Nápady na tetovanie

Tetovanie leva pre mužov a ženy – význam a nápady pre klasické a moderné štýly

efektívny dizajn tetovania abstraktné črepy leva

Napriek tomu, že tetovanie je kontroverznou ozdobou tela dodnes, ich popularita je obrovská. To, čo bolo kedysi typické pre väzňov alebo členov gangu, je dnes možné vidieť takmer na každom, či už vo veľkom formáte alebo ako drobný prízvuk. Bez ohľadu na to, či by to malo byť vaše prvé tetovanie alebo ďalšie, určite hľadáte inšpiráciu a nápady. Pretože nemáte vždy predstavu o dokonalom motíve a keď už je motív zvolený, existuje mnoho rôznych variantov prevedenia, pomocou ktorých môžete vybraný motív predviesť. A keďže odstrániť tetovanie nie je také jednoduché, mali by ste to samozrejme vopred dostatočne premyslieť, aby ste to neskôr neoľutovali. Divoké mačky sú veľmi obľúbeným motívom, a preto by sme vám chceli v tomto článku predstaviť atraktívne tetovanie leva.

ženské tetovanie s kvetmi a levom

Pomocou tetovania sa môžete nielen chváliť určitými správami alebo preferenciami, ale môžete tiež začleniť svoj vlastný osobný štýl. Tetovanie môže byť klasické, moderné alebo minimalistické, môže predstavovať jednoduchý 2D obrázok alebo zapôsobiť 3D efektom, byť čiernobiele alebo farebné, kombinované s geometrickými prvkami a podobne. A všetky tieto štýly sú samozrejme vhodné aj pre tetovanie leva. Ak si ešte nie ste istí alebo dokonca nemáte predstavu o svojom budúcom tetovaní, tu je niekoľko inšpirácií, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní. Nasledujúce tetovanie s levou hlavou bezpochyby stojí za zváženie a je možné ich použiť ako predlohu pre tetovanie leva. Príklady sme rozdelili do kategórií, niektoré sa však prekrývajú, pretože kvôli svojej popularite nie je neobvyklé, že sa rôzne vzory navzájom kombinujú..

Význam tetovania leva

Nápad na tetovanie pre mužov s levou hlavou na nadlaktí

Sotva niekto nevníma divoké mačky ako pôsobivé zvieratá. Lev nie je výnimkou. Preto nie je divu, že tetovanie leva je také obľúbené. A hoci si ho najčastejšie vyberajú muži, nie je neobvyklé, že si ženy vyberú kráľa zvierat. Dôvodom je to, že zviera má mnoho významov, z ktorých niektoré nie sú typické iba pre mužov. Celkovo možno pre leva uviesť nasledujúce významy:

 • rodina
 • láska
 • nádej
 • sila
 • múdrosť
 • sila
 • Zostatok
 • odvahu
 • sloboda
 • nezávislosť
 • ochrana

Aj keď sú niektoré symboliky pre mužov typickejšie, ako vidíte, možno nájsť aj významy, vďaka ktorým je tetovanie leva pre ženu rovnako príťažlivé. Vďaka tomu je tetovanie rodovo neutrálne a vhodné pre každého. A ak ste sa pre leva rozhodli kvôli významu tetovania, príde na vás ďalší komplikovaný krok a tým je nájdenie správneho dizajnu. Vyberte si jeden z nasledujúcich štýlov a upravte ho tak, aby vyhovoval vašej osobnosti.

Jednoduchý 2D portrét

Tetovanie leva v klasickom 2D na predlaktie

Klasikou medzi tetovaniami je jednoduchý 2D vzhľad. Jednoduché by nemalo znamenať nudné, pretože 2D môže byť aj veľmi krásny a efektívny, ak je vykonaný správne. Niektorí nechcú, aby to bolo príliš impozantné a v tomto prípade je takéto tetovanie super vhodné. Je vhodný pre obe pohlavia, môže zdobiť akúkoľvek časť tela a môže mať akúkoľvek veľkosť. Levie tetovanie na paži je veľmi obľúbené a znamená horné aj dolné rameno. Hore môžete vidieť atraktívne mužské tetovanie na vnútornej strane predlaktia. Lev je zobrazený v pohľade spredu a pripomína kresbu ceruzkou, ku ktorej prispieva aj čierna farba.

Tetovanie leva pre ženy v 2D s kvetmi

Ak tetovanie hlavy leva má zdobiť ženské telo a tiež vyzerať viac žensky, potom na tento účel môžu byť použité niektoré ďalšie prvky. V uvedenom príklade sa to robí pomocou kvetov, z ktorých niektoré sú dokonca zobrazené farebne. Tetovanie leva na spodnú časť nohy si úžasne príde na svoje a okrem iného nevyzerá vzhľadom na svoju veľkosť ani príliš pompézne, ani príliš subtílne. Je to perfektný model pre ženu.

Tetovanie leva v 3D

3D efekt leva tetovanie na predlaktie a kvety pre ženy

Cieľom 3D efektu je, aby objekt pôsobil čo najreálnejšie. Jedná sa o jeden z najobľúbenejších variantov a je tiež nadčasový. Trojrozmerný motív je možné samozrejme kombinovať aj s doplnkovými prvkami. Všetko závisí od toho, čo chcete tetovaním leva vyjadriť alebo čo sa vám jednoducho páči. Hore môžete vidieť dámske tetovanie, ktoré opäť obsahuje kvetinové motívy. Farebné akcenty nie sú povinné a nie každá je šálka čaju. Ak sa vám to páči viac klasické a jednoduché, blackwork tetovanie je dobré rozhodnutie. Tu máte tiež na výber medzi rôznymi čiernymi a sivými tónmi.

efektný 3D motív lev s krídlami

Tento príklad je o niečo nápadnejší a komplikovanejší. Je to agresívny lev v sede, ktorý má aj krídla. Tetovanie leva na nadlaktie je obzvlášť vhodné pre mužov s ich ochrannou funkciou a v tejto forme môže symbolizovať odvahu, ale aj silu a silu. Krídla v kombinácii s levom sú zvyčajne typickým symbolom pre evanjelistu Marka a nazývajú sa Markovým levom, ale samozrejme je možné zvoliť aj veľmi individuálnu interpretáciu. Tetovanie je pomerne veľké a zdobí celú oblasť od ramena až tesne nad lakeť.

Geometrický dizajn tetovanie leva

Geometrický dizajn tetovania leva s kruhmi a súhvezdím hviezd

Geometrické zobrazenia sú veľmi moderné a obľúbené. Možnosti zobrazenia sú tu početné. Ako dodatočné prvky je možné vybrať 2D alebo 3D motív a doplniť ho geometrickými tvarmi. Ale samotný motív môže pozostávať aj z geometrických tvarov, ako na obrázku vyššie, kde boli na návrh tetovania leva použité kruhy. Veľmi efektívny a originálny nápad, nemyslíte? Hviezdnu konšteláciu znamenia zverokruhu Lev je možné vidieť aj uprostred motívu kruhov. Ako vidíte, stojí za to investovať čas do plánovania tetovania, aby ste získali niečo skutočne neobvyklé.

geometrický dizajn leva s trojuholníkmi pre nedokončený vzhľad

Nielen okrúhle tvary sú pôsobivé a dobrý nápad. Uhlové sú tiež trendové a moderný variant. Namiesto celého levieho tela bola v príklade vyššie vybraná iba jedna leva hlava. Zvlášť zaujímavá je kombinácia 2D a geometrie, vďaka ktorým je motív skutočným pútačom pozornosti. Chcete tetovanie leva na chrbát? Potom by to mohol byť pre vás dobrý návrh. Jedná sa o pánske tetovanie, ale je vhodné aj pre ženy.

Abstraktný dizajn

Efekt úlomkov tetovania leva na rameno

Do tejto kategórie možno čiastočne zaradiť aj geometrický dizajn tetovania, pretože abstraktným tetovaním môže byť v skutočnosti čokoľvek, čo zobrazuje známy predmet neprirodzeným alebo dokonca zvláštnym spôsobom. V našom prípade je to lev. Tetovanie leva na hrudník z vyššie uvedeného obrázku je toho dobrým príkladom. Napriek tomu, že je to veľmi hranatá hlava leva vyrobená z geometrických a čiastočne trojrozmerných tvarov a figúr, okamžite poznáme, že ide o leva hlavu. Pripomína rozbité sklo a je celkom výnimočný.

abstraktné divoká mačka ako tetovanie revúci lev

Tento dizajn používa veľmi podobné prvky a metódy. Tentokrát sa však jedná o dámske tetovanie, ktoré dokazuje, že abstraktné tetovanie leva je rodovo neutrálne. Levova hlava je tentokrát zobrazená spredu a je tvorená rôznymi geometrickými tvarmi, ktoré celkovo pôsobia veľmi abstraktným dojmom. Tetovanie na stehne je možné podľa veľkosti použiť aj na iné časti tela. Majte však na pamäti, že čím menší je predmet, tým horšie tvary vychádzajú. Preto sa neodporúča pre mini tetovanie alebo iné malé variácie. Môžete požiadať svojho tatéra o radu o alternatívach.

Minimalistický

malý minimalistický dizajn na predlaktí s dotwork

Minimalistický znamená jednoduchý, ale vôbec nie nudný! Cieľom je vytvoriť pôsobivý dizajn tetovania, ktorý bude skutočne pútať pozornosť napriek jednoduchosti alebo kvôli nej. Tento štýl je skvelý, ak na jednej strane sledujete trend a na druhej strane chcete tetovanie, ktoré nie je prehnane dotieravé a zložité. Vďaka čistým a rovným líniám s niekoľkými odtieňmi, ktoré sú tu typické, sa minimalistické tetovanie leva hodí aj vtedy, keď telo zdobí malý motív. Je teda perfektný na motív za ucho, na kľúčnu kosť alebo ak chcete tetovaním leva ozdobiť prst alebo zápästie.

minimalistické a krásne tetovanie leva s mandalou a lapačom snov

Toto tetovanie leva na predlaktie bolo kombinované s mandalou, pre ktorú máme nižšie dva ďalšie príklady. Mandala robí tetovanie trochu ženskejším, ale so správnou implementáciou ho možno použiť aj pre mužov. Príklad tiež naznačuje lapač snov. Lapač snov je veľmi obľúbeným motívom tetovania. V oboch príkladoch je tiež zrejmé, že namiesto typického celoplošného tieňovania v odtieňoch šedej bol použitý dotwork. O chvíľu si presne vysvetlíme, čo tento dizajn znamená. Celkovo tieto návrhy pôsobia veľmi priateľsky a hodia sa napríklad vtedy, ak má tetovanie leva symbolizovať nádej, múdrosť alebo rovnováhu..

Bodkované tetovanie leva

Geometria leva pre samice a muža leva

Bodka v angličtine znamená bodka a kto si to uvedomuje, bude hneď schopný uhádnuť, o čom je asi dotwork. Presne tak, veľa bodiek sa používa v tetovacom dizajne. S ich pomocou sa často tetuje tieň, vďaka ktorému tetovanie vyzerá jednoduchšie a minimalistickejšie. Čím hustejšie sú jednotlivé body tetované, tým je tieň tmavší. Tento minimalistický variant je veľmi obľúbený a vhodný aj na tetovanie leva. Hore môžete tiež vidieť skvelú kombináciu s geometrickým dizajnom. Čo poviete na také tetovanie leva na stehno? A ak sa neviete rozhodnúť medzi mužským a ženským levom, prečo si nenechať vytetovať oboch.

Tetovanie leva vyrobené z bodkovaného dizajnu s 3D efektom

To, že minimalizmus a geometria sú v súčasnej dobe tak trendy, samozrejme neznamená, že dotwork nemožno použiť aj na prepracovaný a pôsobivý 3D návrh, ako sa to robilo v tomto prípade. Revúci lev má nádhernú hrivu, ktorá pozostáva z obzvlášť jemného bodového prevedenia. Sami sa musíte rozhodnúť, či je toto tetovanie leva vhodnejšie pre mužov, alebo by mohlo zdobiť aj ženské telá.

Farebné s akvarelovým efektom

krásne akvarelové tetovanie v jasných farbách s levom

A keď sme už pri trendových tetovaniach, potom určite stojí za zmienku tetovanie akvarelom. Zvláštnosťou tohto dizajnu je, že budí dojem, že nebol tetovaný, ale bol v skutočnosti na kožu namaľovaný akvarelom a potom sa roztavil. Je to tiež perfektná voľba, ak chcete farebné tetovanie leva. Vhodná je široká škála farebných kombinácií. Od zmesi studených odtieňov, ako je modrá a tyrkysová, po teplé nuansy, ako je žltá, oranžová alebo červená, až po pestrý dizajn pozostávajúci z niekoľkých z týchto farieb, je dovolené všetko v závislosti od toho, čo chcete reprezentovať..

Efekt vodnej farby v čiernobielom alebo farebnom prevedení mužského a ženského pohlavia

To ale neznamená, že by si milovníci čiernobieleho tetovania nemohli prísť na svoje. Efekt akvarelu je možné dosiahnuť aj čiernou farbou, ako ukazuje príklad vyššie vpravo. Bez ohľadu na to, či tetovanie leva urobíte malé alebo nápadné a vo veľkom formáte, akvarelový vzhľad môžete použiť kdekoľvek. Takýmto tetovaním leva môžete ozdobiť predlaktie, nadlaktie, lýtko, holeň alebo hornú časť tela, ako aj menšie oblasti..

Tetovanie leva s korunou

Tetovanie leva s korunou vyžaruje silu zo symetrickej čiary

Keďže lev je známy ako kráľ zvierat, nie je divu, že nie je zriedka zobrazovaný vo forme tetovania s korunou. Ide o dizajn, ktorý je vhodný pre obe pohlavia. Na zistenie, či je tetovanie leva ženskejšie alebo mužnejšie, sa používa iba koruna. Inak tu tiež nie sú žiadne špeciálne pravidlá. Ozdobte si ruku, ruku, nohu, chrbát alebo hruď tetovaním leva a vytvorte špeciálny pútač očí.

Kráľ zvierat s korunou v 3D

Myšlienka s korunkou je vhodná aj pre akýkoľvek štýl tetovania. Korunu je možné použiť na geometrické, abstraktné alebo minimalistické tetovanie leva aj na klasický portrét v 2D alebo 3D. Môže stáť vzpriamene alebo šikmo na hlave alebo dokonca byť špeciálne tetovaný, a mať tak svoj vlastný význam. Je to úplne vaše rozhodnutie.

Lev tetovanie mandaly

ženská mandala so ženským levom na chrbte

Rovnako ako môžete skombinovať leva s korunou, môžete namiesto toho zvoliť aj krásnu mandalu. Mandala dodáva dizajnu punc spirituality. Zvlášť dámy sa rady rozhodujú pre tetovanie mandaly, pretože si ho dokonca môžete vytvoriť aj sama s akýmkoľvek vzorom. Ale ak vám to nestačí, môžete to skombinovať s inými prvkami a prečo nie aj s levom. Ak si mandalu vymyslíte sami, dostanete jedinečné tetovanie leva s individuálnym a osobným dotykom.

Kombinácia leva a mandaly pre mužov a ženy na stehne

Mandala je obľúbená aj u mužov. Tiež to stojí za zváženie pre pánov. Nie je neobvyklé, že je zvolený kvetinový vzor. Existuje však aj viac mužských modelov so silnejšími líniami, hrotmi a inými geometrickými tvarmi, vďaka ktorým pôsobí mandala menej žensky. S mandalou je tetovanie leva skvelé na rameno, hrudník, chrbát, stehno alebo iné väčšie oblasti, ale to neznamená, že nevyzerá dobre ani v malom formáte.

Starý dobrý kmeňový

Kmeň s levmi ako blackwork a červenými očami

Aj keď kmeňový kmeň pre mnohých už dávno nevyšiel z módy, stále sa nájde najmenej taký počet, ktorý ho aj dnes považuje za atraktívny. A v kombinácii s levom to vyzerá obzvlášť atraktívne. Keďže kmeň pochádza z primitívnych národov, ktoré žijú uprostred prírody a divých zvierat, tieto dva symboly dokonca úžasne ladia. Máte na výber medzi levom z kmeňových prvkov alebo leva navrhnete navyše a ozdobíte ho všetkými kmeňmi. Výber je na tebe.