Na zdravie

Starostlivosť o vlasy v zime – homeopatické tipy a triky s kuchynskou soľou

Vlasy snehové vločky v zime nápady a tipy na starostlivosť

Kučeravé, lesklé vlasy, ktoré odrážajú svetlo vo všetkých svojich fazetách – takto vyzerajú vlasy snov pre mnohé ženy. Nielen naša pokožka potrebuje v zime špeciálnu ochranu. Naše vlasy a pokožku hlavy môže poškodiť aj studený a suchý vzduch. V letných mesiacoch si mnohí kladú otázku, či im slaná voda nepoškodzuje vlasy. Ak ich však umyjete slanou vodou, budú obzvlášť lesklé. V zime je soľ opäť problémom. Len tentoraz je to o Starostlivosť o vlasy v zime so stolovou soľou. Vedeli ste, že chlorid sodný (iný názov pre kuchynskú soľ) je pre telo životne dôležitý a v skutočnosti má pozitívny vplyv na vlasy? Radi by sme vám poskytli niekoľko homeopatických rád, ako sa starať o svoje vlasy.

Nenákladný nápad na starostlivosť o vlasy v zime

Zimné čiapky tipy a triky na úpravu vlasov

Bez klobúka sa v zimných mesiacoch nezaobídete. Ak chcete mať vlasy poddajné, bez ohľadu na to, či sú prirodzene mastné alebo suché, mali by ste sa snažiť. Niektorí ľudia hovoria, že kuchynská soľ je pre vlasy jed. A áno, je to pravda. Stolová soľ sa stará o pokožku hlavy a posilňuje štruktúru vlasov. Terapia soľami sa vracia k homeopatickému lekárovi Wilhelmovi Heinrichovi Schüßlerovi. Vychádza z predpokladu, že choroby vznikajú z porúch minerálnej rovnováhy telesných buniek a dajú sa liečiť podávaním minerálov. Schüsslerova soľ č. 8 (sodná soľ chlamátu) je homeopatický funkčný prostriedok, ktorý reguluje vodnú rovnováhu. Ak teda máte suché, oslabené a lámavé vlasy a trpia na vás lupiny, mali by ste si vlasy umyť fyziologickým roztokom.

Ako sa správne starať o vlasy v kuchynskej soli v zime?

Soľné tablety-rozpustiť-nápady na starostlivosť o vlasy-vlastnosti stolovej soli

Ľudské telo potrebuje soľ na riadenie metabolizmu buniek tela. Bunky pokožky sú naprogramované tak, že im chýba určitá koncentrácia soľných roztokov, aby sa chránili pred nadmerným používaním soli. Aby ste v zime urobili lesklé a zdravé vlasy, postupujte takto: 20 tabliet soli Schüssler sa rozpustí v horúcej vode. Soľný roztok potom nechajte vychladnúť a jemne vmasírujte do pokožky hlavy a korienkov vlasov. Zabalíte si vlasy do uteráka a idete spať. Nasledujúce ráno si vlasy umyjete ako obvykle čerstvou vodou. Odporúča sa terapia trvajúca 3 až 4 týždne. Vaše vlasy budú čoskoro krásne poddajné a vlnité.

Skrášľovacie tipy na hojdajúcu sa hrivu

Tipy na účes-tipy na zimný sneh-starostlivosť o vlasy a pokožku