kúpeľňa

Moderný dizajn kúpeľne – nápady kúpeľne pre wellness oázu

Moderný-dizajn-kúpeľne-voľne stojaca-kúpeľňa-nápady-návrhy-záhrada

Moderná kúpeľňa je spravidla pre nás všetkých štýlovým a upokojujúcim útočiskom, ktoré je doma. Všimli ste si však nový trend: mnohí majitelia domov sú viac ako radi, že investujú viac času a cenných peňazí do vytvorenia priestrannej vonkajšej kúpeľne. Mnohí len snívajú o tom, že sa po dlhom, namáhavom dni budú môcť osviežiť vonku v tejto oáze kúpania. A pri tejto ceste za touto nádhernou kúpeľňou v štýle kúpeľov boli tradičné steny doslova roztrhnuté, aby sa rozmazala hranica medzi vnútorným a vonkajším priestorom. Krásna vonkajšia kúpeľňa kombinuje absolútne súkromie s afinitou obyvateľov k prírode, ktorá je v skutočnosti neprekonateľná.

Sme si tým istí moderný dizajn kúpeľne niektoré kúpele v tomto článku vás jednoducho očaria. Ak ste si doteraz mysleli, že relaxačný kúpeľ na záhrade nie je váš, skúste to znova zvážiť! Na fotografii vyššie – návrh Rolling Stones Landscape

Moderný dizajn kúpeľne – nápady kúpeľne pre čisté luxusné prostredie

Moderný dizajn kúpeľne-nápady do kúpeľne-dažďová sprcha-voľne stojaca vaňa-rastliny

Kúpanie pod holým nebom má množstvo výhod. Sprchovať sa vonku je v poslednej dobe čím ďalej tým jednoduchšie. Vonkajšia kúpeľňa vám poskytne potrebné súkromie a zároveň si užijete úplný luxus. Existuje mnoho rôznych konfigurácií, takže si môžete vybrať ten, ktorý je pre vás najvhodnejší: vrátane vírivky, plného sprchovacieho kúta a voľne stojacej vane, alebo si môžete vybrať menšie a jednoduchšie prevedenia, ktoré obsahujú iba sprchovací kút alebo vaňu. Premena súkromnej záhrady alebo verandy na vonkajšiu kúpeľňu má tiež perfektný ergonomický zmysel. Tendencia smeruje k priamemu prechodu zo spálne do vonkajšej oblasti, von do veľkého exteriéru! Na fotografii vyššie – návrh Rolling Stones Landscape.

Moderný dizajn kúpeľne – priamy prístup z kúpeľne do záhrady

Moderný dizajn kúpeľne-nápady na kúpeľňu-voľne stojaca vaňa-otvorené vodné prvky

Nezabudnite, že keď plánujete a navrhujete, vonkajšia kúpeľňa musí byť priamo pred hlavnou spálňou, pretože sa objaví jej vonkajšie rozšírenie. Štýl a téma vonkajšej kúpeľne sú definované interiérovým dizajnom vonkajšej časti. Ak máte záhradu tropických rastlín, je to dobrá téma, na ktorú by ste sa mali pohnúť. Iní preferujú ázijský vzhľad, aby dokázali napodobniť auru uvoľneného vírivého kúpeľa. Na fotografii vyššie – dizajn od Ethana Tweedieho

Moderný dizajn kúpeľne – vaňa na dvore?

Moderná-kúpeľňa-dizajn-kúpeľňa-nápady-voľne stojaca-vaňa-mozaikové dlaždice

Trend vonkajšej kúpeľne sa veľmi rýchlo udomácňuje, a preto sa väčšina dizajnérov snaží vytvárať vizuálne a architektonické prepojenie so zvyškom domu. Ide o to, urobiť z paluby, terasy alebo verandy prirodzené rozšírenie domu, aby ste z oboch mali to najlepšie. Presklené steny a závesy patria k najobľúbenejším spôsobom, ako vniesť prírodu do interiéru. Oddelenie priestoru pre sprchu a priestor vane medzi vnútorným a vonkajším priestorom je ďalšou skvelou voľbou. To tiež dodáva kúpeľni vzdušnú atmosféru. Na fotografii vyššie – projekt Ivana Sastrawigunu.

Moderný dizajn kúpeľne – záhradná sprcha ponúka ochladenie v horúcich letných dňoch

Moderný dizajn kúpeľne so záhradnou sprchou z prírodného kameňa

Aj keď nie ste obdarení veľkým dvorom, postačí vám malý výklenok vedľa vonkajšej kúpeľne, aby sa z neho stal nádherný sprchovací kút. Ak žijete v chladnom regióne, môžete na strechu a steny použiť sklenené tabule. Poskytujú dokonalú izoláciu. Dizajn: Terra Rubina

Moderný dizajn kúpeľne – zažite čistý wellness

Moderná kúpeľňa-dizajn-stredomorský-štýl-kúpeľňa-štrková podlaha-modrá-stena

Ale tiež predpokladáme, že veľa ľudí sa neradi sprchuje vonku pod holým nebom. Možno na to nemajú dostatok záhradného priestoru alebo zdrojov? Pre tých, ktorí majú kúpeľňu, ktorá nie je nijako prepojená s existujúcou záhradou, máme jednoduchú, ale úžasnú možnosť pridať voľne stojacu vaňu na osviežujúce kúpanie pod hviezdami! Mnohé z moderných modelov môžu vždy bežať tak ľahko a vyžadujú malé množstvo inštalačných prác a oživenie retro modelov a vaní s farebnými pazúrikovými nohami je späť! Bohémsky štýl je teraz chladnejší ako kedykoľvek predtým.

Dvorkový kúpeľný dom môže byť pre každého oslobodzujúcim a povzbudzujúcim zážitkom, môže naplniť váš život novou chuťou a prebudiť vaše zmysly v novom živote. Ak ste doteraz snívali o vírivke, môžete si ju dopriať práve teraz – len pár krokov od vášho obytného priestoru! Na fotografii vyššie – dizajn od Chada Roberta.

Moderný dizajn kúpeľne s dlažbou v drevenom vzhľade od Raymonda Forehanda

Moderný-dizajn kúpeľne-drevené-obklady-optika-nápady do kúpeľne

 Sklenená deliaca kúpeľňa od Gregoryho Pierca

Moderný dizajn kúpeľne-nápady do kúpeľne-sklenená stena-vaňa-oddelené

 Voľne stojaca vaňa a moderné kúpeľňové skrinky od spoločnosti MMM Interiors

Moderný dizajn kúpeľne nápady kúpeľne so sklenenou stenou

 Moderná vonkajšia kúpeľňa podľa návrhu Summerour Architects

Moderný dizajn kúpeľne, voľne stojaca vaňa, výhľad do vnútorného dvora

 Modré mozaikové dlaždice pre plážový pocit v záhrade – dizajn Cathy Schwabe

Vytvorenie kúpeľne - skvelý nápad s vírivkou v záhrade

Voľne stojaca vaňa v záhrade – dizajn spoločnosti Rolling Stone Landscapes

Moderný-dizajn-kúpeľne-nápady-voľne stojaca vaňa-exotická záhrada

 Voľne stojaca vaňa na terase – dizajn od Ventura Homes

Moderná kúpeľňa-dizajn-voľne stojaca-vaňová záhrada

Moderný dizajn kúpeľne s exotickým nádychom od Zac Architecture

Moderný-dizajn kúpeľne-nápady do kúpeľne-exotické-otvorené-drevené skrinky