Nábytok

Polica do šikmých stropov – optimálne využite priestor

Polica pre šikmé stropy-obývacia izba-knižnica-gauč-tyrkysová-izba-biela-svetlík

V každom byte a v každom dome je skutočnou výzvou úhľadne ubytovať všetky nákupy, ktoré sa za tie roky uskutočnili, pod jednou strechou. Špeciálnym prípadom sú miestnosti so sklonom a výklenkami, pretože iba skriňa na mieru alebo a Polica pre šikmé stropy vyriešiť problém s úložiskom. Ďalšou možnosťou by bolo kombinovať rôzne prefabrikované skrine a police navzájom po etapách.

Polica pre šikmé stropy, aby sa optimálne využili všetky výklenky

Polica pre šikmé stropy -predely-posteľ-biela-priehradky-oddelenia-fotografie

K dispozícii sú rôzne skriňové a policové systémy vo všetkých možných prevedeniach, aby bolo možné optimálne využiť malý priestor. Šikmé stropy zvyčajne robia miestnosti menšími, a preto je veľmi dôležité používať filigránový nábytok a svetlejšie farby. Získajte viac úložného priestoru so špeciálne vyrobenými priehradkami pre najmenšie rohy. Môžete do nej zaradiť drobnosti alebo knihy. Konzoly so špeciálne nastaviteľnými upevňovacími systémami zaisťujú, že zo šikmých stien sa stanú police.

Polica pre šikmé stropy – navrhnite skvelú knižnicu

Polica pre šikmé stropy-obývacia izba-knižnica-nosič-drevená stolička-podlaha s kobercom

Nenechávajte šikmú stenu prázdnu a holú. Premeňte ho na skriňu alebo knižnicu. S nie príliš ťažkými rámami na obrázky a správnymi upevňovacími prvkami môžete vytvoriť nádhernú obrazovú stenu plnú krásnych spomienok.

Celá stena s policami plnými kníh a umeleckých predmetov

Polica na šikmú strechu-čítanie rohových kníh-knižnice-obrazov-umeleckých diel

S vnútorným riešením šikmých stien nemusíte zúfať. Pozrite sa na miestnosti z ich romantickej stránky a dajte im radi výnimočné dizajnové objekty a rozvíjajte svoju predstavivosť, pretože šikmé stropy sú k dispozícii vo všetkých možných variantoch.

Kuchyňa pod šikmým stropom

Polica do šikmých stropov - kuchyňa - drevená podlaha - tmavá - jedálenský stôl - biela

Na to, aby ste niečo dostali z obmedzeného priestoru, je potrebné dobré plánovanie. Ak môžete, choďte hore a zaveste na seba dva rady nástenných jednotiek. V hornom rade sa môžete rozhodnúť pre tip-on (západkový zámok), ale pre spodný rad by boli vhodnejšie sklopné dvere. Snap lock je praktický, ale nefunguje dobre pri častom otváraní a zatváraní. V prípade skladacích vzduchových dverí, ktoré sa otvárajú smerom nahor, aby sa ušetrilo miesto, je potrebné vziať do úvahy vzdialenosť od stropu. Upozorňujeme, že hĺbka nástenných jednotiek by mala byť menšia ako hĺbka pracovnej dosky.

Obývacia izba s dreveným obkladom stien a vstavanými policami

Polica do šikmých stropov-obývacia časť-drevo-orech-biela-strecha s obkladom-na čítanie

Oblasť, kde začína šikmá strecha domu, sa nazýva koleno a má rôznu výšku v závislosti od architektúry. V nasledujúcom príklade je umiestnená tak vysoko, že pod ňu možno pohodlne integrovať niekoľko skriniek pod pás. Dva svetlíky poskytujú dostatok denného svetla. Tiež tam bolo navrhnuté útulné posedenie. Veľmi zaujímavý je kontrast medzi obložením z tmavého dreva a bielymi skrinkami. Podlaha je tiež udržiavaná v svetlo béžovej farbe. Nábytok a koberce ladia s obkladom stien a pôsobia útulne.

Polica šikmá strecha-lavica-vankúše-poťahové látky-vzor-pestrá

Na čítanie, telefonovanie alebo pozeranie von – lavičku pri okne miluje každý. Nechajte sa inšpirovať útulným kútikom v klasickom štýle! Dávajte pozor na smer otvárania okna. Ak ide o horizontálne posuvné okno, pri jeho otváraní nemusíte nič odkladať. Ak by ste si tam chceli večer prečítať, zvážte aj osvetlenie. Bodové svetlá namontované na stene s pohyblivými ramenami dodávajú presne požadované svetlo, ktoré je tu potrebné.

Využite každý priestor naplno – dokonca aj pod schodiskom

Polica na šikmé stropy-biela-stena-polica-knižnica-drevená podlaha-okno-priečka

Ak chcete stenu pod šikmým stropom premeniť na malú galériu s knihami, vázami a množstvom farebných exponátov, je najlepšie zvoliť svetlú farbu pozadia a korpusu. Takto si farebné ozdobné predmety skutočne prídu na svoje.

Na prvý pohľad nevidíte, že táto stena police je veľmi špeciálna. Individuálne prispôsobené policové schodisko dokonale plní svoju dvojitú funkciu spojovacieho prvku a nábytku a vedie do druhej úrovne pod strechu. Túto myšlienku môžete interpretovať inak pre svoje vlastné štyri steny. Toto policové schodisko by ste mohli použiť na vstup do „spálne“. V časoch mestských bytov a nedostatku miesta oslavuje podkrovná posteľ svoj návrat. Pod podkrovnú posteľ je možné perfektne nainštalovať veľkú šatníkovú skriňu.

Polica šikmá strecha-schody-drevo-skriňa-knižnica-zrkadlo-knihy-svetlá

Nechajte si vyrobiť kompletnú skriňu na mieru

Police šikmá strecha-biela-detská izba-zásuvka-úložný-priestor-televízia-hračky

Osvetlenie hrá rovnako dôležitú úlohu pri plánovaní police, ktorá musí byť integrovaná do šikmej strechy. Chcete predsa vidieť, čo je v zásuvkách a priehradkách.

Stropné bodové svetlá a svetelné lišty sú ideálne do miestnosti so sedlovou strechou. Svetelné koľajnice sú vybavené ľubovoľným počtom bodových svetiel, ktoré je možné ľahko premiestňovať. Buď môžete namontovať svetelnú koľajnicu do stredu miestnosti alebo dva koľajnicové systémy z každej strany. Stropné športy sú zapustené do stropu a nezaberajú cenný priestor. Ako LED diódy majú tiež nízku spotrebu energie. Sú tiež jednoduché a nadčasovo moderné. Ako predpoklad zapustených stropných svetiel potrebujete dutý strop s určitou inštalačnou hĺbkou. Škvrny môžu byť rozmiestnené po celej ploche alebo len osvetľovať určitú časť miestnosti.

Polica šikmá strecha-biela-drevená podlaha-panton-stolička-priečka

Police šikmá strecha-čierna-knižnica-starožitné-rustikálne-knihy-okná

Polica šikmá stropná spálňa-biela stenová polica v škandinávskom štýle

Polica šikmá stropná spálňa-koralová farba-posteľ-posteľná bielizeň-predsieň-otvorená

Polica-šikmé-čalúnené kreslo-oranžovo-dekoračná-stolná lampa-kvet

Police šikmá strecha-krb-preglejka-škandinávsky-dizajn-okno-biela

Polica šikmá strecha-juta koberec-sivý-konferenčný stolík-drevo-krb-sedačka-schody

Policový šikmý strop-drevená stena-gauč-kreslo-čalúnenie-ročník-svetlá-drevená podlaha-koberec

Police šikmá strecha-detská izba-knižnica-hračky-drevená podlaha-hračky-plyšové hračky

Police šikmá stena-skriňa-biela-tradičná-pohovka-poťah-odnímateľný vidiecky dom

Polica-šikmá študovňa-biela-kvetinová váza-kreatívna

Polica šikmá strecha-kúpeľňa-WC-sprchovací kút-biela-krémová biela

Poličky šikmé-stropy-krajčírstvo-práčka-skriňové-textílie

Polica-šikmá strecha-schody-drevené lamely-priehradky-svetlé