Nábytok

Stredomorský záhradný nábytok – vzory a farby inšpirované prírodou pre exteriér

Vonkajší priestor môže byť prirodzeným rozšírením vnútorného priestoru so špeciálnym zameraním na vzťah k prírode prostredníctvom stredomorského záhradného nábytku. V poslednej dobe sa tento trend vyvinul do skutočnej životnej filozofie. To považuje život pod holým nebom za základ ľudského blaha. Tento koncept preberá vo svojej výrobe aj taliansky výrobca nábytku Ethimo. Jedná sa o mladú dizajnérsku značku, ktorá má zastúpenie vo viac ako 70 krajinách. Za niekoľko rokov si spoločnosť vybudovala silnú identitu s komplexnými a diverzifikovanými ponukami do obytných, pohostinských a obchodných priestorov.

Stredomorský záhradný nábytok v blízkosti prírody

stredomorský záhradný nábytok z pletených materiálov a vankúšov obklopený bambusom

Intenzívne farby prírody a sila stredomorskej krajiny zohrali hlavnú úlohu pri inšpirácii týchto zbierok. Táto vlastnosť a prirodzené umiestnenie pod holým nebom navyše určujú výber vysokokvalitných materiálov. Tieto si zachovávajú svoju účinnosť v priebehu času napriek počasiu. V prvých 10 rokoch svojej činnosti Ethimo rád experimentoval s rôznymi estetickými kódmi a spolupracoval s medzinárodnými dizajnérmi ako Luca Nichetto, Christophe Pillet, Patrick Norguet, Matteo Thun, Antonio Rodriguez a Paola Navone.

minimalistický stredomorský záhradný záhradný nábytok s výhľadom na more a skaly

Dizajn s názvom Esedra, ktorý navrhol Luca Nichetto, je čistá kreativita pri manipulácii s materiálom. Názov tiež evokuje dokonalú rovnováhu medzi obalovými tvarmi a materiálmi. Tieto sprostredkujú nové hmatové a vizuálne vnemy. Dizajn, ktorý naznačuje atmosféru relaxácie a pohody, je výsledkom spojenia hliníka a teaku v záhradnom nábytku. Dizajnéri vytvorili syntetické vlákna pomocou špeciálnej technológie. V súlade s tým reprodukujú ručne vyrobené a hrejivé pocity z prírodných tkaných vlákien.

vonkajšia terasa so sadou kresiel a pohoviek v retro štýle

Kolekcia Grand Life, ktorú navrhol Christophe Pillet, zosobňuje svoj význam vo svojom vlastnom mene. Dizajn vyčaruje obrazy miest nadčasovej krásy, fascinujúcej a uvoľnenej atmosféry a panorám, ktoré vyvolávajú pokojnú atmosféru, a vonkajších priestorov, ktoré vítajú nábytok so zdržanlivým a teplým štýlom..

Príroda milujúci dizajn na terase s modernými kusmi nábytku na sedenie

Toto je autentické vyjadrenie talianskeho spôsobu života. S Grand Life oslavujú Ethimo a Christophe Pillet svoju kreativitu a nezameniteľnú kultúru talianskeho dizajnu.

Retro štýl s modernými prvkami

veľká teaková stolička s okolitým operadlom a taburetkou v záhrade

Knit design sa narodil v roku 2014 v spolupráci s Patrickom Norguetom a je skutočnou ikonou ako príklad takéhoto stredomorského záhradného nábytku. Každú druhú sezónu návrhári obohacujú svoju zbierku o nové prvky. Pohodlná pohovka a kreslo bude v roku 2020 hrať v novej epizóde stále kompletnejšej a neustále sa vyvíjajúcej zbierky salónikov.

Štýl 70. rokov s modernými textilnými prvkami ako dizajn pre stredomorský záhradný nábytok

Modely sa neustále menia, pokiaľ ide o objemy, povrchy a materiály. Dizajnéri preto vždy skúmajú charakteristické črty, aby zachovali kúzlo svojho pleteného nábytku. Tieto dve nové diela v skutočnosti odrážajú charakteristické dedičstvo zbierky. Navyše je to definované spojením prírodného alebo opracovaného teaku s tkanou lanovou štruktúrou sedadla.

široká vonkajšia terasa s dlažbou v lese a stredomorským záhradným nábytkom

Allaperto Mountain je ďalšou kolekciou salónikov od Matteo Thuna a Antonia Rodrigueza. Toto sú prvé návrhy, ktoré boli vyvinuté na vylepšenie vonkajších priestorov v horskom kontexte. Prírodný a spracovaný teak, spolu s inovatívnymi tkaninami a poťahmi, ako aj s originálnym nábytkom, vytvára stredomorský záhradný nábytok a doplnky, ktoré odolávajú drsnejším teplotám a časom si zachovávajú svoju prirodzenú krásu.

Elegantný stredomorský záhradný nábytok s čalúnením

dve kreslá s čalúnením a okrúhlym stolom na terase s výhľadom na ostrov a more

Swing je kolekcia navrhnutá Patrickom Norguetom v roku 2015 a predstavená v katalógu 2016. Tím túto sezónu po sezóne obohacuje o nové prvky, vďaka ktorým je stále kompletnejší. Dizajnér uvádza nábytok do života prostredníctvom architektonickej hry z opakujúcich sa teakových prvkov.

Barové stoličky pred pult s pracovnou doskou z tkaného dreva a mramoru

Celé je to tiež uchytené na hliníkovej konštrukcii. To vytvára pohodlné sedadlá, ktoré sú ideálne do exteriéru a dopĺňajú obytné miestnosti osobnosťou. Jedálenské stoly a stoličky, taburetky, salóniky a klubové stoličky, pohovky (modulárne alebo nie), hojdacie kreslá a konferenčné stolíky. Ide teda o kompletnú kolekciu, ktorá uspokojí všetky potreby pohodlia vo chvíľach relaxácie a pohody a vytvára nové zážitky vo wellness centre.

rustikálny drevený záhradný nábytok meditarrane na terase so stĺpmi z prírodného kameňa

V neposlednom rade je Rafael ďalšou kolekciou vytvorenou z vízie Paoly Navone. Dizajnér tak zlepšil materiálnosť dreva a remeselné spracovanie. Projekt je založený na schopnosti dizajnéra interpretovať a znovu objaviť estetickú a formálnu inšpiráciu vzdialených kultúr a krajín.

kombinácia mramoru a dreva pre malý príručný stolík v oblasti bazéna

Dokonale to skombinovala s vášňou Ethima, aby vytvorila ideálny a harmonický vzťah medzi nábytkom a okolitým kontextom. Rafael je kolekcia nábytku do obývačky, ktorý evokuje esenciu exotických miest, navodzuje pocity pohody a generuje nové zážitky zo života pod holým nebom.

Užite si uvoľnené popoludnie v záhrade

pohodlné čalúnené kreslo z ratanu a dreva obklopené kvetináčmi a kaktusmi

Slnečný deň pri bazéne

Ležadlo s farebnými vankúšmi pri bazéne s dreveným vonkajším stolom

Praktické príručné stolíky s moderným dizajnom

Dizajnové stoly v zelených a svetlých odtieňoch pre moderné zariadenie v záhrade

Stredomorský záhradný nábytok pre farebné akcenty vonku

nízky stôl so zelenými doskami a modernými tvarmi na kamennej podlahe

*Prítomnosť na internete výrobca