Láska a rodina

Ak sa chcete vybrať na prechádzku s deťmi, môžete si tieto hry urobiť výlet zaujímavejším

Vo všeobecnosti sú deti veľmi aktívne a milujú hry, beh a skákanie. Na prechádzkach to môže vyzerať inak. Nie je to zriedka príliš nudné pre malých. Ale keďže ísť na prechádzku je zdravý a skvelá aktivita pre celú rodinu, vrátane babičky a dedka, mali by ste sa pokúsiť urobiť prechádzku trochu zábavnejšou, aby si vaše deti tiež viac užili z prechádzky. Radi by sme vám pomohli s niekoľkými nápadmi na hry, ktorými motivujete svoje deti na prechádzku.

Choďte na prechádzku a zahrajte si úderovú hru

Choďte na prechádzku a hrajte hry na počítanie - počítajte predmety a zvieratá, ktoré ste videli

Ak majú deti počas behania čo robiť, výlet je oveľa zaujímavejší. Mŕtvica je na tento účel ako stvorená. Jednoducho si vytvorte zoznam vecí, ktoré môžete vidieť pri chôdzi – motýle, kvety, vtáky, veveričky, kamene, stromy, domy, lavičky, kaluže atď. Počas cesty budú deti musieť počítať veci uvedené a urobte si poznámku.

Ak sa vám páči dizajn z obrázku, šablónu na vytlačenie nájdete na konci tohto článku. Ale samozrejme môžete zostaviť aj individuálny zoznam.

lov

Choďte na prechádzku s deťmi a hrajte sa na smečiarov - hľadajte veci z prírody

Podobnou hrou je lov mrchožrútov. To sa však nepočíta, ale zapísané veci treba nájsť (alebo dokonca pozbierať) a zaškrtnúť. Malé prírodné materiály, ako sú palice, kamienky, žalude, gaštany, listy určitých drevín, sú pre túto hru rovnako vhodné ako hmyz (včely, lienky, mravce, kobylky atď.) Alebo iné zvieratá. Vyhráva prvý, kto objaví všetky objekty.

Choďte na prechádzku s deťmi – počúvajte zvuky

Počúvanie zvukov ako hry počas prechádzok a iných výletov

Každý, kto sa zúčastní na prechádzke, beží jeden za druhým vo fronte. Potom sa ozve zvuk, ktorý je v tejto oblasti počuť. V meste to môže byť trúbenie auta, v lese alebo parku štebot vtákov atď. Len čo začujete zavedený zvuk, človek vedúci linky sa musí vrátiť na koniec radu. Hrajte ďalej, kým nebudete na rade.

Pri chôdzi s deťmi zmeňte spôsob, akým beháte

Choďte na prechádzku s deťmi a zabavte sa behom alebo skákaním

Chcete ísť na normálnu prechádzku? Príliš nudné pre malých tyranov! Preto je dobré požiadať deti, aby každú chvíľu zmenili tempo, keď sú vonku na prechádzke. Môžete napríklad hopsať, niekedy robiť väčšie kroky, niekedy ťuknúť, behať, robiť výpady, skákať na jednej nohe a čokoľvek, čo vás napadne. Ruky je možné použiť aj na nové pohyby. Namiesto toho, aby ste len zmenili chod, môžu byť nové jednoducho pridané k starým.

Alebo čo keby ste napodobnili niektoré zvieratá? Ako chodí kačka, ako chodí slon, ako sa plazí mačka? Vyzerá to veľmi zábavne a je to naozaj zábavné! Ideálne proti nude!

Hádajte položky

Hádanie predmetov pri chôdzi - hádanie prírodných materiálov s otázkami

Skryte niečo v ruke a nechajte deti hádať, čo to je. Tovar si môžete vziať so sebou z domu a vybrať ho z batohu, alebo ho môžete hľadať v prírode. Aby hádanie nebolo príliš dlhé, musia si deti klásť otázky typu „Je predmet okrúhly / štvorcový / oválny?“ Atď. Hra je náročnejšia, ak obmedzíte počet otázok na 20, napr..

Precvičte si pravopis pre školákov

Rozpisujte predmety, ktoré vidíte - učte sa hrou s deťmi

Keď sa vyberiete na prechádzku s deťmi, uvidíte množstvo predmetov. Ideálne pre improvizovanú súťaž v hláskovaní. Idete po chodníku? Nechajte hláskovať slovo „chodník“! Alebo ste možno videli vodárenskú vežu, havrana alebo veveričku? Podľa veku vyberajte kratšie a jednoduchšie alebo ťažšie slová.

Hrajte s loptou pri behu

Choďte na prechádzku a hodte loptu bez toho, aby spadla na zem

Vezmite si loptu so sebou, keď sa vyberiete na prechádzku s deťmi. Nemusí byť veľký. Perfektná je aj hádzaná alebo tenisová loptička. Hodte loptu pre seba, kým sa s deťmi vyberiete na prechádzku. Môžete tiež zavolať meno osoby, ktorá má chytiť loptu. Hra je ešte zaujímavejšia, keď si spočítate, koľko hodov môžete dostať bez toho, aby loptička spadla na zem. V každom kole sa potom môžete pokúsiť prekonať rekord.

Spojte (ne) slová

Spojte slová pre staršie deti - zábavná hra pre dospelých a deti

Staršie deti i dospelí sa môžu pri tejto hre zabaviť: každý striedavo pomenuje písmeno. Tieto sú zoradené v hlave ako slovo. Každý ďalší hráč sa musí pokúsiť pridať k slovu písmeno, ktoré je logické, ale slovom nekončí. Napríklad, keď ste na rade, aby ste povedali „Natu“, nemáte inú možnosť, ako pridať „r“. Stratíte kolo a získate jeden bod. Kto nazbiera 5 bodov, je vyradený z hry.

Choďte na prechádzku a hľadajte predmety v abecednom poradí

Hľadanie predmetov v abecednom poradí podporuje u detí koncentráciu

Ísť na prechádzku môže tiež vzdelávať. Táto myšlienka je skvelá nielen vtedy, ak si s deťmi precvičujete abecedu, ale aj pre profesionálov z oblasti abecedy. Pri prechádzke sa pokúste nájsť jeden po druhom predmety, ktoré začínajú príslušným písmenom, najskôr A, potom B a podobne. Niektoré písmena, pre ktoré neexistujú žiadne objekty, môžete samozrejme vynechať, ale stále ich môžete pomenovať v správnom poradí. Túto hru je obzvlášť ľahké implementovať v dynamickom meste.

Šablóna pre hru ťahom tu.