Módny štýl

Akú kravatu nosiť s akou košeľou? Užitočné tipy na perfektný outfit

ktorá kravata ku ktorému tričko tipy nápady farba materiál vzor

Dať dohromady perfektné tričko a kravatový outfit môže byť výzva. Nie je to len veľký výber farieb oboch doplnkov, čo ich komplikuje. Okrem toho existuje široká škála vzorov a materiálov, ktoré nie sú menej dôležité, napríklad viazanie správneho uzla na uviazanie. Všetko, čo mnohých mužov bolí hlava. Stačí si zapamätať niekoľko pravidiel a rýchlo sa zorientujete. V tomto článku zistíte, ktorá kravata sa hodí ku ktorej košeli, a v budúcnosti nájdete perfektný outfit rýchlejšie a jednoduchšie ráno alebo pri špeciálnej príležitosti..

Tričko s kravatou z mnohých tkanín a materiálov

ktoré zaväzujú ku ktorej košele hodváb elegantné motívy bordové víno

Začnime s výberom materiálu. Zatiaľ čo niektoré modely sú vhodnejšie na formálne príležitosti, iné látky a textil nemajú miesto na pracovnom obede alebo v kancelárii. Kedy je možné použiť napríklad jemný hodváb, závisí aj od jeho farby a vzoru. Monochromatický vyzerá elegantnejšie, zatiaľ čo grenadínový alebo keprový hodváb zaisťuje ležérnejší štýl. To znamená, že materiál je možné nosiť pri formálnych príležitostiach, ako aj v každodennom kancelárskom živote.

ktoré sa zaväzujú na ktorý materiál košele háčkovaná vlna

Všetky ostatné materiály ako vlna, bavlna, ľan alebo kašmír sa vyberajú v závislosti od materiálu košele. Opäť vyvstáva otázka, ktorá kravata by sa mala nosiť s ktorou košeľou. No a ľanová tkanina je napríklad skvelá na ležérny outfit s oblekom alebo ležérnejšou košeľou, ktorú si oblečiete v bežný deň. To isté platí pre vlnu a bavlnu. Už ste niekedy videli pletené kravaty? Napriek tomu, že sú nepochybne vecou vkusu, stoja za zváženie. Zaujímavý vzor pletenia priťahuje pozornosť všetkých, a preto je skvelou voľbou, ak chcete s kravatou vytvoriť pútavý pohľad.

Ktorá kravata ku ktorej košeli podľa farby?

Kravatová košeľa pánsky módny outfit oblek oranžová kravata

Väčším problémom je opäť správna farebná kombinácia.Ako si vyberiete správnu farbu košele v závislosti od farby kravaty a naopak? Hodí sa k outfitu s košeľou neutrálna biela kravata alebo sa zvolená košeľa odvážnejšie kombinuje s farbou? A ak áno, akej farby? Držíte sa podobného odtieňa alebo môžete skúsiť kontrasty? Ako teda podľa farby poznáte, ktorá kravata sa hodí ku ktorej košeli?

ktorá kravata ku ktorej košeli obyčajná károvaná košeľa modré čierne rifle

Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je použiť dve kritériá. Existuje samozrejme správna koordinácia farby (nie všetky farby sa zhodujú). Na druhej strane, príležitosť tiež hrá dôležitú úlohu. Napríklad na pohrebe je farba nevhodná. Na pracovný obed si môžete trúfnuť a použiť farbu, ale opatrne. Svetlé alebo farebné modely sú tu tiež menej vhodné. Biela košeľa sa samozrejme dá obzvlášť ľahko kombinovať. To isté zvyčajne platí pre ďalšie neutrálne farby, ako je béžová, sivá alebo čierna.

Jednofarebné kravaty

ktoré kravatu ku ktorej košeli obyčajný rifle svetlo modré ružové kárované pánske

Vždy tak máte na prvý pohľad možné kombinácie. Platí pravidlo, že rovnaký farebný odtieň je možné zvoliť aj pre košeľu a kravatu. Ak ste sa napríklad rozhodli pre tmavomodrú košeľu, môžete si k nej obliecť svetlomodrú kravatu. Ale pretože to mnohí vnímajú ako nudné a monotónne, môžete si vybrať aj iný kombinovaný variant. Kontrastné farby sú skvelé na vytvorenie elegantného a štýlového oblečenia.

Kravatu košele farby kolesa vyberte opotrebenie kravaty

Pokiaľ ide o to, ktorá kravata sa hodí ku ktorej košeli v závislosti od odtieňa, ako vodítko môžete použiť farebné koliesko. Tam na prvý pohľad vidíte, ktoré farby sú si podobné a ktoré si navzájom kontrastujú. V skutočnosti sú dve susedné farby podobné tóny, zatiaľ čo opačné tóny sú údajne komplementárne. Kontrastné farby nájdete tak, že z vybranej farby v mysli vytvoríte písmeno „Y“. Tu je príklad so zelenou: Dve podobné farby nájdete vľavo (žltozelená) a vpravo (modrozelená). Priamo oproti je červená, ktorá je doplnkovou farbou k zelenému odtieňu. Kontrastnými farbami sú opäť oranžová a fialová (tri šípky tvoria „Y“).

Vhodná je napríklad červená kravata a čierna košeľa alebo si k červenej košeli môžete dať zelenú kravatu. Alebo by ste si to chceli uľahčiť a položiť si otázku „ktorá farba ladí so všetkým?“ Tu určite možno spomenúť čiernu, aj keď existujú výnimky. To platí aj pre ostatné neutrálne farby.

Správne skombinujte dvojfarebné kravaty

košeľová kravata dvojfarebný fialový ružový prúžok kravatový uzol

Ak má vami zvolená kravata dve farby, je dôležité, aby bola v košeli použitá aj jedna z týchto dvoch farieb. V opačnom prípade to vytvorí chaotický vzhľad. Cieľom je však harmonický outfit, nie? Ak teda chcete nosiť modrú košeľu s kravatou, uistite sa, že v dvojfarebnej kravate je aj odtieň. Ak práve nemáte zodpovedajúcu košeľu, môžete si namiesto toho vybrať aj pánsku bundu v príslušnej farbe.

Ktorá kravata ku ktorej košeli – viacfarebná kravata

košeľová kravata viacfarebný moderný futuristický dizajnový doplnok

Existuje ďalšie pravidlo, ak má kravata viac ako dve farby. Keďže existuje riziko, že sa mnohé farby v celkovom outfite budú hrýzť, pre košeľu a oblek je rozhodne zvolená jemná farba. To vytvára rovnováhu, aby ste sa nemuseli obísť bez farebného kravatového dizajnu, keď ste sa už preň rozhodli.

Kravata so vzorom

tipy na vzor kravatovej košele, zelený lesklý pánsky módny štýl

Ďalšia ťažkosť nastáva, keď má kravata aj vzor. Ani tieto by nemali hrýzť so vzormi v košeli. Najľahšie je to samozrejme vtedy, ak spojíte jednoduchú košeľu jednofarebnej farby so vzorovanou kravatou. Ale je tu aj možnosť výberu oboch doplnkov so vzorom. Tu je niekoľko dôležitých tipov, akú kravatu by ste mali zvoliť s akou košeľou, ak to ide podľa vzoru:

Tipy na podobné vzory

Kravata košeľa rovnakého vzoru pruhy elegantná štýlová kancelária

Aj keď by si najskôr niekto myslel, že vzor kravaty a košele by mal byť rovnaký alebo podobný, nie je to stopercentný prípad. Namiesto toho by mal byť vzor rôznej veľkosti alebo v rôznych smeroch. V opačnom prípade je súhra vzorov pre oči veľmi dráždivá a nepríjemná. Ak majú oba doplnky prúžky, mali by mať rôznu šírku. Kockovaný vzor by napríklad mal pozostávať z menších alebo väčších štvorcov na kravate ako na košeli.

Skombinujte kravatu a košeľu s rôznymi vzormi

Kravatová košeľa viacfarebné kárované červeno modré sako rifle

Pokiaľ ide o nájdenie správnej kravaty k košeli, keď majú obe úplne iný vzor, ​​opak je pravdou. Ak sú rôzne vzory tiež rôznych veľkostí, existuje riziko chaotického a vizuálne nepríjemného vzhľadu. Skúste tu teda poskladať vzory a tvary zhruba rovnakej veľkosti.

Akú kravatu teda nosiť s pásikavou košeľou? Môže to byť model s rovnako pruhovaným vzorom, ale v rôznych veľkostiach, alebo vzor s vysokým kontrastom, ktorý je rovnako veľký. A akú kravatu nosiť s károvanou košeľou? Opäť platí to isté: Kockované kravaty s väčšími alebo menšími vzormi alebo pruhmi, bodky, cikcaky alebo iné modely s motívmi rovnakej veľkosti. Nezáleží na tom, či ste sa rozhodli pre modrú, zelenú, žltú alebo ružovú kockovanú košeľu. Pri správnom výbere farby však dodržiavajte aj vyššie uvedené pravidlá.