Móda

Oblečenie do dažďa pre deti: Toto oblečenie do dažďa vás udrží v teple a suchu

V daždivých jesenných dňoch potrebujú malí aj veľkí ľudia dobré oblečenie do dažďa. Zvlášť deti by mali byť dobre chránené od hlavy po päty. Pláštenka pre deti by mala byť funkčná, praktická a napriek tomu farebná a veselá. V článku vám povieme, ktoré odevy sú vhodné. Exkurzie na pláži alebo v lese sú veľmi zábavné, a to aj za dažďa a vetra.

Oblečenie do dažďa pre deti od 5 rokov: bunda do dažďa

Detské gumáky do dažďa a tipy na nosenie dáždnika

Obvykle existujú dva typy bundy do dažďa: Bežné bundy do dažďa sú veľmi tenké a sú vyrobené z PVC alebo polyesteru. Ponúkajú iba ochranu pred dažďom a vetrom, ale neohrejú vás. Výhoda: Tieto bundy je možné kombinovať so zodpovedajúcou bundou alebo vestou. Dieťa je teda dobre pripravené na zmenu počasia. Existuje aj druhý variant a to sú takzvané nepremokavé bundy, ktoré pozostávajú z dvoch vrstiev. Vrchná vrstva je vyrobená z polyesteru, spodná vrstva je z látky. Tieto bundy môžu byť aj podšité.

Oblečenie do dažďa pre deti Tipy, čo na seba Pláštenka a čižmy

Bez ohľadu na to, ktorý z týchto dvoch variantov si vyberiete, bunda do dažďa by mala určite zvládnuť jednu vec: konkrétne ochranu pred dažďom a vodou. Ale nie každá vodotesná je vždy vodotesná. Európska norma EN 343 poskytuje jasnejšie informácie o tom, ktoré tkaniny je možné opísať ako vodotesné. Priedušnosť textilu je stanovená špeciálnym testom. Voda je pod dažďom tlačená na pláštenku. Ak tkaninou preniknú viac ako tri kvapky, už sa nepovažuje za vodotesné. Tlak, ktorým bola voda pritlačená na plášť, je známy ako „vodný stĺp“. Čím väčšia je hodnota vodného stĺpca, tým lepšia je ochrana pred dažďom. Pláštenka je už od 1300 milimetrov opísaná ako nepremokavá, pečiatku nájdete na vnútornej strane odevu. Táto hodnota však nie je dostačujúca a nemôže poskytnúť ochranu v silnom daždi. Oblečenie do dažďa je rozdelené do štyroch kategórií, v nasledujúcom vám vysvetlíme rozdiely.

Outdoorove oblecenie pre deti

1 500 milimetrov vodného stĺpca ponúka iba obmedzenú ochranu, a to pred mrholením. Napriek tomu, že táto hodnota v Nemecku postačuje na označenie nepremokavej bundy, nie je vhodná na hranie na vlhkom povrchu alebo na prechádzku v silnom daždi.

Na pečiatke je napísané 4000 milimetrov vodného stĺpca, potom to znamená, že pláštenka môže účinne chrániť deti pred silným dažďom a mokrou zemou.

Hodnota medzi 4 000 a 10 000 milimetrov má vysoko kvalitné oblečenie do dažďa, ktoré chráni aj pred veľmi silným dažďom a nepriazňou počasia.

Hodnoty, o ktoré ide 10 000 milimetrov profesionálny ochranný odev.

Oblečenie do dažďa pre deti s gumičkami a dáždnikom

Odev je možné ošetriť aj impregnačným sprejom, aby voda tak rýchlo neprenikla do bundy do dažďa. Pláštenka, ktorá je považovaná za nepremokavú, chráni nielen pred vodou, ale aj pred silným vetrom.

Zvlášť u detí by mala pláštenka nielen poskytovať ochranu pred dažďom, ale mala by byť aj priedušná. Deti sú veľmi aktívne a spotené a potrebujú oblečenie, ktoré túto vlhkosť odvádza von z pokožky a von. Na stanovenie priedušnosti tkaniny výrobcovia merajú vlhkosť uvoľnenú v gramoch na meter štvorcový po dobu 24 hodín. Tu platí: čím vyššia je hodnota, tým je odev priedušnejší. Vysoko kvalitné plášte do dažďa sú preto vybavené membránami.

Oblečenie do dažďa Detská pláštenka s tipmi na veselé vzory

Pláštenka je považovaná za priedušnú od 1 000 g / m² / 24 h. Tento vrchný odev je však vhodný len na krátkodobé použitie a odporúča sa na nízku až strednú fyzickú aktivitu.

Ak chcete deťom kúpiť oblečenie do dažďa, ktoré sa dá nosiť hodiny, mali by ste sa rozhodnúť pre pláštenku s hodnotou okolo 3 000 g / m² / 24 hod..

Oblečenie s hodnotou viac ako 5 000 g / m² / 24 h je vhodné na veľkú fyzickú námahu, ako je beh.

Hodnoty nad 10 000 zaručujú vysokú priedušnosť pre profesionálnych športovcov.

Detské oblečenie do dažďa, bundy do dažďa a vetra a čižmy

Už sme spomenuli, že plášte do dažďa môžu mať niekoľko vrstiev. Teraz vám dáme prehľad variantov:

1. Podšité bundy do dažďa. Vonkajší materiál je polyester, vnútro bundy do dažďa je podšité mäkkou tkaninou. Podšívka zvyšuje pohodlie.

2. Trojvrstvová pláštenka je vyrobená z odolného vonkajšieho materiálu, ako je polyester, membránová vrstva a podšívka. Je veľmi pohodlný a ponúka dobrú ochranu aj v silnom daždi. Trojvrstvová bunda do dažďa je dostatočná ako vrchné oblečenie a nemusíte dieťaťu obliekať ďalšiu vestu alebo bundu..

3. Softshellové bundy nie sú vodotesné. Predovšetkým chránia pred odreninami spôsobenými trením pri hre. Naproti tomu pláštenka do dažďa je odolnejšia a vodeodolnejšia.

Oblečenie do dažďa pre deti od 5 rokov: bahenné nohavice

Oblečenie do dažďa pre deti s papučami a blúzkami do teplého jesenného počasia

Nohavice do dažďa alebo bunda do dažďa predstavujú perfektný doplnok do chladných a daždivých jesenných dní. Odev je k dispozícii v dvoch verziách: montérky s ramennými popruhmi sú ideálne pre chladné jesenné mesiace október a november. Nohavice vás nezahrejú, a preto sa nosia od konca leta do začiatku jesene. Ak už je sneh, rodičia by sa mali rozhodnúť pre nohavice z tvrdej škrupiny. Pretože ľad a sneh kladú vysoké nároky na detské oblečenie a nohavice musia odolávať náročnejším podmienkam. Kým však investujete veľa peňazí do oblečenia do dažďa, mali by ste si položiť otázku: kde, ako často a ako dlho sa nosí? Ak sa dieťa hodinu denne hrá na pieskovisku, potom nepotrebuje tvrdé nohavice. Pár bahenných nohavíc z polyetylénu je potom úplne dostačujúci. Ak deti navštevujú lesnú škôlku, mali by byť podľa toho oblečené.

Oblečenie do dažďa pre deti všetkých vekových skupín: gumáky

Oblečenie do dažďa s gumovými čižmami a nohavicami

Wellingtonky sú absolútnou nevyhnutnosťou, keď prší, pretože zaručene udržia vaše nohy v suchu a chránia ich pred vlhkosťou a blatom. Rovnako ako bunda do dažďa sú gumené topánky k dispozícii s vnútornou podšívkou a bez nej. Všetko závisí od počasia, ktorý model by sa mal nosiť. V lete a na jeseň sa detské nohy výrazne viac potia a vnútorná výstelka saje pot. Nakoniec ostanú detské nohy mokré celý deň.

Detské oblečenie do dažďa: čiapka do dažďa na juhozápad

Oblečenie do dažďa pre deti Čiapka do dažďa Southwestern je praktická a chráni pred dažďom

Juhozápad pôvodne používali námorníci ako pokrývku hlavy v zlom počasí. Vďaka svojmu širokému okraju nemôže žiadna dažďová voda naraziť na oblečenie. V súčasnej dobe je dažďový klobúk vyrobený z mnohých materiálov. Pri nákupe by ste sa mali uistiť, že vrchný materiál je vodotesný a švy sú zvarené. Možnosťou je napríklad impregnovaná bavlna. Nemôže stopercentne chrániť pred dažďom, ale tkanina je priedušná. Ďalšou možnosťou je polyester. K pohodliu pri nosení prispieva aj nastaviteľný búrkový popruh so zátkou.

Oblečenie do dažďa pre deti od 1 do 3 rokov: celkovo do dažďa

Oblečenie do dažďa pre deti-tipy-čo si obliecť v zlom počasí

Existuje ďalší variant pre deti a batoľatá vo veku od 1 do 3 rokov: dážď celkovo. Je ideálna pre lezenie detí a pre deti, ktoré sa radi hrajú v sede. Pretože odev boduje s rozhodujúcou výhodou. Na rozdiel od obleku do dažďa nemôže medzi bundu do dažďa a bahenné nohavice preniknúť žiadna vlhkosť. V najlepšom prípade má dažďový overal kapucňu. Celoplošný zips uľahčuje obliekanie a elastické manžety na rukávoch a nohaviciach zvyšujú pohodlie a umožňujú voľný pohyb. Toto oblečenie do dažďa odpudzuje vodu a chráni pred vetrom, ale neohreje vás. Dieťa by preto malo nosiť nohavice alebo pančuchové nohavice a zospodu sveter.

Oblečenie do dažďa a bezpečnosť detí

Detské oblečenie do dažďa na prechádzky do lesa

Správne oblečenie do dažďa by nemalo deti len chrániť pred vlhkosťou a vetrom. Rovnako ako pri vrchnom oblečení, aj rodičia by mali prikladať dôležitosť bezpečnosti. Preto má väčšina plášteniek a nohavíc reflexné pásy, aby boli deti dobre viditeľné v lese aj na ulici. Ak tieto chýbajú, viditeľnosť je možné zvýšiť výraznými farbami. Deti aj tak milujú pestrofarebné oblečenie v jasných farbách. Medzitým sa dažďové bundy, bahenné nohavice a gumáky stali skutočnými pútavými prostriedkami. Sú bohato zdobené rôznymi potlačami a v móde nie sú nijako nižšie ako bežné detské oblečenie.

Oblečenie do dažďa pre deti: pri čistení by ste tomu mali venovať pozornosť

Detské farebné čižmy do dažďa a pláštenka a dáždnik

Každý vie, že detský odev do dažďa sa veľmi znečistí, a preto je o to dôležitejšie, aby sa denne čistili všetky kusy oblečenia. Oblečenie do dažďa je zároveň veľmi citlivé a pri každom praní by ste si mali dať pozor na pár vecí. Pokiaľ výrobca neurčí inak, môžete pláštenku jemne prať. Stačí dodržať niekoľko základných pravidiel:

  • Používajte iba jemný tekutý prací prostriedok, pretože neobsahuje bielidlá, enzýmy ani optické zjasňovače, ktoré môžu poškodiť textílie.
  • Nepoužívajte aviváž.
  • Oblečenie do dažďa perte na nízkej teplote. 30 stupňov Celzia sa ukázalo ako optimálnych.
  • Vyhnite sa príliš silnému odstreďovaniu bielizne. Optimálna sa ukázala rýchlosť odstreďovania medzi 600 a 800.
  • Pláštenku je najlepšie sušiť na vzduchu, a nie do sušičky. Vyššie teploty môžu textílie poškodiť.
  • V prípade potreby môžete po praní znova naimpregnovať detské oblečenie do dažďa. Na tento účel existujú špeciálne spreje.

Detské oblečenie do dažďa: Vďaka mnohým možnostiam farieb a potlače sa bunda do dažďa stala skutočným vyhlásením

Oblečenie do dažďa pre dievčatá roztomilé ružové gumáky a pláštenka

Mnoho výrobcov ponúka plášte do dažďa a dáždniky s rovnakými vzormi

Outdoorové oblečenie pre deti na jesenné výlety

Pri meniacom sa počasí a mrholení môžu malí nosiť iba pláštenku a gumáky

Plášte do dažďa pre deti Čo na seba tipy do dažďovej bundy

Dážďovky vo výrazných farbách sú dobre viditeľné

Detské oblečenie do daždivých dní

Nie každá nepremokavá je vždy nepremokavá: Existuje niekoľko hodnôt, na ktoré by ste pri kúpe oblečenia do dažďa mali dbať

Oblečenie do dažďa pre deti vyberajte bundy do dažďa Tipy na nákup pre rodičov

Pri kúpe bundy do dažďa je potrebné vziať do úvahy niekoľko vecí

Detské dievča do dažďa so žltými gumičkami a pláštenkou

Koncom leta stačia už len gumáky

Detské oblečenie do dažďa s gumákmi a dáždnikom

Oblečenie do dažďa pre batoľatá

Oblečenie do dažďa Detské nohavice do dažďa alebo viacúčelové oblečenie na seba