Na zdravie

Lunárny kalendár na rok 2014 a prečo by ste sa ním mali riadiť?

fázy mesiaca ovplyvňujú činnosti ľudí zdravie vitálne sily

Každý z nás, bez ohľadu na svoje túžby, podlieha rôznym druhom biorytmov, ktoré závisia od účinkov rôznych kozmických predmetov na zem. Po tomto Lunárny kalendár 2014 tieto možno rozdeliť na denné, mesačné a ročné. Denné efekty súvisia s rotáciou Zeme okolo vlastnej osi. Trvajú 24 hodín. Od toho závisia obdobia zvýšenej a oslabenej ľudskej aktivity počas dňa, t. J. Či je človek nočný a dáva prednosť práci v noci, alebo je živší a aktívnejší cez deň.

Prečo by ste mali mať vždy poruke lunárny kalendár na rok 2014

cykly spln Mesiac rotácia nového mesiaca zem vlastná os

Ročné cykly závisia od rotácie Zeme okolo Slnka, teda od zmeny ročných období, počas ktorých sa mení aj naša činnosť. Je dokázané, že dynamika človeka (a nielen človeka) sa v zime znižuje a na jar sa s pribúdajúcimi dňami zvyšuje. Minimálna aktivita bola zaznamenaná v decembri a februári. Môžete určiť, ktorý mesiac je pre vás najťažší, počítaním siedmeho mesiaca od mesiaca, v ktorom ste sa narodili.

Mesačné cykly závisia od vplyvu mesiaca a zmeny fáz mesiaca. Budete v tom Lunárny kalendár 2014 popísané. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, čo vplýva na ľudí fázami mesiaca a ako si môžete lepšie naplánovať svoje aktivity a úlohy počas mesiaca. Existujú 4 fázy mesiaca, z ktorých každá trvá 7 dní a niekoľko hodín.

Lunárny kalendár na rok 2014 – prvá fáza mesiaca

Lunárny kalendár so štyrmi fázami mesiaca známy ako rotácia Zeme

Začína sa novým mesiacom a trvá do prvej štvrtiny (1. až 7. deň)

Toto je čas, keď sa účinky gravitácie na ľudí zvyšujú a vplyv slnka a mesiaca sa stráca. Tekutiny tela sú nasmerované nadol a organizmus sa sťahuje. Začína sa čas, keď sú životné sily veľmi aktívne. Vplyvom mesiaca však môžu nastať zdravotné problémy súčasne.

V tejto fáze by ste sa mali starať o Lunárny kalendár 2014 Vyhnite sa nasledujúcim:

 • preťaženie nervového systému a pocitových orgánov
 • Nechajte si urobiť operácie, pretože rany sa hoja pomaly a je možné krvácanie

Odporúča sa:

 • podstúpiť masáže
 • Športovať. Najlepšie je začať druhý lunárny deň a od piateho dňa zvýšiť záťaž.
 • navštíviť saunu alebo kúpele
 • Vykonajte ošetrenia vlasov na posilnenie vlasov
 • oči, krk, chrbtica v oblasti krku, pľúca a nervový systém sa uzdravujú, pretože sa v tejto fáze častejšie poddávajú

Lunárny kalendár na rok 2014 – druhá fáza mesiaca

podľa neho mnohé výhody postihujú ľudí

Začína sa prvou štvrtinou a trvá až do splnu (8. až 15. deň)

Vplyv Slnka a Mesiaca na Zem sa zvyšuje. Energetický začína stúpať. Tekutiny v tele sú nasmerované zvnútra von a organizmus sa rozširuje. V tejto fáze vplyv mesiaca zvyšuje riziko akútnych chorôb, nehôd a všetkých druhov stresu.

Malo by sa vyhnúť:

 • Operácie, pretože sily by mali byť uložené
 • ísť von z domu bez klobúka
 • spať v mesačnom svetle

Vyhraďte si správny čas na užívanie liekov a pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa alkoholu úplne. Obmedziť by sa mali aj športové aktivity.

Z Lunárny kalendár 2014 odporúča:

 • hojenie chrbtice
 • Na hojenie vyvrtnutí alebo vykĺbení
 • Pripravujte si obchodné záznamy a zlepšujte osobné vzťahy
 • na čistenie a detoxikáciu organizmu medzi ôsmym a pätnástym dňom
 • od desiateho do dvanásteho dňa hladovať, čistiť pečeň a žlčník a ísť do sauny
 • vyčistite hrubé črevo medzi trinástym a pätnástym dňom

Lunárny kalendár 2014 – spln

nočná krajina spln Mesiaca more skaly prírodné prvky

Mesiac je plne osvetlený

Počas tejto doby je mesiac úplne zbavený slnečného vplyvu, stojí k nemu 180 stupňov. Je to čas konfrontácie. Človek je ovplyvnený oboma a cíti oddelenie mysle a tela. Prichádza aj kríza sťahovania a trhania. Zistilo sa tiež, že vplyv mesiaca spomaľuje metabolizmus a že v končatinách sa môžu hromadiť tekutiny.

Športové aktivity sú tiež nebezpečné, pretože sa zvyšuje riziko zranení. Otrava je tiež možná, nespavosť sa zvyšuje a dochádza k ďalším chybám. Vplyv mesiaca spôsobuje nárast počtu zločinov a násilia. Infekčné choroby sa zvyčajne vyskytujú častejšie, častejšie sa vyskytujú zápalové procesy a chronické ochorenia a zvyšuje sa pocit bolesti. Dav sa stane neovládateľným a oddelia sa od neho popredné osobnosti.

Podľa Lunárny kalendár 2014 Počas tejto doby má vplyv mesiaca pozitívny vplyv na:

 • vykonávanie diagnostiky
 • sily silnejú. Počas tejto doby sa preto odporúča odobrať darovanú krv.
 • aktivuje sa podvedomie. Vytvárajú sa silné, emocionálne obrazy, čo je obzvlášť výhodné pre umelcov. Ľuďom so slabými nervami sa odporúča, aby zostali pokojní a vyhýbali sa emocionálnym výbuchom, stresu alebo podobným podmienkam
 • mesiac posilňuje sexualitu. Preto je spln v Mesiaci ten najlepší čas na boj o srdce milovanej osoby.
 • verejné predstavenia

Za každú cenu by ste sa mali vyhnúť nasledujúcim:

 • Operácie. Zuby by sa tiež nemali extrahovať, pretože môže dôjsť ku krvácaniu
 • Nemali by ste užívať lieky a alkohol, pretože sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky
 • účasť na hlučných akciách a večierkoch. Vyhnite sa všetkým stratám energie.

Je prospešné, ak sa spln splní 16. deň. V tomto prípade je v spoločnosti nasledujúce dva týždne rovnováha a snaha o duchovnú dokonalosť. Ak by spln prišiel 15. deň, ľudia budú nasledujúce dva týždne vzrušení a znepokojení.

Lunárny kalendár na rok 2014 – tretia fáza mesiaca

lepšie naplánovať zdravotnú aktivitu pozitívne ovplyvniť obdobia

Koná sa od splnu do poslednej štvrtiny (16. až 22. deň)

Mesiac sa blíži k slnku a stráca jas.

Tekutiny v tele sú nasmerované dovnútra a organizmus sa sťahuje. Môžu sa vyskytnúť poruchy v zažívacom trakte. Vplyv mesiaca zaisťuje zvýšenie sexuálnej aktivity a pravdepodobnosť otehotnenia je veľmi vysoká.

Z Lunárny kalendár 2014 a činnosti, ktoré sú prospešné:

 • jóga
 • Meditácie
 • chirurgické zákroky
 • zvýšenie fyzickej námahy
 • je to najlepší čas na vykonávanie veľmi dôležitých a skvelých úloh
 • požadovaný účinok sa dosiahne ožarovaním, obkladmi a masážami

Lunárny kalendár na rok 2014 – štvrtá fáza mesiaca

štyri cykly tipov na vplyv novu v splne

Odohráva sa od poslednej štvrtiny do nového mesiaca (23. až 29. deň)

Mesiac je teraz najbližšie k slnku. Gravitačný ťah Zeme sa znížil, takže hmotnosť ľudského tela je o niečo menšia. Tekutiny v tele sú nasmerované nahor a organizmus sa rozpína. Vplyvom mesiaca je imunita, životná sila a energia oslabená, čo môže viesť k nervovým poruchám.

Po tomto Lunárny kalendár 2014 Počas tejto doby má vplyv mesiaca pozitívny vplyv na:

 • liečiť chronické choroby
 • na detoxikáciu organizmu, najmä hrubého čreva
 • hladovať
 • na ozdravenie nôh a výrastkov a odstránenie solí z organizmu
 • Povolené sú všetky možné chirurgické zákroky
 • Studené kúpele majú pozitívny vplyv na chodidlá
 • Čistenie v saune
 • 26. a 27. deň sú vhodné na odstránenie obličkových kameňov

Vyhnite sa:

 • fyzická námaha
 • akýkoľvek druh nadmerného namáhania

mesačný ročný vplyv vplyvu Mesiaca užitočné tipy

Mesiac ovplyvňuje náš život mnohými spôsobmi. Možno ste si už všimli, ako sa v splne prehadzujete a otáčate v posteli, aj keď ste unavení. Mnoho ľudí uvádza, že s mesačnou diétou dosiahli postavu, ktorú chcú. Mnoho známych osobností tiež prisahá na pozitívny vplyv mesiaca na proces chudnutia. Chudnutie funguje podľa fáz mesiaca, bez toho, aby ste museli počítať kalórie. Podľa lunárneho kalendára je nový mesiac ideálnym časom na začatie diéty. Cestu za vysnívanou postavou je najlepšie začať pôstnym dňom, pretože telo sa v tejto fáze dokáže obzvlášť dobre očistiť. V tento deň je vhodné konzumovať iba nápoje, ako sú minerálne vody, postreky na čaj a šťavu. Keď mesiac pribúda, telo využíva kalórie obzvlášť dobre a má tendenciu si obliecť kľučky lásky. Počas tejto doby máte neobmedzený prístup k ovociu a zelenine a mali by ste sa vyhýbať jedlám s vysokým obsahom tuku, mäsu a údeninám. Pri splne sa riaďte lunárnym kalendárom na rok 2014 a v ideálnom prípade vykonajte deň pôstu, pretože vaše telo je teraz naprogramované tak, aby priberalo.

S ubúdajúcim mesiacom sa už nemusíte báť, že opäť priberiete. Počas tejto doby vaše telo spotrebuje veľa energie a váš metabolizmus beží na plné obrátky. Výrobky ako sladkosti, alkohol a výrobky z bielej múky sú počas mesačnej diéty zakázané. Počas diéty sú povolené potraviny ako ovocie a zelenina, celozrnné produkty, mlieko a nízkotučné mliečne výrobky. Vajcia, ryby a mäso môžete jesť raz týždenne. Okrem jednotlivých fáz ste vítaní venovať pozornosť aj znameniam zverokruhu. Ak je mesiac v Baranovi, Levovi alebo Strelcovi, sú to dni ohňa. Sú ideálne na využitie zeleniny a ovocia. Dni, keď je mesiac v Rakovi, Škorpiónovi a Rybách, sú vodnými dňami. Sú ideálne na konzumáciu potravín, ktoré obsahujú bielkoviny. Vo vzduchových dňoch sa vyhýbajte tuku. Toto sú dni, keď je mesiac v Blížencoch, Váhach a Vodnárovi. V pozemských dňoch (mesiac v Býkovi, Panne alebo Kozorožcovi) by ste sa soli mali rozhodne vyhnúť. Realistická strata hmotnosti pri pozorovaní fáz mesiaca a polohy mesiaca sa pohybuje okolo štyroch kilogramov v lunárnom cykle.

V závislosti od fázy mesiaca má mesiac špecifický vplyv aj na vlasy. Mnoho dám prisahá, že si strihajú vlasy podľa lunárneho kalendára. Hneď ako je mesiac v znamení zverokruhu Panna a Lev, môžete jemné vlasy ostrihať, aby opäť narástli silné a plné. Ak sú vlasy zostrihané v príslušných mesačných fázach, je možné tiež výrazne znížiť vypadávanie vlasov. Dni Strelca a Barana sú veľmi vhodné na aplikáciu rôznych ošetrení vlasov. Tí, ktorí si chcú zafarbiť alebo zafarbiť vlasy podľa lunárneho kalendára na rok 2014, dosiahnu vo Váhach obzvlášť dobré výsledky, rovnako ako vo fáze mesiaca v znamení zverokruhu Vodnár alebo Blíženci. V tomto období po narezaní končekov rýchlo dorastú. Dni, keď nebeské telo prechádza vodnými znameniami Rak, Škorpión a Ryby, sú považované za zlé časy. Najlepšie je vyhnúť sa strihaniu a farbeniu vlasov v dňoch Škorpióna, Raka alebo Ryby. Ak chcete nechať vlasy rásť, voskujúci mesiac je ideálnou fázou na strihanie špičiek. Ak nechcete, aby vám vlasy príliš rýchlo dorástli, môžete si ubúdajúci mesiac naplánovať na návštevu kaderníka. Nový účes za splnu lepšie padne a vlasy pôsobia zdravšie. Ak by ste si chceli nastaviť kadernícky pobyt podľa mesiaca, na návštevu kaderníka v roku 2014 sú najvhodnejšie nasledujúce dni:

 • 12.-16. marca
 • 8.-12. apríla
 • 05-09. Máj
 • 2.-6. júna
 • 25.-29. júla
 • 22.-26. augusta
 • 17.-21. september
 • 14.-18. októbra
 • 10.-14. novembra
 • 8.-12. december