Nápady na vianočné dekorácie

Detské drotárstvo s kvetináčmi na Vianoce – 7 nápadov na figúrku z hlinenej nádoby

drotár s kvetináčmi na vianočné deti jedľové zimné figúrky z hliny

Kvetináč nemôže byť len bezpečným domovom pre rastlinu. Slúži tiež ako vynikajúci ručný materiál. Mnoho kreatívnych remeselných nápadov je možné ľahko implementovať pomocou jednoduchého hlineného hrnca. Maľujte, lepte, ozdobte, pripájajte jeden k druhému a navrhujte takto, pri výrobe hlinených hrncov sa fantázii a kreativite takmer nekladú žiadne obmedzenia. Vtipné figúrky z hlineného hrnca môžu byť kreatívne vyzdobené v každom ročnom období a zapojiť môžu aj deti. Nasleduje 7 skvelých nápadov na vianočné kvetináče.

Detské drotárstvo s kvetináčmi na Vianoce – 7 nápadov s návodom na zimné figúrky z hlineného hrnca

drotár s kvetináčmi pre vianočné deti zimné figúrky kvetináče

Na ručné práce s kvetináčmi na Vianoce je potrebných predovšetkým niekoľko jednoduchých hlinených nádob. Najlepšie je kúpiť ich nové, pretože použité treba pred ručnými prácami poriadne vyčistiť, povrch vyčistiť a možno aj trochu obrúsiť. Na druhej strane, s novo zakúpenými môžete ihneď začať pohrávať. Na nanesenie farby stále potrebujete trochu akrylovej farby a vhodný štetec. V závislosti od remeselnej myšlienky a pokynov sú možné aj ďalšie dodatočné materiály, ktoré vám pomôžu premeniť hlinené hrnce na nádherné dekorácie. Konvenčné hlinené hrnce sú navyše veľmi vhodné pre ručné práce s deťmi vo veku základnej školy.

Detské drotárstvo s kvetináčmi na Vianoce – mini vianočný stromček

drotár s kvetináčmi na Vianoce deti malá jedľa zelená ozdoba

S trochou námahy vytvoríte s dieťaťom krásny vianočný stromček z troch hlinených nádob a ozdobíte tak vianočný domček. Budete potrebovať tri kvetináče rôznych veľkostí – malý, stredný a veľký. Najprv si premyslite, kam by ste ozdobný vianočný stromček umiestnili, a podľa toho zvážte, aký veľký by mal byť v konečnom dôsledku.

drotárske kvetináče vianočná jedľa zelená

Okrem hlinených hrncov potrebujete aj zelenú akrylovú farbu, horúcu lepiacu pištoľ a dekoratívne prvky podľa vlastného výberu. Môžu to byť flitre, gule alebo samolepiace kamienky. Najprv musíte kvetináče zafarbiť na zeleno. Keď farba úplne vyschne, zlepte ich pomocou horúcej lepiacej pištole.

drotárske kvetináče vianočné mini jedle zelené

Teraz môžete začať zdobiť. Urobte mini vianočný stromček slávnostným a ozdobte ho, ako sa vám páči. Tradične na Vianoce červená dokonale ladí so zelenou. Nezabudnite dať na vrch pekný vianočný stromček. Tým je malý vianočný stromček hotový.

drotárske kvetináče vianočná jedľa červené hviezdy

Tu uvádzame ďalší remeselný nápad na mini vianočný stromček vyrobený z kvetináčov. Hlinené hrnce majú namiesto zelenej farby červenú farbu. Malé i veľké hviezdy a tematické ozdobné stuhy zdobia červený povrch. Úplne hore je hviezda s pletenou štruktúrou, ktorá dotvára celý vianočný look. Mini vianočný stromček vyrobený z kvetináčov, ako je tento, možno použiť ako ozdobu stolu. S väčšou verziou tohto modelu môžete ozdobiť vstupný priestor alebo chodbu atmosférickým spôsobom.

Detské drotárstvo s kvetináčmi na Vianoce – vianočný stromček s Lichertkette

drotárske kvetináče vianočné moderné jedľové kvetináče rozprávkové svetlá

Domáca dekorácia je samozrejme ako žiadna iná. Ale nemusí to vždy vyzerať ako neporiadok. Veľmi moderne môže byť navrhnutý aj ozdobný vianočný stromček vyrobený z kvetináčov. Tu uvádzame skvelý návod, ako si môžete urobiť žiarivú vianočnú dekoráciu sami. Potrebujete hlinený hrniec akejkoľvek veľkosti, zelený remeselný drôt, reťaz svetiel a niekoľko vianočných gúľ. Na svoje si tu prídu aj pomôcky ako horúca lepiaca pištoľ a kliešte na šperky.

drotárske kvetináče vianočná jedľa svieti

Z drôtu vytvorte vianočný stromček v tvare trojuholníka. To plní úlohu nosného prvku a malo by byť dostatočne stabilné, preto v prípade potreby drôt niekoľkokrát omotajte. Okolo priviažte LED trubicu alebo svietiaci pásik. Medzi to pripevníte mini reťaz svetiel a ozdobíte malými vianočnými guľami v rôznych farbách, aby bol ozdobný vianočný stromček skutočne slávnostný. Prebytočnú dĺžku svetelnej reťaze a LED trubice a káblov skryjete do kvetináča.

drotárske kvetináče vianočná jedľa moderné rozprávkové svetlá

Nakoniec urobte veko zo styrofoamu alebo akéhokoľvek iného materiálu, ktorý máte k dispozícii. Veko by malo perfektne zapadnúť do kvetináča, preto vopred zmerajte vnútorný priemer kvetináča a podľa toho narežte kotúč z polystyrénu. Uprostred pripevnite mini vianočný stromček. Kábel na pripojenie napájania môžete pretiahnuť otvorom pod kvetináčom.

Detské drotárstvo s kvetináčmi na Vianoce – vtipný snehuliak 

drotárske kvetináče vianočný vtipný snehuliak

Je veľmi jednoduché vyrobiť vtipného snehuliaka z hlineného hrnca. Na to je potrebný malý hlinený hrniec, biela polystyrénová guľa, biele, čierne a oranžové akrylové farby, štetce, ozdobná páska a tenká remeselná plsť. Najprv musíte kvetináč zafarbiť na bielo. Keď farba úplne zaschne, môžete pokračovať v drobení.

drotárske kvetináče vianočné farby snehuliaka guľa

Medzitým, kým biela farba zaschne, vytvorte vtipnú tváričku snehuliaka. Na to môžete použiť aj akrylové farby. Farby, ktoré obsahujú acetón, rozpustia polystyrén. To isté platí pre lepidlo. Keď je farba na polystyrénovej guli a kvetináči už suchá, prilepte guličku na spodnú, užšiu stranu kvetináča.

drotár kvetináče vianočný snehuliak návod šatka

Teraz môžete nápadito navrhnúť oblečenie snehuliaka. Tu má šatku, gombíky a ohrievač uší. Samozrejme, môžete ho obliecť podľa svojho osobného vkusu. Kreativite sa medze nekladú.

drotárske kvetináče vianočný snehuliak krásny

Roztomilého a rovnako vtipného snehuliaka môžete poskladať aj z dvoch kvetináčov – jedného väčšieho a jedného menšieho. Vyfarbite ich bielou farbou a prilepte ich k spodnej časti. Klobúk pre snehuliaka je vyrobený z kvetináča.

Detské drotárstvo s kvetináčmi na Vianoce – vianočné zvončeky do záhrady

drotárske kvetináče vianočný zvonček pre deti

Posledný remeselný projekt z kvetináčov v tomto príspevku je pre atmosférickú záhradnú výzdobu, ktorú si môžete s vašim dieťaťom pohrávať kedykoľvek počas roka. Na výrobu týchto nápaditých hlinených zvoncov budete potrebovať tri alebo viac malých kvetináčov. Pamätajte si, že drobný zvonček by mal byť v konečnom dôsledku niekde zavesený a ak zvolíte príliš veľké kvetináče, zvon bude tiež veľmi ťažký a zavesiť ho bude takmer nemožné.

drotárske kvetináče vianočný zvonček pre deti

Najprv musíte zafarbiť kvetináče. Tematicky na Vianoce si vyberiete sviatočné farby zelenú, červenú a bielu. Vkusne je možné aplikovať aj ďalšie prvky, ako sú hviezdy a snehové vločky. Všetky hlinené nádoby sú navzájom spojené silnou šnúrou.

drotársky zvonček v kvetináčoch

Prevlečte šnúrku cez otvory v spodnej časti každého kvetináča a po každom kvetináči ho pevne zaviažte. Uzly udržia od seba hlinené hrnce odstup, čo im v konečnom dôsledku zabráni v klepaní. Ako zvonček slúži veľká drevená guľa, ktorá sa navlieka na šnúru. Všimnite si toho, že budete musieť použiť veľmi dlhú šnúru, aby bolo možné zvonček nakoniec zavesiť.