Nábytok

Zostavte si vlastnú paletovú skriňu – praktické nápady pre svojpomocný nábytok vyrobený z europaliet

Využívanie starých paliet na paletovú skriňu je trendom na celom internete. Nie je teda pochýb o tom, že nájdete veľa zručností, ktoré sa dajú ľahko navrhnúť a majú dlhú životnosť. Ale tu na tomto nádhernom mieste môžete získať tie najlepšie nápady pre nábytok, ktoré môžete úplne navrhnúť z opätovne použitých paliet. Použitím paletového dreva vyzerá europaletová skrinka vo vašej domácnosti alebo záhrade prirodzene a tradične. Ak teda chcete realizovať DIY projekt v podobe paletového nábytku a hľadáte pôsobivé nápady, u nás ho nájdete.

Postavte paletovú skriňu

Samostatne vyrobená skriňa vyrobená z paliet na chodbe ako veža s vešiakmi, úložnými priestormi a zásuvkami

Skrinky pomáhajú udržať naše veci ako oblečenie, obuv a ďalšie módne doplnky úžasne dobre. V závislosti od dostupného priestoru chce každý z nás mať individuálny dizajn s chytrými možnosťami ukladania, ako sú police, priehradky, vešiaky a zásuvky. Keď ste naozaj pripravení nechať si vyrobiť model z dreva a tiež s vlastnými rozmermi a veľkosťami, odporúčame začať s paletami. Je to tiež dobrý nápad, ak hľadáte ušetriť peniaze a nekupovať drahý nábytok. Ak chcete postaviť skrinku z paliet, pozrite si podrobnosti v príkladoch.

DIY rohová skrinka paletový nábytok lacný návod na stavbu

Môžete ich skombinovať prakticky a inteligentne, aby ste dosiahli najlepší výsledok. Ak napríklad postavíte paletovú nástennú jednotku, ponúka vešiak na šaty a bočnú skrinku so zásuvkami a úložnými priestormi súčasne. K dispozícii je tiež najvyššia úroveň, kde môžete uložiť viac svojich predmetov, ako sú tašky na batožinu a látkové kufre. Osobitná pozornosť bola venovaná konštrukčným detailom, aby ste to ľahko zvládli doma, keď máte potrebný materiál na sklade. Samozrejme, najdôležitejšou vecou budú staré palety, ktoré znova používate. Tiež sme tu s vami zdieľali stavebný plán, ktorý vám ukazuje, ako môžete túto paletovú skriňu zväčšiť tak, aby vyhovovala vašim potrebám.

kompaktná skrinka postavená z paliet s tromi zásuvkami a držadlami vyrobenými zo železa

Bude to skvelý doplnok do vášho šatníka. Všetci nadšenci štýlu a módy, chlapci a dievčatá, by si túto paletovú skrinku určite obľúbili. V tomto prípade úložná časť stojí oddelene ako celok a má tvar podobný veži, ktorý ponúka inteligentne vstavané úložné priestory a zásuvky. Na jednej strane obrátenej k rohovým stenám môžete pripevniť špeciálne drevené podpery na inštaláciu priestoru na zavesenie. Tu sú medzi vežou a rohovou stenou dva dlhšie drevené trámy, aby ste získali pekné vešiaky.

viac informácií

Drevená tyč zaskrutkovaná ako vešiak na oblečenie v paletovej skrini

Z vrcholu veže do oblasti nástennej jednotky bol vyrobený aj drevený panel na mieru. To visí na drevených podperách, ktoré sú pevne pripevnené. To pomáha paletovej skrini vytvoriť silné spojenie s oblasťou steny. Drevená doska vedie aj k väčším poličkám, ktoré môžete zoradiť pre väčšie typy úložísk. Tri vstavané zásuvky sa dajú obzvlášť ľahko otvoriť vďaka kovovým držadlám, ktoré sú pripevnené skrutkami s krížovou hlavou.

náčrt plánu pre paletovú skriňu na zväčšenie s rozmermi

Bolo by skutočne vhodné mať tam svoje cenné veci. Tu je plán, ktorý vás prevedie všetkými detailmi pri rozširovaní tejto rohovej skrine na šatník. Môžete tu tiež skontrolovať požadované rozmery.

TV stolík vyrobený z europaliet

dlhý televízny stolík vyrobený z paliet s úložnými zásuvkami a kolieskami

Rustikálne televízne stolíky a skrinky môžu vášmu mediálnemu priestoru len dodať viac štýlu, zrelosti a skutočnej prítomnosti. Je to kus nábytku, ktorý je úplne spojený so zábavou a zvyšuje tak celkový pôžitok z domu. Takáto skrinka z paletového nábytku sa dodáva v rôznych prevedeniach a s vlastnými úložnými funkciami, takže si ju môžete kúpiť alebo postaviť podľa svojho rozpočtu. Televízne stojany si však môžete vyrobiť aj sami z paliet doma, ktoré môžu byť štýlové, ako chcete.

paletová TV skrinka s kolieskami a dvierkami s uzamykacím mechanizmom

Táto pekná paletová TV skrinka je skvelým príkladom kreatívneho paletového nábytku. Jeho dizajn má extra veľké rozmery a dve spodné skrinky na oboch koncoch. Stredná časť bola vybavená úžasnými policami na umiestnenie príslušnej technológie a príslušenstva, ako sú reproduktory alebo nabíjacie stanice. Tento stojan je tvorený predovšetkým paletovými doskami a na celkovú montáž bol použitý najnovší hardvér. Celé toto rozloženie môžete nazvať kreatívnym remakeom alebo hromadou paliet. Euro palety sú vždy bezpečné, pretože sú tepelne ošetrené a nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo pre interiér. Zaobstarajte si teda dve extra veľké alebo dlhé veľkosti tohto typu a europaletovú skriňu môžete postaviť s malým úsilím a nákladmi. Na oba konce stojana môžete tiež nainštalovať úložné priestory alebo spodné skrinky. Vďaka tomu budú vaše veci uložené skutočne dobre a pohodlne.

Rustikálna paletová televízna skrinka s DVD prehrávačom s plochou obrazovkou a reproduktormi pred bielou tehlovou stenou

Na trhu je dostatok uzamykacích systémov na ľahké otváranie a zatváranie. V strede tohto stojana na médiá je kompaktná polica. Stohovaním viac paliet a použitím väčšieho množstva palietového dreva môžete zodpovedajúcim spôsobom zvýšiť počet políc a úložných priestorov. Kolieska dodávajú tejto paletovej televíznej skrini super funkčnú a priemyselne štylizovanú podlahu a robia ju mobilnou na rôzne účely. Farbu si môžete vybrať podľa svojho vkusu pre moderný, sofistikovaný vzhľad.

Záhrada z paletovej skrine

Skladovanie odpadkových košov a riadu v záhrade pomocou paliet stavia skriňu

Môžete tiež postaviť jednoduché drevené formy, ktoré použijete ako skladovacie jednotky v záhrade. V tomto prípade vám ukážeme väčšiu drevenú škatuľu obdĺžnikového tvaru, do ktorej môžete svoje odpadkové koše uložiť napríklad s organickým odpadom zo záhradníctva. Rôzne druhy odpadkov potom môžete bez problémov prehľadne skladovať vonku. Krabica tiež obsahuje úroveň s poličkou vo vnútri, ktorá ju rozdeľuje na dve rovnako veľké úložné priehradky. Môžete teda držať od seba rôzne veci oddelene, aby ste ich nemiešali. Táto drevená skrinka je obzvlášť vhodná aj na usporiadanie záhradného náradia. Od semien po záhradné hadice a od ozdobných kvetináčov po záhradné náradie – k dispozícii je niekoľko možností.

Vytvorte si prázdnu drevenú škatuľu ako záhradu z recyklovaných paletových skriniek sami

Iba palety boli upcyklované, aby poskytli tento úžasný priateľský dizajn, ktorý bol doplnený kusom strešnej lepenky, ktorá odoláva dažďovej vode. Rozhodnite sa pre jednotlivé rozmery, ktoré vyhovujú vašej záhrade a ponúkajú potrebný úložný priestor. Môžete tiež použiť lak na ochranu dreva pred vodou a poveternostnými vplyvmi a na dodanie lesku lesku.

Rustikálna skriňa vyrobená z paliet

V rustikálnom šatníku viseli bundy na oblečenie so šatníkom

Napriek tomu získate lacný nápad na nábytok z drevených paliet, ktorý pomôže prekonať problémy s úložným priestorom vo vašej domácnosti. Môžete to vyriešiť postavením drevených škatúľ na mieru, ktoré je možné skladať alebo vrstviť. Táto paletová skrinka pre domácich majstrov je vybavená aj stojanom na topánky. Najprv je navrhnutý drevený zámok, ktorý má na spodnej strane ďalšiu poličku so 4 úložnými priestormi. K boku tohto ručne vyrobeného šatníka bola potom pripevnená jednotka 4 úložných boxov, aby sa zlepšil úložný priestor a všeobecná funkčnosť.

šatník vlastnej výroby vyrobený z europaliet s poličkou na topánky ako úložným priestorom vonku

Tieto úložné boxy sa perfektne inštalujú ako stojany na topánky alebo mini úložné skrinky v každom obývacom priestore a dajú sa sakra ľahko postaviť pomocou rozobratých kúskov paliet. Potom namaľujte túto vlastnoručne vyrobenú paletovú skrinku v jednej z vašich obľúbených farieb. Nainštalujte vnútorný plášť a vešiaky na oblečenie, aby boli pripravené na použitie. Postavte veľkú drevenú škatuľu z materiálu vo všetkých rozmeroch, ktoré najlepšie vyhovujú vašim požiadavkám na skladovanie a zavesenie, potom vytvorte priehradky a police na oddelené skladovanie vecí, aby ste zamiešané položky nemiešali..

kutilská drevená skrinka ako drevený paletový nábytok s jednotkou na dodatočné uloženie obuvi

V tomto prípade bola horná časť vybraná na zavesenie tkanín. To potom môžete zabezpečiť veľkými dĺžkami látky, zatiaľ čo spodná časť je určená na ďalšie skladovanie predmetov. Rozšírte úložné a funkčné kritériá tejto samostatne inštalovanej uzavretej skrinky na topánky pridaním ďalších drevených jednotiek, ako v tomto prípade. Pridaná časť alebo skrinka určite poslúži ako krásny stojan na topánky. Skopírujte tento kompletný, ľahko zostaviteľný model šatníka na ukladanie textílií a obuvi, alebo ho použite ako kreatívnu inšpiráciu na navrhnutie vlastného šatníka s možnosťou vlastného uloženia a zavesenia a tiež na mieru..

Praktické riešenie pre každý obytný priestor

Komoda s kvetináčmi a bočnými zásuvkami vo vintage retro štýle

Postavte si svoje vlastné paletové skrine, ktoré budú veľkým prínosom pre váš domov a zároveň ušetria peniaze. Projekty sa pohybujú od jednoduchých skriniek cez projekty opráv skriniek až po zložité dvere so zvýšenými alebo zapustenými panelmi. Existuje veľa nápadov na riešenie problémov s ukladaním oblečenia alebo iných predmetov. Potom si s inšpiráciou postavte dokonalú paletovú skriňu pre svoje bydlisko.

palety nástenné jednotky televízne konzoly vyrobené z europaliet nepriame osvetlenie

Väčšina návrhov je voľne stojaca, ale niektoré sú vstavané. Existuje množstvo príkladov rôznych veľkostí a tvarov, ktoré sa hodia takmer do každého rohu vášho domova. Existuje mnoho užitočných nástrojov, ktoré môžete použiť na premenu svojich myšlienok na skutočnosť. Kým však začnete stavať skrinku z paliet, prečítajte si pokyny a ďalšie návody, ako rozdeliť palety.