Nápady na vianočné dekorácie

Vianoce v štýle horskej chaty: ako vyčarovať útulný alpský vzhľad!

Kárované prikrývky, kožušinové podložky a krb obložený prírodným kameňom: žiadny iný štýl bývania neprinesie do vašich štyroch stien toľko pohodlia ako štýl chaty. Zvlášť na Vianoce, keď je vonku zamračené počasie, je ten pravý čas na vykúzlenie atmosféry chaty. Kombinácia dekorácie a bytových doplnkov v alpskom vzhľade vytvára celkový harmonický obraz a necháva dom a byt žiariť vo veselých vianočných farbách. Vysvetlíme vám, o čom sú Vianoce v štýle chaty, a dáme vám užitočné tipy, ako obnoviť vzhľad.

Vianoce v štýle chaty: vyzdobte obývačku na slávnostnú príležitosť

Obývacia izba v horskom štýle pre nápady na vianočné dekorácie

Tradičný štýl chaty je mätúco podobný štýlu vidieckeho domu. S jedným rozdielom: štýl chaty na chate sa prezentuje ako premenlivá zmes štýlov, ktoré je možné podľa potreby tiež moderne naštudovať. Pri zariaďovaní sa interiéroví dizajnéri spoliehajú predovšetkým na vysokokvalitné materiály s príjemným pocitom: drevo, kožušina, mosadz alebo meď a vysoko leštený prírodný kameň vytvárajú ušľachtilé a luxusné prostredie. Kombinácia rustikálneho a moderného robí z konferenčného stolíka z neošetreného dreva s kovovými nohami, minimalistickej pohovky s čalúnením z ľanovej tkaniny alebo vlneného koberca obľúbenú súčasť obývačky.

Útulný charakter nábytku pokračuje ladiacimi doplnkami. Sviečky z červeného stĺpika a kovové lesklé žiarovky vo vysokom lesku zvyšujú atmosféru obývačky a dekoratívne vankúše s vianočnými motívmi nám navodia náladu na nadchádzajúci festival. Prehozy so snehovými vločkami a vzormi plesnivca vytvárajú typickú vianočnú atmosféru. Dokončujú ho dverné vence, štýlovo usporiadané nad krbovou rímsou.

Obývacia izba v horskom štýle: vzory, motívy a farby v alpskom vzhľade

Oslávte Vianoce v štýle chaty. Nápady na dekoráciu vianočného stromčeka a jedálenského stola

  • Farby. Pokiaľ ide o farby, je najlepšie použiť klasickú kombináciu „červeno-zeleno-bielej“. Krémová, slonovinová a rôzne odtiene šedej vytvárajú dokonalé pozadie a umožňujú farebnému triu prísť na svoje. Akcenty sú držané zo zlata, medi alebo bronzu.
  • predloha. Zaškrtnuté vzory sú úplnou klasikou. Tartanový obrus so spájaním symetrických šekov v zelenej, tmavomodrej a červenej farbe zaisťuje pohodlie pri vianočnom stole. Ale moderné varianty, ako je vzor argyle, ktorý pozostáva z farebných štvorcov usporiadaných ako šachovnica, stále častejšie zdobia dekoratívne vankúše a prehozy. Folklórne vzorce sa tiež reinterpretujú a tešia sa stále väčšej obľube.
  • Motívy. Symetricky usporiadané prírodné motívy, vianočné priania v rôznych písmach a kvetinové vzory vyčarujú vianočnú atmosféru v obývačke.

Ozdobte vianočný stromček v štýle chaty

Dekorácia v štýle vianočnej chaty na konferenčnom stolíku

Vianočný stromček je v centre vianočnej výzdoby. Tu je paleta farieb základom pre alpský vzhľad. Vínovo červená, snehovo biela a zlatá veľmi dobre harmonizujú a tvoria atraktívny súbor. Prostredníctvom materiálov môžete vytvárať kontrasty. Kombinácia textilu, peria, vlny a dokonca aj kožušiny vytvára haptickú odrodu. Zvlášť krásne sa dá vyniesť žiarivými rozprávkovými svetlami. Kovové ozdoby na vianočný stromček tiež rozžiaria vianočný stromček.

Vianoce v štýle horskej chaty: ozdobte vianočný jedálenský stôl

Slávnostne ozdobte Vianoce v jedálenskom stole v štýle chaty

Dekorácia jedálenského stola tiež zaberá farebnú paletu vianočného stromčeka. Na jednej strane preto, že v obývacej časti chaty je jedáleň a obývacia izba, na druhej strane preto, že červená farba dokonale harmonizuje so všetkými druhmi dreva. Od sviečok po obrus: červená výzdobe vianočného stolu jednoznačne dominuje. Krištáľové poháre odrážajú iskrivé svetlo sviečok a prinášajú na stôl punc luxusu. Aby dekorácia stolu neunavila oči rýchlo, riad v tmavých farbách a biele obrúsky uvoľňujú celkový obraz.

Dekorácia stola v štýle vianočnej chaty s červenými sviečkami

Kvety len zriedka zdobia jedálenský stôl, a ak vôbec, sú to sušené kvety. Štýlovo usporiadané v krištáľovej váze alebo voľne rozložené na stole: kvety vytvárajú romantickú atmosféru a dotvárajú slávnostný stôl..

Vianočné dekorácie na stôl v rustikálnom štýle

Prípadne sa môžete rozhodnúť pre puristický stôl. Misky z recyklovaného dreva, ležérne prehodené obrúsky z ľanu a jedlých predmetov, ako je sezónne ovocie, syry a orechy, pôsobia uvoľnene a rustikálne. Konečným výsledkom je harmonický súbor, ktorý vyzerá nenútene a príjemne.

Obrúsky v hnedej a zimnej lesnej výzdobe na vianočný stôl

Ľanové obrúsky sú tiež prešívané suchými rastlinami tón v tóne a harmonicky zapadajú do celkového konceptu. Celú vec je samozrejme možné predstaviť iba na porcelánovom riade vo vzhľade vidieckeho domu. Jeho viditeľné póry a mnoho nerovností sú požadovaným efektom a nie vadou.

Vianoce v štýle chaty: slávnostne vyzdobte schodisko

Nápady na dekoráciu bytu v horskom štýle s šiškami a lampášmi

Svíčky v tvare kužeľa, trblietavé zvony, lampáše a girlandy z jedľových konárov žiaria. Platí tu pravidlo: menej je lepšie. Nepreháňajte to, pretože potom dekorácia rýchlo vyzerá príliš kýčovito. Pre istotu by ste mali na schody umiestniť iba LED svietidlá a vždy sa uistite, že nehrozí zakopnutie.

Drobné vianočné ozdoby vo vzhľade chaty

Vianočné nápady v štýle chaty v štýle chaty si urobte obrúsky sami

Biele ľanové obrúsky pôsobia sterilne a nudne. Látkové obrúsky si môžete farbiť aj sami pomocou farby na textil. Farbu na textil jednoducho rozpustite v horúcej vode a potom obrúsok namočte, vyberte a nechajte uschnúť. Potom si ľahnite na látku a na obrúsok dajte inú látku. Opravte žehličkou.

Krúžky na obrúsky môžete vyrábať aj z prírodných materiálov a gumičiek. Elastický pás jednoducho zabaľte do prúžkov z károvanej látky a konce látky zafixujte lepidlom. Potom naň prilepte jedľové vetvy, malé šišky a šípky.

Vázy a hrnce v štýle vianočnej chaty a krištáľové gule

Ďalšou remeselnou myšlienkou, ktorá sa dobre hodí na vianočné obdobie, je vyplnenie vianočných gulí prírodným materiálom. Šišky, jesenné lístie, šípky, sušené kvety a pod. nakrájajte na sviatočný stôl jemnú postavu. Môžete ale ozdobiť aj venček na dvere, girlandu z jedľovej vetvičky alebo jedľu. Aby ste dosiahli puristický vzhľad, stačí naplniť loptu jedným predmetom, napríklad borovicovou šiškou, iba jesenným listom (ale veľkým a nápadným), sušeným kvetom..

Denná posteľ v štýle vianočnej chaty s károvanou perinou a svietnikom s jedľovými ratolesťami

Štýlové aranžmány do obývačky vyčarujete aj z jedľových alebo cyprusových konárov. Poukladajte ich do vysokých hrncov a vystavte ich v zákutiach. Uistite sa, že aranžmán nastavíte v určitej vzdialenosti od krbu. V opačnom prípade prírodné materiály veľmi rýchlo schnú.

Vianoce v štýle chaty: tipy do spálne

Vianočné dekorácie v spálni s rozprávkovými svetlami nad čelom postele a vianočným stromčekom

Na prvý pohľad pôsobí spálňa v horskom štýle puristicky a zdržanlivo. Jemné neutrálne nuansy a prírodné materiály vytvárajú vizuálne prepojenie so štýlom vidieckeho domu. Pri bližšom skúmaní sa však interiér ukáže ako vzrušujúca zmes vzhľadu chaty a škandinávskeho štýlu hygge. Zariadenie je zamerané na to najdôležitejšie, aby miestnosť pôsobila čo najpriestrannejšie. Väčšina návrhárov interiérov sa úplne zaobíde bez dekorácií a namiesto toho prikladá textíliám veľký význam. Vianoce sú výnimkou – na festival môžete dať malý vianočný stromček na nočný stolík alebo ho ozdobiť rozprávkovými svetlami. Pretože rozprávkové svetlá je možné rýchlo a jednoducho pripevniť na stenu a rozptýliť mäkké, nepriame svetlo. Takýmto spôsobom dokážete navodiť sviatočnú a zároveň uvoľnenú atmosféru.

Prehozy na posteľ a ozdobné vankúše sú skutočnými všestrannými pomocníkmi. Môžu byť vždy predstavené znova. Môžete si vybrať medzi vrstveným vzhľadom, v ktorom je niekoľko prehozov (napríklad s károvaným vzorom a útulnou verziou vyrobenou z umelej kožušiny) naukladaných na seba, a kombinovaným vzhľadom. Kombináciou mix -and -match sú dekoratívne vankúše s rôznymi motívmi vyrobené z rôznych tkanín položené ležérne vedľa seba na posteľ alebo pohovku. Náš tip: obliečky na vankúše zdobené písmom sú momentálne v móde. Za výrazom sa skrýva jednoduchý koncept: Môžete si vybrať citát alebo vianočné blahoželanie a napísať ho ručne perom na obliečku na vankúš špeciálnym perom.

Vyzdobte na Vianoce detskú izbu v štýle chaty

V detskej izbe je tiež dostatok miesta na vianočné ozdoby. Trpaslíci z bavlny a plsti, figúrky sobov Rudolfa a samozrejme Santa Claus z látky vytvárajú šťastnú atmosféru a ešte viac zvyšujú očakávanie festivalu. Môžete si tiež spolu s deťmi vyrobiť vhodnú dekoráciu okna alebo si vyrobiť girlandu sami z prírodných materiálov. Nechajte svoju kreativitu voľne plynúť a nechajte deti pomáhať.

Ozdobte vchod do domu slávnostným štýlom

Vyzdobte si vchod do domu na Vianoce Tipy a nápady

Privítajte svojich hostí prírodnou, jednoduchou, ale veľmi štýlovou dekoráciou v štýle chaty. Ukážte malý vianočný stromček v kovovej vani. Atmosféru dotvára aj LED lampa, sánky a dverný veniec zo zvonov. Viac skutočne nepotrebujete, pretože vonkajšia výzdoba v štýle chaty je veľmi rezervovaná a je maximálne jednoduchá. Jedine tak sa môžete pochváliť zaujímavou fasádou, napríklad obloženou prírodným kameňom alebo recyklovaným drevom. Nie je teda miesto pre kýčovité súbory farebných rozprávkových svetiel, plastové girlandy v dúhových farbách a všetky druhy trblietavých dekorácií stromčekov. Ozdoby na vianočný stromček zvoľte radšej elegantné a luxusné. Vytvára atraktívny kontrast k rustikálnej fasáde domu.

Ozdobte vchod do domu vianočným stromčekom s rozprávkovými svetlami

Vianočný stromček môžete samozrejme vysadiť na dvore a potom ho do sýtosti ozdobiť. Najlepšie je úplne sa vzdať dekorácií stromčeka a rozhodnúť sa pre rozprávkové svetlá s mini diódami, ktoré vyzerajú ako malé svetlušky a lesknú sa po západe slnka. Pri nákupe sa uistite, že rozprávkové svetlá sú vhodné na vonkajšie použitie. Je lepšie zvoliť variant napájaný z batérie.

Útulné prehozy

Očarujúce a moderné: trendový štýl horskej chaty prináša útulnosť do vašich štyroch stien. So správnou dekoráciou môžete za chvíľu vykúzliť štýlové a útulné prostredie. Skombinujte textil, kožušinu, kožušinu, kov a neošetrené drevo, aby ste znovu vytvorili alpský vzhľad. A pre najväčšiu rodinnú oslavu môžete tiež vyzdobiť dom alebo byt tak, aby zodpovedali. Stavte na puristickú výzdobu v klasických farbách a s tradičnými vzormi. Krištáľové ozdoby rozžiaria vianočné ozdoby a dokonale odrážajú iskrivé svetlo rozprávkových svetielok. Môžete tak skrášliť svoj obývací priestor, jedálenský kút, spálňu a dokonca aj schodisko. Uistite sa, že všetky dekorácie sú v súlade s celkovým konceptom.

Fotografie: Zara Home, vianočná kolekcia 2018 a 2020. Renomovaný výrobca ponúka na Vianoce množstvo dekorácií, ktoré sú veľmi premenlivé a harmonicky zapadajú do rôznych životných štýlov.