Nápady na vianočné dekorácie

Tinker adventné kalendáre z vriec s chlebom: Chytré nápady na poslednú chvíľu, ako si ich vyrobiť

Od 1. decembra je opäť ten čas: Začína sa adventné obdobie. Nasledujúcich 24 dní bude rodina a priatelia rozmaznávaní malými prekvapeniami. Obzvlášť obľúbené sú kreatívne zabalené darčeky. Teraz je ten pravý čas, kedy môžete nechať svoju kreativitu voľne plynúť a vytvoriť si adventný kalendár. S vlastnoručne vyrobeným kalendárom zaručene navodíte radostnú vianočnú náladu celej rodine. Nie je to len krásny obal na láskyplne pečené sušienky a sladkosti, ale aj dôležitý prvok vianočných ozdôb. Ukážeme vám myšlienku, že sa to podarí aj úplným začiatočníkom. Zistite, ako si môžete vyrobiť adventný kalendár z vriec s chlebom!

Vyrobte si adventný kalendár sami z vriec s chlebom: Slávnostné dekorovanie na poslednú chvíľu

Adventné kalendáre samy vyrábajú návody a nápady s vreckami na chlieb z hnedého papiera

Prvá remeselná myšlienka vyzerá krásne a umožňuje vám určitú voľnosť v dizajne. Môžete teda kreatívne zabaliť malé aj veľké prekvapenia. Potrebujete: 24 vreciek na chlieb rôznych veľkostí, kartón v nebesky modrej a červenej farbe, okrúhly krajkový papier a farebný baliaci papier, niekoľko dierovačiek s motívom, ružové nožnice, šnúru a lepidlo. Ako vyrobiť adventný kalendár: Preložte niekoľko vreciek na dve a ozdobte ich čipkovým papierom. Vytlačte z vreciek na chlieb rôzne vianočné motívy. Niektoré z vrecúšok ozdobte baliacim papierom, ako chcete. Z červeného a modrého kartónu vykúzlite kreatívne štítky, na ktoré napíšete čísla od 1 do 24. Nakoniec zostáva len naplniť darčekový obal malými prekvapeniami a zavesiť ho na šnúru.

Adventný kalendár vyrobený z vriec s chlebom: Puristický nápad na dekoráciu so skutočnými kvetmi a borovicovou zeleňou

Vytvorte si vlastný adventný kalendár a pomocou kuchynských stien pripevnite vrecká na chlieb na kuchynskú stenu

Puristická dokonalosť, takto by sa dal opísať ďalší ručný projekt. Vrecia na chlieb sú pripevnené k stene pomocou štipcov na bielizeň a obojstrannej lepiacej pásky a ozdobené jedľovými zelenými alebo cyprusovými vetvami a skutočnými kvetmi. Na realizáciu tejto myšlienky potrebujete 24 vriec chleba rovnakej veľkosti, čierne pero a prírodné materiály. Ak si želáte, môžete vrecúška ozdobiť aj perím, stužkami z červeného zamatu, ozdobami vianočného stromčeka alebo samolepkami na motívy (napríklad zlatými hviezdičkami). Platí nasledujúce pravidlo: ozdobiť je lepšie striedmo. Potom na tašky napíšte čísla od 1 do 24 a vianočná ozdoba je pripravená. Nakoniec môžete nad adventný kalendár v ľavom hornom rohu zavesiť skutočný kvet.

Adventný kalendár vyrobený z vriec s chlebom: moderný v čiernej farbe

Vytvorte si vlastný adventný kalendár, papierové vrecúško a podložku pod poháre

Nasledujúci nápad na nápaditú výzdobu zaručene rozbúcha srdcia minimalistov. Budete potrebovať nasledujúce materiály: čierny okrúhly krajkový papier, biele drevené špendlíky, čiernobiele fixky a 24 vriec chleba rovnakej veľkosti. Čipkovaný papier jednoducho prilepte na vrecúška a potom na ne bielou fixkou napíšte čísla od 1 do 24. Čiernym perom nakreslite na každý špendlík iný motív. Ozdobte štipce na bielizeň bodkami, cikcakovými vzormi a pruhmi. Na pripnutie darčekových tašiek na šnúru použite štipce na bielizeň.

Drobné adventné kalendáre s malými darčekmi

Vrecia s chlebom adventného kalendára vyrábajú nápady na ručné práce vo vintage štýle

Ak pošlete adventný kalendár dospelému, môžete sa rozhodnúť pre variant šetriaci priestor. Kúpte si rôzne druhy kávy alebo čaju. Čajom alebo kávou naplňte najskôr 6 priehľadných vianočných gúľ, potom 6 malých vianočných ponožiek, potom 6 malých zinkových vedierok a potom 6 vreciek na chlieb. Zaveste ich na seba na červené a zelené šnúry. Hotovo! Sotva existuje lepší spôsob, ako začať deň, ako so šálkou kávy alebo čaju v ruke. Obdarovaný sa zaručene teší na každodenné prekvapenia.

Vyrobte si adventný kalendár v tvare stromu

Ozdobte adventný kalendár samolepkami a zaveste vrecia s chlebom ako vianočný stromček

Máte 24 vriec chleba rovnakej veľkosti a vianočnej hviezdy? Potom z neho môžete vykúzliť vianočný stromček. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť vhodné štítky a pridať k nim čísla. Potom môžete vrecia s chlebom zavesiť na šnúru pomocou sponiek. Zaveste tri úplne hore, potom 4 dole, potom 5, 6 a úplne dole – 7 vreciek. Úplne hore môžete prilepiť papierovú hviezdu. Naplňte vrecká sladkosťami, mydlom, soľami do kúpeľa, poukazmi, zmesami korenia, voňavými čajovými svetlami a inými drobnosťami.

Tinker adventný kalendár z vriec na chlieb vo vintage štýle

Vytvorte si vlastný adventný kalendár z vriec s chlebom a zaveste ho na rám obrazu

Ďalší adventný kalendár má vintage vzhľad. Potrebujete: starý rám obrazu, plátno, vrecia na chlieb, červené šnúry, staré kupóny, poštové známky a pečiatku s motívom. Najprv si zo sáčkov s chlebom vyrobte 24 menších obálok. Ozdobte obálky kupónmi a pečiatkami a pripevnite ich na plátno pomocou špendlíkov. Naplňte obálky drobnosťami, akými sú staré rodinné fotografie, básničky alebo pohľadnice a odovzdajte hotový adventný kalendár starým rodičom.

Vyrobte si adventné kalendáre na poslednú chvíľu sami z vriec s chlebom

Vyrobte si moderný adventný kalendár z vriec s chlebom, rýchly návod na vianočné ozdoby na poslednú chvíľu

Farebná kombinácia čierno-zlato-biela automaticky upúta pozornosť a obzvlášť harmonicky splynie s moderným nábytkom. Na ďalší nápad remesla budete potrebovať nasledujúce materiály: Biele vrecia na chlieb, čiernu farbu, čiernu fixku, zlatú fixku, trblietavý sprej, bielu lepenku, nožnice, 24 drevených štipcov na bielizeň a obojstrannú lepiacu pásku. Všetky vrecká na chlieb najskôr natrite úplne čiernou farbou a nechajte uschnúť. Teraz môžete vytlačiť a vystrihnúť šablónu pre štítky. Vytvorte celkom 24 štítkov rovnakej veľkosti. Napíšte naň čísla od 1 do 24 a ozdobte ich trblietavým sprejom. Nalepte štítky na vrecká.

Vyrobte krásne adventné kalendáre z vriec s chlebom pre samotné deti

Vrecia na chlieb s adventným kalendárom si vyrobte svoje vlastné nápady s farebným baliacim papierom

Adventné kalendáre vyrobené z vriec s chlebom pre dospelých sú riedko zdobené v puristickom štýle. Ale ak chcete pre deti vytvoriť kalendár plný prekvapení, mali by ste sa rozhodnúť pre pestrú farebnú schému. Odvážne skombinujte ružovú, modrú a žltú a vrecia ozdobte washi páskou a kartónom. Kreativite sa medze nekladú. Do vreciek na chlieb môžete tiež pridať farebný štítok alebo kamienky. Nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi v sérii fotografií a prekvapte deti veselou dekoráciou!

Adventný kalendár vyrobený z vriec s chlebom do detskej izby: vyrobte si vtipné zvieratká

Vyrobte si adventné kalendáre zo sáčkov s chlebom sami, vymaľujte vtipné zvieratká a vyzdobte detské izby

Vrecká na biely chlieb s farebnými štítkami

Vyrobte si nápady na farebné dekorácie na Vianoce do obývačky sami, ozdobte ozdobnými stužkami a vyrobte si farebné menovky sami

Vrecia s chlebom zaveste spolu s ďalšími kreatívne zabalenými darčekmi na jedľové konáre

Adventný kalendár vyrobte si vrecia na chlieb z papiera a ozdobte si nápady

Kreatívne pódiové obaly z novinového papiera, vriec na chlieb, orieškov a látkových vrecúšok

Vintage adventné kalendáre vyrábajú látkové vrecká a obaly z vreciek na noviny a chlieb technológiou obrúskov a zdobia nápady, ako si ich vyrobiť

Adventný kalendár vyrobený z vriec s chlebom: remeselný nápad na poslednú chvíľu pre začiatočníkov

Remeselné nápady pre vchod do domu Last minute nápady na dekoráciu domácimi materiálmi

Zaveste adventný kalendár vyrobený z vriec s chlebom na dvere

Remeselné nápady s taškami a vlastnoručne vyrobenými štítkami zavesenými na vetve stromu Pokyny

Vytvorte si vlastný štítok a kreatívne ho prezentujte

Adventný kalendár vyrobte si vrecia na chlieb sami, zaveste vetvu stromu, nápad na remeslá

Farebné vrecká na biely chlieb a pečiatka so vzormi

Vyfarbite si vlastné kalendáre farbami a washi páskami

Veselé vianočné ozdoby v puristickom štýle

Vytvorte si vlastný adventný kalendár z papierových vreciek na chlieb a pripevnite ho na stenu