Na zdravie

Dezinfikujte mobilné telefóny: ​​ktoré dezinfekčné prostriedky sú skutočne dobré?

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila koronavírus za pandémiu. Jeden z najlepších spôsobov, ako zabrániť infekcii, je udržiavať dobrú hygienu – to znamená pravidelne si umývať ruky (20 sekúnd) a nedotýkať sa tváre. Štúdie ukázali, že vírus môže na niektorých povrchoch prežiť až deväť dní. To platí aj pre obrazovku smartfónu. Zariadenie, s ktorým neustále manipulujete a ktoré si často prikladáte k boku tváre, je jedným z najšpinavších predmetov okolo nás. To znamená, že baktérie, vírusy alebo iné baktérie, ktoré sa dostanú do vášho telefónu alebo puzdra, sa dajú ľahko preniesť na vašu pokožku. Pravidelné čistenie je preto nevyhnutné. Povieme vám, ako si dezinfikovať mobilný telefón a ktorým dezinfekčným prostriedkom by ste sa mali najlepšie vyhnúť.

Dezinfikujte mobilné telefóny dezinfekčnými obrúskami

V čase Corony dezinfikujte mobilné telefóny

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť Apple upravila svoje odporúčania týkajúce sa čistenia. Zmena je spôsobená rastúcimi obavami z epidémie koronavírusu. Výrobca iPhone na svojom webe píše, že svoj iPhone môžete bezpečne vyčistiť dezinfekčnými obrúskami ako Clorox. (* Clorox je k dispozícii iba v USA. Podobným výrobkom na nemeckom trhu sú dezinfekčné obrúsky Sagrotan).

“Utierkou so 70 percentami izopropylalkoholu alebo dezinfekčnými obrúskami Clorox môžete jemne otrieť tvrdé, neporézne povrchy vášho produktu Apple, ako je displej, klávesnica alebo iné vonkajšie povrchy.” Nepoužívajte bielidlo. Zabráňte prieniku vlhkosti do otvorov a neponárajte svoj výrobok Apple do čistiacich prostriedkov. “

Na konci tohto článku nájdete odkaz na webovú stránku podpory Apple. Tu sa tiež môžete dozvedieť, ako čistiť hodinky Apple Watch a ďalšie produkty Apple.

Dezinfikujte smartfóny dezinfekčnými obrúskami

Dezinfekčné obrúsky sa teraz považujú za bezpečné na použitie na displejoch smartfónov. Stále však existujú detergenty, ktorým sa treba vyhnúť. Aj keď spočiatku môžete vidieť dobré výsledky, tieto náročnejšie metódy môžu potenciálne poškodiť obrazovku (alebo vnútorné súčasti). Spoločnosť Apple odporúča, aby sa na čistenie iPhone nepoužívali čistiace prostriedky na sklo, čistiace prostriedky pre domácnosť, stlačený vzduch, spreje, rozpúšťadlá, roztoky amoniaku, abrazívne čistiace prostriedky ani čistiace prostriedky s obsahom peroxidu vodíka. Čistiace prostriedky a abrazívne materiály obmedzujú (oleofóbny) povlak odpudzujúci špinu a mastnotu a môžu poškriabať váš iPhone.

Niektoré webové stránky navrhujú, aby ste si sami vyrobili dezinfekčný prostriedok z izopropylalkoholu a vody, ale správna hladina alkoholu je zásadná. Ak je riešenie vykonané nesprávne, môžete poškodiť telefón.

ako dezinfikovať mobilné telefóny

Nedávno revidované pokyny na čistenie od severoamerickej telekomunikačnej spoločnosti AT & Odporúčame „postrek neabrazívnym alebo alkoholovým dezinfekčným prostriedkom (70% izopropyl) priamo na mäkkú handričku, ktorá nepúšťa vlákna, a utrieť zariadenie vypnutým a odpojeným zo zásuvky“.

Tu je niekoľko ďalších tipov od AT & T:

  • Namiesto poskytovania telefónu iným ľuďom zdieľajte informácie, napríklad fotografie, prostredníctvom textových správ.
  • Pretože sa choroboplodné zárodky môžu zhromažďovať na zariadeniach, nedávajte mobilný telefón na verejné priestranstvá, napríklad na toaletu, do vlaku, na stoly v reštauráciách.
  • Ak chcete minimalizovať vystavenie zariadenia vašej tvári, skúste počas hovoru používať reproduktor Bluetooth alebo bezdrôtové slúchadlá.

Vodotesné mobilné telefóny môžete opláchnuť vodou?

Môžete čistiť vodotesné modely mobilných telefónov vodou?

Ak máte vodotesný smartphone s krytím IP67 a vyšším (napríklad iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7 a iPhone 7 Plus a Galaxy S7, S9 a tiež Note 10), môžete ho vložiť zvyčajne opláchnite vodou. Podľa tejto certifikácie IP tieto modely vydržia ponorenie do hĺbky 1,50 metra maximálne 30 minút. Na čistenie telefónu je však lepšie použiť vlhkú alebo mokrú handričku s teplou mydlovou vodou. Potom vysušte telefón suchou mäkkou handričkou, aby ste odstránili vodu. Uistite sa, že ste vysušili všetky reproduktory a konektory.

Ak telefón ponoríte do vody alebo ho držíte pod kohútikom, voda sa dostane do portov, čo znamená, že ho nebudete môcť nabíjať, kým nie sú suché, a to môže nejaký čas trvať. Pamätajte si, že vodeodolný telefón má viac do činenia s bezpečnosťou než zámer vziať si telefón so sebou na kúpanie.

8 domácich prostriedkov, ktoré by ste nikdy nemali používať na čistenie svojho smartfónu

Dezinfikujte obrazovku mobilného telefónu dezinfekčnými obrúskami Sagrotan

Prostriedky na čistenie okien / čističe skiel

Používate na čistenie zrkadiel a okien čistiaci prostriedok na sklo, ktoré sú čisté, takže ich používanie v telefóne musí byť v poriadku? Nesprávne! Niektoré novšie modely, ako napríklad iPhone XR, majú ochranný povlak, ktorý odoláva vode, nečistotám a mastnote a môžu sa časom opotrebovať. Použitie silných čistiacich prostriedkov môže odstrániť povlak a zvýšiť náchylnosť telefónu k poškriabaniu.

Čistiace prostriedky pre domácnosť

Tento ochranný povlak môžu tiež znížiť kuchynské čistiace prostriedky. Aj preto Apple neodporúča používať na čistenie iPhonu čistiace prostriedky pre domácnosť vrátane bielidiel.

Papierové uteráky

Papierové utierky nie sú vhodné na čistenie smartfónu. Papier sa môže roztrhnúť, čo spôsobuje, že nahromadenie vo vašom telefóne je oveľa horšie. Papierové utierky môžu dokonca poškriabať obrazovku.

Dezinfekčný prostriedok nastriekajte priamo na mäkkú handričku, ktorá nepúšťa vlákna a telefón utrite

Odličovač

Niektoré odstraňovače make -upu môžu obsahovať zložky, ktoré môžu poškodiť povlak na displeji.

Stlačený vzduch

Vháňanie veľkého množstva vzduchu do otvorov smartfónu môže spôsobiť poškodenie, najmä vášho mikrofónu. Technologické spoločnosti ako Apple konkrétne varujú pred používaním stlačeného vzduchu.

Mydlo na ruky a mydlo na ruky

Mydlo na ruky a mydlo na ruky môže pôsobiť jemne, ale vždy sa používa v kombinácii s vodou. Väčšina technologických spoločností odporúča držať vodu mimo telefónu.

ocot

Toto nie je dovolené. Ocot odstráni povlak z obrazovky. Na čistenie chrbta a bokov však môžete použiť veľmi zriedený ocot. Roztok 50/50 s destilovanou vodou by mal byť v poriadku.

Zdroje:

Príručka podpory spoločnosti Apple na čistenie vášho iPhone

„Spôsoby, ako môžete udržať svoje osobné zariadenia v bezpečí a v bezpečí“ od AT & T