Nábytok

Posteľ s baldachýnom do záhrady – idylické miesto na snívanie a odpočinok

posteľ s baldachýnom pre záhradné bambusové vankúše

V stredoveku bola posteľ s baldachýnom vyhradená pre bohatých ľudí. Našťastie v dnešnej dobe to už neplatí. Posteľ s baldachýnom označuje vašu vlastnú relaxačnú zónu a skutočne púta pozornosť. Zvlášť to Posteľ s baldachýnom do záhrady priťahuje obdivované pohľady a sľubuje nezameniteľnú atmosféru, hodiny relaxácie v prírode a relaxačné prenocovania pod holým nebom. V tomto článku vám ukážeme krásne modely postelí s baldachýnom a vonkajších postelí do vašej záhrady. Nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi!

Posteľ s baldachýnom v záhrade – útulný a luxusný nábytok do exteriéru

záhrada s baldachýnom

Posteľ s baldachýnom do záhrady, podobne ako posteľ s baldachýnom v interiéri, je posteľ s mnohými rohovými stĺpikmi, ktoré sú predĺžené a stúpajú nahor. V zásade sú spojené s vencom a sú pokryté takzvanou oblohou. Posteľ s baldachýnom do záhrady nepochybne prináša do vašej záhrady atmosférický luxus a vytvára zvláštnu idylu. Vonkajšia posteľ sľubuje relaxačnú a akosi rozprávkovú ovečku pod holým nebom. Poskytuje pocit bezpečia, zaručuje pohodlie a je dokonalým útočiskom vo vonkajšom priestore.

Štýlová posteľ s baldachýnom do záhrady z rôznych materiálov

kmene stromov-posteľná bielizeň-posteľ-záhradný stôl

Každý, kto sa už rozhodol pre posteľ s baldachýnom do záhrady, stojí pred veľkým výberom postelí s baldachýnom s rôznym dizajnom. Na stavbu postele s baldachýnom sa dnes používa široká škála materiálov. Odroda sa pohybuje od dreva cez kov až po ratan. Váš vkus by mal byť samozrejme rozhodujúci pre váš výber. Zvážte tiež, aký efekt chcete s posteľou s baldachýnom do záhrady dosiahnuť. Na jednej strane sa musíte rozhodnúť, z akého materiálu by mal byť rám postele a na druhej strane z akého materiálu má byť posteľná plachta.

štyri-plagát-záhrada-baldachýn-strop-bambus

Posteľ s baldachýnom do záhrady z dreva sa hodí k vonkajšiemu priestoru vo všetkých smeroch. Drevený záhradný nábytok dobre zapadá do prírodného prostredia a vyzerá prirodzene, blízko k prírode a útulne. Je len na vás, či sa rozhodnete pre rošt postele, celé kmene stromov alebo bambusovú posteľ. Napríklad kovová posteľ s baldachýnom je veľmi robustná, stabilná a odolná. Kovové postele s baldachýnom sú veľmi štýlové a pôsobia nostalgicky. Kovové rámy postelí sú obzvlášť vhodné do exteriéru, pretože kov je o niečo odolnejší voči poveternostným vplyvom ako drevo. Každý, kto sa rozhodne pre drevený rám, by sa mal informovať o vodoodpudivej farbe alebo glazúre.

posteľ s baldachýnom pieskové záhradné ležadlo

Možnosti navrhovania oblohy vonkajšej postele sú veľmi rozmanité. V závislosti od toho, ako látku používate, sa vzhľad postele s baldachýnom do záhrady mení a podľa toho aj atmosféra. Napríklad môžete vrchlík nechať iba na vrchu rámu postele, pričom boky zostanú voľné. Látku môžete buď napnúť, alebo ju nechať voľne previsnúť. Ak chcete diskrétnu oblohu, môžete jednotlivé dĺžky látky položiť iba na úzke časti postele s baldachýnom ako na hod..

ošarpaná elegantná posteľná záhradná strieška

Ak by ste chceli mať neobmedzený výhľad na hviezdy a mesiac, môžete nechať strechu voľnú a látku pripevniť len na boky postele alebo len na rohy rámu postele. Pri výbere textílií na baldachýn postele sú dôležité ich vlastnosti a vzhľad. Ak chcete svojej posteli s baldachýnom dodať do záhrady určitú ľahkosť, môžete sa rozhodnúť pre priehľadné a ľahké textílie, ako napríklad voál.

záhradné ležadlo-baldachýn posteľ-záhradný nábytok

Tkaniny, ktoré prinášajú pocit bezpečia a vyzerajú pohodlnejšie, sú ťažké tkaniny. Sú nepriehľadnejšie a ľahšie uchopiteľné a tiež pekne padajú. Matné tkaniny vytvárajú prirodzený vzhľad, zatiaľ čo lesklé tkaniny vyžarujú chladnú eleganciu. Čo sa týka farby textílií, môžete si do sýtosti vybrať svetlé alebo tmavšie látky. Ľahšie látky dodávajú posteli s baldachýnom letný, svieži a šťastný vzhľad.

Krytá posteľ v záhrade

záhradný baldachýn-posteľ-vankúš-plot

Posteľ v záhrade môže byť aj v záhradnom altánku. Prikrytá vonkajšia posteľ samozrejme neznamená, že si nemôžete užiť príjemné letné noci. Táto strešná krytina vám ponúka ochranu pred UV žiarením a je odolná voči poveternostným vplyvom. Ak hrozí zlé počasie alebo vonku mrholí, pod strechou postele ste chránení. Ak je v noci príliš vlhko, mali by ste textil priniesť do domu cez noc.

záhradné vankúše s baldachýnom

Posteľ v záhrade si môžete ozdobiť podľa vlastných predstáv a dodať jej veľmi osobný nádych. Lehovú plochu môžete vybaviť farebnými vankúšmi alebo modernými vankúšmi a urobiť vonkajšiu posteľ obzvlášť pohodlnou. Je len na vás, ktorý mix vzorov si vyberiete pre dekoráciu a v akom štýle posteľ navrhnete. Útulné prikrývky vyzerajú krásne a ponúkajú vám jemné teplo. Mäkké kožušiny robia z postele v záhrade útočisko, kde môžete stráviť väčšinu roka.

Postavte si vlastnú vonkajšiu posteľ

vankúš-drevená posteľ-vonkajšie závesy

Navrhnite svoju vonkajšiu posteľ napríklad zo vzdušnej látky alebo farebnej moskytiéry a zaveste malé lampáše alebo zvonkohru. Posteľ s baldachýnom do záhrady si môžete postaviť aj sami. Ak máte vo svojej záhrade dostatok miesta, nič vám nestojí v ceste vytvoriť príjemný priestor na ležanie. Napríklad europalety sú ideálnym stavebným materiálom na rôzny záhradný nábytok, záhradný nábytok alebo rastlinné pomôcky. Opätovne použiteľné palety je možné zakúpiť lacno a majú výhodu v tom, že majú štandardizované rozmery.

posteľ záhradný vankúš dom

Na vonkajšiu posteľ z drevených paliet potrebujete podľa požadovanej veľkosti najmenej dve palety, na ktoré položíte matrac príslušnej veľkosti. S trochou remeselného spracovania a jasnou predstavou o tom, ako by mala vyzerať jedinečná posteľ do exteriéru, si môžete vychutnať obednú prestávku na čerstvom vzduchu alebo sa nerušene a oddýchnuť si na slnku a užívať si skvelé počasie.

ratanové lampové vankúše do záhradnej postele

Z drevených dosiek si môžete sami postaviť aj vonkajšiu posteľ do záhrady alebo na terasu. Ako bolo uvedené vyššie, je dôležité, aby ste na rám postele použili drevo, ktoré bolo vodotesné pre vonkajšie použitie. Vezmite drevené dosky rôznych hrúbok, ktoré môžete v železiarstve narezať na požadované rozmery. Na vonkajší rám sú vhodné široké dosky a na podklad užšie drevené dosky.

vonkajšie vankúše pod baldachýnom

Na stavbu boxu do postele budete potrebovať klince, skrutky a rohové spoje. Keď je obdĺžniková škatuľka pripravená, môžete užšie dosky pribiť na ležaciu plochu. Celú plochu na ležanie priklincujte doskami sprava doľava. Prevezmú funkciu lamelového rámu. Pre svoje pohodlné vonkajšie lôžko môžete použiť ľahký matrac alebo si dokonca vyrobiť matrac sami.

Závesná posteľ v záhrade

záhradné závesné postele vankúše na strom

Ak vám prídu ľahké hojdacie pohyby príjemné a chcete sa rozhýbať, môžete zavesiť rám postele, ktorý ste si sami postavili. Ak máte v záhrade zastrešenú časť, môžete hojdacie lôžko pripevniť k strešným nosníkom silnými lanami alebo oceľovými reťazami. Posteľ je možné pripevniť na strom alebo kovový rám, cez ktorý je možné v prípade potreby natiahnuť baldachýn.

vonkajšia závesná posteľná paleta

V blízkosti postele umiestnite malý záhradný stolík alebo bočnú stoličku, aby ste do nej mohli uložiť nápoje, knihy alebo časopisy. Ak si posteľ postavíte sami v záhrade, môžete malú poličku pripevniť priamo na rám postele. Pripojte dve drevené lamely na obidva okraje bez vybrania a nie ako ostatné lamely v pravidelných intervaloch.

Závesná posteľ záhradný drevený bar

Hojdacia vonkajšia posteľ je bezpochyby stelesnením luxusu a pohodlia. Tam si môžete dlhšie užívať dobré počasie, čítať vzrušujúcu knihu alebo v noci pozorovať hviezdy. Úplne uvoľnené hodiny v útulnej posteli v záhrade vás udržia od každodenného hluku a stresu. Hojdaciu posteľ môžete jednoducho premeniť na pohodlný kútik na sedenie a čítanie a vychutnať si pohár vína pre dvoch. Dokonalý záhradný nábytok môžete vybaviť operadlami a urobiť si pohodlie vonku.

rám postele drevená hojdačka

Ak máte v záhrade bazén, môžete si zavesené lôžko umiestniť do bezprostrednej blízkosti. Je to perfektné miesto na opaľovanie, relaxáciu a hojdanie. Ležadlo priamo pri bazéne je už len pre vás a vašu rodinu, kedykoľvek máte chuť na slnečné hodiny.

závesné kvetináče z drevenej postele

Čo si myslíte o posteli v záhrade, ktorú môžete ľahko prispôsobiť? Rám postele na kolieskach je skvelý nákup. Ak sa teploty počas dňa zvýšia, môžete posteľ jednoducho umiestniť na tienisté miesto v záhrade a napriek horúcim teplotám si naďalej užívať voľný čas. Na ozdobu rámu si môžete vybrať, čo sa vám páči. Tiež môžete vždy poskytnúť novú výzdobu. Skvelým dekoratívnym prvkom sú napríklad čajové sviečky a črepníkové rastliny.

Elegantná záhradná posteľ

ratanová posteľ na verande

Chcete mať v záhrade pohodlnú posteľ, ktorá zaujme moderným a elegantným vzhľadom, potom je vonkajší záhradný nábytok pre vás to pravé. Takáto elegantná rozkladacia posteľ vás pozýva na leňošenie a užívanie si s južanským nádychom v letných dňoch. Moderné salóniky sa skladajú z polyratanovej sieťoviny odolnej voči poveternostným vplyvom, ktorú podopiera pevný hliníkový rám.

bazén ratanová posteľ záhrada

Nábytok do záhradného salónika je možné bez problémov skladovať aj vonku, pretože nie je citlivý na koróziu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre vonkajšiu posteľ alebo celú skupinu nábytku pozostávajúceho z ležadla, lavice, kresla a ležadla, nábytok do obývačky je vždy niečím výnimočný.