kúpeľňa

Kúpeľňa bez dlaždíc – nápady na dizajn steny bez dlaždíc

Kúpeľňa bez obkladov sivá-stena-farba-tapeta-drevo-vzhľad-drevo-kúpeľňový nábytok

Dlaždice v kúpeľni sú klasickým, ale nie jediným spôsobom, ako urobiť vašu kúpeľňu krásnou a modernou. Zostavili sme pre vás niekoľko alternatív k obkladom v kúpeľni a nápady na moderný dizajn stien. To Kúpeľňa bez dlažby môže mať rovnako domácu atmosféru.

Kúpeľňa bez obkladov – farebné sklenené výplne

kúpeľňa-bez-dlažby-sklenené-stenové-panely-červeno-drevená podlaha

Prvoradou prioritou pri navrhovaní kúpeľní je dnes príjemná, domáca atmosféra. Bezprostredne po estetike prichádzajú vlastnosti podlahových krytín a obkladov stien, ako je trvanlivosť, odolnosť voči vode a jednoduché čistenie. Použitý materiál by sa nemal časom meniť, mal by byť odolný voči vode a vlhkosti a ľahko sa čistiť. Preto by ste v kúpeľni mali zvoliť takú alternatívu k obkladom, ktorá tieto vlastnosti spĺňa.

Sklo je obľúbený materiál, ktorý má veľkú trvanlivosť a je považovaný za úplne odolný voči vode. Tradičnú keramickú dlažbu tak môžete v kúpeľni nahradiť trblietavou sklenenou výplňou. Vďaka širokej škále žiarivých farieb môžete zadnú stenu premeniť na skutočný pútavý pohľad. Tieto úžasné dekoratívne sklenené tabule sú odolné voči teplu aj vode, takže ich možno použiť aj v blízkosti vaní a sprch. Z hľadiska trvanlivosti a hygieny je sklo do kúpeľne na prvom mieste. Povrch sa ľahko čistí, ale rovnako rýchlo sa znečistí.

Kúpeľňové podlahy – 12 alternatív k dlažbe

Navrhnite kúpeľňu inak bez obkladaných stien a podláh

Alternatíva k obkladom v kúpeľni – nápady na praktické a ľahko udržiavateľné obklady stien

Kúpeľňa bez obkladov – vodotesný drevený obklad steny

Kúpeľňa bez obkladov, drevený obklad stien, biely kúpeľňový nábytok, nepriame osvetlenie

Drevo na vnútorných stenách absorbuje vlhkosť a podľa správ o skúsenostiach nedochádza ku kondenzácii. Vyhnete sa tiež plesniam, pretože niektoré druhy dreva majú dokonca antibakteriálny účinok, napríklad borovica. Drevo je jedným z najobľúbenejších materiálov na steny a podlahy, ktoré v kúpeľni vytvárajú útulné prostredie. Pôsobí upokojujúco a navodzuje v miestnosti teplo a pocit pohody. Práve preto sú dlaždice s dreveným vzhľadom stále obľúbenejšie. Skutočné drevo ako podlahová krytina v kúpeľni však vyžaduje ďalšie ošetrenie, napríklad olejovanie alebo natieranie.

Stena z prírodného kameňa v kúpeľni bez obkladov

kúpeľňa-bez-obkladov-prírodný kameň-stena-drevo-márnosť-zrkadlové-podsvietenie

Ak ste sa rozhodli pre kúpeľňu bez obkladov na stene, potom môžete použiť aj kameň. Prírodný kameň môže byť v kúpeľni obzvlášť odolný a farebne verný, najmä ak je správne nainštalovaný. Stena z prírodného kameňa vytvára zvláštnu vidiecku atmosféru a pozýva vás zdržať sa. Pokiaľ ide o estetiku prírodného kameňa v kúpeľni, materiál nemá žiadne nevýhody. Hrubý povrch kameňov sa však čistí oveľa ťažšie ako napríklad hladké povrchy. Preto sú steny z prírodného kameňa často brúsené hladko, aby sa uľahčilo čistenie. Niektoré druhy kameňa je potrebné rovnako dobre impregnovať, pretože striekajúca voda ich môže poškodiť. Stena z prírodného kameňa v kúpeľni je preto vhodnejšia ako akcent v miestnosti, a nie ako kompletná obklad steny.

Tapety a farby v kúpeľni bez dlaždíc

kúpeľňa-bez-obkladov-tapeta-čierna-biela-komplikovaný-vzor

Špeciálne kúpeľňové farby s tesniacou povrchovou úpravou sú odolné voči vode a vodnej pare. Sú tiež obohatené o aditíva proti plesniam a baktériám, aby mohli lepšie chrániť steny vo vlhkých oblastiach. S rôznymi konštrukčnými omietkami sa dajú na stene vykúzliť zaujímavé efekty, ktoré niekedy dokonca vyzerajú lepšie ako moderné obklady. Ak ste si do kúpeľne bez obkladov vybrali omietnuté steny, dbajte na to, aby znova a znova dobre schli. Z estetického hľadiska sú omietnuté steny skvelou alternatívou k obkladom a ponúkajú široký sortiment farieb na navrhovanie stien..

kúpeľňa bez dlaždíc sklenené panely doska z matného skla

Ak chcete do kúpeľne hravý dizajn steny bez obkladov, potom ste s tapetou správne. To vám umožní nastaviť krásne zvýraznenie v kúpeľni a urobiť z tejto oblasti skutočný pútavý pohľad. Pri výbere tapety však musíte dávať pozor, aby nie každá tapeta bola vhodná na steny v kúpeľni. Ako oblasť s veľkou vlhkosťou a vždy vlhkými stenami potrebuje kúpeľňa obklad stien, ktorý je odolný voči všetkým týmto vplyvom. Z tohto dôvodu sú do kúpeľne vhodné iba tapety, ktoré sú špeciálne vyrobené pre vlhké miestnosti. Majú veľmi špeciálny povlak, ktorý absorbuje vlhkosť iba v obmedzenej miere. Steny tak zostanú suché a plesne nebudú rásť. Tapety pre vlhké miestnosti sú tiež umývateľné, čo uľahčuje čistenie. Vhodnými typmi, ktoré sa dobre hodia na steny v kúpeľni bez dlaždíc, sú vinylové, vliesové a sklolaminátové tapety.

Inšpirácie pre dizajn steny v kúpeľni bez obkladov

zen kúpeľňa bez obkladov prírodný kameň stena sklenená sprchová kabína drevené umývadlo

Celkovo existuje mnoho možností dizajnu pre kúpeľňu bez dlaždíc, z ktorých každá poskytuje dobrú alternatívu k najčastejšie používaným obkladom stien a podláh. To, či si vyberiete prírodný kameň, sklo, drevo, tapety alebo sadru, závisí od vašich vlastných predstáv o kúpeľni. Mali by ste vziať do úvahy estetiku aj technické vlastnosti vybraného materiálu. V nasledujúcom texte by sme vám chceli predstaviť ďalšie nápady na dizajn a možnosti zariaďovania kúpeľne bez obkladov. Nahliadnite do obrazovej galérie a inšpirujte sa pri návrhu alebo rekonštrukcii vlastnej kúpeľne.

Akcentovaná stena vyrobená z dreva v kúpeľni

kúpeľňa bez dlažby drevený obklad vaňa sklenená sprcha

Kamenná stena do kúpeľne v rustikálnom štýle

kúpeľňa bez obkladov prírodný kameň stena štýl vidieckeho domu prostredie

Romantické kvetinové tapety v kúpeľni

kúpeľňa bez obkladov kvetinová tapeta vaňová stena obloženie

Drevené stenové panely

stena v kúpeľni dizajn drevené stenové panely mramorový kontrast

Sklenené tabule s motívmi stromčekov

kúpeľňa bez dlažby stena sklenené panely dekoratívna drevená podlaha

Panoramatické okno v kúpeľni

kúpeľňa bez obkladov na stenu sklenená stena obraz okno vaňa

Dlaždice v sprche, ale drevo ako prízvuk

kúpeľňa bez obkladov stena drevené panely béžový sprchovací kút

Márne a nástenné panely z dreva

kúpeľňa bez obkladov kamenný vzhľad obklad na stenu drevo

Odkrytý betón v kúpeľni

kúpeľňový dizajn bez obkladov obnažená betónová stena drevený kúpeľňový nábytok vaňa

Stena z prírodného kameňa v kúpeľni

kúpeľňa bez obkladov prírodný kameň stena drevený drez

kúpeľňa bez obkladov prírodný kameň palmy štrk zen prostredie

Drevené stenové panely v kúpeľni

alternatíva do kúpeľne k dlažbe obklad na stenu zen záhradné posuvné dvere

vertikálne drevené lamely v oblasti sprchy

dizajn kúpeľne bez obkladov drevené stenové panely sklenená sprchová kabína

Sklenené panely v drevenom vzhľade

kúpeľňa bez obkladov sklenené stenové panely drevo pôsobia tmavo

kúpeľňa bez obkladov sklenené panely sklenený sprchovací kút

nástenné panely do kúpeľne bez obkladov a skiel

alternatíva k tapetám rohová sprchová kabína tapeta vo francúzskom štýle

dizajn kúpeľne bez dlaždíc stenové panely tapeta kvety ružové