kúpeľňa

Vytvorte si s týmito rastlinami do kúpeľne tropickú oázu pohody

Rastliny do kúpeľne fikus-meč papraď-šíp listová vaňa-voľne stojace-kúpeľňové doplnky-drevo-zelená stena

Ak chcete prerobiť svoju kúpeľňu a vytvoriť sviežu a príjemnú atmosféru, možno to dokážete so zelenými rastlinami. Pekné Rastliny do kúpeľne rozžiarte miestnosť, transformujte svoju kúpeľňu na oázu relaxácie a zlepšite mikroklímu. V tomto článku vám povieme, ktorým rastlinám sa vo vašej kúpeľni obzvlášť dobre darí a zároveň zvýši vašu pohodu.

 Rastliny do kúpeľne – ktoré vyhovujú kúpeľňovej klíme?

Rastliny do kúpeľne kokosová palma-priest palmová-exotická-izbové rastliny-voľne stojaca-vaňa-závesná lampa-stôl

Klímu v kúpeľni možno v zásade označiť za tropickú. Pravidelné kúpanie a sprchovanie znamená, že je tam vysoká vlhkosť a teploty sú zvyčajne o niečo vyššie ako v ostatných miestnostiach v byte..

Rastliny do kúpeľne z trópov a subtrópov

Rastliny do kúpeľne yucca-palm-kvetináč-kúpeľ-voľne stojaci-obrázok-svetlík-dlaždice-béžová

Rastliny, ktoré pochádzajú zo subtropických a tropických oblastí a rastú v spodnej časti lesa, sú pre tieto podmienky ideálne. Existuje mnoho rastlín, ktoré môžete použiť na vytvorenie zeleného raja vo vašej kúpeľni.

Dávajte pozor na svetelné podmienky v kúpeľni

Rastliny do kúpeľne zelené ľalie v kvetináči-umývadlo-pedálový kôš-polica-drevená podlaha-kúpeľňové doplnky

Aby vaše kúpeľňové rastliny prežili a skrášlili vašu kúpeľňu, musíte dbať na správne svetelné podmienky. Najprv sa presvedčte, či je vaša kúpeľňa zaliata svetlom alebo je tienistejšia a vyberte si rastliny, ktoré majú vo vašej kúpeľni dostatok svetla.

Rastliny do kúpeľne vyžadujú rôzne množstvo svetla

Rastliny do kúpeľne závesné umývadlo-luk konope-nenáročná-vaňa-umývadlo-uteráky-stena

Rastliny potrebujú slnečné svetlo ako zdroj energie pre fotosyntézu, niektoré preferujú veľa denného svetla, zatiaľ čo iné vzorky sa zaobídu s malým svetlom..

Rastliny do kúpeľne bez okien

rastliny-kúpeľňa-svetlo-umelé-tmavé-umývadlo-rustikálne-drevo-zrkadlo-svetlá-uterák

V dnešnej dobe bohužiaľ nie všetky moderné apartmány majú kúpeľňu s oknom. Napriek tomu, že žiadna rastlina sa nezaobíde bez svetla, je možné ozdobiť skutočnými rastlinami aj v kúpeľni bez denného svetla. Pre izbové rastliny, ktoré rastú za zhoršených svetelných podmienok, môže stačiť špeciálna vegetačná lampa alebo dobre odrážajúce tienidlo s energeticky úspornou žiarovkou. Svetelný zdroj by nemal byť ďalej ako 30-40 cm od kúpeľa a mal by mať výkon 20 wattov alebo viac.

Izbové rastliny, ktoré potrebujú málo svetla

rastliny-kúpeľ-šťastie-jar-kvetináč-biele listy-tmavo-zelená-nenáročná-starostlivosť-málo-svetlá

Rastliny, ktoré sa cítia príjemne aj pri veľmi malom dennom svetle a ktoré sú vhodné ako krásna dekorácia do vašej kúpeľne, sú aspidistra, známa tiež ako švajčiarska palma, a zamioculcas, stále nazývané kone šťastia. Obuvníkova dlaň pomáha vytvárať lepšiu vnútornú klímu. O šťastné pierko sa ľahko stará a má rád vlhkosť, aj keď vydrží dlho aj bez vody.

Krásne rastliny do kúpeľne – jednokrídlové

rastliny-kúpeľ-jednokrídlové-tmavo-zelené-bract-biele-kvetináče-necitlivé

Pre starostlivosť o tieto rastliny je dôležité, aby ste sa vyhli premokreniu a aby ste po zavlažovaní odstránili nahromadenú vodu z črepníka. Perfektnou voľbou pre tmavú kúpeľňu je Spathiphyllum, tiež známy ako jednokrídlový. Jeden list má rád vysokú vlhkosť a takmer nepotrebuje žiadne svetlo. Táto rastlina zušľachťuje vašu kúpeľňu krásnymi bielymi listenami s jasnými klasmi.

Vytvorte zelený kútik aj v tmavej kúpeľni

rastlina-kúpeľňa-okenný-nástenný-držiak-efeutute-okenný parapet-oblúk z konope-jednovrstvový-kúpeľňový-dekor

Paprade, ako je papraď parožia a papraď mečová, sa cítia ako doma v kúpeľni s malým denným svetlom. Efeutute, ktorý je mimoriadne dekoratívny a absolútne nenáročný, je ideálny aj do tmavých rohov. Miestam ďaleko od okna sa darí aj filodendronom a zeleným ľaliám.

Rastliny pre svetlé kúpeľne

rastliny-kúpeľňa-guzmania-kvetenstvo-červený-parapet-okno-okrúhle-kúpeľňové-obkladačky-biely-držiak na uterák

Ak je vaša kúpeľňa dostatočne presvetlená, máte na výber zo širokej škály rastlín. Tropické orchidey alebo bromélie, ako napríklad Guzmánia, majú radi veľa vody a tepla a vďaka svojim jasným farbám skutočne pútajú pozornosť. Bromélii nevadí prievan pri vetraní kúpeľne, je to mimoriadne atraktívna izbová rastlina, ktorá sa ľahko ošetruje.

Nastavte akcenty s intenzívnymi farbami a tvarmi

rastliny-kúpeľňa-šípka-list-obrovská-vaňa-závesy-stolička-koberec-vzorovaná-lampa

Rastliny ako šípkové listy, varixy alebo stromanthe očarujú veselými farbami a zaujímavými tvarmi. Veľké škvrnité listy Dieffenbachie a pruhované listy dračieho stromu dodávajú kúpeľni zvláštne kúzlo.

Veľký výber rastlín do kúpeľne s oknom

rastliny-kúpeľ-meč papraď-cyprus-tráva-filodendron-brečtan-benjamin-rastlina-šípka-list

Do kúpeľne zaplavenej svetlom sú vhodné aj rastliny s úzkymi listami, ako napríklad cyprusová tráva, horská palma alebo zelená ľalia, ktoré pôsobia jemne a vznešene. Ak máte priestrannú kúpeľňu s vysokým podkrovím, stromovité rastliny, ako napríklad zázračný ker, ľalia klubová, kokosová palma alebo drak úzkolistý, sa tam nepochybne budú cítiť ako doma..

Južné okno je pre niektoré exempláre optimálnym miestom

rastliny-kúpeľňa-aloe-strana-stolík-kvetináč-ružové-svetlé-okno-uterák-obklad-drez

Niektoré rastliny, ako napríklad obľúbená palma yucca, noha exotického slona alebo aloe vera, majú nárok na plne slnečné miesto, napríklad na južné okno. So správnym kvetináčom vytvoríte v miestnosti farebnú dekoráciu behom chvíľky a zvýšite potešenie z kúpania.

Rastliny v teplej kúpeľni

rastliny-kúpeľňa-okno-list-vaňa-vaňa-zelená-voľne stojaca-sprcha-záves-zrkadlo-uterák

Monstera Deliciosa, nazývaná aj okenný list, sa veľmi ľahko ošetruje a miluje tiež veľa svetla, ale žiadne priame slnko. Ak chcete mať vo svojej kúpeľni teplo, potom je táto rastlina tým pravým zeleným doplnkom, pretože okenný list má rád teploty medzi 20 a 30 stupňami.

Zazelenanie malej kúpeľne

rastliny-kúpeľňa-orchidea-biela-umývadlo-sprcha-kabína-zrkadlo-uterák-sprcha

Výber rastlín závisí aj od veľkosti vašej kúpeľne. Ak vo vašej kúpeľni nie je veľa miesta, je najlepšie rozhodnúť sa pre menšie rastliny. Umiestnite svojich zelených priateľov, aby ste neprišli o žiadny úložný priestor. Položte rozkvitnutú orchideu k umývadlu a dodajte svojej malej kúpeľni elegantný a exotický vzhľad.

Tropická oáza v priestranných kúpeľniach

rastlina-kúpeľňa-okno-list-veľká-podlaha-aloe-cyprus-tráva-kúpeľňa-vaňa-vaňa-práčka-kôš-obrázok

S väčšími kúpeľňami máte samozrejme prístup aj k väčším exemplárom, ako je plačúci obr, kokosová alebo yucca palma. So správnymi kvetináčmi si môžete do kúpeľne priniesť skvelý pocit z dovolenky.

 Rastliny do kúpeľne robia miestnosť oveľa útulnejšou

rastlina-kúpeľňa-dracaena-vaňa-biela-sprcha-okenný-držiak na uterák-uterák

Stačí jedna rastlina, aby vaša veľká kúpeľňa pôsobila útulnejšie. Umiestnite požadovanú kúpeľnú rastlinu napríklad do blízkosti vane a vychutnajte si relaxačnú atmosféru.

Dobré miesta pre rastliny v kúpeľni

závod-kúpeľ-zelená-ľalia-izbový brečtan-yucca-palmová-zelená-ľalia-vaňa-sviečky-ratanové kreslo-okno-osuška

Ak má vaša kúpeľňa okno, okenný parapet ponúka ideálny úložný priestor pre vaše črepníkové rastliny, kde si svetlo môžete skutočne užiť a využiť ho. Umiestnite svoje rastliny okolo vane a relaxujte v zeleni. Svoje kúpeľňové rastliny môžete zavesiť aj na strop, napríklad pomocou závesného koša.

Závesný kôš – priestorovo úsporný a dekoratívny

rastliny-kúpeľňa-efeutute-závesné koše-strop-závesné-stena-obklady-biele-okno

Závesné svetlá sú nielen priestorovo úsporné, ale aj praktický spôsob, ako vo svojej kúpeľni nastaviť akcenty a vytvárať efekty. Obyvateľmi vhodnými na zavesenie koša sú brečtan a konopné luky. Bogenhaft je nekomplikovaná rastlina, ktorá je k dispozícii v rôznych veľkostiach.

Rastliny na stene zaisťujú čerstvosť

rastlinný-kúpeľ-paroh-papraď-efeutute-nástenný-držiak-keramický-biely-kúpeľňa-tmavé-umývadlo-zrkadlo

Ak nie je na parapete alebo na podlahe k dispozícii dostatok miesta, môžete rastliny na stenu pripevniť aj pomocou príslušného držiaka. To šetrí miesto a vytvára modernú dekoráciu na stenu.