Nápady na tetovanie

Vytvorte si tetovanie hennou sami – tipy na aplikáciu a 35 skvelých návrhov

henna-tetovanie-urob si sám-ponuka-trend-ruky

Henna tetovanie je obľúbenou pamiatkou a mnohé dámy si ho dajú vyrobiť počas svojej exotickej dovolenky. Ale sú tiež tradičným telesným umením v niektorých ázijských krajinách, a preto vyzerajú obzvlášť exoticky. Kto ale byť Urobte si tetovanie hennou sami Chceli by ste nižšie nájsť dôležité informácie, tipy, podrobné pokyny a inšpiratívne nápady pre návrhy.

Urobte si tetovanie hennou sami – nádherné dočasné telesné umenie

henna-tetovanie-urob si sám-dočasne-ruky-prsty

Tieto dočasné tetovania sú tradične umiestnené na chrbát ruky a chodidlá, pretože tieto časti tela sú dobre zásobené krvou a majú veľké póry, a preto obzvlášť dobre absorbujú farbivo. Tetovanie je možné samozrejme namaľovať aj na iných miestach. Potom však môže rýchlejšie zmiznúť.

Urobte si tetovanie hennou sami – dočasné tetovanie rúk, ramien a dekoltu

Urobte si tetovanie hennou sami-rameno-ruka-ruka-hruď

Má zmysel najskôr otestovať farbu henny na skrytom mieste na tele, pretože každá koža reaguje inak. V závislosti od typu pokožky a ďalších zdravotných charakteristík sa výsledok môže líšiť v intenzite farby, rovnako ako pri skutočnom tetovaní. Najlepšie na tom je, že tento typ tetovania zmizne po dobrých dvoch týždňoch a môžete na seba namaľovať niečo nové.

Urobte si tetovanie hennou sami – filigránové retiazky a mandaly

Henna-tetovanie-urob si sám-stehno-ruky-ozdoby

Pri výbere motívov je veľa možností. V obchodoch sú dokonca k dispozícii aj šablóny, ktoré je možné priložiť na kožu a zafarbiť. Šablónu si môžete vytvoriť sami pomocou silnejšieho filmu. Vytlačí sa na ne požadovaný motív, namaľuje sa podľa šablóny alebo sa navrhne sami a potom sa opatrne vystrihne ostrým nožom (napr. Nôž na koberce). Ďalšou možnosťou je samozrejme tetovanie ručne namaľovať.

Henna tetovanie trvá najmenej 7 dní a až 3 týždne

Urobte si to sami tetovanie hennou-rameno-horné rameno-režim

Ak si chcete urobiť tetovanie hennou sami, mali by ste si predtým zaobstarať hennu v práškovej forme. Je k dispozícii vo väčšine ázijských obchodov, ale dá sa objednať aj online. Niektoré tetovacie štúdiá, ktoré ponúkajú dočasné tetovanie, určite poskytnú aj vhodnú farbu.

Farba tetovania Henna – hnedá alebo čierna

Potom si vytvorte vlastné tetovanie hennou-ramenom-rukou

Ako prírodný produkt je henna červená a môže sa líšiť v zmysle farebnej sily a môže sa pohybovať od svetlo červenej po silnú červenohnedú. Ostatné farebné nuansy už nie sú prírodnými produktmi. Čierna hena je predovšetkým veľmi obľúbená, pretože je vizuálne veľmi podobná atramentu na tetovanie. Ale môže obsahovať PPD. Najlepšie je otestovať malú oblasť na koži, počkať 24 hodín a až potom začať maľovať.

Na ruky a ramená namaľujte filigránové ozdoby

henna-tetovanie-urob si sám-rameno-rameno-trend

Čo je PPD? Jedná sa o farbivo, ktoré sa vyznačuje bohatou čiernou farbou. Pretože je pigment veľmi silný, môže spôsobiť podráždenie pokožky a rozsiahle alergické reakcie. Ak trpíte akoukoľvek kožnou alergiou, má zmysel používať iba prírodné farby.

Henna tetovanie na rukách – tradične na svadby

henna-tetovanie-urob si sám-tradičná-svadba-india

Ľudia pestujú hennu už od praveku a používajú ju ako prírodné farbivo na farbenie textílií a iných predmetov, ale aj na použitie na telo. V Indii je maľovanie na kožu tradičným telesným umením od 12. storočia. Toto je známe ako umenie Mehndi a má dva významy – henna v hindčine a proces maľovania a výsledná práca. V Ázii sa maľby hennou dodnes používajú v súvislosti s duchovnými a rituálnymi príležitosťami.

Body art z Indie a Maroka 

henna-tetovanie-urob si-tradičná-india-svadba

V Indii a Maroku si ženy maľujú ruky pri rôznych rituáloch, náboženských sviatkoch, svadbách atď. Každá kultúra a určitá skupina spoločnosti má svoje špecifické symboly a znaky, ktoré sa používajú ako výraz spolupatričnosti..

Urobte si tetovanie hennou sami – možné, ale nie také jednoduché

henna-tetovanie-urob si sám-tipy-nápady

Pred zmiešaním prášku z henny ste si už možno vybrali motív a konkrétnu časť tela. Je to samozrejme na vašom vlastnom vkuse alebo môžete použiť aj šablónu. V súprave ich môžete nájsť niekoľko, ak ich máte.

Jednoduché pokyny

Urobte si tetovanie hennou sami-nastavte-kúpte-urobte si-návod

Aby ste si mohli urobiť tetovanie hennou sami, sú potrebné nasledujúce materiály:

  • Henna farba v práškovej forme alebo pripravená na miešanie v špicatých vreckách alebo ako tuba s nástavcom dostupným v sade, už pripravená na aplikáciu
  • Hydratačný krém
  • olivový olej
  • Toaletný papier, vatové tampóny, špáradlá
  • Potravinová fólia
  • Motív alebo šablóna
  • pero priateľské k pokožke na skicovanie
  • pohár vody

Jednoduchšie s tetovacou šablónou

henna-tetovanie-urob si sám-návod-nápady-tipy

Predtým, ako sa pustíte do maľovania, ste si mali otestovať znášanlivosť s pokožkou. Potom môžete pokračovať ďalej. Vybraná časť tela sa najskôr mierne zahreje, pretože pokožka za tepla lepšie saje farbu. Dajte si šálku horúceho čaju alebo ho zohrejte na ohrievači.

Tipy a triky 

henna-tetovanie-urob si sám-návod-tipy-ozdoby

Pred lakovaním si tiež naneste na ruky zvlhčovač. To vám uľahčí zmývanie farby z henny, ak ste si počas postupu zafarbili ruky. Na vybranú časť tela najskôr nakreslite vybraný motív perom šetrným k pokožke. Potom s farbou henny stačí postupovať podľa riadkov.

Krok za krokom

henna-tetovanie-urob si sám-časti tela-mandala

Teraz vezmite vrecko alebo tubu s hennou s nadstavcom a odrežte prvé 2-3 mm špicatého konca vpredu. Takto získate svoje „pero“, ktorým teraz môžete namaľovať motív.

Prax vytvára majstrov

Tipy, ktoré si urobíte sami, henna-tetovanie-na-papieri

Ale skôr, ako začnete okamžite maľovať pokožku, odporúčame najskôr urobiť test na kus papiera. Skúste napodobniť krivé tvary, precvičte si techniku ​​a správny tlak. Získate tak pocit, ako správne používať Art Pen. Otvor v taške s hennou je možné vždy zväčšiť, ale nikdy nie menší.

Henna tetovanie – možné na akejkoľvek časti tela

Do-it-yourself-henna-tetovanie-rameno-chrbát-ozdoby

Ak si robíte tetovanie hennou sami, urobte si na to dostatok času a najskôr sa pokúste, napríklad deň vopred, vytvoriť celý vzor. Pokúste sa niekoľkokrát vykonať detaily a detaily, kým neuspejete a nebudete s výsledkom spokojní.

Henna tetovanie ako náramok

henna-tetovanie-urob si sám-paže-náramok-dočasné

Pri tetovaní hennou vždy začnite jednoduchou, rovnou čiarou. Rýchlo prídete na to, že nakresliť dokonalého nie je také jednoduché. Slúži ale ako východisková pozícia a podľa toho môžete umiestniť celý motív.

Ozdobte kĺby

henna-tetovanie-urobte-prstene-prstene-farby

Oblúky a bodky, zakrivené tvary a ozdoby z orientálnej kultúry sú ideálne pre návrh tetovania hennou. Maľujte a opakujte oblúkový vzor niekoľkokrát na diaľku a vyplňte priestor medzi nimi filigránskymi motívmi. Zvlášť pekne vyzerá ozdoba kĺbov.

Tradične na rukách a nohách

henna-tetovanie-urob si sám-nohy-farby-ruky

Pri maľovaní rúk a prstov je najlepšie použiť symetrické vzory.

Nohy a lýtka

henna-tetovanie-urob si sám-nohy-lýtka-skvostné

Maľovanie nôh vlastnou farbou hennou je oveľa jednoduchšie ako maľovanie rúk. Tu najlepšie vyzerajú tenké čiary a filigránske detaily. Malé chyby je možné okamžite odstrániť pomocou vatových tampónov alebo špáradiel.

Členok

henna-tetovanie-urob si sám-nohy-lak-na nechty-čierny

Potom, čo ste namaľovali motív na kožu, musíte počkať, kým farba henny dobre nezaschne. To v zásade závisí od vašej pokožky, ale aj od izbovej teploty. Minimálne po hodine bude dočasné tetovanie pripravené, ale nie celkom.

Urobte si tetovanie hennou sami na nohách – pred a po obrázku

henna-tetovanie-urob si-nohy-pred-po

Ak chcete nejaké telesné umenie s dlhou životnosťou, ktoré ste urobili sami, potom omotajte okolo namaľovanej ruky toaletný papier a navlhčite ho. Aby nedošlo k jeho rýchlemu vyschnutiu, zabaľte miesto potravinovou fóliou. Ak farba dobre nezaschne, bude sa rozmazávať. Nechajte fóliu zabalenú okolo tetovania niekoľko hodín, pokiaľ možno cez noc. Potom môžete všetko odstrániť a nechať hennu vysušiť, kým sama nespadne z pokožky.

Urobte si tetovanie hennou pre svadobnú sprchu 

henna-tetovanie-urob si sám-najlepší-priatelia-svadobná hostina

Keď je nové tetovanie úplne namaľované, najlepší spôsob, ako si udržať nové tetovanie, je potrieť ho olivovým olejom. Potom môže farba bohužiaľ vyzerať o niečo bledšie, ako sa očakávalo, ale trvá asi jeden deň, kým sa úplne rozvinie. Tetovanie hennou bude trvať najmenej 7 dní a až 3 týždne, ak budete pravidelne používať zvlhčovač.

Henna tetovanie na detskom hrude

Henna-tetovanie-urob si sám-nápad-tehotenstvo-tehotenské bruško

Ženy tetovanie hennou robia najmä v lete alebo na dovolenke v exotickej krajine. Ako mimoriadny nápad alebo možno dokonca trend majú ženy vo svadobnej sprche radi, ak si nechajú ruky natrieť hennou.

Baby bump party

henna-tetovanie-urob si sám-tehotenstvo-maľovanie-tehotenské-bruško

Tehotné ženy zdobia svoje brušká aj umeleckými ozdobami, ktoré sú známe aj ako maľovanie na bruško. Väčšinou to súvisí s fotografovaním.

Inšpirácie

henna-tetovanie-urob si sám-šik-módna-trendová ruka

Na to, aby ste si urobili krásne tetovanie hennou sami, v prvom rade potrebujete kreatívny nápad na vzory, ktoré by sa vám najviac hodili a samozrejme vhodnú púdrovú farbu. Môžete si vybrať medzi červenohnedou a čiernou, ako chcete, aj keď je dobré vedieť, že prírodný produkt má červenú farbu.

Symetrické ozdoby

henna-tetovanie-urob si sám-krásna-myšlienka-dočasná

Urobte si tetovanie hennou sami – nápad na dizajn pre ruky

henna-tetovanie-urob si sám-ruka-prst-móda

Vytvorte si moderné tetovanie hennou sami

henna-tetovanie-urob si sám-kmeňová-čierna-ruka-extravagantná

Na leto si urobte tetovanie hennou

henna-tetovanie-urob si sám-ruky-jemne-ženské

Urobte si tetovanie hennou sami na dlani

henna-tetovanie-urob si sám-nižšia-bočná ruka

Urobte si tetovanie hennou sami – mandalu alebo lapač snov

henna-tetovanie-urob si sám-nohy-dreamkatcher-lapač snov

Vykonajte tetovanie hennou sami na ramene

henna-tetovanie-urob si sám-rameno-rameno-moderné

Urobte si tetovanie hennou sami alebo alternatívne samolepiace tetovanie 

henna-tetovanie-urob si sám-leto-hit-pleť-biela