Nápady na vianočné dekorácie

Ozdobte taniere na Vianoce – 15 nápadov na vianočné dekorácie na slávnostný stôl

rustikálne dekorácie na stôl vianočný tanier zdobia šišky

Ak aj tento rok plánujete prijať hostí na vianočný večierok, mali by ste sa začať pripravovať včas. Vyzdobte si byt, nastavte vianočné menu a naplánujte si čas potrebný na realizáciu. To všetko sú úlohy, ktoré by nemali čakať do poslednej chvíle. Na to, aby slávnostný vianočný stôl vyzeral krásne, potrebuje aj vhodnú dekoráciu. Tieto samozrejme nastavíte krátko pred oslavou, bolo by však vhodné vopred určiť farby a prvky dekorácie. Tak môžete vopred získať všetko, čo potrebujete, a bez problémov to v deň ozdobiť. Dnešný príspevok je o vianočných ozdobách stola. U nás nájdete inšpiráciu a cenné rady, ako ozdobiť vianočný stôl a taniere. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a nájdite ten pravý pre svoj vianočný stôl!

Najdôležitejšie prvky vianočných dekorácií na stôl

tanier na vianoce ozdobiť ružové tóny elegantná dekorácia na stôl

Naozaj pekná dekorácia stola sa zvyčajne skladá z niekoľkých prvkov. V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť pre farebnú schému. S výberom farieb na slávnostný stôl úzko súvisí táto príležitosť. Na Vianoce je teda k dispozícii veľa možností. Či už ide o klasickú trojicu farieb červená, zelená a zlatá, alebo modernú kombináciu farieb, rozhodnete sa samozrejme sami. Je však dôležité, aby dekorácia na stôl ladila so zvyškom vianočných ozdôb v miestnosti.

Vianočný ozdobný tanier jedľa zelená guľa na vianočný stromček červená

Okrem klasického prestierania v podobe riadu, príboru a pohárov sú na stole aj ďalšie prvky pre špeciálne príležitosti, ako je vianočný večierok. Dekoratívne obrúsky, pekné kvety, svietiace sviečky alebo celé ovocie sú len malou časťou možností dekorácie. Tieto slúžia na ozdobu stola, preto musia byť tiež prispôsobené príležitosti.

dekorácie na stôl vianočné zelené zlaté mini jedľové šišky

Na vianočné dekorácie stolu sa zvyčajne používa väčší ozdobný kus, ktorý je umiestnený v strede stola. Je ozdobou dekorácie a treba si ju všimnúť na prvý pohľad. V závislosti od veľkosti stolu môže byť na stôl umiestnených aj niekoľko centrálnych dekoratívnych prvkov.

veľký tanier na Vianoce zdobí hroty pomarančových šišiek

Môžete napríklad ozdobiť veľký tanier na Vianoce a urobiť z neho ozdobu stredu stola. Sviečky, čajové sviečky, gule na vianočný stromček a prírodné materiály všetkých druhov sa k tomu jednoducho úžasne hodia. Pekné a aromatické aranžmán vytvoríte napríklad z pomarančov opepřených klinčekmi. Váš stôl nielenže vyzerá ako Vianoce, ale aj vonia.

Ozdobte tanier na Vianoce obrúskami

dekorácie na stôl vianočný tanier zdobiť nápady obrúsok

Okrem centrálneho ozdobného dielu v strede vianočného stolu môžu byť taniere ozdobené aj originálnym spôsobom. Celá dekorácia teda vyzerá atmosférickejšie. Ak teda chcete ozdobiť taniere na Vianoce, potom sú obrúsky dobrou voľbou. Látkové obrúsky aj papierové možno poskladať do originálnych tvarov, ktoré dekoráciu úspešne dotvárajú.

tanier na vianoce ozdobiť látkový obrúsok vianočný stromček

Farba obrúska by mala samozrejme zodpovedať zvyšku dekorácie, aby sa vytvoril harmonický celkový obraz. Vianočné motívy sú samozrejme vítané, či už ako vzor alebo ako tvar na obrúsky.

tanier na vianoce ozdobiť snehuliaka červenou stuhou

Ak chcete vianočné taniere ozdobiť obrúskami, môžete ich poskladať do zaujímavého tvaru. Pekný luk môže byť napríklad vyrobený z obrúska akejkoľvek farby a ozdobený ďalšími prvkami podľa vášho výberu. Malý papierový snehuliak vo vyššie uvedenom príklade je atmosférický nápad na dekoráciu.

biela tanierová ozdoba na vianoce jedľa zo zeleného obrúska

Vianočný stromček je tiež skvelý spôsob, ako skladať obrúsky na Vianoce. Metóda je skutočne jednoduchá a na jeden strom potrebujete jeden látkový obrúsok. Presné pokyny si môžete pozrieť vo videu nižšie.

DIY nápady na obrúsky ako súčasť vianočných dekorácií na stôl

kreatívne obrúsky krúžky drotár škorica tyčinky bobule

Tí, ktorí nemajú potrebné schopnosti skladať obrúsky, sa môžu namiesto toho rozhodnúť pre originálne obrúskové krúžky. Môžu byť tiež vyrobené z jednoduchých materiálov a vyzerajú naozaj pekne. Máme pre vás pripravených niekoľko príkladov.

Vianoce si spájame s aromatickým korením, ako sú klinčeky a škorica. Voňavou škoricovou tyčinkou môžete napríklad ozdobiť akýkoľvek domáci krúžok na obrúsky. Obrúsok jednoducho stočte a zaviažte kúskom šnúrky spolu so škoricovou tyčinkou a ozdobnou vetvičkou. Dekorácia stola teda nielenže vyzerá chladne, ale získa aj nádhernú vôňu.

dekorácie na stôl vianočné nápady taniere zdobia hviezdy prírodný materiál

Skvelé sú aj ďalšie prírodné materiály, ako je jedľová zeleň, malé šišky alebo pravé bobuľové vetvičky, keď ozdobujete taniere na Vianoce. Dávajú vianočnému stolu prirodzený pocit a zaisťujú väčšiu sviežosť v miestnosti. Malá zelená vetvička sa veľmi dobre kombinuje s mini šiškami a okoreníte ňou každý jednoduchý biely obrúsok.

tanier na vianoce ozdobiť obrúsky obrúskový prsteň drevená jedľa

Ak chcete na Vianoce minimalistickú výzdobu stola, môžete zvážiť škandinávsky štýl. Predovšetkým sa používajú sivé tóny, ktoré sa úspešne pária s prvkami vyrobenými z dreva. Škandinávska dekorácia stolu je v súčasnosti v trende a ponúka sa ako dobrá alternatíva ku klasike. V uvedenom príklade je sivý obrus kombinovaný s bielym riadom, pričom ako ozdoba je použitých iba niekoľko svietnikov, vlašských orechov a malých váz. Tanieriky sú zdobené aj na Vianoce, každý s konárikom z ihličia a malou postavičkou Tanenbauma. Jednoduché a pritom účinné!

škandinávska dekorácia vianočného stolu minimalistická

Zelená pre obrúskový prsteň by však nemala byť nevyhnutne z ihličnanu. Je len dôležité, aby sa dobre kombinoval so zvyškom dekorácie. Vianočné taniere môžete stále ozdobiť malým darčekom, ktorý hostia dostanú ako darček po vianočnom večierku.

Vyrobte si originálne lístky a ozdobte taniere na Vianoce

tanier na vianočné zdobenie prírodný materiál mini brusnicový veniec

Ak ste na vianočný večierok pozvali veľký počet hostí, potom má zmysel uvažovať o rozdelení miest. Keď si teda každý hosť vyberie miesto, nie je žiadny neporiadok. A najjednoduchší spôsob zaznamenávania miest je samozrejme s miestnymi kartami. Tieto by však nemali byť nevyhnutne napísané na jednoduchom papieri. Namiesto toho môžete nechať svoju kreativitu voľne plynúť a ozdobiť vianočné taniere miestnymi kartami.

Ako napríklad nájdete tieto malé venčeky z brusníc? Ich výroba je veľmi jednoduchá s remeselným drôtom a borovicovou zeleňou a skutočnú kartu miesta môžete jednoducho umiestniť do stredu.

dekorácia stola čierna biela žltý prízvuk vianočné čačky miesto karta

Tieto prispôsobené vianočné gule ponúkajú ďalší úžasný nápad. Na to potrebujete obyčajné gule, ktoré označíte menom každého hosťa. Hostia si môžu ponechať pôvodné vizitky a použiť ich na ozdobenie vianočného stromčeka.