Kuchyňa

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývačkou z dreva alebo skla?

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou-sklenený-moderný-sivý-svetlo-transparentný-drevený vzhľad

Pokiaľ ide o otvorený dizajn kuchyne, existuje niekoľko výhod a nevýhod, ale ak je to skutočnosť a napriek tomu chcete z času na čas uzavretú oblasť, jedna ponúka Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývačkou optimálne riešenie. Potom si nemusíte vyberať ani jedno, ani druhé a dostať všetko pod jednu strechu.

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou – správny výber materiálov

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou-sklenená-moderná-koľajnica-priehľadná-parketová podlaha

Keď prijímate hostí a trávite hodiny prípravou trojchodového jedla, vždy je praktickejšie jednoducho zavrieť dvere do kuchyne a potlačiť šírenie všetkých pachov celým obytným priestorom. Na druhej strane, otvorený dizajn kuchyne vás pozýva na strávenie spoločenských večerov s rodinou a priateľmi, pretože sa s nimi môžete na diaľku rozprávať pri varení alebo práci v kuchyni.

Sklenené posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývačkou-moderná-sklenená-transparentná-biela-drevená podlaha-jedálenský kút

Modernou alternatívou k tradičným dreveným posuvným dverám sú tieto sklenené. Číre sklo je úplne priehľadné a nebráni prirodzenému toku svetla medzi miestnosťami. Tento materiál má niekoľko výhod a bol by dobrou voľbou v každom obytnom prostredí, aj keď nie je navrhnutý veľmi moderným spôsobom.

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou – zasklené alebo celé sklenené dvere

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývačkou - sklenené - moderné - malý byt - taburet - žlté čalúnenie

Zasklenie čírym sklom je vynikajúcou možnosťou, ktorá je podobná tradičnému drevenému oknu. Posuvné dvere sa skladajú z niekoľkých sklenených tabúľ, ktoré sú usporiadané vertikálne alebo horizontálne. Existuje možnosť iného usporiadania, je však čisto vecou vkusu, či sú posuvné dvere zadržiavané, čisto funkčné alebo použité ako dekoratívny prvok v interiéri..

Posuvné dvere z presklenia s dymovým sklom

posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-sklo-moderné-zasklenie-farba-steny-sivá-malý byt

Údené sklo dodáva eleganciu vo všetkých smeroch. Dekoratívne predmety alebo zasklenie dymovým sklom dobre vyzerajú na rozmanitej kovovej optike a nádherne ladia s drevom.

Sklenené tabule medzi obývacou a varnou zónou, ktoré je možné premiestniť

Posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-moderná-biela-gauč-sivá-minimalistická-jednoduchá

Miestnosť je oddelená posuvnými dverami z dymového skla bez straty priehľadnosti priehľadného skla. Tónované zasklenie zároveň dáva jasnú štruktúru a vytvára vizuálnu hranicu medzi kuchyňou a obývacou izbou.

Zasklenie dymovým sklom oddeľuje kuchyňu a obývaciu izbu

Posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-sklo-moderne-údené sklo-sivá-gauč-minimalistické

Interiéroví dizajnéri odporúčajú vytvárať prepojenia medzi dizajnovými prvkami v interiéri. Pri rozhodovaní o dizajnovom prvku by mala byť podobná štruktúra alebo farba prítomná aj vo zvyšku miestnosti.

Moderné sklenené posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou

posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-sklo-moderné-čierne-zasklenie-dymové-sklo-gauč-sivé

Údené sklo komunikuje obzvlášť dobre so sivými, čiernymi a neutrálnymi farbami. Obdĺžnikový podiel zasklenia súvisí s čiernym konferenčným stolíkom s geometricky zložitým rámom.

Deliaca stena zo zrkadlového skla oddeľuje jedáleň od obývačky

posuvné dvere-kuchyňa-obývacia izba-sklo-zrkadlo-moderné-elegantné-čierno-biele

Posuvné dvere s reflexným povrchom majú, ako každá reflexná plocha, opticky zväčšenie miestnosti. Prečo sa odporúča hrať s týmito optickými ilúziami, najmä v prípade malého obytného priestoru.

Moderné posuvné dvere z matného skla s hliníkovými profilmi 

posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-sklo-moderne-matné-sklo-satinované-hliník

Pri hľadaní správnych posuvných dverí medzi kuchyňou a obývacou izbou by ste sa mali pozrieť na nábytok v týchto priestoroch. Skúste skombinovať štruktúru, usporiadanie a akcenty v kuchyni a obývačke a interpretujte to v dizajne rozdeľovača miestností.

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývačkou z dreva a skla – posuvné dvere s mrežami

posuvné dvere-kuchyňa-obývacia izba-sklo-moderné-drevo-biele zasklenie

Posuvné dvere sa tradične vyrábajú ako oddeľovače miestností z plochých zasklievacích lišt. Posuvné tyčové dvere kombinujú moderné bývanie s tradičným dizajnom dverí do miestnosti.

Posuvné dvere so sklom v stene

Posuvné dvere-kuchyňa-obývacia izba-drevo-biele-sklenené-zasklenie-tradičné

Početné prevedenia zasklenia dverí sú vhodné pre rustikálny až moderný štýl bývania a na požiadanie je ich možné individuálne navrhnúť. Posuvné dvere s umelým zasklením sú skutočne jedinečné a poskytujú individuálny pohľad.

Moderné posuvné dvere prebiehajúce pred stenou

posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-drevo-biele-zasklenie-tradičná-farba-modrá-parketová podlaha

Posuvné dvere ako rozdeľovače miestností medzi kuchyňou a obývacou izbou môžu byť navrhnuté nepretržite v stene alebo pred stenou. V prvom variante zostanú dvere pri pohybe neviditeľné. Pásy, ktoré držia dvere zospodu a zhora, sú namontované v stenovej konštrukcii. Táto zvláštnosť predpokladá starostlivú montáž remeselníkom.

Tradičné drevené posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou – svetlo sivé

Posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-drevo-svetlo sivá-tradičný-luster-sviečky-tradičné

V opačnom prípade sú posuvné dvere upevnené koľajnicou, ktorá je viditeľná v jednej miestnosti. Dvere sa na tejto koľajnici posúvajú pomocou špeciálnych upevňovacích prvkov. Tieto typy posuvných dverí sa ľahko montujú a sú vhodné do menších aj väčších priestorových podmienok.

Dizajnové drevené posuvné dvere vo farbe – svetlé s kontrastnými lištami

posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-drevo-svetlo sivá-tradičná-koľajnica-parketová podlaha

Drevené dvere ako rozdeľovače miestností, ktoré je možné premiestniť, sú tradičnou variantou dverí do miestnosti. Na zmenu typického vzhľadu dreva je možné materiál relatívne ľahko spracovať a získať nový nádych. Nové, moderné kľučky a možno aj nový náter by určite osviežili atmosféru.

Moderné drevené posuvné dvere zasahujúce do steny

Posuvné dvere-kuchyňa-obývacia izba-drevo-moderný-drevený nábytok-závesná lampa-terasa

Moderné drevené posuvné dvere sú samozrejme k dispozícii v špecializovaných predajniach alebo môžu byť navrhnuté individuálne. Pekný model, ako na obrázku, by predstavoval jednodverové dvere vstupujúce do steny s oceľovou zárubňou. To je obzvlášť vhodné pre malé kuchyne a môže byť vybavené štruktúrou podobnou ako kuchynské skrinky.

Rustikálne posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou

Posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-drevo-rustikálne-koľajnice-kov-sivá

Rustikálne posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou dodávajú špeciálnu atmosféru drsnému povrchu a stopám procesu obrábania. Je tiež vhodné zaobstarať si niektoré kusy nábytku v tomto štýle – stoličky z neleštenej ocele a podlahy z pravého dreva by boli dobrou voľbou.

Posuvné dvere z dreva s prírodným vzhľadom a v bielej farbe

posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-drevo-biela-moderné-penelights-žiarovky-minimalistické

V zásade by mohlo bežať a pohybovať sa po koľajniciach viac ako len jednými dverami. Dve jednoduché dvere na jednu stenu, ktoré vedú do rôznych miestností, alebo dvojkrídlové dvere je možné nainštalovať a ľahko premiestniť. Pri kúpe sa informujte o nosnosti koľajnice.

Dyhované posuvné dvere – široká škála farieb a vzhľadu

posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-biela-dyha-moderná-minimalistická

Posuvné dvere, rovnako ako všetky ostatné dvere do miestnosti, sú vyrobené z lisovaných drevených vlákien a dyhované do rôznych vzhľadov. To dáva možnosť navrhnúť tento rozdeľovač miestností úplne ako stena, a tak vytvoriť jednotný celkový obraz.

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou vyrobené z niekoľkých rôznych materiálov 

Posuvné dvere-kuchyňa-obývacia izba-dyha-moderná-čierna-biela-tv-konzola

Posuvné dvere ako druh priečky sú súčasťou dizajnu steny a následne zohrávajú dôležitú úlohu v interiéri. Vo vyššie uvedenom príklade je oddelenie pevnou stenou v čiernej farbe a flexibilnou na oboch stranách – jedna v bielej farbe a jedna z číreho skla..

Posuvné dvere nahrádzajú priečky

Posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-moderná-minimalistická-sivá-biela-predsieň-kuchynská linka

Posuvné dvere môžu úplne nahradiť oddelenie miestností pevnými stenami. Samozrejme, nesmie byť odstránená žiadna nosná stena, preto by ste pred odstránením akýchkoľvek stien mali požiadať o radu statika.

Posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou s exotickým vzhľadom – čalúnené, zakryté alebo zakryté

Posuvné dvere-kuchyňa-obývacia izba-moderné-čalúnenie-koľajnica-krokodíl-imitácia-hnedej

Posuvné dvere z obrázku vyššie stelesňujú efektívny a funkčný dizajn steny. Je pokrytý imitáciou krokodíla a slúži ako reprezentatívny prvok v obývacej izbe. Na druhej strane, kuchynská strana by mohla byť navrhnutá úplne inak – napríklad v rovnakom vzhľade ako kuchynské fronty.

Vyrobte si vlastné posuvné dvere medzi kuchyňou a obývačkou – industriálny štýl

Posuvné dvere-kuchyňa-obývacia izba-moderná-priemyselná-štýl-kov-betónová podlaha

Posuvné dvere si vyrobíte sami pomerne ľahko. Koľajnice by ste samozrejme mali získať od špecializovaných predajcov, ale pohybujúcu sa dosku je možné vyčarovať z akéhokoľvek rovného povrchu. Dávajte pozor na hmotnosť vybraného materiálu.

Skladacie dvere ako alternatíva k posuvným dverám medzi kuchyňou a obývacou izbou

Sklopné dvere-posuvné dvere-kuchyňa-obývačka-zasklenie dreva-gauč-deti-matka

Skladacie dvere slúžia ako alternatíva k posuvným dverám. Používajú sa predovšetkým ako záhradné dvere, ale sú vhodné aj na vnútorné použitie. Jedným z dôvodov, prečo sa v interiéri nezdajú byť praktické, je to, že po zložení zaberajú viac miesta. Keď sú skladacie dvere roztiahnuté, zaberajú presne toľko miesta ako ich súrodenci.

Sklopné alebo posuvné dvere medzi kuchyňou a obývacou izbou

Posuvné dvere-kuchyňa-obývacia izba-moderné-skladacie-dvere-biele-svetlík-svetlík