Nápady na vianočné dekorácie

Vianočné balenie Tinker: 20 krásnych a udržateľných nápadov na darčekové balenie pre domácich majstrov

Vianoce sa blížia Ako to už každý rok býva, väčšina ľudí je v súčasnosti v strese z nákupov. Darčeky sa kupujú pre všetkých členov rodiny, priateľov, príbuzných, kolegov alebo obchodných partnerov. Nadšenci ručných prác, ktorí sú zruční v ručných prácach, si darčeky vyrábajú sami, aby bolo všetko možné zabaliť najneskôr do 20. decembra a na Štedrý večer položiť pod vianočný stromček. Keď sa nákupné alebo remeselné šialenstvo konečne skončí, nastáva otázka správneho darčekového balenia. Rýchlo niečo vyčarujte, aby bolo dosť času na zostavenie slávnostného menu alebo na úpravu silvestrovského outfitu! Vysvetlíme vám, ako si môžete rýchlo vyrobiť krásne vianočné obaly, a ukážeme vám 20 štýlových nápadov pre domácich majstrov, pomocou ktorých môžete efektívne predvádzať vianočné darčeky pod vianočný stromček.

Vianočné balenie Tinker: vyrobte si ekologický darčekový balíček „domček“ sami

Nápady na vianočné obaly si vlastnoručne vyrobíte darčekové krabičky z kartónových domov

V prvom rade vám predstavíme úspešný nápad na vianočné balenie. V predvianočné dni slúži darčekový balíček „domček“ ako krásna vianočná ozdoba napríklad na parapete, komode alebo na vianočnom stole. Usporiadajte ho spolu s umelými mini vianočnými stromčekmi, figúrkami jeleňov, trpaslíkov a Santa Clausa a vytvorte si zimnú dedinu, ako je táto. K domu nepotrebujete šablónu, stačí kartónová krabica, ktorú si môžete narezať do požadovaného tvaru. Ako zostaviť dom nájdete v podrobnom návode na výrobu nižšie.

Vianočné obaly Tinker Vyrobte si svoj vlastný dom z kartónu a vymaľujte ho

Pre tento roztomilý darčekový balíček potrebujete nasledujúci materiál a príslušenstvo: skladací box, remeselný nôž, horúce lepidlo a biely fix. Voliteľne môžete tiež urobiť pečiatku zo zemiaka a použiť ju na pečiatkovanie vianočných motívov na dome. Ako zostaviť dom: položte kartónovú škatuľu pred seba. Vystrihnite dva trojuholníkové detaily a zložte lepenku do škatule. Vložte darček do škatule a horúce lepidlo prilepte konce štítovej strechy k domu. Nechajte lepidlo niekoľko minút úplne zaschnúť pri izbovej teplote a potom sa pustite do maľovania domu, ako chcete. Touto úlohou môžete zveriť aj deti. Dom určite potešíte pečiatkou alebo vymaľovaním.

Vianočné balenie Tinker Vyrobte si vlastný domček z kartónu a podľa pokynov na vymaľovanie

Mimochodom, malý domček môžete znova použiť, ak pri rozbaľovaní darčekov opatrne odrežete strechu remeselným nožom. Táto myšlienka balenia je udržateľná a šetrná k životnému prostrediu. Nielenže ušetríte náklady, ale aj úplne upustíte od baliaceho papiera. Vzhľadom na množstvo zdrojov, ktoré sa míňajú pri výrobe baliaceho papiera, najmä vody a elektriny, čoraz viac ľudí siaha po udržateľných alternatívach. V poslednej dobe sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Ak teda použijete vianočné obaly niekoľkokrát, významne prispievate k ochrane prírody.

Vyrobte si udržateľné vianočné obaly: Krabice zabaľte do baliaceho papiera a ozdobte ručne vyrobenými etiketami

Silueta vianočného stromčeka drotárska jedľa vystrihnutá z nápadov na papierové dekorácie

Ak teda chcete urobiť niečo dobré pre životné prostredie, môžete svoje darčeky zabaliť do obyčajného baliaceho papiera a ozdobiť ich vlastnoručne vyrobenými menovkami. Vystrihnite niekoľko detailov z farebného papiera a použite ich na zostavenie vianočného stromčeka. Štítok vyzerá obzvlášť efektívne, keď skombinujete niekoľko detailov tón v tóne. Ozdobte vianočný stromček mašličkou a udržateľné vianočné balenie je pripravené. Aj tu platí zásada: Lepšie je robiť ručné práce s útržkami papiera. Pokiaľ je to možné, snažte sa neroztrhnúť obal a nevyhodiť ho hneď po Vianociach, ale namiesto toho ho ponechať a znova použiť..

Vyrobte si vianočné tašky a ozdobte ich prírodnými materiálmi

Vyrobte si vianočné balenie sami. Vyrobte si darčekové tašky z baliaceho papiera s prírodnými materiálmi. Vyrobte si veniec z vavrínových ratolestí

Vianočné balenie nie je len plytvanie prostriedkami. Potiahnutý farebný baliaci papier vyzerá veľmi pekne, ale nie je recyklovateľný. Baliaci papier, na druhej strane, je možné recyklovať, a je preto udržateľnou a lacnou možnosťou. Darčeky v akomkoľvek tvare je možné zabaliť do vianočných vrecúšok vyrobených z obyčajného baliaceho papiera. A s trochou zručnosti môžete tašky ozdobiť štýlovou dekoráciou z prírodných materiálov. Vyrobte si krásne mini venčeky napríklad z vavrínových konárov, jedľovej zelene alebo buxusu. Vystrihnite kruh z bielej lepenky a prilepte ho ako základ. Do poľa napíšte „Veselé Vianoce“ alebo meno príjemcu. Vianočnú tašku ozdobte červenou mašličkou a širokou pruhovanou ozdobnou stuhou.

Vianočné balenie Tinker: ozdobte škatule borovicovými vetvami

Vianočné obaly Tinker Vyrobte si vlastný vianočný stromček z konárov cyprusu

Ďalším veľmi skvelým nápadom je ozdobiť škatule alebo darčekové krabičky cyprusovými ratolesťami. Zorganizujte výlet do prírody a nechajte rodinu pomôcť so zbieraním prírodných materiálov. Nájdenými predmetmi z prírody potom môžete okoreniť vianočné obaly. Prírodné materiály sú 100% biologicky odbúrateľné a mnohé z nich tiež vydržia veľmi dlho a v prípade potreby sa dajú použiť aj budúci rok. Vetvy cyprusu sú bohužiaľ veľmi jemné a po 4-5 dňoch strácajú krásnu zelenú farbu, ale jedľové vetvy môžu trvať niekoľko týždňov. A umelý sneh si môžete vyrobiť aj sami. Stačí hrubozrnná soľ zmiešaná s trochou lepidla. Potom nechajte umelý sneh sušiť pri izbovej teplote. Starou zubnou kefkou pravidelne rozmiestňujte umelý sneh na „jedli“ vyrobenej z konárov cyprusu. úplné!

Vyrobte si vianočné balenie sami z hudobného papiera

Vyrobte si na Vianoce darčekové balenie z hudobného papiera sami

Chcete si vyrobiť kreatívne, ale zároveň klasické vianočné obaly? Ozdobte svoje darčeky hudobným papierom. V obchodoch si môžete kúpiť špeciálny baliaci papier s poznámkami, ale ten je zvyčajne potiahnutý. Natieraný papier nie je možné recyklovať, a preto sa označuje ako zvyškový odpad. Pri výrobe sa navyše uvoľňujú určité škodlivé látky. Takže namiesto kúpeného lesklého hudobného papiera si môžete kúpiť hudobnú knihu alebo hudobnú knihu a použiť ich na balenie darčekov. Potom si môžete zapísať noty svojej obľúbenej piesne na papier alebo si ich nájsť online, stiahnuť si ich a vytlačiť. Darčeky zviažte šnúrkou a ozdobte ich vianočnými zvončekmi. Nezabudnite si vyrobiť visačku z hnedého baliaceho papiera.

Vianočné obaly Tinker: vyrobte si a vymaľujte škatule sami

Nie všetky vianočné obaly by mali byť zelené, červené a zlaté. Ak chcete štýlovú dekoráciu, môžete farbu obalu zladiť s farebnou schémou vianočných ozdôb. Najmä v posledných niekoľkých rokoch sa ustálili romantické, hravé dekorácie v pastelových odtieňoch. Jemná ružová a strieborná tvorí obzvlášť očarujúce duo, ktoré dodáva vianočnému stromčeku vintage nádych. K tomu: Pekne zabalené darčeky do vlastnoručne vyrobených a láskyplne maľovaných škatúľ.

Vytvorte si návod na baliaci papier Pokyny krok za krokom

Na výrobu vyššie uvedených pokynov na výrobu potrebujete nasledujúci materiál a príslušenstvo: biely stavebný papier, štetec, akvarely, vhodnú saténovú stuhu, nožnice, dierovač, pravítko a ceruzku s gumou. Baliaci papier najskôr namaľte a nechajte uschnúť. Potom ho položte na stôl natretou stranou nadol. Dajte darček do stredu baliaceho papiera a vystrihnite dva prúžky. Prvý prúžok by mal byť taký široký a 2,5 -krát dlhší ako darček. Šírka druhého pásu by mala zodpovedať dĺžke darčeka. Mal by byť taký široký, aby ste ním mohli zabaliť darček. Do papiera prerazte celkom osem otvorov a prevlečte ozdobnú stuhu. Jeho konce zviažte do mašličky. Obaly môžete ozdobiť aj striebornými vianočnými guľami.

Vianočné balenie Tinker: baliaci papier na pečiatky

Vianočné balenie Tinker Stampin V papieri s vianočnými motívmi

Milujete farebný baliaci papier a nechcete sa bez neho zaobísť? Potom si môžete vyrobiť farebný papier sami! Potrebujete obyčajný baliaci papier alebo stavebný papier a sadu nástrojov na razenie. Väčšina súprav nástrojov na pečiatky obsahuje zlaté, bronzové, biele, zelené a čierne farby na pečiatky a papier, atramentovú podložku alebo bodkovanú kefu na nanášanie farieb a jednu alebo viac silikónových súprav pečiatok s vianočnými motívmi. V remeselných predajniach je k dispozícii všetok potrebný materiál a nástroje. Jednoducho položte baliaci papier na dosku raziaceho nástroja, zafixujte ho magnetmi na všetky štyri rohy, naneste požadovanú farbu na silikónovú pečiatku a použite na pečiatkovanie darčeka. Pokračujte ostatnými pečiatkami, kým nevykúzlite farebný baliaci papier. Okrem toho môžete z farebnej lepenky vystrihnúť určité prírodné motívy, uviazať saténovú stuhu vo farbe súborov alebo si vyrobiť vlastné štítky.

Vianočné balenie Tinker: ozdobte darčeky voňavými prírodnými materiálmi

Tinker vianočné balenie s baliacim papierom a prírodnými materiálmi

Hľadáte účinný a lacný nápad na darčekové balenie na poslednú chvíľu? Potom je ďalší nápad pre vás ten pravý. Kúpte si vianočné tašky vyrobené z baliaceho papiera alebo ich použite na balenie darčekových krabičiek. Vyrobte si z papiera visačky a priviažte ich na darčeky šnúrkou. Ozdobte darčeky voňavými prírodnými materiálmi: vetvy borovice vydávajú v miestnosti príjemnú živicovú vôňu, vetvičky levandule vnesú do vašich štyroch stien stredomorský nádych. Listy cezmíny, papradie, mach a dokonca aj čerstvé kvety môžu tiež spestriť balenie darčekov.

Vianočné balenie Tinker: mramorovací papier

Vyrobte si vianočné balenie, vymaľujte si vlastný baliaci papier, krabice obalte machom a prírodným materiálom

Ďalšou možnosťou pre tých, ktorí sa radšej zaobídu bez baliaceho papiera z obchodu a namiesto toho si chcú darčekové balenie vyrobiť sami. Pri troche zručnosti môžete papier mramorovať. Vysvetlíme vám, ako to urobiť. Potrebujete: biely stavebný papier (voliteľný hodvábny papier), plech na pečenie, papier na pečenie, pravítko, penu na holenie, akrylovú farbu, špíz na kebab. Plech najskôr vyložíme papierom na pečenie a výdatne postriekame krémom na holenie. Pravítkom rovnomerne rozotrieme a uhladíme krém na holenie na papieri na pečenie. Na holiacu penu nakvapkajte niekoľko kvapiek akrylovej farby a pokúste sa rozdeliť farbu špajľou na kebab tak, aby sa nakoniec vytvoril požadovaný mramorový vzhľad. Keď ste s mramorovým efektom spokojní, môžete na holiacu penu natlačiť list stavebného papiera a potom pravítkom jemne zotrieť zvyšnú penu. Papier nechajte úplne uschnúť a potom ho môžete použiť na balenie menších darčekov.

Vianočné balenie Tinker: ozdobte darčeky vlnenou niťou

Tinkerské vianočné balenie Vyrobte si baliaci papier a priadze sami

Chcete dodať vianočnému baleniu ďalšiu dávku farby? Potom môžete darček previazať zvyškami vlny namiesto ozdobnej stuhy. Okrem toho môžete z mramorovej lepenky vystrihnúť hviezdu a vytvoriť farebný prívesok. Farbu zrieďte trochou vody a ako šablónu pečiatky použite okrúhlu gumu na ceruzke. Pomocou gumy opečiatkujte na baliaci papier biele bodky.

Udržateľné nápady na balenie darčekov pre domácich majstrov: darčeky pre emodži

Vyrobte si vianočné balenie baliaci papier Emoji sami, vyrobte nápady na balenie darčekov pre deti

Často nepotrebujete žiadny baliaci papier, pretože veľmi kreatívne balenie si môžete vyrobiť aj sami z kartónu. Deti budú napríklad radi, ak ich darčeky zabalíte do žltého kartónu a potom na ne namaľujete vtipné emoji tváre. Voliteľne môžete vystrihnúť oči a ústa emodži z lepenky alebo plsti a prilepiť ich na darčeky. Mimoriadne nápaditý nápad na balenie veľkých darčekových krabičiek.

Detské darčeky na vianočné obaly nápady na balenie emoji do krabičiek

Ak na veko červenej škatule nalepíte striebornú pomponu a poukladáte darčeky na seba, môžete dokonca poskladať Emoji Santa Clausa z niekoľkých darčekových krabičiek. K tomu sa perfektne hodí aj láskyplne označený darček. Môžete ho zabaliť bielym papierom a šablónou označiť „Veselé Vianoce“. Potrebujete len vhodnú farbu a štetec. Položte šablónu na papier, v prípade potreby ho zafixujte magnetmi alebo páskou a naneste naň farbu. Akonáhle budete hotoví, opatrne odstráňte šablónu a pred pokračovaním nechajte farbu úplne vyschnúť.

Na Vianoce chceme priniesť radosť našej rodine. Voľného času je však málo, kreativita chýba a existuje množstvo darčekov, ktoré je naliehavo potrebné zabaliť. Odporúčame vám, aby ste baliaci papier nepoužívali napriek vianočnému stresu. Nápadito zabalený darček je niečo veľmi špeciálne, na čo sa obdarovaný zaručene bude tešiť. A keď si namiesto kúpy vianočného obalu vyrobíte, robíte niečo dobré pre životné prostredie. Pretože baliaci papier, ktorý na Vianoce roztrháme a hneď potom vyhodíme, je ťažké alebo nemožné recyklovať. Už sme vám ukázali niekoľko príkladov, ako môžete krásne a udržateľne zabaliť darčeky. Viac inšpiratívnych príkladov nájdete vo fotogalérii nižšie.

Darčekové balenie s veselými vianočnými motívmi

Vyrobte si vianočné obaly sami a nakreslite si návod

Vianočné balenie Tinker: darčekové balenie tabule s farbou 

Vyrobte si darčekové balenie sami Udržateľné nápady na darčekové balenie s tabuľovým papierom si vyrobte sami

DIY nápady na balenie darčekov: vystrihnite vianočný stromček z novín

Ozdobte darčekové balenie s vianočným stromčekom z novín a diamantovou ozdobnou stuhou

Zabaľte darčeky udržateľným spôsobom: urobte si luk z byrokracie

Vianočné balenie Tinker Vyrobte si darčekový balíček s mašľou z farebnej lepiacej pásky sami

Tipy na rýchle balenie na Vianoce

Vyrobte si darčekové balenie sami a ozdobte nápady na škatule a knihy farebným baliacim papierom

Zabaľte darčeky a kreatívne ozdobte

Vyrobte si darčekové balenie z prírodných materiálov sami, ozdobte baliaci papier bobkovým listom a cyprusovými ratolesťami

Láskyplne zabalené vianočné darčeky z prírodných materiálov

Vyrobte si vlastné vianočné obaly z prírodných materiálov. Skombinujte vetvičky jedle a imela a sukulenty