Na zdravie

Infrasauna: Sauna s hĺbkovým efektom v akcii

Infračervená sauna pre niekoľko osôb Vplyv na zdravie

Infračervená sauna má vďaka prírodnému sálavému teplu liečebný a jemný hĺbkový účinok. Preniká pokožkou až k svalom v tele a má liečivý a relaxačný účinok zvnútra. Svetelná energia, ktorá dopadá na telo, sa premieňa na prospešnú tepelnú energiu. Ten druhý rozširuje cievy a umožňuje krvi lepšie cirkulovať. Rovnako ako u bežnej sauny dochádza k zvýšenej produkcii potu. Používatelia vylučujú toxíny a odpadové produkty, aby vyčistili pokožku od všetkých pórov.

Rôzne rozsahy žiarenia a infračervené žiariče

Rôzne oblasti žiarenia a telesná teplota

Aby ste urobili niečo dobré pre svoje zdravie, je občasná návšteva sauny vynikajúcim nápadom. Priaznivci sauny to určite budú mať zozbieral niekoľko tipov, optimálne prispôsobiť saunu svojim vlastným potrebám. Nasledujúce informácie dopĺňajú tieto znalosti o praktické tipy o infračervenej saune. Pri výbere napríklad infračerveného žiarenia majú záujemcovia na výber rôzne oblasti. Takzvané žiarenie IR-A poskytuje veľmi intenzívne a rýchlo badateľné teplo s hĺbkovým efektom, zatiaľ čo žiarenie IR-B s nižším teplotným rozsahom je k pokožke šetrnejšie. Sauny so žiarením IR-C iba zohrievajú povrch a sú najjemnejšími modelmi medzi infračervenými kabínami. Od žiaričov s mäkkým povrchom po žiariče s otepľovacím bodom až po terapeutické žiariče s plným spektrom, systémy infračervených žiaričov sa tiež líšia tak, aby individuálne zodpovedali potrebám používateľa..

Tipy na frekvenciu používania, teplotu a časové obdobie

Infračervené sauny tipy na frekvenciu používania, teplotu a časové obdobie

V zásade je možné navštíviť infrasaunu tak často, ako len budete chcieť. Zvlášť v chladnom období sa odporúča rozmaznávať pokožku upokojujúcim infračerveným žiarením a nechať telo relaxovať. Pokiaľ ide o teplotu, závisí to od vášho vlastného pocitu a predchádzajúcich skúseností s infračervenou saunou. Odporúča sa začať s nízkou teplotou 30 ° alebo 35 ° a potom podľa potreby v malých intervaloch zvyšovať. Každé telo reaguje na teplo inak, takže v tomto prípade je rozhodujúci individuálny pocit. Podobná je situácia s životnosťou. Nie je stanovené žiadne časové obdobie, ako dlho by ste mali zostať v infračervenej saune. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov zvyčajne stačí 20 až 30 minút. Je dôležité dávať pozor na signály z tela, vtedy si každý nájde svoj vlastný saunový rytmus. Má zmysel pomaly si zvykať na žiarenie a postupne predlžovať trvanie. Pred a po saunovaní v infračervenej saune je dôležité osprchovať telo, aby ste si predtým vyčistili pokožku a potom ju zbavili potu..

Relaxujte doma v infračervenej saune vo vlastnej záhrade

Bezpečnostné pokyny počas používania

V zásade je používanie infrasauny neškodné, ale na čas použitia stále platí jeden alebo dva bezpečnostné pokyny. Podobne ako pri návšteve solária, aj pri infrasaune platí, že sa treba vyhýbať očnému kontaktu so svetlom. Odporúča sa nosiť ochranné okuliare, ktoré chránia rohovku. Osobitná opatrnosť je potrebná v kabínach s radiátormi s plným spektrom. Priamy očný kontakt s infračerveným svetlom sa tiež neodporúča používať ochranné okuliare. Počas prevádzky sa neodporúča dotýkať sa vyhrievaného ohrievača v kabíne, pretože to môže spôsobiť vážne popáleniny. Pred návštevou infračervenej sauny by ste telu mali dopriať aj dostatok tekutín. Varovnými signálmi, ktoré vedú k prerušeniu saunovania, sú napríklad závraty, dýchavičnosť, ako aj brnenie pokožky alebo veľmi horúce oblasti pokožky..

Infračervená sauna čistá drevená obkladacia kabína

Starostlivosť a čistenie infračervenej sauny

Tí, ktorí sa necítia na návštevu infračervenej sauny, by mali mať vlastnú saunovú kabínu v kúpeľni alebo v záhrade. V domácej infrasaune je dôležité dbať na hygienu, a preto sú starostlivosť a čistenie v tejto súvislosti dvoma dôležitými témami.

Aby bolo možné infrasaunu využívať trvalo, je potrebné kabínu pravidelne čistiť a starať sa o ňu. Odporúčame vyčistiť kabínu po každom saunovaní. Saunu stačí vyčistiť zmesou mydla a vody. Pri čistení kabíny je lepšie vyhnúť sa agresívnym čistiacim prostriedkom. Správne vetranie je dôležitejšie. Po použití sauny nechávajú používatelia dvere otvorené niekoľko minút, aby zatuchnutý vzduch a teplo zmizli. Potom sa odstránia všetky uteráky, ktoré boli v kabíne počas relácie. Ak sa časom objavia malé škvrny, používatelia ich môžu odstrániť brúsnym papierom. Vo všeobecnosti je vhodné infračervenú kabínu po určitom čase starostlivo dokončiť brúsnym papierom.

Finále: Ochladenie pre imunitný systém

Pre mnohých fanúšikov sauny je osviežujúce ochladenie súčasťou procedúry po saune. Preto je tiež dobré sa po relaxácii v infrasaune ochladiť.

Po saune môžete relaxovať pri bazéne.

Väčšina zariadení a wellness oáz ponúka na tento účel chladnú krajinu bazéna. Ak sa rozhodnete mať súkromnú infračervenú saunu vo svojej vlastnej záhrade alebo vo vlastných štyroch stenách, možno sa budete môcť aj chladne osviežiť vonku tým istým dychom. V opačnom prípade stačí, aby jeden alebo druhý milovník sauny vyrazil na čerstvý vzduch a cítil teplotný rozdiel na koži. Tento krok po saunovaní je dôležitý, pretože stimuluje váš imunitný systém.

Výhody a nevýhody infrasauny

Infračervená sauna presviedča rôznymi výhodami. Nielen v porovnaní s konvenčnými saunami, ale aj všeobecne. Nasleduje zoznam najdôležitejších argumentov v prospech infrasauny:

manipulácia: rýchlo pripravené na použitie

Ekonomicky: nižšia spotreba energie

Lekársky: Zmierňuje bolesť, okrem iného, ​​pri reumatizme, kožných ochoreniach, bolestiach chrbta a svalov, zápaloch, stuhnutosti a artritíde

používať: vhodné pre domáce použitie

účinok: potenie sa z toxínov a odpadových látok, hĺbkové čistenie pokožky, úľava od bolesti, pomoc pri niektorých chorobách

teplota: Nízke teplotné rozsahy sú dobré pre cirkuláciu

Sauna RGB svetelné lavice

Spolkový úrad pre ochranu pred žiarením v spolupráci s Ústavom laserových technológií v medicíne a metrológii má jeden zaujímavý Správa o zdrojoch optického žiarenia a ich použitie v komerčných a domácich oblastiach. V rukopise sa diskutuje o možných nebezpečenstvách, ako je poškodenie očí alebo popáleniny pokožky infračervenými saunami. Odborníci však upozorňujú, že pri vhodnom použití a zdravom pocite horúčav nehrozí používateľovi žiadne nebezpečenstvo. Infračervené teplo je medzitým všestrannou alternatívou nielen v saune. Tiež z hľadiska Vykurovacia energia Téma infračerveného žiarenia je v domoch a bytoch stále obľúbenejšia.

Obrázky: pixabay.com © (CC0 Creative Commons) solskin, snypelo, rmac8oppo, byrev, estónsky Saunas, kathrina5, Semevent