Kuchyňa

Naplánujte si ideálnu kuchyňu krok za krokom

polkruhový kuchynský ostrovček ružovej farby

Naplánujte si kuchyňu je náročná úloha, ale dáme vám praktické tipy na zariadenie, ako podľa toho naplánovať celú štruktúru tejto miestnosti tak, aby konečným výsledkom bola svetlá a priestranná izba s praktickým interiérovým dizajnom. Plánovanie začína dlho predtým, ako začnete hľadať ten správny kuchynský nábytok. V kuchyni je možné zmeniť v zásade všetko – zbúrané steny, prestavané potrubia a nové usporiadanie elektrickej energie. V každom prípade, čím menej vynaložíte na mechanickú prácu, tým rýchlejšie a lacnejšie svoju novú kuchyňu získate. Preto môžete použiť niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa a krok za krokom vyvinúť svoj vlastný dizajn.

Plánujte kuchyne – koordinujte rozloženie miestnosti

Drevené kuchynské skrinky-bar

Zamyslite sa nad tým, ako využívate kuchyňu – koľko ľudí v kuchyni používa kuchyňu? Odpoveď na túto otázku vám pomôže určiť, koľko voľného miesta potrebujete na pohyb.

Varenie dvoch alebo viacerých toulcov súčasne – ak áno, budete potrebovať ďalší drez a väčšiu kuchynskú linku.

Prichádza na návštevu veľa priateľov a potrebujete posedenie v kuchyni? V tomto prípade môžete vizuálne prepojiť jedáleň a kuchyňu, aby mohli všetci sedieť spolu.

Máte v kuchyni aj oddelenie práčovne? Niektorí ľudia chcú v kuchyni bar alebo dokonca stôl.

Ako vysoká by mala byť kuchynská linka – je niekto v rodine nižší a každý môže dosiahnuť na skrinky, máte starších rodinných príslušníkov, pre ktorých bude ťažké dosiahnuť vyššie skrinky?

Tento dotazník je samozrejme len orientačný, aby ste si mohli vytvoriť zoznam. Veľmi dobre si premyslite, akému účelu by mala kuchyňa slúžiť.

Plánovanie kuchyne – príslušenstvo

jednoduchá kuchynská linka svetlo zelená elegantná barová konštrukcia

Pre Naplánujte si kuchyňu, musíte najskôr uviesť všetok kuchynský nábytok. Zamyslite sa nad tým, ako by mala vyzerať vaša budúca kuchyňa – potrebujete ostrovček – máte na to dostatok miesta, alebo dávate prednosť rohovej kuchyni? Máte radšej nerezový drez? Varíte len čaj v mikrovlnnej rúre alebo hrá toto zariadenie doma veľkú úlohu? Ako by ste radšej varili – s elektrinou alebo s plynom? Máte veľa menšieho príslušenstva, aby ste museli organizovať ďalší úložný priestor? Aký otvorený potrebujete??

Platí zlaté pravidlo – čím menej štrukturálnych a mechanických zmien, tým nižšie náklady. To však neznamená, že všetky tieto zmeny budú stáť peniaze. Pred konečným rozhodnutím sa porozprávajte s odborníkmi. V každom prípade môžete teraz urobiť hrubý predbežný výpočet:

  • Ak chcete roztrhať stenu, nemala by to byť konštrukčná stena. V každom prípade sa musíte vopred dohodnúť s profesionálom a prenechať túto úlohu firme. Nosná stena zvyčajne prechádza po celej dĺžke konštrukcie.
  • Ktoré miestnosti sú pod a nad kuchyňou – keď budú miestnosti nad a pod dokončené, bude oveľa ťažšie zorganizovať nový prívod vody.
  • Ak váš nový dizajn vyžaduje nové okenné otvory alebo dvere, vaša práca bude oveľa ťažšia. Poraďte sa so staviteľom.

Plánujte kuchyňu – vyberte si štýl zariaďovania

štýlovo-farebne-kuchynský-ostrov

Ďalším krokom – azda najpríjemnejším – je rozhodnúť sa pre štýl zariaďovania. V každom prípade, ak sa pozeráte na rôzne prevedenia, vopred si premyslite, aký štýl sa bude hodiť k vášmu domu alebo bytu. Myslite na farebnú schému, aby bola v súlade so zvyškom interiéru domu. Vytvorte plán nákladov a vypočítajte rozpočet. Ak stále plánujete renováciu, môžete urobiť obidva naraz – môže to stáť menej.

Plánovanie kuchyne – pracovné centrum a vzdialenosť

Náčrt kuchynského plánu

Naplánujte si kuchyňu Znamená to predovšetkým múdre využitie užitočného priestoru. Stred okolo drezu – by mal byť medzi 45 cm a 77 cm z jednej strany a od 121 cm do 137 cm dlhý, aby bol dostatok miesta na prácu a riad. Od drezu k najbližšiemu rohu vždy naplánujte vzdialenosť najmenej 30 cm.

Varná plocha – okolo varnej plochy by mala byť aspoň 30 cm z jednej strany a medzi 38 cm a 45 cm z druhej strany. Vstavané mikrovlnné rúry by mali mať, ak sú dvere vľavo, najmenej 38 cm až 45 cm vpravo vpravo.

Chladnička by mala byť vzdialená 38 až 45 cm od zvyšku nábytku / zo strany, z ktorej sa otvárajú dvere /.

Kuchynská linka – malo by mať najmenej 102 cm – 213 cm voľného miesta. Ak máte dostatok miesta, môžete si naplánovať barový pult. Pri plánovaní svojho návrhu dbajte na nasledujúce – najmenej 4 “od kuchynskej linky po stôl alebo ostrov, najmenej 2“ od umývačky riadu, aby sa mohol správne otvoriť. Medzi kuchynskou linkou a cestom by malo byť najmenej 66 cm. Medzi stolom a ostatným nábytkom by mala byť minimálna vzdialenosť 90 cm, aby ste mohli so stoličkami voľne pohybovať.

Plánovanie kuchyne – koncept trojuholníka a pracovný priestor

zaujímavá-obojstranná-kuchyňa-s-jedálňou

Plánovanie kuchyne je koncept založený na takzvanom trojuholníku pracovného priestoru. Trojuholník je imaginárna postava, ktorá spája chladničku s drezom a je otvorená. Pre maximálne pohodlie a efektivitu by mali byť tri rohy trojuholníka medzi 58 cm a 66 cm. Sú známe štyri typy kuchýň – ako to môžete lepšie vidieť z náčrtu. Patria sem kuchyne v tvare U a L.

Plánovanie kuchyne – výber správnej kuchynskej linky

Kuchynské linky je možné rozdeliť aj na rôzne typy. Modulárne verzie majú spravidla štandardizované rozmery. Môžete požiadať výrobcu, aby nedošlo k žiadnym prekvapeniam. Štandardné základne majú spodnú skriňu, ktorá môže byť vybavená viac dverami a oddeleniami. Vopred si zistite, aké možnosti úložného priestoru sú k dispozícii a či sú vybrané skrinky vhodné napríklad do mikrovlnky. Všetky opatrenia, ktoré sme tu uviedli, sú len pre vašu orientáciu – zistite viac od výrobcov a opýtajte sa skúsených odborníkov, ako môžete najľahšie začleniť dizajn do svojho domova..

Opýtajte sa profesionálov a skúsených staviteľov, výrobcov nábytku opäť na bezpečnosť a zariadte si s ich pomocou nádhernú kuchyňu snov!

 Modulárna biela rohová kuchyňa

Modulárne biele rohové kuchynské nástenné svietidlá

Moderná kuchyňa v tvare U

moderná-kuchyňa v tvare U-béžovo-hnedá

Naplánujte si elegantnú a praktickú malú kuchyňu

elegantný-praktický-malá-kuchyňa-plán

Naplánujte si bielu kuchyňu

biela-kuchynský plán

Oranžová malá kuchynská linka

oranžovo-malá-kuchynská linka-zaujímavá-tabuľka