok od Lazy Susan napríklad sú vyrobené z hliníka, a preto majú tú výhodu, že nikdy nehrdzavejú a nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Hliníkový záhradný nábytok je tiež veľmi ľahký, ľahko sa prenáša a zaujme svojim elegantným vzhľadom.

Tvar záhradných stolov pre harmonické sedenie v záhrade

Sedadlá v záhrade okrúhle-kovový-jedálenský stôl-hliníkovo-práškovo lakované

Záhradný stôl je zvyčajne stredobodom pozornosti terasy, ale nie každý stôl sa hodí na každú terasu. Našťastie sú dnes záhradné stoly k dispozícii v najrozmanitejších tvaroch a veľkostiach. Okrem klasického obdĺžnikového tvaru sú k dispozícii aj oválne alebo okrúhle záhradné stoly, ktoré sa lepšie hodia do malej záhrady. Okrúhly stôl má v zásade komunikatívnejší a celkovo harmonickejší efekt a môže si k nemu sadnúť niekoľko ľudí.

Rozťahovací záhradný stôl ponúka flexibilitu

sedadlá-záhrada-kov-jedálenský-stôl-6-osôb-rozťahovací-hliník

Rozťahovací záhradný stôl kombinuje flexibilitu s mimoriadnou odolnosťou. Jednoduchým mechanizmom sa dá malý stolík premeniť na veľký stôl pre 8 osôb na záhradnú párty večer! Pred kúpou takéhoto záhradného stola by ste si mali skontrolovať, koľko celkového priestoru je na terase k dispozícii.

Kombinácia stola a slnečníka

sedadlá-záhrada-okrúhly-jedálenský stôl-kov-slnečník-integrovaný

Slnečníky sú ideálnym riešením tienenia najmä na balkónoch, terasách a posedeniach v záhrade. Ak máte vonku len málo miesta, môžete sa rozhodnúť pre túto priestorovo úspornú alternatívu. Stolový slnečník poskytuje dostatok tieňa, ponúka dostatok priestoru pod stolom a umožňuje bezbariérové ​​používanie. Ak má záhradný stôl dieru, môžu byť do konštrukcie integrované aj konvenčné slnečníky. Zodpovedajúci stojan na slnečník vyrobený z kovu môže vďaka vysokej hmotnosti zaistiť stabilitu a stabilitu slnečníka.

Lavica namiesto veľkej obývacej sedačky

sedenie-záhrada-salónik-sedačka-kovová-lavica-odkladací stolík

Záhradná lavička v kombinácii s kreslom a bočným stolíkom sa stáva novým obľúbeným miestom v záhrade, kde môžete sedieť, smiať sa, čítať si alebo si len tak oddýchnuť. S mäkkým čalúnením a farebne zladenými vankúšmi môže nahradiť aj drahú sedaciu súpravu. Kovové lavice vyžarujú určitý nostalgický nádych a sú zvyčajne také nadčasovo krásne, že sa často používajú aj ako dekoratívne predmety..

Bistro sada pre malé posedenie v záhrade

sedacia-malá-záhradná-bistro-nábytok-kovová-bistová zostava

Ak nepotrebujete veľa priestoru pre hostí a rodinu, postačí malý stôl pre dvoch. Dnes je štýl francúzskeho bistra veľmi moderný a dá sa veľmi dobre využiť vo vašej vlastnej záhrade. Bistro sada obvykle obsahuje stôl a dve stoličky a je ideálna na idylický kávový večierok uprostred prírody.

Konzolový stôl do záhrady umožňuje mnohostranné využitie

Sedačka-záhrada-kov-konzola-stolný-dekorácie-sviečky

Hliníkový konzolový stôl je všestranný kus záhradného nábytku a je perfektný ako povrch na grilovanie, knihy, jedlo a nápoje. Keď sa skončí grilovacia sezóna, môžete na ňom naaranžovať aj svoje krásne jesenné alebo zimné dekorácie!

Biely záhradný nábytok dodá dovolenke atmosféru

sedenie-záhrada-jedálenský stôl-biela-hliník-námorná-modrá-dlažba-motív ryby-prestieranie

Biele povrchy nie sú vhodné do záhrady? Úplne zle! na www.lazysusan.de objavili sme mnoho skvelých príkladov bieleho záhradného nábytku, ktoré nás presvedčili o opaku. Vďaka vysokej odolnosti hliníka voči poveternostným vplyvom zostane nábytok žiarivo biely a ani po rokoch nezožltne ani nezošedne. Hrubé nečistoty a škvrny ľahko odstránite vlhkou bavlnenou handričkou a trochou čistiaceho prostriedku. S bielym záhradným nábytkom a niekoľkými stredomorskými dekoráciami môžete na terasu priniesť letný a južný nádych!