kúpeľňa

Navrhovanie kúpeľne v bielej farbe: nápady a kombinácie s bielymi dlaždicami

Kúpeľňa je prvou miestnosťou, ktorú používame, keď sa prebúdzame, a poslednou, v ktorej si chceme oddýchnuť po pracovnom dni a iných aktivitách. Zdobené starostlivo a pozorne do najmenších detailov nám bude slúžiť mnoho rokov. Kúpeľňa musí byť pohodlná a funkčná, ale aj vizuálne príťažlivá. Rovnako ako v iných obytných priestoroch majú farby veľký vplyv na naše blaho. Ak chcete získať dojem priestrannosti, čistoty a sviežosti, mali by ste navrhnúť kúpeľňu v bielej farbe. Biela kúpeľňa nemusí pôsobiť nudne, monotónne a sterilne. Správnym príslušenstvom a šikovne použitým osvetlením dodáte miestnosti útulný a moderný charakter. Pozrite sa na tieto krásne príklady bielej kúpeľne a načerpajte inšpiráciu!

Výhody bielej farby v kúpeľni

Kúpeľňa je navrhnutá v bielej farbe s reliéfnymi dlaždicami a drevom ako prízvukom

Biela kúpeľňa ponúka mnoho výhod. Biela farba vyzerá čisto a lesklo, vďaka čomu sa miestnosť cíti nedotknutá. Biela farba miestnosť opticky zväčšuje – malá kúpeľňa vyzerá priestrannejšie, ako v skutočnosti je. Toto je obzvlášť dôležité pre malé kúpeľne bez okien. Tento efekt môžete zintenzívniť výberom dlaždíc s lesklým povrchom alebo lesklých čiel skriniek. Biela je tiež upokojujúca farba a dá sa kombinovať mnohými spôsobmi. Biela – najneutrálnejšia farba – sa perfektne hodí ku každému druhu dreva, ku všetkým farbám a prakticky ku každému štýlu zariaďovania. Ak chcete často meniť výzdobu vo svojej kúpeľni, biela kúpeľňa je pre vás ideálna.

kúpeľňa biela béžová mramorový vzhľad a drevo kombinovať

Sanitárna keramika je biela. Trhu dominujú biele vane, toaletné misy, bidety a umývadlá. Ak sa rozhodneme aj pre biele obklady a biely kúpeľňový nábytok, dostaneme monochromatický vzhľad, ktorý môže rýchlo pôsobiť sterilne. Ako však môžete navrhnúť kúpeľňu, ktorej dominuje biela, nadčasovo krásna a atraktívna? Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete kombinovať farby, vzory a materiály a vytvoriť tak dokonalú bielu kúpeľňu.

Klasické dlaždice metra ako obklady stien

Kúpeľňa biela čierna s retro nádychom obkladov Metro, čiernych armatúr a drevenej skrinky

Pekný spôsob, ako vytvoriť fascinujúcu kúpeľňu v bielom, je použiť dlaždice Metro. Tento dizajn je pravdepodobne známy mnohým zo staníc metra. Tieto dlaždice majú hladký, lesklý povrch a pekné skosené hrany. Dokonale fungujú ako jemné pozadie interiéru, ale tiež dodávajú stenám štruktúru. Jeho úzky obdĺžnikový tvar umožňuje rôzne konfigurácie – horizontálne, vertikálne, v tvare rybej kosti alebo v 90 -stupňovom uhle (šípka) – a ponúka tak veľa možností dizajnu.

Skombinujte biele obklady a dlažbu s patchwork

biele kúpeľňové dlaždice metra na steny a dlažbu so vzorom

Dlaždice metra sú veľmi cenené kvôli svojmu zdržanlivému vzhľadu. Ale aby to celé bolo ešte príjemnejšie, väčšinou sa kombinujú s farebnou podlahovou krytinou. So svojimi atraktívnymi ozdobami sú patchworkové dlaždice skutočným vyhlásením. Biele steny a kúpeľňový nábytok nádherne zvýrazňujú nádherný vzor podlahy.

Biele obklady na stenu s reliéfom

malá úzka kúpeľňa so sprchovým 3D obkladom a dreveným umývadlom

Dlaždice s 3D efektom sú dokonalým spôsobom, ako ozdobiť steny bez toho, aby kúpeľňa pôsobila preplnene. Je veľmi obľúbený pre použitie v sprchách, ale aj za závesným WC alebo umývadlom. Ich geometrické tvary dodávajú týmto oblastiam osobitný charakter.

Kúpeľňa v bielom a drevenom prevedení

Kúpeľňové kombinované drevené drevo s umývadlom s okrúhlou doskou

Vďaka drevu vyzerá biela kúpeľňa hrejivo a útulne a môže byť integrovaná do dizajnu kúpeľne rôznymi spôsobmi. Dlaždice s dreveným vzhľadom sú napríklad perfektné ako podlaha alebo obklad do vane. Drevené umývadlo je ušľachtilým povrchom pre elegantné biele umývadlo na dosku.

Kúpeľňa v bielej a hnedej farbe

kúpeľňa hnedá biela - tmavé drevo s červeným tónom a bielymi obkladmi a béžovou dlažbou

Teplé hnedé tóny môžu opticky rozbiť zrkadlovo hladkú bielu keramiku. Môžete sa rozhodnúť pre dlažbu v tóne tmavého dreva, ako je čerešňa alebo orech, alebo sa rozhodnúť pre hnedú dlažbu s autentickým vzhľadom prírodného kameňa. K rustikálnemu štýlu zariaďovania sa mimochodom perfektne hodí aj hnedá. Hnedá sa zriedka používa ako obklad na stenu, ale dá sa použiť na zdôraznenie určitých častí steny, napríklad steny za toaletou.

Dizajnové kúpeľne v bielej a sivej farbe

malá kúpeľňa v bielej, svetlo šedej farbe a dreve

Sivá a biela sú perfektným farebným duom pre minimalistické a moderné kúpeľňové koncepty. Šedé dlaždice dokonale harmonizujú so sklom a lesklými povrchmi, ako aj s prvkami z chrómu alebo nehrdzavejúcej ocele. Vďaka týmto neutrálnym tónom ako základu je ľahké dodať vašej kúpeľni osobnosť pomocou pestrofarebných uterákov a doplnkov.

Biele obklady na stenu v mramorovom vzhľade

biela a šedá kúpeľňa vytvárajú moderné obklady s mramorovým vzhľadom

Keramické dlaždice s mramorovým vzhľadom sú už nejaký čas v móde a ich elegancia je nepopierateľná. Vyzerajú presne ako mramor, ale sú oveľa robustnejšie a lacnejšie ako prírodný kameň. Dlaždice s týmto dizajnom dodávajú kúpeľni vyslovene elegantný nádych.

Čierny a biely mramor sú klasicky krásne

Moderná kúpeľňa biela čierna s dlažbou v mramorovom vzhľade

Kúpeľňa v bielej a béžovej farbe

Urobte z kúpeľne bielo béžovú dlažbu v kamennej optike a vaňu so sklenenou stenou

Neutrálna béžová farba krásne ladí aj s bielou. Cappuccino, piesok, krém, greige – béžová má mnoho tvárí a v závislosti od farby môže pôsobiť rafinovane a vznešene alebo sviežo a má blízko k prírode. Prírodné travertínové dlaždice, realistické kamenné efekty, geometrické vzory a dokonca aj marocké vzory sú perfektné pre podlahu.

Čierne armatúry upútajú pozornosť v každej kúpeľni

malá kúpeľňa v bielej farbe so sprchovými akcentmi v čiernej farbe

Matné čierne tvarovky sú skvelým spôsobom, ako pridať do bielej kúpeľne kontrastné prvky. Zrkadlo s čiernym rámom, čiernymi závesnými svetlami, sprchou s čiernym rámom, masívnym umývadlom v industriálnom štýle – s týmito prvkami vnesiete do svojej bielej kúpeľne moderný loftový štýl.

malá kúpeľňa v bielom vyzerá väčšia s čiernymi akcentmi

Správne osvetlenie pre bielu kúpeľňu

sivý biely dizajn kúpeľne s led osvetlením biele svetlo 4000 kelvin

Svetlo hrá v bielej kúpeľni veľmi dôležitú úlohu. Ak chcete útulný interiér, siahnite po svetlách s teplou farbou (2500-3500 K). Ak dávate prednosť chladnejšiemu a funkčnejšiemu svetlu, použite svetelné zdroje s farebnou teplotou 4 000 až 6 500 K. Na zdôraznenie lesku bielych povrchov používajú dizajnéri spravidla chladné svetlo..

kúpeľňa biela béžová so sklenenou stenou moderné osvetlenie zrkadiel a nástenných výklenkov

Vďaka šikovne umiestneným svetelným akcentom môžete svojej bielej kúpeľni dodať niečo. Vysoko funkčné kúpeľňové zrkadlo s integrovaným osvetlením ponúka ten správny jas na make-up alebo oholenie. Domácu atmosféru naopak môžu navodiť teplé LED pásy. Spravidla sú pripevnené k nástennému výklenku alebo k zástere do vane a generujú nepriame svetlo bez oslnenia.

Vďaka veľkému zrkadlu biela kúpeľňa ešte viac zažiari

Urobte kúpeľňu šedo -bielou s akcentovanou stenou v tyrkysovej, dekoratívnej vetve vo váze

Zrkadlo môže výrazne zmeniť vzhľad malej kúpeľne, pretože miestnosť vyzerá oveľa väčšia. Najlepšie je zvoliť zrkadlovú skrinku, ktorá nielenže poskytuje úložný priestor a poriadok, ale vytvára aj túto optický klam prostredníctvom veľkých zrkadlových dverí. Extra svetlý pásik nižšie môže vytvoriť príjemnú atmosféru.

Rastliny ako ozdoba v kúpeľni

kúpeľňa biela drevená moderná so vstavanou skriňou za WC

Rastliny oživia každú izbu a môžu tiež poskytnúť kúpeľni domácu atmosféru. Ak chcete použiť zelené rastliny v kvetináčoch na ozdobu, mali by ste sa spoľahnúť na odolné, ľahko udržiavateľné odrody. Medzi najobľúbenejšie druhy rastlín do kúpeľne patrí palma horská, papraď mečová, pierko šťastné (zamioculcas), orchidea a jednokrídlové. Všade tiež dobre vyzerajú dekoratívne eukalyptové vetvy alebo list monštrum v jednoduchej váze.

Bielu zálievku je ťažké vyčistiť?

Spoje zaistite bielymi jednoduchými prostriedkami alebo ich opravte

Biela kúpeľňa je všeobecne považovaná za nepraktickú, čo nie je pravda. Údržba je rovnako veľká ako u ostatných dlaždíc vo svetlých farbách. V našich príkladoch sa biela používa predovšetkým ako obklad na stenu. Pre biele dlaždice je zvyčajne zvolená farba spoja z rovnakej rodiny farieb – biela až maximálne strieborno -šedá. V skutočnosti môže biela zálievka za tie roky zožltnúť, najmä okolo sprchy a vane. K takému sfarbeniu však dochádza bez ohľadu na farbu zálievky. Našťastie už sú na trhu vynikajúce prísady na udržanie obkladov a škárovacej hmoty v perfektnom stave. Aj keď čistiace prostriedky nepomáhajú, spoje môžete opraviť špeciálnym spojovacím perom alebo akrylovým plnivom, akým je napríklad Fugenweiss. Po ošetrení kĺby vyzerajú ako nové.

Obklady s vlnovým vzorom vytvárajú krásny reliéfny efekt

kúpeľňa biele drevo s vaňou a reliéfnymi obkladmi

Nepriame svetlo vytvára príjemnú atmosféru 

úzka kúpeľňa so šikmou strechou v bielom a svetlom dreve - LED pás na vani

Mix materiálov, betónu a dreva, je v súčasnej dobe tiež veľmi populárny.

Vaňová zástera s cementovým vzhľadom vynikne

Moderná kúpeľňa s krásnou kombináciou bielej šedej a práčky na drevo

Nástenné zrkadlo s osvetlením akoby plávalo vo vzduchu

sivá biela moderná kúpeľňa so sprchovacím kútom

Predĺžené dlaždice metra môžu byť usporiadané do kľukatých línií

béžová biela obkladačka do kúpeľne položená cikcakovým vzorom

Čierne prvky v bielej kúpeľni dodávajú atmosféru podkrovia

kúpeľňa biela a čierna moderne navrhnuté čierne akcenty

Svetlo modrá farba na stenu a strop 

úzke obklady na stenu v bielych remienkoch a svetlo modrej farbe steny v kúpeľni

Úchytky a kovania v mosadznom vzhľade okorenia kúpeľňu v bielej a šedej farbe

úzky dlhý kúpeľ v bielych a sivých akcentoch z mosadze

Vintage kúpeľňa v bielej, tyrkysovej a svetlošedej farbe

Kúpeľňa vo vintage modernom štýle sivé a modré nástenné maľby ako dekorácia

Dlažbu metra je možné položiť aj do polovice

Kúpeľňa s dlažbou Metro v bielej farbe položená do polovice a šedo-modrou farbou steny

Deco v zelenej farbe je pekný nápad do kúpeľne v bielej a hnedej farbe

Kúpeľňa v bielej a hnedej farbe so sprchovacím kútom

Nápad na malú kúpeľňu so sprchovacím kútom

malá kúpeľňa so sprchovacím kútom a dlažbou z rybieho kosti

moderná kúpeľňa v hnedej a bielej farbe

moderná kúpeľňa v hnedej a bielej farbe navrhnutá so závesnými svetlami nad umývadlom