Nábytok

Drevená lavica od Yazana Hijazina – zobrazujúca pohyb a pokoj

drevená lavica yazan hijazin dizajnér bronzová medená doska

BenchArc. Jeden Drevená lavica od dizajnéra Yazana Hijazina, zakladateľa Anknownymous v jordánskom Ammáne. Vo svojom koncepte kombinuje dve protichodné vlastnosti, akými sú pohyb a pokoj. Na jednej strane dizajn stelesňuje kmeň stromu, na druhej strane – vyzerá to ako zvyšky starodávnej drevenej archy. Nohy sa prirodzene rozvetvujú a podopierajú rovný drevený vrch so skutočným bronzovým a medeným povrchom. BenchArk je 3,5 metra dlhý, čo zdôrazňuje jeho silnú prítomnosť a vyžaduje si pozornosť aj vo veľkej miestnosti.

Drevená lavica od Yazana Hijazina – inšpirácia

sedadlo yazan hijazin dizajn bronzová medená časť

Inšpirácia pre tento kúsok pochádza z miestnosti, pre ktorú bolo navrhnuté – z galérie umenia. Je to jediné sedenie pre návštevníkov galérie. Môžete si sadnúť a pozrieť sa na rôzne obrazy alebo byť neustále v pohybe. Jediný kus nábytku chcel dizajnér prispôsobiť okoliu. Nielen funkčné, ale aj kreatívne a jedinečné. Na druhej strane návštevníkov drevená lavička fascinuje, pretože majú jeden spoločný prvok – rozpor. Návrhár verí, že rozpor je znakom zrelosti. Preto chcel vykresliť tento vzťah medzi pohybom a pokojom.

Jedinečné vlastnosti drevenej lavice

lavica masívne drevo yazan hijazin dizajnérske nohy

Jedinečné vlastnosti BenchArc vyplývajú z rôznych rozmerov, konštrukcie, veľkosti a zmesi materiálov. Dôraz je kladený na nekonvenčnú štruktúru dizajnu. Prirodzené pohyby jeho nôh sú kombinované s minimalistickou a modernou priamkou. Vidíte to na jeho ďalších návrhoch, kde spája moderné, minimalistické aspekty so súčasnými klasickými krivkami. Zmes dreva, bronzu a medi je akosi originálna, najmä preto, že kovy sú v ich skutočnej práškovej forme. Práca s kovovým práškom bola veľmi náročná, pretože trvalo veľa času, kým ste získali požadovaný vzhľad.

Bronzová a medená časť

 drevená lavica yazan hijazin designer jordan ručná práca

Drevená lavica BenchArc od Yazan Hijazin, Anknownymous

drevená lavička umelecká galéria yazan hijazin designer anknownymous

drevená lavica yazan hijazin designer Anknownymous zakladateľ

drevená lavica yazan hijazin anknownymuous jordánsko