Módny štýl

Kombinácia kravatovej košele – Akú kravatu je možné nosiť s ktorou košeľou a oblekom

košeľová kombinácia kockovaná sako vzorovaná košeľová kvetinová zložka

Kombinácia kravaty s oblekom určite nie je žiadna novinka, ale dosiahnete s ňou nadčasový a jedinečný štýl. So správnymi farbami môže každý elegantný outfit pôsobiť štýlovejšie, modernejšie a koordinovanejšie. Či už sa obliekate do kancelárie alebo na slávnostnú príležitosť, farba je dôležitým faktorom, ktorý treba mať na pamäti. Našťastie sme pre vás v tejto súvislosti zostavili niekoľko užitočných rád v nižšie uvedenom sprievodcovi. Tieto vám môžu pomôcť navigovať sa vo zradných vodách a vytvoriť zodpovedajúci súbor. Nasleduje náš kompletný sprievodca optimálnou kombináciou košele a kravaty.

Kombinácia kravaty pre pánov, ktorí si potrpia na módu

mix tmavo modrá kravata pruhovaná košeľa sivý oblek pravidlá návod na použitie poradca David Beckham

Napriek všetkým možnostiam, ktoré sú dnes k dispozícii, sa málokto odváži obliecť si niečo iné ako obyčajnú košeľu a červenú kravatu. U iných vzbura proti dieram vyústila do pruhovanej košele a vzorovanej kravaty, ktorá je viac nevkusná ako moderná. Aby ste zaistili, že váš oblek bude správne kombinovaný s košeľami a kravatami, musíte najskôr zvážiť rôzne farebné kombinácie.

indigovo modrá bunda rifľová košeľa látková kvetinová vzorovaná kravata

Paradoxom voľby je fenomén, ktorý môže viesť k mnohým možnostiam a nesprávnym rozhodnutiam, pokiaľ ide o kombináciu košele a kravaty. Nikde to nie je v mužskom šatníku evidentnejšie ako pri týchto častiach oblečenia. Rýchly pohľad na každé pracovisko, kdekoľvek na svete, môže túto teóriu potvrdiť. Je možné, že všetci títo páni majú zlý vkus alebo sa ich vyššie uvedené nutkanie týka viac? Chápeme, že farby a vzory je ťažké zvládnuť, ale ak ich začnete miešať, môže sa začať peklo. S ohľadom na to sa snažíme pomocou tejto príručky vrátiť veci k základom.

Na kombináciu kravatovej košele použite farebné koliesko

farebné koliesko košeľa kombinačná schéma pánska pánska módna detail

Koncept zladenia farieb sa vzpiera aj tým najštýlovejším mužom, ale ak nechcete, aby vaše pracovné oblečenie vyzeralo nudne, budete sa musieť s problémom nakoniec vysporiadať. Vyskúšaný a vyskúšaný farebný kruh ponúka vizuálne zobrazenie všetkých farebných tónov a predovšetkým podobných, komplementárnych a kontrastných odtieňov.

košeľa kravata kombinácia ceruzky zaujímavé interpretačné odtiene farebné kombinácie paleta

Súvisiace farby sú vedľa seba a keď sú si blízke, je ľahké ich skombinovať s doplnkami rovnakej farby. Doplnkové farby sú proti sebe a je najťažšie ich spárovať. Aj keď sa navzájom dopĺňajú, niekedy môžu vytvárať nesúrodý vzhľad. Kontrastné odtiene majú medzi sebou zvyčajne tri ďalšie farby. Najlepším spôsobom, ako ich úspešne skombinovať, je zaistiť, aby bol jeden tmavší ako druhý.

Pokyny pre kombináciu farieb

košeľa kravata kombinácia sivý oblek biznis outfit elegantná elegantná príležitosť obchodný obed.jpg

Pokiaľ ide o kombináciu košele a kravaty, často je jednoduchšie nosiť kontrastné farby než doplnkové. Uistite sa tiež, že máte všetky tradičné nuansy, ako je svetlo modrá, biela, čierna a ďalšie plné farby. To vám dáva väčšiu voľnosť, ak sa chcete napríklad obliecť do károvanej košele alebo tón v tóne. Vzorované košele by mali byť vítané kvôli výraznej zmene, ale držte sa viac tradicionalistických postáv a farieb.

biely oblek kašmírový klobúk brada slnečné okuliare pletená červená kravata špendlík biela košeľa vesta zlatá retiazka

Pokiaľ ide o vaše príslušenstvo, ako napríklad tmavomodrú kravatu, môžete si vybrať pletené alebo textúrované verzie a zmeniť tak firemný vzhľad. Pre maximálnu všestrannosť a nadčasovosť sa odporúčajú hodvábne kravaty s klasickými vzormi, hrubšie prúžky a jednofarebné farby. Majte tiež na pamäti, že ak chcete vyskúšať kombináciu kravaty s bielou košeľou a podľa toho ju prispôsobiť, je napríklad tradičný tmavomodrý oblek tou najlepšou voľbou.

Na klasické outfity použite bielu košeľu

mix pruhovaná kravata vzor biela košeľa bunda oblek pravidlá návod sprievodca poradca

Kvôli univerzálnosti je biela farba preferovanou kombináciou s takmer akýmkoľvek iným odtieňom, pretože jej podstata je čistá, svieža a klasická. Takéto košele tak ponúkajú veľa možností, ako byť integrované do celkového vzhľadu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre tmavomodrú alebo čiernu kravatu, biela je jasnou voľbou pre jednoduché kombinácie. Môžete ich ľahko implementovať bez toho, aby ste si s tým museli príliš robiť starosti.

Čierny oblek a biela košeľa

čierny oblek čierna kravata biela košeľa kombinovať sivú stenu

Táto verzia vášho oblečenia vám umožní zvládnuť klasickú a nadčasovú kombináciu. Aj keď väčšina farieb funguje veľmi dobre s čiernobielymi, monochromatické kravaty si budú môcť zachovať rafinovanejšiu aproximáciu týchto farebných kombinácií. Vyskúšajte rôzne možnosti textúr, aby ste získali viac klasiky v čiernej a bielej farbe.

Sivý oblek s bielou košeľou a farebnou kravatou

kombinácia kravaty, svetlošedého obleku, slnečných okuliarov, svetra, bielej košele, košíkovej koženej tašky

Aj keď sú sivé a biele neutrálne, môžete pridať ťahy farby na zahriatie palety farieb. Sivé obleky s bielymi tričkami je možné zahriať červenými tónmi, aby získali dokonalý vzhľad. Choďte teda na klasickú vínovú a bohatú volskú krv, aby ste mohli dodať sivej nádych farby.

Biela košeľa a tmavomodrý oblek

mix pruhovaný vzor biela košeľová bunda oblek modrá červená kravata pletená čiapka farebná kombinácia školská uniforma

Biela a tmavomodrá sa osvedčili ako zvodná farebná kombinácia pre moderného a sebavedomého muža, najmä pre biznis look. Hrajte s rôznymi vzormi, ako sú roľnícke šeky alebo tartanové vzory, ktoré majú podobné odtiene modrej na prikývnutie k súkromným školským uniformám. Alternatívne môžete použiť pletené kravaty v celých farbách, ako je čerešňová červená alebo trávová zelená, na úhľadnú a elegantnú interpretáciu tmavomodrého obleku s bielou košeľou.

Kombinácia modrej košeľovej kravaty pre elegantný outfit

košeľa kravata kombinácia sivý oblek slnečné okuliare kvety plot klobúk

Modrá je jednou z najlepších farieb, ktoré môžete pri výbere košieľ nájsť. Ide predovšetkým o zmenu oproti klasickej bielej, ktorá stále vyzerá konzervatívne a formálne. Modrá je tiež skvelá, ak chcete jemne zvýrazniť svoju pleť a oblečenie. So svetlo modrou košeľou alebo kravatou v holubí modrej sa môžete napríklad obliecť na pracovný obed aj na každodennú príležitosť.

kombinovaná hnedá kombinéza vzorovaná kravata svetlo modré tričko

Svetlomodrá má tiež tendenciu dopĺňať škálu odtieňov pokožky a farieb vlasov, čo z nej robí lákavý odtieň jednofarebnej košele. V prípade práškovo modrých pracovných košieľ môžete použiť konzistentnú farbu alebo tmavomodrú kravatu. Ako alternatíva existujú aj tmavo vzorované, sýto červené alebo tmavozelené variácie.

Kombinácia modrých košieľ a sivých oblekov

modrá košeľa šedá kombinácia kombinácií zodpovedajúca hnedá kravatová vesta ušľachtilého anglického štýlu

Ak napríklad kombinujete púdrovo modrú košeľu so sivým oblekom, môžete medzi nimi zvýrazniť farbu a vytvoriť kontrasty. Skúste hodváb pre extra lesk a vzorované kravaty pre textúru. Alternatívne môžu použiť ružové a fialové prvky na pridanie variácií bez toho, aby sa príliš vzdialili od hlavnej farby.

Svetlohnedý oblek a modrá košeľa

kombinácia svetlohnedých oblekov so vzorovanou kravatou, svetlo modré tričko

Hnedý oblek s modrou košeľou spojíte najlepšie s klasikou. Máte čo do činenia s opačnými tónmi, preto je najlepšie ponechať veci konzervatívne. Hlbšie šarlátové kravaty to urobia a dodajú dodatočnú rozmanitosť, keď si oblečiete modrú košeľu s hnedým oblekom. Myslite tiež na vzorované kravaty v klasických farbách, ktoré v kombinácii s modrou košeľou dodajú prepracovaný nádych dobre prispôsobenému neutrálnemu obleku..

Svetlomodrá košeľa a tmavomodrý oblek

tmavomodrá bunda sivá kockovaná vesta svetlo modrá košeľa mobilný telefón telefonuje na železničnú stanicu

Trik, ako si obliecť svetlomodré košele v tmavšej modrej farbe, je zmeniť svoj vzhľad a pridať kravaty v rôznych vzoroch. Vďaka tomu bude vaša kravata stredobodom pozornosti a nielen vkĺzne do košele. Prúžky fungujú dobre a sú klasické, ale myslite aj na tmavší káro, ktorý môže spojiť váš vzhľad. Ak chcete vzhľadu, ktorý je ťažké zaviniť, zlyhať, choďte na karmínovú, ktorá vynikne v odtieňoch modrej.

Kombinácia oblečenia v ružovej košeli

ružová košeľa ružová kravata tmavošedé nohavice čierny kožený opasok

Variácie oblečenia v ružovej alebo lososovej farbe môžu byť osviežujúcou zmenou jednotvárnosti základných farieb. Tento odtieň môže tiež dodať trochu viac farby tradičnému obleku. Musíte však dbať na to, aby ružové košele, ktoré si vyberiete, neboli prevažne pigmentované. Z tohto dôvodu sa môžete rozhodnúť pre jemnejšie odtiene a doplniť tak tmavomodré, sivé alebo svetlo hnedé blejzre. Na zodpovedajúcu kombináciu ružovej košele a kravaty by mali byť použité kontrastné a podobné farby. Tmavofialová alebo purpurová čierna kravata zachytáva ružové tóny, zatiaľ čo námornícka modrá dodáva tomuto pastelovému odtieňu hĺbku.

tyrkysovo modrý oblek bordová kravata bodky ružová košeľa dažďové schody

Ružové košele sú dokonalým doplnkom kráľovsky modrých alebo námorníckych oblekov a použitie takýchto odtieňov tejto farebnej kombinácii vyhovuje. Pre bezpečnú interpretáciu používajte vhodnú tmavomodrú kravatu, ako sú háčkované verzie, ktoré odkazujú na váš oblek, ale dodávajú vášmu vzhľadu trochu väčšiu rozmanitosť. Bledoružová farba môže tiež dobre fungovať, ale najskôr sa uistite, že je tmavšia ako vaša košeľa. Alternatívne môžete na testovanie týchto variantov kombinovať pruhovanú kravatu alebo šeky s klasickými odtieňmi.

tyrkysovo modrý oblek tmavé vzorované kravaty bodky svetlo ružová košeľa go square nasadiť okuliare

K ružovým košeliam je vhodná tmavofialová alebo fialová a dobre korešponduje aj s neutrálnosťou tmavého obleku. V dnešnej dobe môžete ľahko vidieť, že krajčírstvo stále viac používa tieto farby na vytváranie nových outfitov alebo modernizáciu už vynájdených lookov. Skúste tiež vyskúšať teplé neutrálne látky, ktoré ponúka napríklad hnedý oblek s ružovými košeľami. Teplo hnedej tiež doplní jemnejšia ružová, takže farebná paleta bude ladiť so všetkými súčasťami vášho oblečenia.

Kombinácia s károvanou košeľou

kravatová kombinácia sivých nohavíc s károvanou košeľou

Pri používaní kockovaných košieľ je najlepšie viazať kravaty výrazných farieb a vzorov, aby boli v kontraste s vašou košeľou. Ide o to, byť čo najzmysluplnejší. Živo urobíte dojem aj pomocou jemne vzorovaných košieľ. Predtým sa uistite, že je vaša kravata tmavšia ako košeľa, aby ste mohli tieto dva kusy rozlíšiť.

Kravata s pásikavou košeľou a naopak

čierna biela kombinéza wimbledon čierna kravata logo pruhy košeľa kombinovať sivú

Pruhované košele sa dobre hodia k jednoduchším kravatám, ale pouvažujte nad ich zmiešaním s kravatami, ktoré zvýraznia vzor vašej košele. Kľúčom k dokonalosti pri tejto kombinácii je, aby pruhy na týchto odevoch nemali rovnakú šírku. Hustá pásikavá alebo vzorovaná kravata sa teda hodí k tenko pruhovanej košeli. Dajú sa s ním veľmi esteticky kombinovať aj jemnejšie vzory, akými sú napríklad menšie bodky.