Nápady na vianočné dekorácie

Tinker vianočné gule: vyrobte si krásne vianočné ozdoby sami z papiera

Najmä na Vianoce sa veľa ľudí rozhodne, že si namiesto kúpy vyrobí vlastnú vianočnú výzdobu. Vence na dvere z prírodných materiálov, škriatkovia z ponožiek a girlandy z plsti: domáca vianočná ozdoba je niečím výnimočná. Dáva miestnosti individuálny nádych a vytvára útulnú a príjemnú atmosféru. Dnes vám ukážeme niekoľko nápadov, ako vyrobiť vianočné gule z papiera. Pretože farebné gule na vianočný stromček by nemali chýbať na vianočnom stromčeku, v adventnom aranžmáne ani na parapete. Vianočné gule sú skutočnými všeliekmi a dajú sa skvele predviesť ako sólisti, tak aj v skupinách, napríklad ako prvky slávnostnej girlandy. Nechajte svojej kreativite voľný priebeh a vyčarujte krásne dekorácie.

Vyrobte si vianočné gule z papiera: vianočné ozdoby so vzhľadom origami

Vyrobte si vianočné ozdoby sami Návod na origami vianočné gule vyrobené z papiera

Dekorácie origami skutočne pútajú pozornosť, ale väčšina pokynov je dosť komplikovaná a nie je vhodná pre začiatočníkov. Ponúkame vám nápad, ktorý napodobňuje trendový vzhľad origami. Vianočné gule dokážu bez problémov vykúzliť aj neskúsení nadšenci remesiel. Potrebujete nasledujúce materiály: kartón v dvoch kontrastných farbách, šnúrka a organzová stuha. Potrebujete tiež nasledujúce príslušenstvo: Dierovač na veľké kruhy, nožnice a univerzálne lepidlo.

Vyrobte si vlastné papierové vianočné ozdoby, zostavte a prilepte ich Návod na dekoráciu vianočného stromčeka

Funguje to takto: Dierovačom na motívy vyrazte z červeného a modrého kartónu rovnaký počet kruhov. Môžete si samozrejme vybrať aj iné farby, odporúčame kúpiť kartón v obyčajných farbách. Zložte všetky kruhy na polovicu a položte ich na seba. Prilepte prvý detail hore, potom druhý – v spodnej časti a stlačte detaily k sebe prstami po dobu 20-30 sekúnd. Pokračujte, kým neprilepíte všetky prvky na svoje miesto. Na konci môžete organzovú stužku nastrihať na mieru a vyrobiť si prívesok na vianočné gule.

Vyrobte si vianočné gule: vyrobte si vlastné trblietavé vianočné ozdoby z papiera

Z trblietavého papiera vystrihnite vianočné gule a prilepte ich na polystyrénové gule

Rozsvieťte svoj vianočný stromček. Nasledujúce vianočné gule sú vyrobené z trblietavého papiera s kovovým vzhľadom. Ich povrch odráža svetlo z reťaze svetiel a leskne sa v bronzovej, striebornej alebo bielej farbe. Táto vianočná ozdoba je ideálna aj ako dekorácia na sviatočný stôl v minimalistickom štýle. Na tento remeselný nápad potrebujete: jednu alebo viac loptičiek zo polystyrénu, trblietavého papiera, dierovača motívov a lepidla. Kruhy najskôr vyrazte dierkovačom na motívy z trblietavého kartónu a potom ich prilepte na polystyrénovú guľu. Na konci môžete do hornej časti gule položiť kúsok šnúrky a prilepiť ju.

Z pásikov papiera urobte vianočné gule

Vyrobte si vianočné gule z papiera Vyrobte si vlastné ozdoby na vianočný stromček v zlatej a červenej farbe

Sú absolútnou klasikou medzi vianočnými ozdobami: gule vianočného stromčeka visia na našom vianočnom stromčeku vo všetkých farbách a vytvárajú sviatočnú atmosféru. Nasledujúce vianočné gule môžu nielen ozdobiť vianočný stromček, ale tiež môžu slúžiť ako lampáš na jedálenskom stole. Sú také očarujúce, že ich môžete položiť na taniere hostí ako karty miest. Potrebujete nasledujúce materiály: Šesť 15 cm dlhých a päť 14 cm širokých pásov papiera, ktoré si môžete sami vystrihnúť z trblietavého papiera, šnúrku a 2 skrutky do knihy, dierovač.

Vytvorte vianočné gule z papiera Pokyny krok za krokom s trblietavým papierom

Najprv urobte dieru na každom konci papierových prúžkov. Položte na seba 5 papierových prúžkov a položte na seba ďalších 6 papierových prúžkov. Pásy spojte pomocou skrutiek na knihy, pričom nižšie prevlečte nižšie a kratšie hore. Nakoniec stačí pásiky papiera prevetrať a krásne guličky sú pripravené. Návod na ručné práce je skutočne ľahký a vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Je len jedna chyba, ktorej by ste sa mali vyvarovať: Uistite sa, že keď pripevníte skrutky na viazanie, bude tam úhľadná krivka.

Vyrobte si vlastné vianočné gule z papiera Návod na dekoráciu vianočného stromčeka

Ďalším variantom vianočných gúľ vyrobených z lepenky je vytlačenie šablóny na konci článku a vystrihnutie z trblietavého papiera. Hotové vianočné gule je možné použiť aj ako darčekové krabičky na malé darčeky pre hostí. Môžete ho dokonca použiť na výrobu 3D adventného kalendára. Náš tip: experimentujte s farbami a vytvorte niekoľko vianočných gúľ v rôznych veľkostiach.

Tinker vianočné gule Vyrobte si farebné lampióny sami z pásikov

Ak vianočné gule vystrihnete o niečo väčšie a ozdobíte ich kamienkami, sklenenými korálkami a zvončekmi, potom ste vyrobili nápaditú vianočnú ozdobu na krbovú rímsu. Tieto krásne lampióny sú skutočnými umelcami na rýchlu výmenu, pretože podobné modely môžete vyrobiť aj na Veľkú noc alebo dokonca na Halloween. Na Vianoce je lepšie vybrať si kartón s tradičnými motívmi, ako sú jedle, snehové vločky alebo snehuliaci. Zaveste lampáš nad krbovú rímsu alebo jedálenský stôl, aby navodil slávnostnú atmosféru.

Ozdobte vianočné gule obrúskou technikou

Vyrobte vianočné gule z papiera technikou na obrúsky

Máte staré vianočné gule so štiepanou farbou? Nevyhadzujte ich, pretože vám vysvetlíme, ako ich môžete vyšperkovať kúskami baliaceho papiera. Potrebujete: útržky baliaceho papiera alebo obrúskov s vianočnými motívmi, lepidlo v spreji, lepidlo na obrúsky a saténové ozdobné stuhy zelenej a červenej farby, nožnice a štetec. Pred zdobením guličiek musíte z obrúska najskôr odstrániť dve biele vrstvy papiera. Potom niekoľkokrát zložte obrúsok alebo papier v strede a vytvorte 20-30 detailov. Na zadnú stranu detailov naneste lepidlo v spreji a prilepte ich na staré gule vianočného stromčeka. Ak nájdete nejaké vrásky, jemne ich vyhlaďte nechtami.

Vianočné gule s technikou decoupage okorenia detaily

Na konci plochým štetcom naneste na loptičku lepidlo na obrúsky (v obchodoch nájdete špeciálne štetce na technológiu obrúskov) a pomocou neho zafixujte útržky papiera alebo obrúskov. Potom vyložte plech na pečenie papierom na pečenie a navrch položte vianočné gule. Rúru predhrejeme na 150 stupňov bez prúdenia a vianočné gule v nej necháme 20 minút. Medzitým nakrájajte ozdobné stuhy a urobte z nich prívesky na vianočné gule.

Ak sa vám páči tento ručný nápad, ale nemáte doma žiadne staré vianočné gule, môžete si vyrobiť ozdobu na vianočný stromček aj zo polystyrénu a potom naň nalepiť obrúsky, útržky baliaceho papiera alebo trblietavý papier..

Vytvorte vianočné gule z papiera: farebné gule

Vyrobte si vlastné vianočné gule z papiera a vyrobte si farebné dekorácie v škandinávskom štýle

Nudí vás klasická červená a zelená paleta farieb? Oživte ďalšie farebné vianočné ozdoby vo veselých jarných farbách. Táto dekorácia vám zaručene urobí dobrú náladu a môže ozdobiť dom aj po prázdninách. Paleta farieb zelenej, žltej, ružovej, ružovej a čiernej obzvlášť harmonicky zapadá do puristického alebo škandinávskeho nábytku. Môžete však experimentovať aj s inými farbami a nuansami. Na tieto ručné práce budete potrebovať tieto materiály: lepenka s bodkami, prúžkami a inými geometrickými motívmi, lepidlo na papier, šnúrku, nožnice, dierovač na veľké kruhy, ceruzku a gumu.

Vyrobte si vianočné gule z farebnej lepenky a zlepte dohromady DIY návody na lampáše

Tieto roztomilé vianočné gule sú pripravené v niekoľkých krokoch, postupujte podľa podrobných pokynov na vyššie uvedenej fotografii. Ak si prajete, vianočné gule môžete použiť aj ako darčekové balenie na sladkosti alebo malé darčeky pri iných príležitostiach, ako sú narodeniny detí alebo svadby. Pred vložením posledného detailu na miesto vložte prekvapenie do gule. Ak chcete tieto loptičky vyrábať spoločne s deťmi, môžete si kúpiť biely kartón a deti ho potom môžu vymaľovať vianočnými motívmi.

Vyrobte si vlastné vianočné ozdoby z papiera a zaveste na vianočný stromček veselé vianočné ozdoby

Voliteľne môžete samozrejme vyrobiť ozdoby na stromček klasickým spôsobom z červeného papiera a namaľovať na ne snehové vločky bielym finelinerom. Môžete sa samozrejme rozhodnúť pre iné klasické motívy, ako sú hviezdy alebo jedle. Možnosti sú jednoducho nekonečné a vašej kreativite sa medze nekladú. Aby však krásny tvar vianočnej gule prišiel k sebe, odporúčame vám ponechať vianočné gule čo najjednoduchšie.

Vyrobte si s deťmi z krepového papiera roztomilé vianočné gule

Vyrobte si vianočné gule z hodvábneho papiera sami, motív jednorožca na vianočný stromček

Ak máte malé deti, môžete z vianočných gúľ spoločne urobiť roztomilé postavičky zvierat. Najprv vám povieme, ako vyrobiť jednorožca z papiera. Potrebujete polystyrénovú guľu, biely krepový papier a lepenku v čiernej, ružovej, ružovej, svetlo žltej a bielej farbe. Stále potrebujete lepidlo na papier, fineliner, nožnice alebo remeselný nôž. Najprv nakreslite na lepenku jednotlivé detaily: ústa, hrivu, roh, uši a oči. Potom ich vystrihnite. Polystyrénovú guľu zabaľte do bieleho krepového papiera a potom spojte jednorožca.

Vtipné zvieratká zabalia vianočné gule do hodvábneho papiera s deťmi, ktoré vyrábajú čarovné lesné líšky

Líšku si môžete vyrobiť aj z krepového papiera a lepenky. Polystyrénovú guľu zabaľte do oranžového krepového papiera. Vystrihnite ústa z bielej, oči z čiernej a uši z oranžovej lepenky. Vytvorte chvost z bielej a oranžovej lepenky a prilepte ho na zadnú stranu lopty. Ukážte líšku s inými zvieratami, ako sú figúrky vtákov, soby alebo ľadové medvede, alebo s pixies, trpaslíkmi, Santa Clausom a mnohými vílami a škriatkami.

Výroba vianočných gúľ z papiera: DIY nápad pre deti v materskej škole

Vianočné ozdoby z papiera s deťmi vystrihujú vianočné ozdoby a vlastnoručne ich vymaľujú

Ak chcete urobiť slávnostnú výzdobu vianočného stromčeka sami, potom môžete vianočné ozdoby jednoducho vystrihnúť z lepenky. Vytlačte si šablóny na vianočné gule, hviezdy, snehové vločky atď. A preneste ich na farebnú lepenku. Za týmto účelom najskôr umiestnite šablónu pod mastný papier a šablónu nakreslite nažehľovacím perom. Potom položte sendvičový papier na lepenku (strana, ktorú ste práve natreli, smeruje nadol). Prekreslite čiary. Týmto spôsobom môžete vystopovať aj ďalšie komplikované obrázky. Potom vystrihnite motívy z farebnej lepenky, dierovačom prerazte dieru a prevlečte cez ňu šnúrku.

Ozdobte vianočné gule novinovým, hudobným a baliacim papierom s motívom “mapa sveta”

Ozdoby na vianočný stromček Tinker Vyrobte si vlastné gule na vianočný stromček z papiera

S novinami, notami alebo baliacim papierom s motívom „mapa sveta“ vyčarujete vianočné ozdoby s vintage nádychom. Postupujte podľa podrobných pokynov pre techniku ​​obrúskov a prilepte farebný papier na staré vianočné gule alebo polystyrénové gule. Ukážte loptu spoločne so striebornými ozdobami vianočného stromčeka, anjelmi z papiera a sklenenými zvieratkami. Malé železné lampáše s LED sviečkami budú posledným bodom a rozžiaria vianočný stromček.

Vyrobte si girlandu z vianočných gúľ

Vianočné ozdoby z papierových pásikov DIY nápady a návody na vianočné ozdoby na vlastnú výrobu

Už sme vám vysvetlili, ako si môžete vyrobiť vianočné gule sami z pásov papiera. Tu prichádza ďalší nápad na efektnú dekoráciu. Ak máte trochu vkusu a máte cez víkend niekoľko hodín voľna, môžete zviazať 5-6 papierových guličiek a vytvoriť štýlový veniec. Zaberá veľmi málo miesta, a preto môže skrášliť chodbu alebo slúžiť ako dekorácia okna. Ak chcete, môžete vo vianočných guličkách opraviť LED svetlá.

Vyrobte si vianočné ozdoby z papierových pásikov a uviažte si veselé lampióny s vianočnými motívmi sami

Ak máte deti v základnom školskom veku, potom je tento kreatívny nápad na ručné práce ideálny, s ktorým môžete zmysluplne vyplniť celé dopoludnie alebo popoludnie. Predovšetkým je dôležité, aby ste mohli správne posúdiť schopnosti a skúsenosti svojich detí, aby ste mohli úlohy rozdeliť primerane. Keďže je táto girlanda pripravená v zvládnuteľnom čase, napríklad 1-2 hodiny, je veľmi vhodná pre batoľatá od 4 do 6 rokov. Vopred sa len uistite, že sú všetky potrebné materiály a nástroje pripravené a pre istotu si najskôr zacvičte pomocou lepidla, nožníc alebo remeselného noža. Je lepšie nepracovať s horúcim lepidlom pre deti do 6 rokov, pretože hrozí popálenie.

Vianočné gule Tinker: Aké úlohy môžu deti vykonávať v materskej a základnej škole?

Vytvorte si vlastnú papierovú šablónu vianočných ozdôb na vystrihovanie a skladanie

Deti vo veku od 4 do 6 rokov môžu pri ručných prácach vykonávať tieto úlohy: maľovať, označovať, vystrihovať šablóny, skopírovať šablóny na lepenku alebo vystopovať obrázky a lepiť jednotlivé detaily k sebe. Pri ručných prácach vždy stojte pri deťoch s pomocou a radou, potom si môžete vždy včas všimnúť, či sa dieťa cíti preplnené touto úlohou, a ak je to potrebné, podporovať ich. Vianočné ozdoby by ste pre istotu mali urobiť vopred z papiera, aby neskôr všetko prebiehalo hladko a aby nedošlo k žiadnym prekvapeniam..

Vyrobte si roztomilý papierový lampáš na Vianoce nápad na dekoráciu stola

Z papiera môžete urobiť krásne vianočné gule. Stačí trocha kreativity a kartónu a môžete si vyrobiť origami vianočné ozdoby, vianočné ozdoby z pásikov papiera alebo krepového papiera. Nechajte deti pomôcť a vykúzlite spolu vianočnú výzdobu okna, skrášlite chodbu alebo upresnite výzdobu slávnostného stola. Ručné práce sú nielen skvelou zábavou pre malých i veľkých a obľúbenou voľnočasovou aktivitou, ale tiež podporujú koncentráciu a pamäť a ponúkajú možnosť naučiť sa niečo nové hravou formou..