Nábytok

Nábytok vyrobený z káblových bubnov – skvelé nápady na recykláciu s rustikálnym šarmom

Nábytok vyrobený z káblových cievok ste pravdepodobne už niekoľkokrát videli a možno vám napadlo, že vyzerá zaujímavo a štýlovo. Tieto okrúhle, drevité prvky sú väčšinou k dispozícii od elektrických veľkoobchodníkov, dodávateľov budov alebo dokonca na Ebay. Káblový bubon je vhodný pre mnoho vnútorných aj vonkajších priestorov a ľahko sa používa znova. Napríklad, ak chcete ozdobiť neobvyklý stôl s káblovými cievkami pre vašu záhradu, môžete zvážiť takú starú časť. Preto ponúkajú všestranné možnosti, ako sú konferenčné stolíky na záhrade alebo bočné stolíky do interiéru. Stačí sa pozrieť na niekoľko skvelých nápadov na navijáky káblov a nechať sa nimi inšpirovať pre vaše vlastné projekty.

Kreatívny nábytok vyrobený z káblových bubnov

Premeňte dizajn interiéru pomocou káblového bubna ako dekorácie so zelenými rastlinami

Kreativita je v nás všetkých a všetci sa ňou radi chválime tak či onak. Keď sa však kreativita stretne s užitočnosťou, ukáže sa, že je to atraktívnejšie podnikanie. Opätovne použitý káblový bubon má rovnaké vlastnosti ako drevené palety. Drevo je impregnované konzervačnou kvapalinou, ktorá preniká hlboko do vlákien. Preto taký kus dreva spravidla nehnije tak ľahko ako mäkké drevo. O antimykotiká a repelenty proti hmyzu sa teda nemusíte báť. Káblový navijak sa používa vonku už mnoho rokov. Nie je však vhodné umiestňovať tento nábytok na mokrý povrch. Ako každý záhradný nábytok, suchý povrch výrazne predlžuje jeho životnosť.

útulná atmosféra na rustikálne zariadenom vonkajšom terasovom nábytku z káblových bubnov

Rozložiť drevo na naviják na kábel a urobiť z neho záhradný stôl môže byť ľahký nápad. Stačí nechať cievku zvislú. Čo je však zaujímavejšie, je možnosť zdobenia dreveného stolu. Niektoré z možností zahŕňajú pridanie skla, mozaiky alebo dáždnika na horúce letné dni. Úsilie o takýto projekt je minimálne, a preto sú tieto drevené diely v dnešnej dobe tak žiadané. Ak sa vám páči pôvodný vzhľad navijaka kábla, nemusíte ho nevyhnutne meniť. Alternatívne môžete kus namaľovať v akejkoľvek farbe alebo ho len nalakovať. Ak je navíjací kábel malý, môžete nainštalovať kladky, aby boli mobilné. Čo môžete postaviť z káblových bubnov? Pokračujte v čítaní, aby ste objavili niekoľko vhodných príkladov pre seba.

Vyrobte si stoličku z káblového bubna

jednoduchý a kreatívny nápad na záhradný nábytok ako stoličku z káblového bubna

Starý navijak na káble môžete napríklad premeniť na hojdacie kreslo. Operadlo tejto hojdacej stoličky môžete spevniť kovovými tyčami starej stoličky. V opačnom prípade môžete na to jednoducho použiť ďalší materiál, ktorý máte k dispozícii. Preto nemusíte tieto príklady presne sledovať. Niekoľko blokov vzadu a kolies vpredu môže tiež zabrániť prevráteniu stoličky. Sedadlo a operadlo je možné rovnako ľahko vyrobiť z dosiek z europaliet. Kolieska uľahčujú pohyb, pretože tieto stoličky sú zvyčajne ťažké. Zodpovedajúce vankúše navyše výrazne zlepšujú pohodlie takýchto stoličiek vyrobených z drevených materiálov.

Nápady na banku z káblového bubna

Postavte si vlastnú lavičku z káblového bubna v rustikálnom štýle s paletami

Hľadáte krásny nábytok z káblových bubnov na vašu verandu alebo do záhrady? Tieto materiály môžete použiť na výrobu napríklad lavičky pre domácich majstrov, ktorá je nielen lacná, ale aj pevná a pekná. Vďaka tomu si môžete postaviť rustikálny záhradný nábytok podľa svojich predstáv. Takáto záhradná lavička môže pozostávať z prázdnej rolky, ktorú môžete prerobiť jednoduchým, ale elegantným spôsobom. Ak sa vám do rúk dostane káblový navijak, ktorý sa nepoužíva, a palety zadarmo, prakticky si môžete vytvoriť vonkajšiu lavičku. Nie je to ťažké zvládnuť pomocou jednoduchých nástrojov. Tieto sú s najväčšou pravdepodobnosťou už vo vašej kôlni na náradie a použili ste ich pri domácom zdokonaľovaní.

vyrobte drevenú lavičku z káblových bubnov pomocou recyklovaných materiálov do záhrady

Môžete tiež zmeniť dizajn, aby vyzeral jedinečne. Namaľujte nábytok, pripevnite operadlo alebo bočnú plochu k lakťovej opierke, aby ste naň mohli položiť nápoje. Môžete tiež použiť brúsny kotúč, ktorý je dodávaný s kovovým kotúčom. To umožňuje oveľa rýchlejšie odstránenie vrchnej vrstvy dreva, čo môže povrch ešte viac skrášliť. Táto lavička vyrobená z káblového bubna sa preto môže stať jedinečným doplnkom vašej záhrady, terasy alebo vonkajšieho obývacieho priestoru.

okrúhly stôl ako nábytok z káblových bubnov s držiakmi na poháre na víno šikovné nápady

Za týmto účelom najskôr rozoberte dva káblové bubny. Potom je najlepšie nakresliť vzor na jednu z menších okrúhlych strán kotúča a vystrihnúť ho skladačkou. Opakujte postup na druhej strane, pričom z oboch strán vystrihnite ploché časti. Ďalej použite väčší bubon a postavte z neho lavičku. Upevnite boky na miesto a vytvorte ďalšiu podporu z dreva vo forme blokov. Nakoniec pre pohodlie pridajte vankúše.

Ďalšie nápady na nábytok vyrobený z káblových bubnov

Čo môžete urobiť z káblových bubnov? Konferenčné stolíky v bielej farbe s rastlinami na krytej záhradnej terase

Tabuľky na kolieskach a pevné záhradné stoly môžu byť, ako už bolo uvedené vyššie, vyrobené z takýchto materiálov. Jednou z výhod a zároveň nevýhodou tohto nábytku je však jeho hmotnosť, čo môže napríklad pomôcť predchádzať krádežiam, pokiaľ ide o veľký stôl. Malý nábytok vyrobený z káblových bubnov je preto možné jednoduchšie zdvíhať. Veľké stoly z ťažkých sudov sú však ideálne na terasu alebo dokonca do baru. Nikto by sa nepokúšal zdvihnúť taký masívny záhradný stôl.

záhradný stôl nápady na káblový bubon znova použijú staré tehly kvetináč zo železného vedra, rustikálne

S takýmito recyklovanými káblovými bubnami vyrobenými z dreva si môžete sami postaviť aj záhradný nábytok. Takáto drevená rolka zvyčajne nie je jednoducho dostupná zadarmo. Z tohto dôvodu sa môžete jednoducho obrátiť na predajcov napríklad po preskúmaní príslušných inzerátov na internete. Takýto záhradný stôl môže byť vyrobený aj z káblových bubnov a môže záhrade dodať hravý nádych. Pre väčšiu ochranu pred slnkom doň môžete vložiť aj slnečník a užívať si slnečné dni vonku.

malý bočný stolík vyrobený z káblového bubna s omotaným lanom

Tento okrúhly variant sa perfektne hodí aj do obývačky ako konferenčný stolík alebo ako príručný stolík vedľa lehátka. Takýmto stolom môžete vyzdobiť svoj obývací priestor alebo salónik, kde si s rodinou môžete vychutnať večerný čaj alebo teplé posedenie. Jednoducho si vyberte farbu, ktorá zodpovedá vášmu štýlu a vymaľujte tým svoj nábytok. Ďalším skvelým nápadom na nábytok vyrobený z káblových cievok je piknikový stôl. To môže byť perfektné pre príležitostné rodinné stretnutie v záhrade alebo na terase. V tomto prípade stôl stojí v strede a má tvar bubna. Potom môžete postaviť okolité lavičky a pripevniť ich k piknikovému stolu.

Sedací nábytok vyrobený z káblových bubnov

Recyklované materiály pre stoličky z káblových bubnov používané na projekt hojdacích kutilov

Malé sedadlo môžete postaviť tak, aby sa zmestilo takmer do každého rohu. To nielenže zvýši počet miest na sedenie vo vašom dome, ale tiež vytvorí v miestnosti zvláštnu atmosféru. Umiestnite taký kus nábytku ako zaujímavý doplnok napríklad do izby tínedžera. Môže to byť krásna stolička vyrobená z farebných prvkov, ktoré je možné ľahko kombinovať s gaučom. V stoličke môžete dokonca vytvoriť ďalší úložný priestor.

rustikálny nábytok vyrobený z káblových bubnov a oceľových vaní vytvára kreatívne nápady pre exteriér

Nábytok vyrobený z káblových sudov je preto možné premeniť na veľmi praktické riešenie pre menšie miestnosti. Ak si tiež myslíte, že všetko, čo s tým môžete urobiť, je vytvárať podivne vyzerajúce okrúhle veci, mýlite sa. Kancelárske kreslo, napríklad, môže byť vašim ďalším dizajnérskym kúskom v dome. Takéto projekty je možné stavať aj z iných materiálov a opakovane použiteľných predmetov. Úžasné spojenie káblových cievok a oceľovej vane na gauči je toho dokonalým príkladom. Môže to vyzerať zvláštne, ale je to perfektný a moderný spôsob, ako ho použiť na ozdobu terasy alebo záhrady. V takom prípade budete musieť vystrihnúť niekoľko dosiek z káblových bubnov a použiť ich ako opierky rúk a operadiel.

Vytvorte praktické kusy nábytku

kreatívne nápady pre nábytok vyrobený z káblových bubnov ako dom pre psa alebo kačicu v záhrade

Všetci milujeme rôzne druhy domácich zvierat. Tu máme tento jedinečný nápad na premenu dreveného káblového navijaka na fantastický kačací dom. Áno, môžete tu pre svojich domácich miláčikov postaviť úžasný drevený kačací dom. Je to štýlové a cool. Môžete odrezať jednu z veľkých kruhových oblastí a vytvoriť tak skriňu na krmivo a vstup pre svoje kačice alebo sliepky. Domček pre psa môžete samozrejme vytvoriť podobným spôsobom.

svetlý, leštený záhradný nábytok z káblových bubnov, lavičky a okrúhleho stola

Takéto nápady sú obzvlášť vhodné na zdobenie terasy alebo záhrady, ale perfektne sa hodia do obytného priestoru. V tomto príspevku ste videli rôzne príklady, ale stále máte k dispozícii nespočetné množstvo možností, ako sú police, kvetináče, postieľky v tvare mesiaca alebo hojdačky a mnoho ďalších. Tvar mesiaca je sám osebe magický a vedie vás a vaše dieťa do sveta fantázie.

nápady na recykláciu pomocou káblových cievok kombinujú drevo a sklo v priemyselnom štýle

Ozdobte svoj nábytok, aby ste zvýšili efekt. Musíte sa len pohrať so svojou kreatívnou predstavivosťou a estetickým inštinktom, aby sa takéto projekty stali realitou. Buďte inovatívni a vytvorte nový svieži nábytok z káblových bubnov natretých v akejkoľvek farbe. Vo väčšine prípadov je vzhľad rustikálny a prirodzený, čo vytvára u vás doma príjemný pocit.