Nábytok

Japonský stôl v modernom štýle – 13 dizajnových inšpirácií

záhradný stôl vankúš z japonského bambusového dreva

Japonský stôl Na rozdiel od nám známych jedálenských stolov je veľmi nízky, takže musíte sedieť na podlahe. A hoci sa západný typ stolov v Japonsku používa stále viac, sú to práve tieto neobvyklé modely, ktoré sú tu stále obľúbenejšie. To je tiež dôvod, prečo si dizajnéri pri plánovaní miestností teraz veľmi často vyberajú japonský stôl. Na to slúžia rôzne moderné varianty. Ak aj vás to ťahá k nízkym japonským stolíkom a chcete si takto zariadiť jedáleň alebo obývačku, pomôže vám nasledujúca galéria. Zostavili sme niekoľko príkladov, ktoré ukazujú kúzlo japonského stola. Získajte inšpiráciu pre svoj vlastný interiér!

Japonský stôl s moderným kobercom

japonský stolný koberec čalúnenie vankúš okno drevo

Stôl môžete položiť na mäkký koberec, aby ste sa pohodlne usadili na podlahu. Pohodlie navyše zaisťujú aj podsedáky. Je to tiež skvelý spôsob, ako pridať akcentu do jedálenského kúta.

Japonský stôl – vysoká verzia s lavicami

japonská stolová lavica drevo bonsai miestnosť drevo

Tento stôl pochádza z japonského penziónu. Ako vidíte, japonský stôl nemusí byť nízky. Tu je orámovaná lavicami, na ktorých sa perfektne sedí. Zvlášť pekné je tmavé, elegantné drevo, z ktorého je vyrobený priestor na sedenie.

Japonský stôl je možné uložiť na podlahu

jedálenský stôl japonský vankúš na sedenie podlahový drez dizajnový štýl

Tento originálny nápad je obzvlášť užitočný pre malé byty, kde je priestor obmedzený. Stôl je možné po použití spustiť do podlahy, aby už nebol viditeľný a uvoľnil miesto pre ďalšie veci a činnosti. Aj tu slúžia na sedenie pohodlné podsedáky. Japonský stôl teda môže byť aj funkčný.

Japonský jedálenský stôl v obývačke 

obývacia izba jedálenský stôl nízka doska tv japonská podlaha

Tento príklad má tiež rovnaký princíp. Japonský stôl tohto typu umožňuje súčasne využívať obývaciu izbu ako jedáleň, bez toho, aby jedálenský stôl zaberal príliš veľa miesta..

Japonský stôl nepravidelného tvaru

jedálenský stôl pôsobivý tvar drevené vankúše čalúnenie moderné japonské

Japonský stôl nemusí mať nevyhnutne klasický obdĺžnikový alebo štvorcový tvar. Ako dokazuje tento dizajn, nepravidelný tvar je tiež veľmi atraktívny a spôsobuje, že jedálenský stôl vyzerá modernejšie. Keďže je tento stôl tiež veľmi nízky, pre pohodlné sedenie sú opäť potrebné vankúše.

Priestor na nohy aj s japonským stolom

japonský stôl rodinná večera barová stolička príborník

Tento príklad ukazuje, ako kombinovať japonský a západný štýl pre jedálenské stoly. Obvykle vysoký stôl bol zasadený do podlahy tak, že na jednej strane je nízky ako japonský stôl, pričom je zároveň priestor pre nohy. Takýmto spôsobom opäť sedíte na vankúšoch (čo okrem iného dodáva celej veci kúzlo), ale veľmi sa približujete k polohe sedenia na stoličkách.

Multifunkčný priestor vďaka japonskému stolu v podlahe

japonská stolová lampa zabudovaná do jedálne

A znova vidíte variant, v ktorom bol japonský stôl zasadený do podlahy, aby ho bolo možné v prípade potreby uložiť. Získajte multifunkčný priestor!

Nízky japonský stôl v minimalistickom štýle

minimalistický interiér moderný jedálenský stôl japonský nízky purpurový biely

Máte radi jednoduchý, minimalistický štýl, ale napriek tomu sa nechcete zaobísť bez japonského stola? Potom je japonský stôl tohto typu pre vás to pravé. Ponúka opäť priestor pre vaše nohy a po jedle tam môžete uložiť aj podsedáky. Nemyslíte si, že sa perfektne hodí k modernému interiéru?

Okrúhly stôl a praktické operadlá

japonský stôl okrúhle stoličky operadlo sedáky vankúše kuchyňa

Ak sa vám skutočne zdá príliš nepohodlné sedieť na podlahe, pretože vám tam chýba pohodlné operadlo, existuje aj riešenie. Tento klasický, okrúhly stôl má stoličky, napriek tomu, že je nízky, nemajú žiadne nohy. Urobte si pohodlie na vankúši a doslova sa oprite. Ako vidíte, japonský stôl neznamená, že sa musíte vzdať určitého pohodlia.

jedálenský stôl dizajn terasa japonské stoličky čalúnenie stromová záhrada

zelený nábytok tori tori reštauračné stoly stoličky drevo

tori tori reštauračný stôl japonská vertikálna záhrada zelená