Nápady na tetovanie

Akvarel tetovanie – Krásne tetovanie a tipy na trend farby vody

Akvarel tetovanie farebné-geometrické-akvarely

Akvarel tetovanie je v trende už nejaký čas a zapôsobí svojim pozoruhodným dizajnom. Moderná interpretácia farebného tetovania pochádza z Ázie a je u mladých ľudí stále obľúbenejšia. Čo to ale vlastne akvarelové tetovanie je, ako dlho vydrží na koži a ako je vlastne poštípané, sa dozviete v dnešnom článku!

Čo je to akvarelové tetovanie?

akvarel-tetovanie-abstraktné-kvety-predlaktie

Ako skutočné umelecké diela na koži sú akvarelové tetovania, nazývané tiež akvarely alebo jednoducho akvarely, očarujúce. Od tradičných tetovaní sa líšia plynulými farbami, ktoré pôsobia, akoby boli namaľované štetcom. Farby teda nemajú tvrdé okraje, ale prechádzajú do seba, rovnako ako akvarely. Toto je v súčasnej dobe jeden z najpopulárnejších trendov v oblasti telesného umenia a jeho popularita stále rastie.

Červené tetovanie je obľúbené, ale aj kontroverzné: zistite viac o tejto farbe tetovania

30 motívov tetovania kvetov v trendovom vzhľade vo vodových farbách

Compass Tattoo – význam motívov, obrázkov a štýlových vzorov

akvarel-tetovanie-akvarely-nápad-kvet

Akvarel tetovanie sa robí rovnako ako klasické tetovanie – ihlou a farebným atramentom. Motív je najskôr namaľovaný na list papiera akvarelom a potom prenesený na kožu. Veľký rozdiel preto vzniká v technike a výtvarných schopnostiach tetovača. Dobrá znalosť farieb a farebných kombinácií je predpokladom úspešného návrhu. Akvarelové tetovanie je navyše vyryté plynulými prechodmi, pričom kontúry nehrajú hlavnú úlohu. Pre pekné akvarelové tetovanie je typický skôr jemný gradient.

akvarel-tetovanie-späť-nápad-dotwork

Pokiaľ ide o motívy pre akvarelové tetovanie, prakticky každý dizajn je k dispozícii v akvarelovom vzhľade. Od najobľúbenejších kvetov po roztomilé zvieratká a abstraktné motívy je všetko vyryté skúsenými tatérmi z celého sveta. Malé aj veľké motívy vyzerajú krásne ako akvarelové tetovanie. Tetovania sú potom buď vyryté jemne nakreslenými kontúrami, alebo len rôznymi farbami.

Ako dlho trvá akvarelové tetovanie?

akvarel-tetovanie-ruža-členok-žena

Často kontroverzná otázka s akvarelovými tetovaniami súvisí s ich trvanlivosťou. Typicky akékoľvek tetovanie časom vybledne, keď sa atrament rozšíri pod kožu. Týmto spôsobom sa obrysy tetovania rozmazávajú a stráca pôvodný vzhľad. Pretože v zásade neexistujú žiadne vymedzujúce čiary a kontúry s akvarelovými tetovaniami, môžu pri vyblednutí farieb stratiť veľa výrazu. To platí najmä pre tie časti tela, ktoré sú v neustálom kontakte s UV lúčmi.

akvarel-tetovanie-kontúry-akvarely-predlaktie

Aby sa vysporiadali s touto nevýhodou akvarelových tetovaní, skúsení tetovači odporúčajú používať tetovanie vo vodnej farbe, ktoré sú vyryté jasne definovanými obrysmi. Takto si gravírovaný dizajn zachová, aj keď sa farby časom zosvetlia. Okrem toho je tu aj možnosť za chvíľu tetovanie prepichnúť.

Aký typ akvarelového tetovania je najvhodnejší??

akvarel-tetovanie-kvety-žena-nadlaktie

Chcete si dať urobiť akvarelové tetovanie, ale nie ste si istí, či sa hodí k vášmu typu pleti? Akvarel tetovanie sa spravidla odporúča viac pre svetlé typy pleti, pretože farby vyžadujú vhodné pozadie, aby sa rozvinula ich úplná nepriehľadnosť. Motívy akvarelov je preto možné oveľa lepšie predstaviť na bledej, menej pigmentovanej koži. Svetlý typ pokožky zvýrazňuje použité farby a tetovanie s nimi lepšie vykúzli.

Tipy na úspešné akvarelové tetovanie

akvarel-tetovanie-akvarel-abstrakt

Ak ste sa rozhodli pre farebné akvarelové tetovanie, potom sú možnosti motívov a návrhov početné. Kreativite sa pri výbere medze takmer nekladú. Či už malé alebo veľké prevedenie, s jemnými pastelovými tónmi alebo výraznými farbami, rozhodnete sa sami. Ale mali by ste tiež zvážiť niekoľko dôležitých rád, aby ste sa úspešne tetovali.

Získajte profesionálny prick

akvarel-tetovanie-nápady-zvieratá-kôň

Najprv sa odporúča nájsť skúseného tatéra, ktorý sa špecializuje na akvarelové tetovanie. Práca s farbami, farebnými prechodmi a plynulými prechodmi medzi nuansami vyžaduje veľa skúseností a zručností. Výber správnych farieb je zameraním akvarelového dizajnu a určuje konečný výsledok. Akvarel tetovanie nie je úspešné pre každého tatéra, a preto by ste si mali nechať urobiť iba jedno od profesionála. Najlepšie je pozrieť sa na predchádzajúcu prácu zvoleného tatéra, kým sa necháte tetovať od neho. Ak umelec používa iba vysokokvalitné farby a rýpe dostatočne hlboko do pokožky, nemali by ste sa príliš starať o zosvetlenie tetovania..

Naplánujte si dostatok miesta a vyberte si správnu časť tela

akvarel tetovanie, dúhové farby, nápisy

Akvarelové tetovanie má vždy jedinečný dizajn a je ho možné vykonávať len obmedzene v blízkosti iných tetovaní. Príslušný motív rozhodne vyzerá lepšie, keď je hlavnou postavou na koži. Preto by ste si na akvarelové tetovanie mali naplánovať dostatok priestoru, aby farby mohli zažiariť v celej svojej kráse.

akvarel-tetovanie-žena-motýľ-akvarely

Časť tela tiež hrá dôležitú úlohu pre dobré akvarelové tetovanie. Mal by byť dostatočne veľký, aby vybraný motív mohol úspešne inscenovať návrh. Kvôli krátkej trvanlivosti sa akvarelové tetovania často používajú na menej viditeľné časti tela, ktoré nie sú tak často vystavované slnku. Farby tak rýchlo nevyblednú a dizajn sa zachová dlhšie.

akvarel-tetovanie-späť-lev-akvarely

Najlepšie časti tela na akvarelové tetovanie sú zvyčajne lopatka, chrbát a stehno. Len zriedka sú vystavené ultrafialovému žiareniu a ponúkajú dostatok priestoru pre krásny dizajn. Predlaktia, kľúčna kosť a chrbtica sú však obľúbené aj pri akvarelovom tetovaní, obzvlášť u žien.

Pichnutie s čiernymi okrajmi

akvarel-tetovanie-nápady-perie-farba

Ak by ste chceli získať trvalé akvarelové tetovanie, potom je stále vhodné rozhodnúť sa pre dizajn s obrysmi. Tetovania, ktoré sú úplne vytetované v akvarelovom štýle, vyzerajú pekne, ale efekt sa stratí naozaj rýchlo a po chvíli existuje možnosť, že tetovanie vyzerá ako škvrna farby na koži. Ak sú naopak obrysy motívu graficky vyryté čiernym atramentom, potom tetovanie vyzerá krásne aj pri určitom stupni vyblednutia farby..

Nápady na akvarelové tetovanie pre mužov a ženy

akvarel tetovanie muži nápady hrudník

Aj keď sa ženy s väčšou pravdepodobnosťou odvážia na akvarelové tetovanie, farebné prevedenia sú rovnako vhodné aj pre mužov. Do tetovania by ste nemali vždy zahrnúť všetky dúhové farby, ale radšej použite dvojfarebný alebo trojfarebný motív. Populárnymi motívmi medzi ženami sú kvety, perie, roztomilé zvieratká, motýle, jednorožce a podobne, ktoré sú často namaľované vo farbách cukrovej vaty. Muži naopak preferujú symboly sily, ako sú levy, vlky alebo kompasy v intenzívnych farbách.